V roce 2004 se celý svět otřásl pod úderem tsunami, která zpustošila pobřeží Thajska. Stovky tisíc lidí příšly o život. Ti, kteří přežili navždy ztratili nevinnost. Mini-série společnosti HBO, natočená podle skutečné události, vypráví příběh skupiny lidí, jejichž životy byly nezvratně poznamenány jednou z největších přírodních katastrof v historii. Zatímco na hlubokém moři je tsunami těžko pozorovatelná (obvykle má výšku v cm až desítkách cm zato rychlost až 700 km h-1), u pobřeží nahromaděná energie zvedá vlnu až do výšky 30 metrů a více. (oficiální text distributora)

LordSnape

Zapomeňte na další zemětřesení v New Yorku, které pak následně všichni překonají díky heroickému činu obyčejného Američana. Tsunami vás už od začátku vrhne do katastrofy nevídaných následků a destrukce, která má reálný základ a soustředí se především na to, jak se s tím vyrovnat. Tento film není o patriotismu, ale o nezlomné vůli žít a vyrovnání se s následky ztráty svých blizkých. ()

made1

U filmů, ve kterých je pravda, neměl by nikdo hodnotit obsah, přestože je vymyšlený a pravdivá je jen sama podstata. Bharat Nalluri ale vytvořil opravdu drsný a přitom citlivý příběh o následních živelné pohromy, který se mě opravdu dotkl. ()

Adramelech

Lidstvo decimuje spousta věcí: živly, epidemie, války, politikové... Přesto se naše planeta zatím nedokázala lidí zbavit, ba naopak jich přibývá. Své pocity jsem vložil do následujících veršů: Všichni se staráme, hledáme štěstí / nevíme jak máme náš úděl nésti / Zase to nevyšlo? Tak třeba příště / než nám Bůh rozšlápne to mraveniště ()

sona123

Čekala jsem to drsnější a melodramatičtější, víc hrající na city. Ale tohle je řekla bych poměrně realistické a střídmé. A celá ta plejáda herců nepůsobí nijak moc rušivě, jsou vybráni typově víc než dobře. A pak je tu příroda a spousta lidí motajících se kolem a snažící se znovu se pevně postavit a zastavit...a vypadá to věrohodně. Takže celé to vlastně působí jako dokument, hodně civilní a těch je jak šafránu. Bohužel, musí se dít hrůzné věci, aby taková díla, jako Tsunami, vznikala. Příroda versus lidé...ale i lidská síla může být mocná. ()

Illy

10.3.08 Včera jsem se vrátil z Thajska. Tento film jsem záměrně půjčil PO návratu, kvůli ženě a musím se přiznat - i kvůli sobě:) I když jsme nebyli přímo v Phuketu, ale na druhé straně (ostrov Samui), film se nám velice líbil. Působivě zahrané. Prostě - byli jsme tam... ()

sedlo03

Otřesná událost, která aspon zredukovala počet obyvatel.....- citace, kterou jsem slyšel, i když s tím úplně nesouhlasím, tak něco na tom je... ()

arcticsky

Působivě natočený film s velmi uvěřitelnými výkony herců v čele s Timem Rothem. Druhý díl logicky ztrácí tempo, ale stále celkově nadprůměr. ()

lasonic

Velmi dobre a citlivo nakrutene spracovanie skutocneho nestastia. Pribeh, okrem inych, sleduje pribeh Iana Cartera, ktory sa v celom tom chaose po nestasti snazi najst svoju manzelku a dcerku. Smutne zabery donutia divaka sucitit s kazdym clovekom na obrazovke. V tych chvilach to tam muselo byt hrozne tazke... ()

Hpatrik

První část celkem slušně natočená (pěkná vyýprava), ale chyběli mi tam emoce, aby to bylo dostatečně uvěřitelné. A první částí to mělo skončit, protože ta druhá nemá v podstatě co nabídnout a tvůrci tu vaří z vody. ()

bodlis

Nevím jak moc věrně je tato karastrofa na snímku zachycena, protože jsem ji naštěstí nezažil, ale film ve vás vyvolá šílené pocity, jak se to mohlo vůbec stát, proč to muselo zabít tolik turistů a hlavně dětí...Měl jsem možnost podívat se do jedné z postižených obastí v Thaisku a vůbec tam nebylo poznat, že tam Tsunami byla. Jednoduše, toto je velmi emotivní film, který by každý koho zajímají přírodní katastrofy měl vidět. ()

Knor

Vynikající TV film o strašné katastrofě. Bohužel toto není fikce, ale krutá realita, která nám ukazuje, že matka příroda je někdy i velice krutá a nedá se s ní soupeřit. ()

Maxmilian

Těžkouvěřitelný film. Hodně realistická výpověď katastrofy, kterou umocňují autentické záběry. Některé úseky filmu jsou jakoby jsem se díval na zprávy. Po tragédii si každý řekl, "to je strašné" a pokračoval v normálním životě. Tento snímek výborně zahrnul katastrofu očima aktérů. Pokud někoho odradí délka 186 minut, tak musím tvrdit opak. Vidíme zde následky očima několika přeživších. Strach z jejich očí úplně sálá. Celý film jsem sledoval se zaujetím a mrazením v zádech. ()

cinema_cz

Kvalitně obsazený snímek sice nemá dynamiku strhujícího katastrofického filmu, ovšem jako působivé svědectví o děsivé události, která zasáhla statisíce lidí, funguje nadmíru dobře. 80 % (Leoš Flodr, Ci 03/2008) ()

kenny79

Jasně jedná se o smutný film (podle skutečné události) a to nejen příběhem, ale bohůžel i slabým zpracováním. Tsunami se přiřítí v uvodních minutách prvního dílu a pak už sledujeme skupinu lidí hledájící své rodiny. Při druhém díle jsem se už nudil :( ()

Honzad007

Docela fajn překvapení. Největší pochvalu si zaslouží architekt, kterému se povedlo vytvořit naprosto autentické prostředí zničené tsunami. Jen jsem očekával, že se Martha nakonec ve zdraví najde... :-( ()