Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

Xmilden odpad!

Tak tenhle film mě svým zhlédnutím dokonale dostal. Film s podobně skvělými triky už asi nikdy neseženu. Nedokážu pochopit že někdo jen tak vyhodí peníze za natočení tak "skvělého" trháku. Odmyslíme- li herce, prostředí, zvířata a chabé mozky tvůrců, mohl by z toho vyjít celkem pěkný filmek. Ps: U závěrečného souboje sem napětím ani nedýchal, a opravdu mě zajímalo, který z těch dvou tvorů vyhraje. Bohužel remíza. ()

Vampireman

Lol, varan přijde už v prvních 30 sekundách a hned slyšíme známej monster skřek, co se opakuje tak přes 15 let snad v každý PC hře. Nejvtipnější je, když někdo začne střílet - nekonečný zásobník, žádná fyzika a jednou jim ujela kadence (Duke Nukem styl). V hlavní roli banda zelenejch aktivistů a černovlasá extrabitch s hlasem dítěte, která na ostrově pěstovala obří obilí k nakrmení lidstva. Většinou, když někdo umírá, nebo je žere monstrum, tak jenom trapně stojí a koukaj. Michael Paré je jedinej dobrej a solí hlášky, jinak je to moc vážný a tim pádem nudí, což je škoda. ()

psychous3 odpad!

Tak špatný film, že ani konzumace psychotropních látek nepomůže k tomu, abych měl lepší dojem než když píšu tento komentář. Kvalita "predátorů" by mohla konkurovat těm z Godzilly (té původní z roku 1954), herecké výkony jsou avšak na úrovni naší "Ordinace v růžové zahradě". Nicméně pár detailů mě v tomto filmu nepřestalo udivovat, jako třeba počet nábojů v Berettách (které podle mě používaly, i když tvrdí, že užívali .38, což je úplná hloupost), dodnes jsem si myslel, že Beretty mají většinou nábojů 13 ( revolvery užívající .38 jich mají 6), ale hrdinové ve filmu z nich střílejí jako kdyby měli zásobníky legendárního kulometu Špagin (PPSh, 71 nábojů). Jako další jsem nevěděl, že tři patra pod zemí jsou zřetelně slyšet stíhačky a je cítít rázová vlna od výbuchu. Pokud se tedy chcete divit a v televizi zrovna nedáváají přímý přenos z poslanecké sněmovny, můžete si pustit tohle, jinak radši už nikdy ne ;) ()

Phobia odpad!

Ty volé! Takhle jsem se naposledy nachlámala u tureckých Hvězdných válek! Ještě teď, když na včerejší večerní program TV Veškrnov vzpomínám, roztahuje se mi huba od ucha k uchu. Už dlouho jsem neviděla pořádnou filmovou srajdu, měla jsem na ni vyloženě chuť a v tomto případě samotný název sliboval hodně. A přece se "Varan vs. Kobra" zařadil do vzácné sekce "ještě blbější, než jsme doufali". Osobně dělím filmy na Áčka (znáte to - top tituly s vysokým rozpočtem, slavnými herci, známým režisérem, ceněným hudebním skladatelem a někdy i se scénáristou, co nemá mezi ušima průvan), na Béčka (jako Blbiny - nižší rozpočet, herci kultovní pro nerdy, scénář obvykle dost hloupý), Céčka (tedy Cypoviny - amatérsky srandovní nápodoba Béček, do které se někdy podaří k prkenným nehercům ulovit i dávno zašlou, obézní a vrásčitou hvězdu Béček). Poslední kategorií jsou Háčka (od asociací jako hrůza, hnus, humus, hnůj, hleny, hovna). Tento konkrétní skvost zdatně osciluje mezi Céčkem a Háčkem. Úvodní titulky, kdy vidíme přírodní scenérie natočené z vrtulníku, jsou nejpovedenější pasáží filmu. Předtím diváka tvůrci stihnou navnadit "drastickými" událostmi, co přivodí první záchvat chechtání. Sledujeme bandu supersoldžrů, jak cupitají v namodralém dýmu džunglí, plíží se a pak vždy překvapeně zaječí a zmizí ve chřtánu monstrózního plaza, co se tam nejspíš právě teleportoval - jinak těžko vysvětlit, proč ho ti humorní komandos neviděli a neslyšeli přicházet. Pak se objeví oplácaný veterán Paré + jeho zoufale netalentovaní přicmrndávači a začne ta pravá čurina! Děj je standardně stupidní: hodní vědci, zlá armáda, zrůdy, co narostou o stovky procent v průběhu pár hodin, parta zvědavých "hrdinů" jako zákusek. Z dialogů jsem prostě uchcávala bujón... slepičí, přirozeně. Těžko vzpomínat na konkrétní věty - prakticky co slovo, to perla. Reportérka plamenně hrozí do kamery na téma bezohledných kapitalistů, ekolog plácá neurčitá "moudra", jeho přítelkyně s telecím výrazem se strachuje, co když se ilegální vstup na pozemek armády nebude zeleným mozkům zamlouvat... To se nedá popsat, to se musí zažít! Chování "hrdinů" je taky náramně povedené a věrohodné - mimo jiné jim před očima zařvou tři společníci, ale dvě hlavní postavy si v pauze před dalším masakrem stihnou zavzpomínat na střední školu a společně se upřímně, od srdce zasmát. Samostatnou kapitolou jsou efekty, ty jsou tak speciální, až z toho přechází zrak. Nepovedení digitální ještěři a hadi prakticky nemají vliv na své okolí, nezanechávají stopy, neohýbají větve, stín vrhají jen pod sebe a ne na objekty hned vedle. Útěk před krvelačnými monstry připomínal poklidný jogging; jedna prsatice to prožívala a kolegové kus za ní zvolna vyklusávali. Boj s mutovanou zvěří mě fascinoval - obvykle ho zastal nevzrušeně se tvářící Paré a jeho magický revolver bez zpětného rázu a s kulometnou kadencí. I předškolní haranti, co na sebe míří prsty a dělají bang-bang-prásk vypadají jako realističtější střelci. Jednou dokonce Michael pálil do výšky na vztyčenou kobru v době, kdy ta už se několik vteřin plazila po zemi pryč:-). Jeho revolver měl naštěstí nekonečno munice, on by Majkl ty zásobníky ani neměl kam dát, protože si na několikadenní špacír po ostrově vyrazil zcela bez zavazadel. A nebyl zdaleka sám, jen dva členové hopsali se zjevně prázdnými krosnami. Mohli v nich mít šminky, ženské osazenstvo zůstávalo za všech okolností pečlivě nalíčené a učesané, Paré hladce oholen. Vypisovat tady všechny nejapnosti, dřepěla bych tu přes víkend. Tohle je zkrátka neuvěřitelně dementní film, čistokrevný odpad, ale já čestných 9% přece jen udělím: hudba by obstála i v Béčku, exteriéry nebyly úplně marné a smích je zdraví prospěšný! () (méně) (více)

• V českém dabingu se dozvídáme, že varan a kobra byli vybráni k vojenským experimentům, protože jsou obojživelníky. Ve skutečnosti patří oba tito živočichové mezi plazy. (pajik)
  • Stíhačky útočící na ostrov se změní z typu F-16 Falcon na typ F-4 Phantom II, a poté zpět zpět na F-16. (Stejšn)
  • Aj napriek faktu, že sa vo filme výslovne uvádza, že vojaci sú príslušníkmi americkej armády, lietadla na záberoch sú ruské MiG-23, dokonca aj s ruskou vlajkou na chvoste. (beso74)