Rozvod ve čtyřicátých letech 20. století? Nemožné! A tak se Harry (Chris Cooper) rozhodne, že svůj manželský trojúhelník vyřeší jinak - aby manželku nezostudil, prokáže jí laskavost a zabije ji. Jenže je tu ještě jeho šarmantní kamarád Richard (Pierce Brosnan)…  Ve čtyřicátých letech minulého století byl rozvod společensky nepřijatelný. Proto Harry Allen (Chris Cooper) vede dvojí život - po boku své ženy Pat (Patricia Clarksonová) a zároveň žije s další, podstatně mladší Kay (Rachel McAdamsová). Dlouhodobě neperspektivní manželství je však přeci jen nutné nějak ukončit. A protože Harry je charakter a nechce manželku zostudit, rozhodne se, že jí prokáže laskavost - zabije ji. Do milostného trojúhelníku ovšem vstupuje Harryho dlouholetý přítel, pohledný gentleman ve středních letech Richard (Pierce Brosnan), který osudovými kartami výrazně zamíchá... Romantické komediální drama o neodolatelné moci a šílenství lásky režíroval Ira Sachs. (oficiální text distributora)

Olík

Kvalitně obsazená americká tragikomedie o tom jak se dostat z „manželské klece“ a hlavně o tom jak se do ní nakonec vrátit zpět. Stárnoucí Harry (Ch.Cooper) vidí jedinou cestu z milostného trojúhelníku vraždou své manželky (P.Clarskon). Netuší však, že kartami zamíchá jeho okouzlující přítel (P.Brosnan). ()

Knight12

Jestli mohu svoje vlastní štěstí stavět na neštěstí jiných? Tak nějak zněla Piercem Brosnanem položená otázka. Moje odpověď je ... NE. Film je pro mě jasnou ukázkou rčení: "No to se může stát leda tak v nějakém americkém filmu." ()

POMÍK

Bude mrtvá nebo nebude + hudba = gró filmu. Děj do něčeho spěje a pak zase ouplně vytrapněněj konec, škoda...mohli tam aspoň dát, že si to manželka dává s tim milencem dál a on se kvůli tomu otráví a tím by byl vrahoun potrestán, takle si to může ještě do smrti kdykoliv dát s blondskou. Trošku psycho žít s vlastním vrahem. Nejlepčí byl brosnanský kousek s cigaretou a hláška cca - Kdo může říct o tom, kdo leží vedle vás, když jdete spát, co se mu právě teď honí hlavou.- ()

E lan

Dobrý byť trochu nedotažený příběh okořeněný vynikajícím (jako vždy) hereckým výkonem Chrise Coopera v hlavní roli. Nečekal jsem od tohoto filmu moc a byl jsem příjemně překvapen... ()

mira.l

Nestává se mi často, abych při sledování filmu zapnul notebook a dělal něco úplně jiného. Neobjevit se v tom na pohled hezká Rachel McAdams, za kterou je ta jedna jediná hvězdička, byl by to jednoznačný odpad. Nebetyčná zbytečná blbost o ... čem vlastně? Vlastně o ničem, děj veškerý žádný spočívá v tom, že jeden chlápek se rozhoduje a není schopen se rozhoupat, má-li zabít manželku kvůli milence, kterou mu mezitím vyfoukne jeho kamarád,a ještě je to tááák strašně utahaný, spousta stupidních nicneříkajících dialogů, žádné velké herectví tam taky nebylo...Herecké obsazení sice kvalitní, ale tohle se celkově nějak nepovedlo. Spíš mi to připadalo jako ne zrovna vydařená adaptace nějaké divadelní hry. Nejzajímavější a nejnápaditější byly asi úvodní titulky. ()

sirrgulo

Flm jsem chtěl vidět kvůli Rachel McAdams, škoda že neměla moc prostoru, i když její postava mi moc neseděla, takže možná naštěstí. Jinak film není špatný, i když jak už tu napsali jiní, chybí mu nějaká zajímavá scéna. Chris Cooper ale hrál docela zajímavě a v závěru mi jeho postavy bylo docela líto. ()

Pythonator

No, tak to byla morbidní podívaná. Chlapík, co hodlá zabít manželku jako jedna z hlavních postav, to je síla. Obzvláště, když se na konci všichni bratříčkují, ačkoli píchali každý s někým jiným. To se jen tak nevidí. Herecké výkony nepochybně dobré, ale kvůli tomu se na filmy nedívám. Rachel McAdams jindy naprosto k zulíbání, tady působí skoro až hnusně díky dobové rtěnce a účesu. Jo, čtyřicátá léta, to nebyla jen zasraná válka, ale taky obludné ženské. Kilo pudru na xicht, litr červené barvy na rty, vlasy obtočit kolem trubky radiátoru a každá si myslela, jak je krásná. ()

jjemi

Blíží se půlnoc a potřebujete se bezpracně zabavit? Líbí se vám 20. léta a mírně cynický Brosnan? Pak je to film pro vás. Nemá vlastně vážnou chybu, ale mnoho emocí nevzbudí. ()

PORTER44

Romanticko laděná krimi s dobrým hereckým obsazením ale jinak pro mě žádný zázrak,krimi zápletka nic moc,příběh manželů (Pat a Harry) kteří se navzájem podvádějí a mezi nimi jejich rodinný přítel Richard který chce dostat jeho milenku prosebe,a Harry se mezitím chystá svoji ženu kvůli milence zabít. ()

andy60

Čekal jsem to ještě o něco horší - plno romantických plků a jedno velké klišé. Naštěstí se po půlhodině romantický nádech vytratí a nahradí jej drama. Chris Cooper se totiž rozhodne, že se své manželky zbaví jednou pro vždy a to dost nevybíravým způsobem. Ve vzduchu tedy visí vražda, což přináší oživení děje. Jen těch - miluji tě, taky tě miluju, tam bylo až moc. ()