Laura (Danielle Savre) prežila v detstve ťažké trauma keď sa spolu s bratom stali svedkami vraždy rodičov, pričom vrah nebol nikdy chytený. Po opätovnom prepuknutí jej fóbii a na naliehanie kamarátky nastúpi do liečebného ústavu pod vedením Dr. Allena (Tobin Bell), ktorého pacientom bol v minulosti aj jej brat. Krátko po nástupe sa však dozvedá pravdu o experimentálnej liečbe jej brata ktorá nedopadla tak celkom podľa predstáv a navyše okolo nej začnú umierať ostatný pacienti na smrteľné nehody. (petero)

petero

Digitálneho bubáka plašiaceho hlavného hrdinu vystriedal bubák psychopat, ktorý v centre liečenia fóbií strachu zabíja svoje obete pri tom čoho sa najviac boja (tma, baktérie, nadváha ...) až si ako poslednú vychutná hlavnú hrdinku ktorá sa bojí bubáčika. Takže tentokrát je to slasher, pár čriev vypadne, niekoho zošrotuje výťah, niekto príde o hlavu, niekto sa doreže a niekto si zatancuje v rytme elektrického prúdu (a to tu prosím pekne niekto zvládne aj dva takéto úkony takže sa nebojte toho že som vám všetky fatality vykecal) ale najviac sa mi zrátalo asi kyselinou rozleptané zažívacie ústrojenstvo alebo ten sex s prestrihom na mordujúceho psychopata :-) ? Našťastie dvojka nie je až tak úboho nudná ako jednotka, no opäť je to len ďalší podpriemerný produkt, no vzhľadom na firmu Ghost House by som povedal že na ňu až celkom dobrý, vzhľadom na to že to je nepriame pokračovanie úplnej kokotiny. ()

t_gon

Velice slabou jedničku přišel podpořit Boogeyman v pokračování, který překopává celou myšlenku od základu. Všechno co mělo být spojeno s jedničkou a jednou z mnoha „Urban Legends“ šlo do kytek a místo supernatural subžánru se na stříbrné placky dere čistej slasher z psychiatrické kliniky. I mentální zaostalec pozná po chvíli která bije a pokud se nespokojí s pár vcelku dobrými záběry při likvidaci účastníku speciálního programu, tak bude trpět do konce, kdy se při finálním twisteru bude chtít sám oddělat. Je fajn že Jeff Betancourt viděl Halloween: Resurrection, ale už tehda debilní zvrat narvat v bledě modrém sem? Směšné, ostatně jako celý film. Pro J*A*S*M : jediná návaznost kromě názvu na prequel je narážka na sebevraždu Tima pod šetřením doktora Allena. ()

Ilhan

Tak tenhle film je po jedničce jako špatný vtip. A ještě horší vtip je, že to má lepší hodnocení než jednička. Zatímco jednička stavěla na atmosféričnosti, nápaditosti a mysterióznu, tady se to celé zvrhlo v průměrnou, několikrát omletou teen vyvražďovačku, což je podle mne rozhodně krok zpátky. 30 %. PS. Jaká je pravděpodobnost náhody, že se po jedničce s Lucy Lawless objeví ve dvojce Renée O’Connor? :-D ()

*CARNIFEX*

Od brutálnej vraždy rodičov prenasleduje mladú Lauru, prelud šialeného vraha. Nakoľko sa stále nevysporiadala so stratou otca a matky, rozhodne sa dať liečiť. Na klinike pre duševne chorých by rada prekonala to, čo ju na dlhých 10 rokov poznačilo. Ihneď po jej zaradení sa začínajú objavovať mŕtvoly pacientov. Záhadné, nevysvetliteľné s množstvom otáznikov. Je naozaj "Boogeyman" len Laurinou ilúziou, alebo .... ? Tak ako ( zrejme ) väčšina divákov, prvú časť som nevidel. Odozva na "druhé - druhééé" pokračovanie bola o dosť pozitívnejšia, a tak som to riskol. Neľutujem. Pomerne jednoduchý, nijak náročný príbeh prekvapil rýchlym spádom. Takmer neustále sa niečo deje. Spočiatku nijak výnimočné vraždy bez nápadu, odstupom času ponúkajú originalitu a slušne prevedené gore. Záverečné rozuzlenie pár krát milo prekvapilo. Tento slasher nesklamal, práve naopak - 60%. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré stojí za pozornosť ale bohužiaľ ma to sklamalo. Vymeniť Boogeymana za reálnu osobu je síce fajn nápad ale zase to stratilo svoje čaro, ktoré mal prvý film. Mohli sa s tým úplne inak pohrať a vypracovať to ešte lepšie ale oni to celé prerobili a použili nápad, ktorý je v tomto smere 100X odohratý. Celkové hodnotenie za mňa je 45% aj to len za herecké výkony. ()

• Přesto, že film byl určen k vydání rovnou na DVD, byl promítán v některých zemích v kinech. V kině jej viděli diváci v Rusku, Itálii, Mexiku a Venezuele. (Terva)
  • Jeff Betancourt v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)
  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městech Los Angeles a Pasadena. (Terva)