Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Arx

Hodně slušněj akční thriller, z kterého je hodně cítit spolupráce s Michaelem Bayem. Výborná akční kamera a úchvatné záběry při jízdě krajinou. Výborně tu hraje Sean Bean v roli totálního psychopata a do toho nádherná sexy herečka Sophie Bush. Film má něco kolem 80 minutách, takže se u něj rozhodně nudit nebudete. Budete se bavit ale druhej den už na Stopaře ani nevzpomenete. ()

Ridick

jou jou jou...prijemne sprijemnenie uprsaneho dna...staci vypnut mozog..nechat sa unasat diabolskym beanom s bayovskou akciou...ale ak cakate nieco viac, tak urcite to nedostanete....je to jednohubka, kt. pobavi, ale nastastie nenazlosti...nahanacka s policajnymi autami a helikopterou nemala chybu... ()

misterz

Vziať podozrivo vyzerajúceho týpka do auta, ktorý za daždivej noci uprostred cesty stojí a čaká, či niekto do neho narazí nie je práve najlepší nápad. Presvedčili sa o tom aj dve zaľúbené hrdličky Jim a Geace.... Dejovo slabé, napätím nevýrazné, naproti tomu však pár scénok dokázalo pobaviť. Ovšem záporák v podaní Seana Beana bol urobený veľmi dobre. Škoda, že záverečná scéna s kamiónom a mučením Jima bola ako vystrihnutá z Jazdy do pekiel (2001). 55/100 ()

Lateef

Znalost originálu dělá z tohoto remaku jen ubohý a rozmazaný stín. Sean Bean se možná snaží, ale nikdy nenahradí a ani se nepřiblíží k parádnímu výkonu Rutgera Hauera z původního film. To, že je na jedné z producentských židlí napsáno jméno Michael Bay, znamená sice lepší technické zázemí, ale ve filmu se to projeví pouze několika automobilovými karamboly (nutno dodat působivými). Oproti o 20 let staršímu bráškovi, kde šlo skoro na každém kroku zakopnout o hořící objekt, to ale není moc výrazný technický skok kupředu. Výbuch je tu pouze jeden a to ještě takový divný. Co dál?? Pár lekaček, který lze předvídat (kromě jedné výrazně samoúčelné) a rozmáznutý digitální zajíc a letící vážka, toť vše. No dobře, několika prostřelených lebek se dočkáte a pak je tu taky kamión plus tělo mínus utržený nohy na parkovišti... 50% 18,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Chrustyn

No, musím uznat, že jsem celkem překvapen. Klasickou verzi Stopaře jsem viděl nedávno, takže si ji velice dobře pamatuji a tato "upgradovaná" verze mu rozhodně nedělá ostudu. Nedá se říct, že by remake šel svojí vlastní cestou a ve skutečnosti moc inovace nepřinese ale i tak se jedná o slušnou a dobře natočenou zábavu. A i když Bean (myslím Seana) není tak psychopatický jako Hauer, roli šílence zvládá s přehledem. ()

• SPOILERY: Remake skopíroval z originálu niekoľko scén (roztrhnutie kamiónom, vyvraždenie rodinného auta); menšou zmenou je, že hrdinovia sú od začiatku dvaja – v originále sa k mladíkovi pridalo dievča v deji neskôr. Remake zostal originálu verný aj v nevysvetlení, prečo John Ryder vraždí ľudí. (tron)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik