Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Prochy38

Asi jsem divnej a jistě podle ostatních i subjektivně naladěn. Já byl z tohoto filmu nadšený. Jestli jde o nějakou kopii, to fakt nevím. J. Carrey v silně netradiční roli. A upřímně, podle mého ji zvládl na 1*. Skvělá režie J. Schumachera je známa při každém záběru. Temný psychologický thriller vyzvedávají herecké výkony celkově, nejen ten Jimův. R. Mitra v minimální roli tradičně nádherná, ale V. Madsen, zvláště ve Sparrowových představách neměla chybu! Maldý L. Lerman jako jasně vycházející hvězda. Všechno to ještě zastřešuje výborná hudba a moc dobré efekty. Můj dojem tak na 90%. A to jsem to viděl už 2x nebo 3x? ()

Cuzan

Bavil mě Jim Carrey, ale jinak pozor, ta knížka, kterou čte je děsný škvár. Nijak nezpochybňuju, že číslo 23 je všude kolem nás, ale pořád nechápu, a nebylo to patrné ani z filmu - co je na tom tak děsivého. Záleží na obsahu, který v tom chceme vidět, a prosím, někdo chtěl natočit napínavý film, ale mohla to být i komedie. ()

Phorbo

Prokletá číslice, která provází celé lidstvo. Je tolik případů. už jenom můj ročník narození... všichni kdo jsme v roce 1987 (například) si musíme v roce 2010 dávat pozor. tak bacha ;) 9/10 ()

Dallas

Námet je na thriller ako stvorený, ale nejak tomu chýba šťava. Rozhodne to nie je zlý film. Schumacher ho natočil veľmi pekne. Carrey opäť dokazuje, že nie je stvorený len pre komédie.Trochu nerozumiem niektorým tak nízkym hodnoteniam. Plné 3*. 60% ()

Vejrrr

Po Věčném svitu neposkvrněné mysli jsem se moc těšil na dramatickou roli mýho oblíbenýho Jima... Dělal co mohl, ale není jeho vina, že to byla taková slátanina... námět fajn, ale celý pojetí vůbec nefungovalo.. Ve chvílích kdy to mělo být děsivý jsem to nazýval spíš divným... ()

Ricky_CZ

Jim na to má, Joel se s tím popral obstojně a snad jen ten turbokonec mi trochu zkazil celkový dojem. Jinak ale film kvalitní, o číslo jako takové vlastně ani nejde, spíše o to, jak se jím může někdo stát posedlým. 65% s klidným svědomým, že jsem se na to dokoukal i s takovou kocovinou, co zrovna mám. ()

baxiii

Zajímavé téma, výborný Jim Carrey. Povedené i po vizuální stránce. Nemám co dodat, prostě se mi to líbilo. ()

Mekgrůdr

Thriller není zrovná žánr, který by byl Careyho denní chleba...přesto si s tím poradil velmi obstojně! Příběh vůbec není špatný...a bavil mě přes půlku filmu. Dokud Jim počítal a přicházel všemu na kloub bylo to kouzelné a atmosféra by se dala krájet. Jenže Joel Schumacher opět nezvládl konec, takže dobrý začátek přišel na zmar. A hádejte co? Když vydělíte počet slov mým hodnocením, jaké číslo asi dostanete? ()

Delaney

Normálně bych dal 4*, zajímavý námět, perfektně zpracované propletení mezi Carreym a Fingerlingem(celkově všechny scény s Fingerlingem byli zpracovaný perfektně), pár hluchých míst, během kterých ale přemýšlíte nad předchozími scénami... prostě film, který si aspon zatracených 70% rozhodně zaslouží, proto dávam 5*... pokud uvažujete na shlédnutím, ale odrazuje vás poměrně mírné hodnocení(vzhledem k námětu hodně slabé), tak ignorujte a stejně si to pusťte... nebudete litovat... ()

jeykey

Vizuálně dobré, dokonce i Carrey to zahrál dobře a náped(at je jak chce na hlavu je dobrý), ale ten scénář neodpustim ani za nic....... ()

spiritus

Jim Carrey by se měl věnovat jiným filmům, než takovýmto hloupostem, které se sice tváří, že jsou o něčem, ale ve skutečnosti jsou úplně o ničem. Nevadí mi, že se Jim Carrey snaží o jinou polohu, než komediální, jelikož na tom poli už značně vyčpěl. Přesto by měl volit opatrněji, aby se nestávali podobné přešlapy, jako v případě filmu číslo 23. Podle mě je to zkrátka nemastná slátanina, u které jsem jen doufal, že už brzo skončí a nebude mě dál trýznit. Bohužel. ()

AlchENEMY

Něco mi na tom prostě vadí...nejspíš nedostatečně vystižená pointa filmu, že takhle upnout se de na jakékoliv číslo. Pokud ho chcete vidět, uvidíte ho všude. V tomto filmu se sice podobná věta objeví, ale jinak se nám to až moc jednostranně snaží naznačit, že neexistuje nic jinýho než číslo 23.. ()

MkSallam

Rituál č. 23, jen s tím rozdílem že se u něj budete asi tak 23x méně bavit a zřejmě budete promýšlet 23 lepších činností než tenhle film, případně 23 filmů s lepším nápadem a scénářem, které byste dokázali sami natočit. Jedna hvězdička jen kvůli tomu, že nemám náladu hodit tomu odpad. ()

Kejf.

Mne se to narozdil od vetsiny z vas tady teda libilo a moc! Samozrejme ze Jim Carrey asi nebyla uplne spravna trefa do tyhle role, ale jo, mne to fakt bavilo... A je pravda, ze po zkouknuti filmu zacnete taky ve vsem videt dvacet trojku :D ()

kritiklon

Důkazem toho, že Jim Carrey v dramatičtější roli než jsme u něho zvyklí, je naprostá pecka pro diváka, je již snímek Věčný svit neposkvrněné mysli! "Číslo 23" sice nedosahuje až takových kvalit ale jde minimálně o pozoruhodný, mysteriózní Thriller který má neuvěřitelně vyvážené tempo v tom smyslu, že nestíhá nudit ale zároveň stačí poukázat na vše podstatné! Četl jsem zde že to má děravý scénář, špatně napsaný scénář bla bla bla......Já říkám: Ano! Jistě to není dokonalé ale konečný výsledek není ani nepřehledný a pro diváka je tento napínavý příběh, čitelný a s patrnou myšlenkou, proto se na něj dívám kladným pohledem! Je to napínavné, zábavne a důstojnou atmosféru to též nepostrádá. Co chtít víc? 4* za 79% ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli