Kaleb a jeho otec spolu tráví pár dní v horách, kde rybaří. Společně si užívají až do okamžiku, kdy dojde k autonehodě, při níž otec umírá. Kaleb se po otcově smrti poněkud změnil. Těžko ovládá své emoce, a když napadne učitele, soudce, který chápe jeho situaci, mu udělí domácí vězení v délce trvání tří měsíců. Aby bylo zaručeno, že si Kaleb trest odpyká, dostane na nohu náramek, který přivolá policii v okamžiku, kdy se Kaleb vzdálí na 30 metrů od vysílače. Policistka mu vřele doporučuje, aby si našel nějakou zábavu, jinak se bude hrozně nudit. Kaleb se doma jen válí a matce s ním pomalu dochází trpělivost, a zruší mu přístup na online hry a hudbu. Doufá, že pak si Kaleb třeba alespoň uklidí a nebude nechávat úplně všechno na ní. Do uklízení se Kaleb i přes snahu matky moc nepouští, ale nudí se opravdu hodně. Aby vyplnil volný čas, rozhodne se sledovat dalekohledem své okolí a to se stává jeho celodenní zábavou. Zejména ho baví sledovat dívku Ashley, která je v jeho věku. Ashley si jeho pozorování brzy všimne a s Kalebem se seznámí. I s jeho kamarádem Ronniem, který se vrátil z prázdnin, a může tak Kalebovi vyplnit nějakou tu volnou chvilku. Kaleb se v televizi dozvídá o sériovém vrahovi z Texasu, který zřejmě jezdí fordem Mustang, veteránem s poškozeným blatníkem. Kaleb pozoruje okolí a jeden ze sousedů, pan Turner, mu je podezřelý. Má forda Mustang s poškozeným blatníkem, ale když ho vidí znovu, je auto opravené. Jednoho večera s Ashley sledují jeho dům a vidí, jak se vrací domů i s mladou ženou. Zdá se, že se v Turnerově domě děje něco nekalého, že má mladá žena strach a honí se s Turnerem po domě. Později spatří, jak nastupuje do svého auta a odjíždí. Ashley z toho usoudí, že lidé mají různé potřeby. Někomu zkrátka vyhovuje, když ho jeho partner honí po domě. Přesto všichni tři pokračují ve sledování Turnera. Jednoho večera Turner vleče zakrvácený pytel do garáže. Ronnie i s kamerou vleze do jeho garáže a natáčí, zatímco Turner nakupuje. Ashley má za úkol ho sledovat a dát vědět, kdyby se vracel. Kaleb pak na videu spatří obličej mrtvé ženy. Rozhodne se přivolat policii tak, že opustí vytýčený prostor. To je záruka, že policie dorazí hned. A také ano. Policie prohledá Turnerův dům i garáž a v pytli najdou mrtvého jelena... (TV Prima)

lovlick

napínavý od začátku do konce. navíc koho by napadlo, že při domácím vězení odhalíte hledaného vraha, který je náhodou váš soused? a směs thrilleru a komedie je zajímavá:) ()

MikeMyers

Super film kterej určitě doporučuju – komedie a thrilero-horror . v první polovině se bavíte a ve druhé přijde ‚‚drama´´. Film je natočen podle Hitchcockovy předlohy Okno do dvora a podle mého mu může zdatně konkurovat. Je to v podstatě totéž ale v dnešní době. Vyzdvihl bych výkon Shia LaBeoufa který poslední dobou točí velmi dobré filmy. ()

tenista

Velmi solidní thriller, Shia LaBeouf má podle mě velkou budoucnost. Při některých scénách se mi doslova tajil dech, některé se mnou ale absolutně nic neudělaly, proto "jen" 4*. ()

JardaBauer

Hláškující hlavní hrdnina, který mlátí učitele do xichtu skoro na potkání a navíc vám ho musí být líto kvůli přednasně zesnulému otci, sexi holka od vedle, bláznivý kamarádi a poměrně zle vypadající záporák v podání Davida Morse. Všechno včetně zápletky je směřováno přímo na teenagery jako hlavní cílovou skupinu. Ale všechno je o víc než špetku lepší než všechny ostatní podobné teeanagerovské filmy a vůbec to není ztráta času. Celý film je velmi předvídatelný, ale nic člověku nebrání, aby se stejně jako já bavil bez jakéhokoliv vyrušení od začátku až do konce. ()

Havala

Přestaňte obviňovat filmy z toho, že pořád někoho kopírují! zdá se mi že to je pořád dokola, ale nic nového už se vymyslet prostě nedá. Je to dobrý film který začne mít spád až druhé půlce ale myslím že stojí za to se dodívat až d okonce, byl sem překvapen dramatičností, čekal sem že to bude fakt horší. 78% ()

Cortesz

Na to jakto bylo herecky obsazené, sem tedy čekal trošku více. Ne že by herci hráli špatně, ba naopak Labeouf je zde výborný myslím,že z něho roste hvězda, ale tak nějak to byla strašná nuda a pak na konci během pár minut se to vyřešilo. Jinak dobrý nápad, ale mohlo se to zvládnout líp. ()

R.O.man

Som spokojný, lebo tento tajomný thriller splnil moje očakávania. Herecky tu jasne vynikli Shia LaBeouf a David Morse, super zahrala aj neotrelá Sarah Roemer ale herecky ako tieň pôsobila Carrie-Anne Moss. Po "akčnom" úvode prišla oťukávacia polhodinka a po nej to prišlo. No proste nemám čo vytknúť. Až na ten "macherský" záver, keď Kaleova matka vyšla z Ternerovho domu spolu so svojím synom a vlasy jej plápolali ako Desperadovi. ()

Mr.Roman

Nadpriemerný thriller/horor so stále viac populárnym Shiom LaBeoufom, v hlavnej úlohe chlapca s permanentným domácim väzením, mňa dobre bavil až do vyústenia, ktoré bolo zbytočne prekombinované a trocha podkopalo doposiaľ slušne vybudovanú atmosféru. Disturbia ako celok je však podarený film s dobre spracovaným námetom, a aj keď sa bude asi najviac páčiť hlavne -násť ročným divákom, zaujme každého. ()

atlee

Aj keď Carusova Disturbia kvalitatívne neprevýšila úroveň jeho predchádzajúcich thrillerov Salton Sea a Two for the Money, stále sa na ňu dá pozerať. V LeBeoufovi vyrastá nový akčný hrdina, Morse a Carrie-Anne Moss sa viac-menej úspešne predstavujú v pre nich netypických úlohách (masový vrah a zaneprázdnená matka) a kde sa vzala, tu sa vzala, zjavuje sa tu nová krásavica Sarah Roemer. Tak dobre, stačí že sa pozriem von oknom a uvidím takýchto žabiek aspoň päť. Len neviem koľko z nich by aspoň takto dokázalo zahrať na smrť vydesenú teenagerku. Dreamworks pictures ale dlho nenatočili dramatickejšiu záležitosť pre mladého diváka, inak si tržby Disturbie nedokážem vysvetliť. Osobne sa mi na tomto filme najviac zapáčil jeho plagát :). Kamera je obstojná, soundtrack poslabší, dej v podstate neprekvapujúci a s rozvinutím psychológie postáv sa s ohľadom na cieľovú skupinu asi ani nerátalo. Celkovo ale musím uznať, že tento hybrid Hitchcockovho Okna do dvora a Taylorovho filmu Cherish ma pomerne dlho udržal v napätí. ()

LuNaj

Narozdíl od většiny ostatních mi to až tak napínavé nepřišlo. Dle mého názoru to umocnil hlavně nedotažený scénář. Přiznejme si to- thrillery by měly obsahovat i nějaký ten zvrat, překvapivý závěr. To však Disturbii chybí. "Něco" se začne dít až po hodině filmu, paradoxně se mi spíše líbila ta první půle, nežli ta zlomová druhá. Disturbia má předvídatelný konec až to pěkné není. Za Shiu a Sarah 3*. Lehce nadprůměrný thriller. ()

Jaromír

Napřed to vypadalo jako celkem běžný příběh pro dospívající, ale po rozjezdu se ukázal velice solidní thriller. Jsem se bál jak malej :), wov, dobrá práce! Na několika místech mi práce s amatérskou kamerou připoměla Blair Witch Project, místy na konci je to opravdu síla, že se budete krčit v pohovce a třást strachy napnutí jako struna od piána :). ()

Mes-siah

Slušný, no "najrecyklovanejší" (ako hovorí POMO) thriller. Shia LaBeouf rozhodne prekvapil. Škoda, že celý film je ladený značne do romantického tónu. Chcelo by to viac tajomna. ()

HarlanWade

Kopa obyčejných klišé zabalených v plášti něčeho, co mě tak neuvěřitelně bavilo a napínalo, že jsem v závěru skoro nedýchal. Má to spoustu chyb a filmoví kritici si na nich doslova smlsli a z Disturbie hned udělali propadák roku. Jenže, ten scénář za to prostě stejně stojí. A charisma Shia LaBeoufa dvojnásob. ()

Pharlap

Tohle byl dokonalý sousedský filmík! Lepší než zhruba na stejné úrovni jako Miluj bližného svého z roku 1999 a horší než Dům na špatné adrese z roku 2008. Nemohu a nechci prozrazovat zápletku, nicméně velmi doporučuji a kvituji za opětovnou originalitu scénáristů! ()

Nessos

Začátek s nádechem romantické komedie, konec místy až hororový. K tomu všemu Shia, který je opět excelentní. Pro mě velké překvapení - čert vem, že už v půlce filmu je jasné, jak to skončí. ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007