Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Alfréda

Prvotní dojem výborný, ta mystika, fanatismus pouhým číslem, se mi zdála jako skvělý námět...ale ten konec mi naprosto zkazil dojem z celýho filmu. Příběhu plnému nesmyslného a nevysvětlitelného chování a uvažování bych necpala logický závěr, který navíc podtrhne úlplně vše, co bylo řečeno během filmu. ()

Fallen_One

Být na tom v kině, asi je zážitek větší a dostane to 4 hvězdy. Slušný thriller (i když bych to nazval spíš jako extrapsycho drama) s dobře hrajícím Jimem Carreyem. Popravdě moc nechápu, proč to všichni tak strhali - jasně, pointa byla po půlce filmu skoro jasná, ale i tak to dotáhli do dobrýho zakončení, i když svým způsobem trochu klišovitým. Ale jen malinko. ()

pufina

I komik, jako je Jim Carrey, dokáže být vážný. Posedlnost číslem 23 je zajímavá, leč protivná paranoia - už i u lidí na CSFD. Carrey se zhostil role báječně, ale mohl být příběh propracovanější. Celkově to mohlo být o 23% (jak jinak) lepší.. ()

Dannysek4U

Chtelo by to min umeni, vic thrilleru, aspon trochu lepsi scenar s vyraznejsi gradaci hrdinova rozpadu (absence vrcholovejch scen je hrozne videt) a popravde bych se obesel i bez Carreyho. Uplnej propadak to neni, ale promrhana sance urcite... ()

Juto

Celkovo vzaté, skutočne strašidelný a znepokojivý film. Hudba je tak znepokojujúca a kreatívna,že som mal pri nej zimomriavky. 6/10 ()

Blackros

Opravdu nechápu diskuze na téma samotné 23ky, protože jak říkal golfista (stejně jako spousta lidí tady) o 23ku tady skutečně nejde. Já sám jsem si musel chvilkama připomínat, že Walter je jenom blázen a že tohle všechno není nic neobvyklého, protože když se zamyslíte a necháte se unést, zjistíte že se začnete cítit velice znepokojivě a nejradši byste si dali pauzu a škli na kafe vyvětrat to hloupé číslo z hlavy. Myslím že zhruba o tohle Schumacherovi a scénáristovi (omlouvám se ale neznám jeho jméno) šlo, až na to že Schumacherovi se to víceméně povedlo a scénáristovi ne. Pořád ale musím hodnotit takto, protože ač to není vrchol filosofického/mysteriózního thrilleru, svoje kouzlo určitě má a rozhodně neurazí. ()

dr.fish

Ačkoliv jsem díky osobě režiséra byl filmu od počátku nakloněn, nedokázal jsem se přenést přes tu upocenost vývoje děje. Nakonec se z toho vynoří docela dobrá myšlenka, kterou ale úplně zabije závěr, takže lze říct, že je to docela dost nepovedené. Nic víc k tomu asi říct nedokážu, než že to za vidění vůbec nestojí...50% ()

czejny

Jeden z důvodů ke zhlédnutí tohoto filmu byl Jim Carrey. Velice mě zajímalo jak dopadne zas3 jedna z jeho vážnějších rolí a musím uznat, že nezklamal. Společně s Virginií Madsen podali skvělý výkon. Byl jsem také zvědav, jak dopadne Joel Schumach3r, který dokáže točit výborné filmy, i stejně tak velice průměrné filmy. Pochvala k němu putuje 2a celkově dobrou atmosféru a "knižní" sekvence. Avšak nemohu pochopit, jak si mohl Joel vybrat takový scénář. Už od prvních minut scénář značně hapruje. Onen kritizovaný konec nebyl 2as tak hrozný, ale propříště by to sneslo i míň vysvětlování, proč to bylo tak, či onak. Na první pohl3d se 2dá, že to je film, který přiš3l s něčím novým, ale pod lupou 2jistíme, že takovéhl3 filmy o posedlosti už tu byly. Takže nic nového pod sluncem, ale stejně mě to furt baví. (23 je všudem kolem nás, když sečtete čísla ve slovech, co vám vyjde? XD) ()

tomeek

Krásně mysteriózní snímek, ve kterém Jim opět předvádí, že jeho gumový ksicht dokáže víc, než jenom Ace Venturu. Kéž by Jim hrál Maxe Paynea! ()

Radiq

Pěkně natočenej film, kterej vás ale nechá trochu zmatenýho. Ehm, teda dost. Ale to mě úplně motivuje k tomu, abych se na to někdy podíval ještě jednou. ()

Noviik

Trochu moc šílené. Je to podobný námět jako u Šestého smyslu. Velmi dobrý výkon předvedl Jim Carrey, ale i Virginia Madsen. Určitě se někdy podívám znovu a možná ještě nějakou tu hvězdičku uberu, ale nyní to ve mě zanechalo dostatek pocitů, které má správné drama zanechat. ()

MJMilan

Já bych tento snímek neviděl tak tragicky špatně. Jestli bych něco hodnotil kladně, tak že tvůrci narozdíl od mnoha jiných filmů nechali otevřený konec a vytvořili docela solidní neobvyklý happyend. Doufám, že tady nikdo nekomentoval, jak tento film dopadl, pro potencionálního diváka by to určitě byla škoda, kdyby to věděl dopředu. Pro milovníky čisel a Michaela Jordana, který taky nosil číslo 23 vřele doporučuji, stejně tak pro ty, co mají rádi totálně zamotaný děj, kdy nikdo neví co je právě skutečnost a co realita. Určitě jsem se tu orientoval lépe než ve snímku Věčný svit neposkvrněné mysli. Další know how tohoto filmu je, že jsem tento snímek doslova zhltl.... začátek a hned konec a celou dobu mne zajímalo jak to dopadne, to myslím u tohoto druhu filmů je nesmírně důležité. 87% ()

daEmoNickY

Páni, napsat rozhovory tak aby se nakonec doplňovali s paranoiou kolem čísla 23, scénarista musel být genius (buď, anebo si scénář několikrát prošel s notesem v ruce)! ____ DOPORUCENO ____ O číslu 23 je toho napsáno vážně hodně http://en.wikipedia.org/wiki/23_(numerology) a kabalou se zaobíral i matematik ve filmu http://www.csfd.cz/film/35661-pi-pi/ . Numerologie je šarlatánství a tím pádem odkazuji na klub českých inkvizitorů - skeptiků - Sisifos http://www.sysifos.cz/index.php?id=odkazy . ____ Filmy http://www.csfd.cz/film/116212-machinist-the-maquinista-el/ , http://www.csfd.cz/film/6995-memento/ , http://www.csfd.cz/film/88388-uzumaki/ a filmy které napsal Charlie Kaufman http://www.imdb.com/name/nm0442109/#writer . Možná, možná aji tajuplný http://www.csfd.cz/film/6252-eraserhead/ (viz. můj koment se seznam dalších filmů). ____ Spisovatelka, která se dělí o své zkušenosti http://www.darcypattison.com/ . Pro ajťáky je tady bonbónek http://c2.com/cgi/wiki?IterativeDevelopment - diskuze iterativního vývoje, však oni ví. ()

wendelin9

Film je zajímavý s opravdu nečekaným koncem, který mu jistě hraje do karet.. Závěrečný zvrat mě sice ohromil, ale nic to nemění na tom, že první hodina byla tak nějak nudná.. Samotný film je podle mě dobře spracovaný, ale bohužel jsem se nemohla sžít s hlavní postavou, protože posedlost číslem 23 mi strach nenahnala. Ale za shlédnutí podle mě stojí. ()

eJacques

...Někdo kdysi napsal v oficiální recenzi, někdo typu Mirka Spáčilová (ona to ale nebyla), že druhá půlka nestojí za nic a že je to propadák... A tak film přešel přes devatero řeky a potoky a dostal na začátku pár špatných ohodnocení a už se vezl... Mně osobně se film velice líbil, VŮBEC jsem nepostřehl, že je nějaká silnější první půlka a slabší druhá, film je dobrý od začátku do konce... ()

Hafran

Vynikající tajuplný film s až hororovou atmosférou. Scénář točící se kolem posedlosti číslem 23 mi příjde velmi kvalitní s neustálým nábojem, mrazivým napětím a solidním tahem na branku. Detektivní zápletka není nikterak objevná, ale určitě nelze říct že je tuctová, navíc je kvalitně odvyprávěná a závěrečná rekapitulace je možná krapet dlouhá, ale naprosto korektní a pro rychlé pochopení filmu nezbytná. Jistě, není to umělecký ani intelektuální film, a ve srovnání s ostatními Carryho "vážnými" filmy je asi nejslabší, nicméně v pozici psychologického (rozuměj: napětí tam kde se nestřílí) thrilleru je to poslední dobou jeden z opravdu dobrých. Koketuji s 5* jelikož takovýhle film si modré hodnocení určitě nezaslouží! ()

hans500

Pouze mírně nadprůměrný thriller, což rozhodně není chyba ani nadprůměrné režie Joela Schumachera, ani skvěle hrajícího Jima Carreyho. Na vině je právě scénář, námět se jistě dal využít mnohem lépe (což neznamená že je špatný). Celkem dobřá atmosféra jako klad filmu. Ve výsledku to vůbec není špatný film, a zaslouží si 3,5*. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli