Walter Sparrow, který pracuje pro město jako odchytávač zvěře, žije poklidně s milovanou Agathou a synem Robinem. Vše se změní, když dostane za úkol odchytit zatoulaného psa Neda. Zvíře ho kousne a uteče před ním na hřbitov, ke hrobu jakési Laury. Kvůli tomu Walter dorazí pozdě na schůzku s Agathou, která si krátí čekání v antikvariátu a koupí mu knihu 23 - Román o posedlosti. Walter se do knihy začte a je šokován podobností svého života s příběhem detektiva Rybky, jež se netýká jen minulosti, ale jakoby zrcadlila i současnost. Detektiv je posedlý číslem 23 a také Walter ho najednou nachází všude kolem. Na manželčinu radu zajde za psychiatrem Frenchem stejně jako v příběhu Rybka. Znovu narazí na psa Neda, jenž ho opět dovede k Lauřinu hrobu. Za vraždu byl odsouzen její učitel a milenec profesor Flinch. Walter ho navštíví ve vězení, přesvědčen, že právě on je autorem knihy. On však tvrdí, že Lauru nezabil a knihu nenapsal. Walter se dostává na stopu autora a dokonce odhalí místo, kde je zakopána kostra. Jeho žena mezitím objeví v opuštěném psychiatrickém ústavu krabici s nápisem Sparrow. Děj knihy, realita a Walterovy vzpomínky se děsivě prolínají a vedou ho k šokujícímu odhalení. (TV Nova)

Muf911

Po vizuální, herecké i režisérské stránce pěkné, obzvlášť kamera se mi líbila, ale námět a scénář, no nevim nevim. Když se budu snažit, tak si jakékoliv číslo najdu ve spoustě souvislostí a tady mi to přišlo trochu moc vyumělkované a přitažené za vlasy. Jo a mimochodem, Virginii Madsen to jako černovlásce sluší o mnoho víc :-) ()

JeffScylla

Škoda. Myslím že námět byl docela zajímavý a myslím že by to mohl být docela pěkný film. A to navzdory tomu že bych v hlavní roli rozhodně nečekal Jima kterého moc nemusím. (konečně hraje taky jinak a mile mně překvapil, nebylo to zlé) Trochu mi vadilo že se číslo 23 doslova lepilo a bastlilo tak "jen aby vyšlo" trochu bez nápadu. Rozumím tomu chtít naznačit že když je někdo magor vidí cokoliv v čemkoliv. (Koneckonců myslím že každý nějakého obdobného magora známe;) ) Ale přišlo mi to trochu bez nápadu, bez fantazie, odfláknuté... Ale problém je podle mne částečně, ale opravdu malinko, ve scénáři a především v režii. Jako by se film natáčel stylem " dělejte dělejte ať splníme pětiletku" Taková rychlovka, takže to pak celkově má takovou dost nevyváženou kostru. Přesto jsem do konce hořkého vydržel. A i když si nemyslím, že by to musel být happyend. Já jen ... podle mne byl tenhle konec ukradený z jiného žánru, vůbec tam nepasoval. Kdyby Jima na konci ten autobus 23 srazil tak by bylo spravedlnosti učiněno za dost a nechalo by to podle mne malý snesitelný otazník který by se tam dal snést. a bylo by jedno jestli by to přežil nebo ne. Zatímco kázání fotra kriminálníka mně spíš vadilo. ;) zbouralo to celý film. Takže jak říkám škoda profláknutého nápadu. Možná mohli chvilku počkat aby to někdo dělal protože chce a má v tom jasno. ()

Muso

Tak ale prečo nie..Počas sledovania som chcel vedieť ako to dopadne, čiže určitú úlohu to umňa splnilo. A Jim Carrey mi nevadí. Všetci ale vieme, čo sa dá robiť s číslami a že v podstate je celý námet postavený nie na tenkom lade, ale skorej na žiadnom lade. Nedoporučuejm ľudom so sklonmi k namotávaniu..Skočte radšej na 2 alebo 3 pivká :) ()

Groower

Asi jsem ani nečekal nějakou supr pecku. Celkem zajímavý film,ale žádnou senzaci nečekejte. Jediné co mě potěšilo je Jim Carrey, který nedělá pitomé ksichty. ()

M0rSalis

Výborný film, který je podle mého neprávem odsuzován zdejší veřejností. Jistě, má svoje mouchy, ostatně jako skoro každý film, ale jako celek je to vynikající snímek. Vynikající výkon Carreyho a velice povedené zápletka dali základ jednomu z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděl. P.S: Bydlím v domě s číslem popisným 23-1, každý den dojiždím do školy 23 km, jedna cesta mě stojí 24 korun tzn. 24-1=23, jednou se mi dva týdny po sobě povedlo podívat se na hodiny každý den přesně v 23:23 než jsem šel spát (nebyl v tom žádný úmysl), něco na tom bude ... ()

gpx

23 aneb opáčko základních matematických operací pro celou rodinu. Od doby co jsem Carreyho viděl poprvé ve vážnější roli už vím, že umí nejen komedie a kluk mě nezklamal. Ze scénáře spolu s režisérem vytřískali maximum. PS: Moc se mi líbily sekvence vyprávějící knižní děj. ()

Veju007

Zas tak špatný to nebylo. Jim Carrey se projednou zase objevuje v nekomediální roli a jde mu to. A že jde vymyslet tolik věcí na číslo 23, to jsem teda nevěděla. Asi už si lidé s tímto číslem hrajou pěknou dobu. A Jimovo tetování v roli detektiva bylo fakt supr ;). Mě se to líbilo. ()

Vanish

Tento film není o čísle které zabíjí. Mnozí z vás zřejmě nepochopili jeho podstatu. Jim Carey zde kraje roli psychicky narušeného člověka, který už jednou prakticky zešílel ze svého života. Jako ztělesnění jeho neštěstí zde slouží to číslo - 23 - které vidí a hledá ho všude. Ale i po amnézii ho osud zavede k ním psanému deníku kde se číslo objevuje a v tu chvíli se mu začínají vracet staré deprese které kdysi vyobrazil skrze toto číslo. Není to o nějakém osudu kde číslo prohání člověka a chce ho dohnat k sebevraždě. Díky za pochopení ;) Doporučuju přečíst si komentář Golfisty, ten to vystihl všechno ve 3 větách :) ()

Hans07

Velice slušný film plný napětí s netradičními prvky. Po zhlédnutí mě polapil fenomén čísla 23 a další týden po projekci jsem vše přepočítával na zmíněnou cifru. Trochu se divím nízkým hodnocením...myslím, že vše bylo tak, jak mělo být. Mé sympatie si to získalo -> 95% ()

matow

Jedna z mála vecí čo mi na tejto mysterióznej-dráme vadila bola nie až tak velmi vyšpičkovaná atmosfera,herecké výkony slušné,vizuálna stránka dobrá ale mám pocit že to cele v kuchárskej terminológii bolo málo okorenené a celkom predvídatelné ale viacmenej je to pozeratelná vec a ja osobne som sa pri zhliadnutí nenudil. ()

Kizermen

JiM Carrey ne jen že umí hrát výborně komedie, ale od tohoto filmu exceluje i v dramatech.Napínavé a celkově prostě dobré. ()

collinduff

Dobrý príbeh, nezáživná prvá polovica, niekedy stupídne dialógy, skvelá kamera, gradovanie v závere, no aj keď mám Carreyho v obľúbených hercoch, sem sa mi nejak nehodil. V celku kvalitný thriller. /68%. ()

david666

po druhém shlédnutí dávám o bod víc - sice pořád, ať se tvůrci snažili jak chtěli, se jim nepodařilo mě do filmu vtáhnout a atmosféra mě přišla taková nemasná neslaná na mystery thriller. ()

Paserak

23 je dílem filmařů kde o žádném ze zainteresovaných nelze říct, že je zelenáč. Ani ten pošuk Carrey, kterého těžko zaškatulkovat není nováčkem. Carrey ukázal světu, že umí víc než se pitvořit mezi šimpanzi. Divák skutečně musel Carreyemu jeho zmatené a obsedantní pohledy uvěřit. Jen jedno mi v příběhu nejde na rozum. Proč to milující ženuška dla tomu nebožákovi číst a kde se ta kniha vzala v antikvarítátu. Připouštím, že mi možná něco uteklo. Jinak film hodnotím velmi kladně. Musel jsem nad příběhem přemýšlet a to se dnes jednoduše taky počítá.... ()

Scaevola

Výchozí pozice i postupně stupňované konspirace mne - přiznám se - uchvátily, ale pak se zjevila poslední třetina filmu a vše padlo jako daň za vnitřní logiku vyprávění. Škoda, že se tvůrci neodhodlali pokračovat ve svém metafysickém počátku a přistoupili ke klasickému vysvětlování. ()

Movieaddict

Obrovské zklamání... pardon, nemluvím o filmu, ale o zdejším převažujícím (vlažném až negativním) hodnocení tohoto více než solidního thrilleru. Říct, že film je stupidní jen kvůli nějakým nelogickým výpočtům je až hanebné hnidopišství. Připomíná mi to hlášku jednoho kamaráda, který okomentoval Avatara slovy: To byla ale blbost, vždyt ostrovy přece nemůžou lítat! :D Koho zajímají čísla, když příběh a zpracování vás pohltí? S trochou fantazie ve filmu můžete dokonce najít ponaučení typu... Bacha na čísla a na jejich interpretaci (což je docela aktuální, nemyslíte?)! Jim Carrey je jednoduše geniální. Ačkoliv nepatří zrovna k mým oblíbeným hercům, zde jsem mu všechno spolkl i s navijákem. Působil opravdu přesvědčivě. Propracovaná psychologická rovina (ačkoliv podobné téma známe z x filmů, z poslední doby hlavně Prokletý ostrov), dále i vyznění: Jak se vyrovnat s minulostí aneb čo bolo, to bolo, jde se dál. Ještě bych rád podotkl, že i po vizuální stránce je film velice působivý. Místy povedená až komiksová stylizace, zajímavé kombinace barev atd. Minimálně čtyři hvězdičky si film zcela jistě zaslouží. Mimochodem, taky jste po skončení filmu zkoušeli ve svém okolí hledat dvacettrojky? já žádné nenašel, ufff! ()

kura68

Jim Carrey, jak ho neznáme, ukázal, že umí i něco jiného. Film má grády, stejně jako Jim carrey, opravdu jsme si chvílema myslel, že to nemůže být on, nad pár scénami jsem zůstal s hubou dokořán. Jen pořád nevím, proč má film, tak nízké hodnocení, u tohohle snímku to je docela smutné. ()

Merenre

Hodnocení je zde poznamenané tím, že spousta lidí asi špatně odhadla o čem film je. Možná za to může nevhodně zvolený název, každopádně je to zejména sonda do duše člověka, v jehož hlavě se rozvíjí patologický paranoidní blud, ne dokument o čísle 23 ani propagační video fanoušků nějaké konspirační teorie. A z tohoto hlediska musím pochválit solidní atmosféru. Carrey se úplně neznemožnil, ale ani bych ho neoznačil za šťastnou volbu. Někdy jsem si nebyl jistý, jestli se zrovna odehrává děj knížky, nebo děj filmu (resp. život Sparrowa), protože jsem film sledoval jenom jedním okem a druhým se věnoval pornu. Čili se ani nedá ani říct, že by mě to nějak vtáhlo. Ale na takové slabší tři hvězdy to vyjde, zejména díky zmíněné atmosféře. ()

brasek

Jim Carrey... to je on, na ktorom tento snímok stavia. Mysteriózny film bez hlbšej zápletky s nulovou atmosférou. Tento snímok nie je nič viac iba prepadák. ()

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli