Hrdinou příběhu, který připomíná rané filmy Bressonovy a Wendersovy, je mladík Sebastien (hraje ho Georges Babluani). S vidinou, že si vydělá spoustu peněz, vstoupí do podivného světa za zavřenými dveřmi, který připomíná noční můru a kde se hraje ještě podivnější hra o život. „Často se mi vracejí vzpomínky z dětství,“ říká režisér. „Zafixované obrazy jsou jako paprsky světla protínající temnotu. Jsou vždy nejasně přítomné, ale když se pokouším znovu objevit jejich panenskou kvalitu, postrádám přitom pocit nevinnosti z dětství.“ Originální černobílý snímek ve stylu „film noir“ je pozoruhodnou výpovědí o lidech, jejich aroganci, zlobě i strachu. (oficiální text distributora)

Pajčus

Pro mě velmi milé filmové překvapení v nemilé podobě. Jedná se o pohled na krutou hru, kterou by chtěl hrát jen málokdo. Perspektivnímu mladíkovi, který si přivydělává opravou střechy velkého domu bohatého ztroskotance, se dostane do rukou pozvánka na tajemnou akci, která měla patřit do rukou majitele domu. Jelikož z pozvánky bylo zřejmé, že jde o velké peníze, mladík se rozhodne pozvánky využít. Netuší, že se jedná o krutou zvrácenou hru s ostře nabitými revolvery. Čím dál se ubírá děj, tím atmosféra houstne, až z toho tuhne krev v žilách. Ten, kdo tuto hru přežije, už není tím, kým byl dříve. Kdo se dostane do místa, kde se ta hra hraje, nemůže už vycouvat. Kdo uvidí tento film, rozhodně na něj hned tak nezapomene! Tento film rozhodně nedoporučuji dětem a také by ho neměl sledovat někdo se špatnou náladou - po shlédnutí je totiž vyprchání dobré nálady zaručeno. Ostatním doporučuji. ()

Perfo

Líbilo se mi na tom snad všechno. Ze začátku nenápadné, nudné, skoro až banální.Potom se to vyvrbní na hrátky s ruskou ruletou a pracháčema, kteří nevědí co s penízkama a tak si sázejí na náhodu -> (napadla mě s tímto spojitost s filmem Intacto). Mladík co měl ze začátku strach se stal nakonec vítězem. Vyhrál jak peníze, tak život. Ale né nadlouho...Nejlepší scény s ruskou ruletou vůbec !!! Kam se hrabe Lovec jelenů. ()

zdenur

Nad hodnocením jsem přemýšlel dost dlouho. V příběhu nejsou žádné fatální zvraty, hlavní hrdina není tupý a dokáže se chovat rozumně a dokonce i normálně vymlouvat. Atmosféra skličující. Přesto mi tam špetka něčeho chybí. Ale sakra čeho?! ()

xargos

Tohle je ten typ filmu, u kterých nedokážu říct, že se mi líbil. Tohle slovo mám zkrátka spojené s něčím krásným. Takže líbit se mi nemůže nic, kde se zabíjí, kde se trpí, kde nadneseně řečeno "zlo vítězí nad dobrem". Přesto má ode mne tento film výrazně palec nahoru. Napětí drží hodně vysoko a stejně tak vysoko je pro mne laťka tvůrců a herců. Nevidím tu nic, co by nějak výrazněji skřípalo. Naopak. Slabší povahy nechť jej však minou smělým obloukem. Výrazný palec dolu: český název "Ruská ruleta". Ale mohlo to být i horší.. ()

gulista

Prikláňam sa k pozitívnejšiemu hodnoteniu, už len z dôvodu atmosféry, ktorá snímke rozhodne nechýba. Prvá polovica, v ktorej tápete a neviete, čo sa presne deje (síce český názov čo to prezradil, ale stále sledujeme hrdinu, ktorý nemá poňatia do čoho ide) podobne ako hlavný hrdina, sa premení na dusivú druhú polovicu. Tam nastáva postupná dehumanizácia jedinca, strach a arogancia ostatných. Ľudskosť sa pomaly vytráca... 75% ()

E lan

Zajímavý a napínavý nezávislý film s dobrými hereckými výkony a nadprůměrně temnou atmosférou. Celý film je natočen tak nějak civilně, že člověk uvěří, že se něco takového může stát. ()

marko66

V prvom rade musím povedať že spraviť remake na vlastný film je dosť divné, no novšia verzia 13 sa mi páčila viac no ani tá nieje žiaden zázrak, je ale pravda že som najprv videl tu novšiu verziu takže som v tejto vedel o čo ide a dokonca až na pár zmien mal film uplne rovnaké dialógy takže som vedel čo bude následovať.Stará verzia je čiernobiela čo nechápem že prečo keďže vo filme nieje uvedený rok v ktorom sa dej odohráva, možno tým chcel režisér spraviť drsnejšiu atmosféru kto vie.Nová verzia už je farebná. Vcelku boli pozeratelné obidva časti. ()

Jaromír

Film jsem viděl ve francouzském originále se španělskými titulky, takže jsem rozuměl dohromady asi 5 slov :). Začátek jsem tedy nepochopil byl hodně syrový, prostředek byl zajímavý a konec dopadl klasicky, škoda, čekal jsem jiný závěr :( . ()

iz67

Úsporné prostředky, ničím nepřekvapí. Právě proto však dobrá atmosféra, podpořená správnou hudbou. ()

magu

Snáď trochu preceňovaný film... (?) ... alebo asi táto šálka kávy nie je tou mojou pravou. Téma je dosť zaujímavá, ale to prevedenie sa mi nepáči. Uznávam však, že pre filmových fajnšmekrov to musí byť bomba. Všimnite si však jednu vec - poniektorí si myslia, že medzi nami žijú magori a švihnutí (teploši, swingers, náboženskí fanatici, štetky a podobne). Existujú však aj oveľa viac drbnutí ľudia, napr.. takí, čo usporadúvajú podobné súťaže ako v tomto filme. Kým si pozriem remake, zostanem radšej obyčajným magorom, čo má rád dobré jedlo, sex a iné neškodné zábavky. ()

bobin

V černobílém provedení Vás čeká napínavých 80 minut originálního dramatu . Vyústění je pak klasicky thrilerové a závěr překvapivě šokující . Hra o život při revolverovém klání vytváří silný syrový film, který Vás zafixuje do křesla a rozhodně na něho nezapomenete . ()

Matthew00

Veľmi pútavy príbeh o "ruskej rulete" emotívne chvíľami až nepochopite%lné ako sa človek da nahovoriť na také veci iba koli peniazom. 13 pre niekoho šťastné pre iného nie. ()

solisoli

Mrazivý príbeh v čiernom o drastickej samoľúbosti choromyseľných sadistov a bez majetných podradných chudákov, ktorým bolo jedno čo ich čaká, až na jedného, ktorý medzi nich rozhodne nepatril. Potom už hra na život a smrť, čomu predpovedá samotný názov. Veľkosť nábojov by inak reagovala na priestrel hláv obetí. Že by sa nikto nezaujímal o nebožtíkov, hlavne keď Polícia bola na stope a tušila o čo ide. Určite by v pátraní bola na nohách celá Francúzska Polícia, za pomoci hádam aj vojska. Že by sa mladík, tak chladnokrvne choval pri tom vraždení, ktorý nikdy predtým nedržal zbraň, nie že ešte bez zábran, vraždil. Priehľadné, naivné aj keď poriadne dramatické, nehodnoverné, celkovým dojmom zaujímavé. Hodnotenie tak 3,5 hviezd. ()

maniak.sused

Filmík je to pomerne nenápadný, nejde o žiadnu pecku a za pár dní naň asi zabudnete. Ale dosť zaujímavý na to, aby stál za pozretie. Vďaka tomu, že ide o nezávislú európsku produkciu, disponuje film určitou civilnejšou atmosférou, čo hlavnej zápletke len pomáha. Guľku do hlavy by zaslúžil slovenský distribútor za slovenský názov. Je to takmer to isté, akoby sa Usual Suspect volali ,,Kevin Spacey je Kayser Soze". Ja som film našťastie videl bez znalosti slovenského názvu a vychutnal som si ho o to viac. ()

ludovit14

Veľmi slušné Francúzke dielo! Príbehovo dobré ako aj réžia aj čiernobiely vizuál bol cool, dodáva tomuto dielu vierohodnosť- autentickosť a takisto herecké výkony sú na slušnej úrovni. HOD:75%.PS: Akým spôsobom je toto dielo podane si zaslúži len pochvalu! ()

sibskyn

Možná to není na těch pět hvězd, ale sakra už jsem dlouho neviděl film, kde jsem skoro hodinu napětím ani nedýchal. ()