Šestnáctiletá matka

(TV film)
  • Česko Matkou v šestnácti (více)

Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Ačkoli je uznávaná studetka a nadaná sportovkyně, straní se ostatních. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn. (oficiální text distributora)

MeGab

Docela blbý instruktážní film pro puberťáky. Žádné větší umění než jen ten výchovný podtext v tom nehledejte. Být puberťák, tak si z toho filmu možná dělám srandu. ()

P3tulQa

Narazila jsem na tento film náhodně. Nedokázala jsem odtrhnout oči. Nádherný film, který vypráví o mnoha případech v této době. Nikdo nemusí ani vědět, co ten druhý prožívá a jaké má starosti. Jacey i její matka to nakonec dobře zvládají .. Když se rozhodne Jacey pro adopci, je to pro ni určitě těžké. Vybírá si ale správné rodiče, kteří ji ze života rozhodně nevyřadí. Tento film, je moc povedený a příjemný. Doporučuji :) ()

djcremo

Pekne zahraný film o živote šestnásťročnej mamičky, o jej pocitoch a o jej živote. Ale tento film nie je len o nej, Je to aj o bezdetnej školskej poradkyni a a o matke teenagerky, ktorá sa pre dcéru obetovala, aj keď som mal mal niekedy iný dojem, ale ak sa na to pozriem celkovo, tak aj chápem jej konanie. Televízna kamera mala v tomto prípade svoje čaro a ku tomu všetkému prispel aj skvelé herecké výkony. ()

vecneZivec

Moc hezkej a zajímavej film. Pravdivej a na nic si nehrající. Trošku mě mrzí jen závěrečná scéna, kde malej Charlie mluví o svojí původní matce, ale jinak jsem byl příjemně překvapený takhle upřímným filmem po ránu, co dávali na Nově :) ()

Rusallka

Tak jsem si zase jednou pobrečela :D podle mého názoru moc pěkně a věrohodně natočený film, s výbornými hereckými výkony! ()

zero_zelo

je to teda poněkud cíléná akce, nijak zázračně nepřekvapní, že je to otvírák na city..ale jako výchovnej snímek je to poměrně působivý. nehraje si na umění, cíl je jasnej. a asi to i vyšlo. nevim, jestli se to chytí u mladších, který by to vidět asi měli, v rámci zachování rozmnožovacích pudů na pozdější léta... ale ten konec snad nemusel bejt až tak cukrovej. i když by bylo fajn, kdyby byla realita takle formovaná do homolí :))) ()

Pavlo

Film, ktorý spĺňa všetky televízne kritéria priemernej snímky, ale zároveň má aj poučný charakter. Neuveril som správaniu teens voči hlavnej hrdinke a postavám vzorných a bezúhonných učiteľov. Avšak poukazovanie na problémy skorého sexuálneho života sú kvalitne nakrútené a určite spôsobia minimálne zamyslenie sa nad týmto poslednou dobou častým javom. ()

cyberMythius

Krasna slunecna nedele, chtel jsem po snidani vyrazit na nejaky vylet, ale tenhle film me donutil vydrzet do konce a vylet odlozit :). Hodne dobre zahrany film, ktery nepusobi jako pest na oko a ani zdaleka nenaplnil moje ocekavani "klasickeho rodinneho Becka v nedelnim programu komercni televize". Konec byl citelny uz nejakou dobu dopredu - no jeho haaaaaappppyyyy eeend mi dojem filmu ponekud pokazil. Celkove ale muzu doporucit 4/5 ()

Lady Marcy

Citlivě natočený dojemný příběh ze současnosti o tom co vše se odehrává v 16ctileté dívce, která skrývá před svým okolím své nejtíživější tajemství. Svým způsobem je film i poučný a ukazuje na častý problém v tomhle světě. Mladé holky otěhotní a kluk je nechá. Ony se pak rozhodují, jak dál naložit se svým životem a životem svého dítěte. ()

katherine7

Byla jsem vážně velmi mile překvapena, že tak dobrý snímek je celý ke shlédnutí na Youtubku. Hlavní hrdinka byla sympatická a říkala jsem si odkud ji znám, a potom jsem si uvědomila, že hraje ve Flashovi Caithlyn. Celkově na mě příběh zapůsobil silným dojmem a i kapička ukápla. Příběh o tom, jak dá šestnáctiletá dívka k adopci dítě svým učitelům ze školy, kteří se pokoušejí ale osud jim doposud nepřál.. zajímavě spletitý děj. Jacey (Danielle Panabaker) je šestnáct a už porodila dítě. Absolutně si nedokážu představit, čím si dívky jako ona musí prožívat. To těžké rozhodování.. upřímně, čest těmto dívkám, které se tomu postavily čelem a dítě si nechaly. Snímek je tak pravdivý a člověku připadá jako by se chvíli díval na dokument o mladých matkách. Za mě 5 *. ()

Killy

Krásně zpracovaný film. Herci podávají vynikající výkony, poklona obzvláště mladičké Danielle Panabaker které jsem věřila každé slovo. Na téma "mladá matka" jsem viděla dost filmů, ale jedině tenhle mě opravdu zaujal, uznávám, ten konec není nejštastnější ale zážitek mi nepokazil. Oceňuju, že se příběh neodehrává v extrémech (matka ji nevyhodila, nemusí dřít v továrně na azbest a podobně) jako to u takovýchto filmů většinou bývá. Příběh a zpracování samotné 3* ovšem za ty herecké výkony ještě jednu hvězdu přidávám a doporučuji! ()

mizz13

Dojemné, patetické a americké :) Není to špatný film, jen si mohli odpustit trochu těch amerických "poučných" proslovů. Má naprosto předvídatelný konec, ale dalo se na to koukat. Nicméně, mnohem víc se mi líbil film Juno, který byl na podobné téma. ()

Kathykat

Co říct? Jsem ráda, že už mi není šestnáct :D Když jsem jednou večer procházela obývákem a mamce tohle hrálo, vysmála jsem se jí. Druhý den, když jsem překlikávala programy, tento film opakovali. Musím říct, že mě hned chytnul, téma to je určitě zajímavé i styl, jakým to je natočeno, něco mezi filmem a dokumentem. Některé věci mi tam přišly dost přitažené za vlasy, ale celkově dobrá podívaná, u které jsem si pobrečela :) ()

mzop

Velmi pěkný film. Vadila mi jen kamera (hlavně ze začátku) a některé herecké výkony mladých, ale celkove velmi pěkné. ()

UnCool

Patetické klišé ze kterého se mi dělal šoufl. Trapné podprahové potlačování sexuálního chování podle křesťanské ideologie. Takovýto výplach hlavy teenagerů si mohou v USA nechat... V tom filmu jsou neskutečné bláboly jako "Sex je velká zodpovědnost." atd. Podle mě je sex skvělá (víceméně i zdravá) zábava, tak proč se jí bránit. :) ()