Šestnáctiletá matka

(TV film)
  • Česko Matkou v šestnácti (více)

Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Ačkoli je uznávaná studetka a nadaná sportovkyně, straní se ostatních. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn. (oficiální text distributora)

borec999

Určite kvalitnejšie zahrané a spracované ako podobný TV film Tehotné v šestnástich. Viem si predstaviť že na školách by to ako prevencia podobným prípadom bolo určite výpovednejšie a presvedčivejšie ako rady učiteliek alebo nejaké knihy na podobnú tému. Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Jemný nadpriemer. 60% ()

dopita

Celkem reálnej příběh se scénářem, kterej má první dvě třetiny docela úroveň, závěr se ovšem trochu zvrhne, tj. závěr zklamal. Režie je střídmá, film pěkně odsejpá a dívá se na něj dobře. Filmu jednoznačně vládne Danielle Panabakerová, která hlavní roli zvládla víc než dobře. ()

Cement73

Napriek tomu, ze som zacal ten film pozerat z nedoverou, skoncilo sa celkom slusne. Poucny TV film pre nezodpovednych pubertiakov. Okrem snad uplne hlupeho a malo realneho konca to celkom šlo. ()

Tred2

Velmi zajímavý snímek o rodičovství ve školním věku. Na film jsem narazil náhodou a soudě dle hereckého obsazení jsem očekával takovou tu klasickou televizní záležitost, jako jsou průměrní herci, slabá technická stránka, těžká naivita. K mému příjemnému překvapení jsem se ale pletl ve všech směrech. Všichni herci zahráli výborně (v čele s Danielle u které jsem byl nejvíce překvapen), atmosféra ve filmu fungovala většinu času přesně tak jak by měla, rozhovory/proslovy ve filmu byly vedeny dosti přesvědčivě (tady by se dala určitě výtka, protože s délkou každé takové záležitosti se začala dostavovat mírná naivita). Všechno tedy víceméně funguje tak jak by mělo a tak bude divák na konci trošku zklamaný, protože vše dopadne tak jak si někdy během prvních 10ti minut můžete odhadnout, navíc závěr působí dojmem, že celý štáb už chtěl sbalit kufry a jet domů a tak film přináší neúplný dojem, což je určitě škoda. Nicméně v žánru vzdělávacích filmů pro teenagery je to svým zpracováním jeden z nejlepších co jsem viděl. PS: škoda, že se hercům z takovýchto filmu nevěnuje v Hollywoodu více pozornosti. Televizní a nezávislé snímky jsou hluboká studna plná mnoha jmen, a spousta z nich tam zůstává.. ()

readan

Celý film sa nesie v tom správnom duchu - varovať mladých, čo aj vyznelo celkom poučne. Ale nebyť toho trápneho konca, tak by som možno dala aj lepšie hodnotenie. ()

char_t

Nějak mě to minulo. Jestli chcete tohle téma, berte Juno, tenhle kousek je hlavně průhledné hraní na city, navíc je po pár minutách jasné, vo co gou, a jak to skončí... Motivation speak & Happy End included ()

BeranSon

Křehký snímek, který mi částečně promluvil do duše. Snímek nemá větší chybu, ovšem vedle toho ani nějaký ten "švih", což plně nevyčítám. Konec je pěkně roztomilí. - 5/10 - ()

moikki

Když jsem narazila na tenhle film, moje první myšlenka padla na film Juno, ale hodně jsem se spletla. Film je plný emocí a Jane Krakowski jako učitelka o nezodpovědném sexu film úžasně spojuje. Danielle Panabaker v hlavní roli předvedla dechberoucí herecký výkon. Jediná vada je, že člověk tak nějak tuší, jak skončí. ()

tančísvlky

Slušný film ,ktorý "milo" prekvapil. Nie záverom,ale skôr celkom. Herci vyrobili zo scenára viac ako v ňom bolo. Sú neskutočne dôveryhodný ,veríte im. Kamera sa pohybuje na hranici dokumentu ,chvíľami mi vadila jej rozkolísanosť ,ale podstata jej neunikla.Škoda niektorých momentov ,ktoré by tento film pozdvihli vyššie. Hudobne podfarbenie zvládnuté s bravúrou.Dá sa na to pozerať,to určite ... ()

Nekroskop

Měla to být pouze kulisa, ale díval jsem se poctivě až do konce. Silný film. Víc není třeba psát, vše skvěle shrnula Gemini ()

Dubron

Překvapení, pustil jsem si to k víkendové práci na počítači ale zamomnt jsem zjistil, že více sleduji film, než monitor... ()

Likan7

I když se jedná o televizní film, herci nejsou moc přesvědčivý a konec je pořádně americky přitažený za vlasy, ale snaha o nějaké sdělení tu je. Pokud na to budeme koukat jako na nahlédnutí do americké mladé generace, je to celkem zajímavé (pokud to je pravda samozřejmě). Solidní zápletka, fajn příběh, zbytek je televizní rutina bez špetky invence. ()

Judy24

Vím moc dobře, že tyhle televizní snímky většinou za nic nestojí. Ale byla jsem překvapená. Překvapená tím, jak snadno, rychle a silně mě film zaujal a nedal mi šanci, dát si pauzu, jako to obvykle dělám. Danielle Panabaker je skvělá a stejně tak Jane Krakowski a Mercedes Ruehl. Síla tohohle filmu spočívá především v tom, jak je nastaven. Je tam relativně málo důležitých postav, jenom základní příběhová linka. Ale každá postava je dobře vykreslená, každá se chová tak trochu "mimo" a žádná není stoprocentně kladná. Nutí to člověka přemýšlet nad tím, co by dělal v které situaci. Přemýšlet nad tím, jak jednoduché je někoho odsoudit za jeho chování a jak důležité je přitom brát v potaz okolnosti. To je podle mě na Matce v šestnácti nejsilnější - kombinace rozporuplných postav, které mají všechny určitý moment, kdy se chovají "nesprávně", ale přesto se do jejich pozice dokážete vcítit. Peter Werner odvedl špičkovou práci, natočil silné, ale nesmírně zajímavé drama. Velkoryse mu proto odpouštím předvídatelný americký konec... ()

Bezda22

Je to zajímavej film. Na jednu stranu bych mohl říct, co je mi do toho, že se nějaká fuchtle neumí bezpečně vyspat s nějakym týpkem. Takovejch filmů už tady bylo dost. Tady to hrajou hodně na city a hodně se tam mele o tom, že by se sex neměl v mládí provozovat. Je to takový v dnešní době dost hloupý téma, když 13ti letý holky si to dávaj jak nic. Protože ty holky jsou natolik hloupý, že je nějakej takovej film, ať už je sebelepší nemůže oslovit, protože kdyby byly chytrý, tak to ve 13ti nedělaj, že jo. Ale tady to bylo dobře udělaný. Ta péče a starání, když už to teda přišlo na svět to děcko. No, ten film hraje hodně na city. Ale nakonec proč ne. 75% ()

DadysGirl

Doják, přitom bez přeslazených citů... Problémy náctiletých matek celkem´realisticky pojaté a výchovně podané... ()

dogma97

50%. Body dolů za ubohou šaškárnu s cvičenou opičkou před závěrečnými titulky, polévající do té doby vcelku stravitelný pokrm hustou cukrovou polevou. ()

darthvader77

Velice dobré drama na které se rozhodně koukněte s dětmi v pubertě neboť z tohohle pro mě plyne ponaučení a zároveň ukazuje, jak se může život zkomplikovat. Nicméně jednu hvězdičku ubírám za to, že ačkoli jde o dobrý film předčasné těhotenství je tak častý problém, že scénáristi nemuseli moc namáhat hlavičky. ()