Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

marcek

Tak tohle je thriller jak svina. Shia LaBeouf ukecanej mladej teenager jako ve vsech jeho ostatnich filmech, David Morse uz jenom jak se na nej podivate tak si rikate to "to je on". ()

Rocky88

Velice zdařilý teen-remake Hitchova Okna do dvora. Caruso měl při výběru hlavních představitelů nebývale štastnou ruku, scénárista byl při psaní při smyslech, a koneckonců i Caruso byl ve formě a dokázal ukuchtit napínavou atmosféru. Jen mě trochu zklamal ten nespočet použitých klišé (hlavně fakt, že se 50-kilovej střízlík pere se 100 kilovym pořezem a dopadne to tak, jak to dopadne). Jinak ale nemám výhrad. ()

Petoss1

Film s mladou hviezdou Labeoufom ktorý má netradičnú zápletku a napätie. Ukazuje čo všetko sa môžete dozvedieť o svojich susedoch keď ste doma zavretý a len tak ich sledujete z okna. 80% ()

cariada

Snímek ,který mě připomíná Past na rosomáka. Kluk ,který po tragické smrti otce se nedokáže vyrovnat se ztrátou. A tak po napadení učitele (kdepak za nás dát učiteli pěstí ,to by nás nikoho ani nenapadlo ,měli jsme k učitelům respekt) dostane 5 mesíční domácí vězení na noze má náramek ,který po opuštění vymezeného prostoru začne svítit červeně a je zle. Naštěstí pro něj se vedle nastěhuje stejně stará dívka velmi pohledná Ashley a tak má o zábavu postaráno šmíruje dalekohledem lidi ,ale hlavně jí. Nakonec se seznámí a s přátelí. Má ještě jednoho kámoše. Pak díky tv zjistí ,že jeden vrah nejspíš bydlí vedle něj a tak ho s kámarády sledují až se zamotají do vraždy ,kdy se málem stanou jejími obětmi. Snímek to není špatný ,ale něco tomu chybí. Chtělo by to lépe zpracovaný scénář a více zvratů. Jo je to pakárna ,když vidíš že se něco děje a ty nesmíš na krok jinak tě zbalí policajti. ()

bourec

Není to špatný,nudou si nehty kousat nebudete,ale všechno už známe.Ve všech podobně laděnejch thrillerech první hodina vo hovně,pak souboj s psychopatem.Tady to trochu zpestřuje nesmírně sympatická ústřední dvojice.80%. ()

Langy10

Tenhle film mi doporučil kámoš a už podle traileru jsem věděl, že to bude vynikající, a také že bylo. Absoultně bez chyby byl natočen a asi 10 krát mě mále vezla sanitka na příjem. Fakt hustý film moc se mi líbil, nemám k tomu vůbec komentář. Takových filmů by chtělo natáčet víc. ()

Attta

Pro mě sledovatelný film, který jsem viděl dvakrát. Je to tak trochu přitažené za vlasy, ale i tak to není uplný odpad. Zajimavé zpracování typického amerického hrdinství trestance, který si tím napraví reputaci. Ke konci přituhne a film začne nabírát na napětí, což bych hodnotil jako jeho velký plus. Takový lepší průměr. ()

Streeper

Hodinu jsem se nudila, ale posledních 40 minut bylo dobrých, protože se tam konečně děla nějaká akce. Dala bych tomu 2 hvězdičky, ale díky tomu, že se jim povedl (alespoň v těch posledních 30 minutách) pořádný thriller a díky tomu jsem byla napjatá a říkala jsem si: Teď se leknu, tak kvůli tomu dávám 3*. ()

4daPeace

Verdikt: Co všechno se může stát, když Vám soud nařídí domácí vězení, nemůžete vyjít dále než 10m od Vašeho domu? OK, budete pařit přes Xbox po netu, dívat se na telku? Jasně, než Vám matka zruší předplatné a ustřihne TV kabel. Co teď? Co takhle šmírovat sousedy, to je přece nejlepší reality show...co to? Soused manžel podvádí sousedku? Děcka se dívají na porno aniž to maminka tuší? Přistěhovala se nová rodina s krásnou dceruškou? A co to tam dělá ten podivný soused? To se dozvíte v docela vydařeně natočené podívané, ve které Vás ovšem, pokud už jste podobných filmů viděli určité množství, nic nepřekvapí a vyvrcholení scén (např. v obchodě) budete čekat. ()

Crawler-D

Tvůrci se nijak netajili tím, že velkou inspirací jim bylo hitchcockovo Okno do dvora, což beru jako upřímné doznání a nevidím tak Disturbii jako prachsprostý duplikát. Kdepak, dvaačtyřicetiletý režisér D.J. Caruso, ačkoliv dosud svými filmy nijak nenadchnul, tentokrát stvořil poutavě natočený thriller, jehož kouzlo tkví v omlazení hlavních postav oproti hitchcockovu dílu. Jistě, vytvořil tak produkt zaměřený na teenagery, ale užít si jej může každý, kdo má chuť na trochu toho voyeurství s pořádnou dávkou napínavého thrilleru. Z Okna do dvora si bere Caruso to nejlepší, ale zároveň svůj film zabaluje do úhledného balíčku, který může zpětně přitáhnout diváky i ke staršímu a bezesporu kvalitnějšímu originálu. ()

ifa

Tak tenhle filmeček mě dokázal probudit, nemyslela jsem si, že bude tak dobrý. Přesto 3,5 * stačí. Světlá místa se střídají s méně podařenými.Ale Shia to svým talentem a za pomoci napjaté atmosféry zachraňuje. ()

JohnRambo

Shia LaBeouf bol proste vynikajúci. Je to talent a dokáže ma dostať v každom jeho filme! Tento film ma ohromil vo všetkých smeroch. A zostáva to tak aj po cca 20-tich zhliadnutiach :) Názor mám asi aj podľa toho že je to o teenageroch a takých filmov je málo (dobrých). ()

cubajz

Ačkoliv se snímek zpočátku tváří jako nějaká laciná teenagerovská vyvražďovačka, napětí a paranoidní atmosféra jsou budovány natolik přesvědčivě a důrazně, že poslední půl hodinku budete jen sedět a doslova ani nedutat. Vše je ještě umocněno dobrými herci, kteří své postavy zvládají bezchybně podat - prostě, tento film funguje tak jak má! ()

starbrejkr

Velmi spokojené tři hvězdičky. Disturbia je typickým thrillerem amerického střihu se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. To špatné tu zosobňuje závěr, který nikterak nevybočuje z tradičních žánrových klišé a rovněž celkový nádech filmu, který je rovněž dost obyčejný. Sice podstatné zápory, ale taky jsou všechny. Jinak budu chválit. Zaprvé je tu velice zajímavý nápad trestu domácího vězení, který nejspíš bude brzy praktikován i u nás. To je téma, kterým by se mohl v budoucnu zabývat samostaný film a Disturbia naznačila, že je to látka, která stojí za hlubší rozbor. Pak tu jsou taky příjemné herecké výkony, kterým vévodí slizký David Morse (koneckonců podobnou roli bravurně zvládl i ve 12 opicích), jenž znovu přesvědčil, že zvládá obrovské dobráky od kosti (Zelená míle) i podobné "evil" role. Film okořeňují i fajn odlehčení v podobě vtipných momentů, které se takřka všechny vydařily - obzvlášť linie s malými smrady odvedle. Celkově tedy žádné velké umění, spíše lehce nadprůměrná žánrová věc, která však rozhodně nezklame. Premiéru v TV si nenechám ujít. ()

nithiel

Někdy si říkám, že výborným kritériem pro hodnocení filmů je to, jak dlouho po poslední scéně zírám na titulky neschopen vypnout přehrávač a jít něco dělat - u Disturbie jsem zíral až k závěrečnému logu Paramount pictures. A proč? Předně musím pochválit vynikající závěr, který svým vystupňovaným napětím strčí do kapsy 99% hororů co jsem v životě viděl. Dál musím pochválit hudbu, která se nebála soudobých hitů, ale přitom nesklouzla k neskutečné otravnosti ( a zařazení system of a down přidává aspoň čtvrt hvězdičky :-) LaBeouf z obrazu prakticky neslezl tudíž lze při skoro dvouhodinové stopáži pokládat za úspěch, že mi nezačal lízt na nervy a svědčí to o celkem dobrém výkonu. Možná to však bylo tím, že když byla na scéně Sarah Roemer, měl jsem oči jen pro ní - dokonalost sama, kdybych měl takovou sousedku, asi bych taky dalekohled jen tak nepustil :-)). A david Morse podává taky výborný výkon, tak slizkýho a nesympatickýho hajzla jsem už dlouho neviděl. ()

Joges

Zábavné, poutavé, napínavé ale i lehce předvídatelné (podoba s filmy: Okno do dvora, V tom domě straší). Shia LaBeouf hraje dokonale. ()

C0r0ner

Fascinace Hitchcockem je evidentní, nicméně předloha je o mnoho lepší vlastně ve všech ohledech. I tak je ale Disturbia hodně slušný thriller, kde plíživá atmosféra strachu prorůstá celým filmem především díky skvělému Morseovi. Scéna ve sklepě je strašná brutalita, která celý dojem zvedla na hodně nadprůměrnou úroveň. 80% ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007