Šestnáctiletá matka

(TV film)
  • Česko Matkou v šestnácti (více)

Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Ačkoli je uznávaná studetka a nadaná sportovkyně, straní se ostatních. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn. (oficiální text distributora)

tančísvlky

Slušný film ,ktorý "milo" prekvapil. Nie záverom,ale skôr celkom. Herci vyrobili zo scenára viac ako v ňom bolo. Sú neskutočne dôveryhodný ,veríte im. Kamera sa pohybuje na hranici dokumentu ,chvíľami mi vadila jej rozkolísanosť ,ale podstata jej neunikla.Škoda niektorých momentov ,ktoré by tento film pozdvihli vyššie. Hudobne podfarbenie zvládnuté s bravúrou.Dá sa na to pozerať,to určite ... ()

tron

„Asi to naozaj takto malo byť.“ Larry Clark je v určitom ohľade handra. Stratené a osamelé šestnásťročné dievča, ktoré v pätnástich otehotnelo s osemnásťročným karieristom, ktorý odišiel krátko po tom, čo odišiel jej otec, a ona zostala na svojho syna sama, len s vyčerpanou matkou a mladšou sestrou. Hoci mám rád porno, tento film má pre mňa stokrát zaujímavejšiu hodnotu, ako ktorýkoľvek Clarkov "film o americkej skazenej mládeži". Danielle Panabakerová je ako Joyce prirodzená, presvedčivá a milá a „obyčajne“ - no citlivo - nakrútená snímka sa nehanbí silných scén, ktoré zapôsobia na každého, kto v živote urobil chyby. Troška prehnaných 80%. Ale pripadalo mi to ako "film so srdiečkom a ustráchanou dušou". P.S. Len si nie som istý, či s tým malým tvorcovia neporušili nejaké filmárske zákony o zákaze traumatizovania. ()

P3tulQa

Narazila jsem na tento film náhodně. Nedokázala jsem odtrhnout oči. Nádherný film, který vypráví o mnoha případech v této době. Nikdo nemusí ani vědět, co ten druhý prožívá a jaké má starosti. Jacey i její matka to nakonec dobře zvládají .. Když se rozhodne Jacey pro adopci, je to pro ni určitě těžké. Vybírá si ale správné rodiče, kteří ji ze života rozhodně nevyřadí. Tento film, je moc povedený a příjemný. Doporučuji :) ()

borec999

Určite kvalitnejšie zahrané a spracované ako podobný TV film Tehotné v šestnástich. Viem si predstaviť že na školách by to ako prevencia podobným prípadom bolo určite výpovednejšie a presvedčivejšie ako rady učiteliek alebo nejaké knihy na podobnú tému. Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Jemný nadpriemer. 60% ()

Pavlo

Film, ktorý spĺňa všetky televízne kritéria priemernej snímky, ale zároveň má aj poučný charakter. Neuveril som správaniu teens voči hlavnej hrdinke a postavám vzorných a bezúhonných učiteľov. Avšak poukazovanie na problémy skorého sexuálneho života sú kvalitne nakrútené a určite spôsobia minimálne zamyslenie sa nad týmto poslednou dobou častým javom. ()