Rose Lorkowská (Amy Adams – Kouzelná romance) bývala na střední škole kapitánkou roztleskávaček a randila s hvězdou týmu. Teď je jí přes třicet, je svobodná matka a pracuje jako uklízečka. Její sestra Norah (Emily Blunt – Ďábel nosí Pradu) ještě stále žije s jejich otcem Joem (Alan Arkin – Malá miss Sunshine). Ten je obchodník, který se celý život neúspěšně snaží vyvinout návody na rychlé zbohatnutí. Rose touží po tom, aby její syn chodil do lepší školy a finanční nesnáze se rozhodne vyřešit po svém. Přemluví Norah, aby se s ní pustila do zvláštního druhu podnikání – budou uklížet na místech zločinů. Než se nadějí, jsou obě dívky až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších “špinavých” situacích. Jak ale postupují po žebříčku své drsné profese, začínají pociťovat respekt jedna k druhé a vzniká mezi nimi důvěra a blízkost, po nichž vždycky toužily. Díky tomu, že společně vybudovaly tuto svéráznou živnost, poznávají Rose a Norah i radosti a strasti bezvýhradné loajality a vytvářejí přitom lepší budoucnost pro celou rodinu Lorkowských. (oficiální text distributora)

IvyH

Bála jsem se konce. Tak moc jsem se bála konce, že se to pokazí, zvrtne, že jsem fandila těm dvěma sympaťačkám nadarmo, až to prostě muselo přijít. Ne, ty dvě si prostě zasloužily lepší konec, tohle bylo na půl cesty. ()

blackJag

Notisky na přebalu dvd zase jednou nelhaly a snímek tak skutečně pochází ze stejné (většinově) produkce jako MALÁ MISS SUNSHINE, dávat ale snímek do stejných intencí by bylo zavádějící. Kromě klíčového slova SUNSHINE, které tuzemský distributor vtipně překřtil v rámci názvu na JARNÍ ÚKLID s.r.o., nemají totiž oba filmy mnoho společného, ač by se podle traileru mohlo zdát, že právě opak je pravdou. Rodinné trampoty sice zůstávají, stejně jako Alan Arkin v roli vynalézavého dědy, dále je už ale film spíše dramatem a daleko méně komedií. Prostředí, ve kterém se látka realizuje je skutečně nestandardní (úklid na "místech činu"), obvyklé peripetie jsou řešeny s důrazem na životní přirozenost (žádné urputné happyendy) a neselhává ani herecké obsazení, kterému dominuje sympatická Amy Adamsová (překvapivě ukáže i něco ze svých půvabů). Nemám důvod nedoporučit. 80% ()

BMAJTZ

Pekna tragikomedie o krasach a strastech zivota. Dlouho jsem takovou nevidel ma to totiz svoje vtipne momenty stejne jako dojemne. A ani to cele nezkoncilo tak jak jsem cekal coz je jenom plus. ()

made1

Za čtyři, ale jde o hodnocení zcela neobjektivní i v rámci subjektivního pohledu, protože Emily Blunt patří mezi moje velké oblíbenkyně. Myslím, že ji ještě čeká velice slibná kariéra, ale mám-li psát jenom o tomhle filmu, musím přiznat, že mě trochu zklamal. Byl dost zábavný, abych se nenudila, ale nemám ráda až tak otevřené konce. Ještě trošičku bych nechala dopracovat konec a bylo by to perfektní. ()

ZkuKol

Poměrně příjemné nezávislé drama, které nepřináší do hry nic nového, ale soundtrack je fajn, obsazení vynikající a příběh poutavý. Navíc po shlédnutí se dostanete do vybraného klubu těch, co viděli dobrý herecký výkon od Stevea Zahna:-) Velmi příjemná civilní stylizace, ale kameraman umí vykouzli i hezké atmosférické momentky a trochu těch lidských emocí pro každého. Rose má těžký život, dítě na krku a hluboko do kapsy, tak začne uklízet místa činu, není to žádný med, ale placené to špatně není... 70% ()

MaMitti

Málokdy se mi film tak trefí do nálady a momentálního rozpoložení jako se to stalo včera u tohoto snímku. Moc se mi to líbilo, všechno... ()

herr_carter

Taková ta běžná oddychovka, neurazí, ale ani nenadchne....Amy s Emilkou tady uklízí sajrajt po vrazích a sebevrazích a je to celkem vtipná taškařice.......................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Michelle75

Velmi příjemná podívaná, řekla bych,že ze života. Dramatické nebo spíše vážné okamžiky střídají najednou vtipné situace,takže nakonce tento film se smutnou tématikou vyznívá optimisticky a vtipně.Ja to takový malý,ale hezký film. A desetiletý rozdíl mezi hlavnímy hrdinkami bych málem přehlédla, vypadají a hlavně hrají velmi přirozeně,stejně jako většina herců včetně skvělého Alana Arkina. ()

adam9

Originální scénář, v jehož středu se vyskytuje určitá morbidnost. Film si nehraje na nic velkého, ale přitom velký je v čele s fantastickou EMILY BLUNT, které Amy Adams sahá sotva po kotníky, ale přitom nemohu říct, že zahrála špatně. Všechny silné stránky tohoto snímku jsou jako šité na míru mému extravagantnímu stylu, mísily se mi pocity lítosti a srandy, ale bohužel méně rozvitý konec mě nakonec přesvědčil, že udělit plný počet by bylo menším hříchem. ()

AngiS

Příjemná oddychovka.. I když nějaký odklízení po mrtvolách mě zrovna dvakrát užasný nepřijde :D ()

Ilhan

Nenápadný, ale silný příběh, který se může chlubit skvěle vykreslenými postavami a jejich osudy. Navíc stojí na skvělém výkonu Amy Adams, která ukazuje každým dalším filmem, že se stává skutečnou charakterní herečkou a vážné role má doslova v krvi. Tomuhle já říkám příběh ze života. ()

cab

Rose byla na stredni skole popularni, ale v produktivnim veku se ji nedari podle predstav. Jako uklizecka si nemuze moc vyskakovat, ale napad zalozit si vlastni firmu specializujici se nejen na uklizeni stop pachatelu na mistech zlocinu ci nahleho umrti potrebuje odvahu a podporu. Ale to by ve sve rodine nesmela mit mladou rozdovadenou a trochu nezodpovednou sestru, podnikaveho tatinka a pozornost vyzadujiciho syna. Hrejive rodinne drama o jedne obycejne rodince ma obrovskou schopnost nadelit divakovi davku dobreho pocitu i z mala, ktere mame. Je nutne se radovat s kazde malickosti, protoze se v nich skryva poteseni. 75% ()

dopita

Přijemnej malej film. Je to přesně ten případ, kdy jsou tři hvězdičky málo, ale čtyři zase hodně. Nakonec se díky sympatickýmu hereckýmu obsazení přikláním k vyššímu hodnocení. ()

LittleMonste

Wow, až mě překvapilo jak se mi film zalíbil. Emocionálně hluboký lidský příběh s velmi silnými momenty a několika humornými scénami. Duo Adams-Blunt funguje podle mých představ = naprosto skvěle...děkuji za zpříjemněný večer Dámy :) (70%) ()

Fauxx

odpoledni pohodovej snimek... dve sestry a uklizeni a nejlepsi je na tom to, ze je to realny... zadny zamilovany scenky, zadny love story, proste realnej film! ()

peetriss

Protože mám slabost pro americkou nezávislou produkci, a začínal jsem pociťovat jisté abstinenční příznaky, musel jsem si "šlehnout" další dávku a Sunshine Cleaning se ukázala jako poměrně dobrý "matroš". V první řadě označení komedie není příliš šťastné, protože humor se zde objevuje jen v nepatrných náznacích a jedná se spíše o kouzelné drama ze života s mírnou dávkou nadhledu, o sestrách vláčejících za sebou břímě traumatu z dětství i traumata společenského a kariérního neúspěchu současnosti, které se z nutnosti finančního zabezpečení pustí do neobvyklého podnikání. Film stojí především na duu Amy Adams a Emily Blunt, kterému to nejen velmi sluší, ale také si s rolemi dakázalo herecky s bravurou poradit. Skvěle jim sekunduje jejich otec Alan Arkin. Spokojenost. ()

sona123

Je to takový ten klasický film, kde žena (zde dvě - sestry) každodenně bojuje o přežití, ohání se seč to jde, aby uživila syna, pokouší se o vztah...další téma - holkám zemřela, když byly malé, matka (sebevražda). A pak je tu ještě podivný synek, který ne a ne se začlenit do kolektivu a otec, který je trochu svéráz, ale své dcery podporuje, jak jen může. K tomu téma úklidu po mrtvých a program na hodinu a půl je víc než bohatý. Tempo je poklidné, dialogy upřímné, herečky milé a nic není přehnané. Takových filmů je pravda víc než 12 do tuctu, ale přesto mi přišlo, že tohle už se přehupuje přes průměr. Asi proto, že je to zpracováno s obrovským vkusem a citem, což není bohužel až tak u tvůrců filmů běžné. Ale jinak, elán do uklízení mi to nedalo, i když to určitě ani nebylo cílem a smyslem :-) ()

Tomyfrok

Film, který jede jako by od nikud nikam, a přesto mile pobaví. Sunshine Cleaning (v české verzi přihloupě s "s.r.o.") má pro mě dvě vělká plus: Amy Adams a Emily Blunt. Přestože své herecké nadání nechaly tak trochu doma v šupleti, nebyla to až taková katastrofa a vesměs v rámci scénáře slušně odvedená práce. Za všechny účinkující bych vyzdvihl jedenáctiletého mladíka Jasona Spevacka, který byl fantastický a dovedu si představit, že někde dostane mnohem víc prostoru. Samý námět filmu je pak i celkem netradiční, byť tradičně schématický, ale zasazen do neotřelého prostředí, což není vůbec špatné - proč by se vše mělo odehrávat ve vyleštěném velkoměstě, když lze uklízet po mrtvolách v rozpadajících vesnických domcích. Tak nebo tak vydařená oddychovka, která svůj cíl splnila a možná je víc dramatem než komedií. (55 %) ()

suzanne1997

Nemůžu napsat, že to nemělo něco do sebe, to ne. Ale podle mého názoru se z toho tématu dalo vytřískat mnohem víc. Je tady prostor pro vtipné dialogy, pro určitou komedialitu a pro vtáhnutí diváka do děje. Napsat, že se mi film nelíbil by byla chyba, on nebyl až tak špatný, ale jak jsem už psala k dokonalosti mu mnoho chybělo. Když jsem rozhodla na něj podívat, ani jsem netušila, co od něj čekat, právě z tohoto důvodu mne docela překvapil. Jako celek nepůsobí špatně, klidně plyne a líbí se mi i způsob, jakým film představují, podávají. Nic extra od něj však očekávat nelze, proto je na zvážení každého jednotlivce, jestli se rozhodne mu těch několik desítek minut věnovat. ()