Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

MarleyCZ

Podle mě číslo 23 není špatný film, ale něco mu schází, snad je to nějaká vtipnost, na kterou jsem od Careeyho zvyklý. Námět mi nepříjde nikterak zajímavý - člověk který dokáže najít určité číslo ve všem ve větách,číslech. Schumacher to ale natočil dobře takže vina je asi jen na scénáristech, kteří zde mírně zaspali a nedodali filmu ten správný nádech a svižnost. Carrey se zde alespoň jednou ukázal jako obyčejný herec bez jeho výstřelek a docela mu to šlo. 59% ()

Deratizer

Toto jsem ani nedokoukal do konce, jak mě to nebavilo. Takže vlastně asi odpad, když jsem to ani nezvládl dokoukat do konce. ()

Akana

Joel Schumacher se snaží seč může být mysteriózní a překvapivý, ale výsledek je překombinovaný, zmatený a nelogický. Za Jima Carreyho a za snahu se ale patří trocha shovívavosti. ()

Gismo.kv

Jsem rád, že jsem nedal na zdejší recenze a i přes slabé hodnocení tohoto filmu jsem se na něj koukl. Dobře, občas je to trochu přitažené za uši, ale mě film upoutal od začátku až do konce a celou dobu jsem nemohl od něj odthrnout oči. Atmosféra uchvatná, celá zápletka výborná a i vlastně závěrečné rozuzlení mělo hlavu a patu. Jima Careya jsem dosud viděl jen v komických rolích, ale ukázal, že umí zahrát i vážnou roli. Opravdu mi nejde hlavou, proč má film tak slabé hodnocení... ()

hororwatch

Ano, pokud Carreymu sedne kromě komedianta ještě něco jiného, tak je to přesně tenhle ,,psychouš''. Bohužel pro mě, jsem mu to víc jak 1/3 filmu nevěřil a když už mě začal přesvědčovat, tak mě zas pro změnu začal nudit děj filmu, který se sice rozjel slibně, ale když pak už člověk tak trochu začne tušit kam se to bude ubírat a jak to asi skončí a nakonec zjistí, že měl pravdu a že vlastně celý film se koukal na psychouše, co vidí ve všem znamení, není to pro něj zrovna moc dobrej zážitek. ()

Gaia.M

Přítel mi tento film záměrně pustil, že prý mu mě připomíná. Narodila jsem se 23. listopadu, a 23 provází tak nějak celý můj život. Když film skončil, chtěla jsem ho požádat, zda se můžeme rozejít :D Vážně. Je to zajímavý snímek, dost mě bavil, čekala jsem, co z toho nakonec vyleze a byla jsem docela překvapená. Ale po pravdě, znovu se na něj nepodívám. ()

sadlokan

Narodil jsem se 31.Navštěvoval jsem 31.ZŠ.Do práce chodím chodbou č.31.A jak s tím souvisí 98?Tak to jsem pil 31 rumů denně a bylo mi 31.Pravděpodobně jsem v tomto období též sepsal nějakou velmi důležitou numerologickou poučku.Nejspíš někomu na účet,živíce se barmanstvím B-) ()

Faila

Bohužel mám i přes své zkušenosti vůči Carrymu stále předsudky a když jsem ho ve filmu uviděla, čekala jsem něco komického a pitomého – i když vážné filmy s ním mám opravdu ráda. Tenhle se sice nezařadí mezi mé nejoblíbenější filmy, ale nakonec to nebylo ani zdaleka tak pitomé, jak jsem čekala. Ale buď to na mě bylo moc geniální, nebo to bylo zamotané tak moc, že se do toho zamotali sami tvůrci. ()

Olík

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23. Mám rád Jima Carreyho ve vážnějších polohách, ale už naše babičky věděli, že nic se nemá přehánět. Jimík nám tady tak trochu přehrává a to dost kazí celkový dojem z jinak slušně rozehraného příběhu. Příběhu se zajímavým námětem, který především ve své první polovině skvostně pracuje s atmosférou. Bohužel s přibývajícími minutami začíná tak trochu bláznit, aby se pak všechno snažil dohnat v závěrečných minutách. Takže Carrey netlačit tak na Hamleta plus zjednodušit styl vyprávění....a potom není co řešit. ()

Hovado

Po dlohé době byl tenhle pro uspokojením. 23 je film na který jsem se dlouho těšil ať už proto, že tam hraje Jim Carrey a nebo režíruje můj oblíbenec Joel Schumacher. On mě nikdy nezklamal. Jeho filmy jsou dokonalé. Aspoň pro mě. A 23 je už sakra zajímavá svým námětem. O tajemném čísle. 23 je velký koktejl. Mě to chvílema přišlo jako Sin City. Paralelní vyprávění ze světa knihy a z reálného života bylo drobátko nudné a ospalé, ale vše se dohonilo po odhození knihy jako místo děje. Film má dobrou atmosféru, graduje do skvělého konce i když s tou spravedlností, no tvůrci si myslí, že by nás to mělo poučit ehm... Jim Carrey je skvělý a ukazuje, že není jenom komikem, ale taky zajímavým dramatickým hercem. Mě se 23 líbila, pač je to film, který mě nezklamal a dostal jsem to so mě bavilo. A co chybí k 5*. 23 je strašně tmavá, černá jak bota a kdybych na ni koukal v těchto dnech, kdy všude padají teplotní rekordy, tak bych akorát viděl Neda. Akorát jedna asi naprosto náhodná věc. Když jsem začal koukat na film bylo 23:17! ()

Yancl

Zdání klame - na první pohled se jedná o zajímavý film, který přitahuje svou pozoruhodnou tématikou a zcela jistě mělo tohle drama potenciál být lepší než je. Je sice velice pěkné, že téměř v každé chvíli se člověk střetne s číslem 23(v některých případech hodně šikovně), ale tento fakt začne postupem času otravovat, navíc když jsou některé náhody až příliš banální. Podle mého názoru je celý film strašně překombinovaný, vše do naházené do jedno pytle a závěrečná pointa je naprosto hloupá. Autoři se často násilně snaží vnutit 23 úplně všude, což je také špatně. J. Carrey nehrál sice nějak špatně, ale raději bych ho viděl zase v komedii. [43%] ()

Filmárik

Aj napriek neoriginálnemu vyústeniu deja je 23 perfektný thriller s dusnou atmosférou ktorá vydrží celých 95 minút.Jim Carrey je perfektný aj v nekomediálnej úlohe,len viac takýchto filmov. Obzvlášť perfektný bol nápad so snovým zobrazením Fingerlingovho sveta.Fakt nerozumiem prečo film neuspel. ()

Kalimero13

??? co to je proboha za davové šílenství, kdy dáváte taková hodnocení a posíláte film do kytek? člověk co dá odpad je asi sám odpad. Film sice není áčko jako vyšité, ale má svoje kouzlo. Jestli někdo čekal, že se opravdu doví, že číslo 23 je magické a převrátí díky tomu svůj život naruby je naivka...o tom ten film není. Film je o posedlosti a jejich následcích. Druhá linie v podobě alteregta se naprosto nemá za co stydět a je to noir jak vyšítý a ze sin city si nic nezadá. Opravdu super udělané. Závěrečná pointa? budiž...líbí se mi. Jestli někdo vyčítá, že se posledních 10-15 minut dovídáme co a jak a proč a nakonec stejně nepochopí o čem toje, tak to nemá cenu komentovat. Závěr možná není uplně originální, ale rozhodně kvalitní a neurazí...chtěl sem dát 3+ ale po takových komentářích jasná 4. ()

Tryman

Nechápu, jak může být zrovna tenhle kousek tak hodně podhodnocený. Vźdyť je to jeden z nejlepších Carreyho filmů! Konečně přestal hrát v komediích, které už byly prostě bez nápadu a zkusil něco nového, orginálnějšího. 23 je film o absolutní posedlosti a schizofrenii a je natočen skvěle. Není tu nic, co bych mu mohl vyčítat. ()

jay.lee

2323232323232323232323232323232323323232323232323232323232323232323323232323232323232323232323232323232323232323232323232323232323232332323232323232323232323232323232332323232323232323232323232323232323232323232323232323232323232323233232323232323232323232323232323233232323232323232323232323232323232323232323232323232323232323232323323232323232323232323232323232323323232323232323232323232323232323 ()

Barak

Když chcete, můžete dostat 23 opravdu téměř ze všeho - stačí se jen snažit a zkoušet sčítat tak, aby to vyšlo - stejně jako scénárista. Kromě slušné hudby a vizuální stránky tu nic dobrého nenajdete - atmosféru, napětí, slušné herce.. všechno chybí. Celou dobu akorát musíte poslouchat, jak všelijak dostanem dvacet trojku a pak, když příjde pointa, tak to vůbec nedává smysl.. a je to dost nuda.... ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli