Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

Lovec prasat

Tenhle film by nemusel být špatný. Má dobré akční scény, nechybí mu jistá dávka brutality a temnoty, ale také nadhledu. Ani Ray není špatným Punisherem. Bohužel je to celé až příliš komorní, ba skoro divadelní. Chybí tomu prostě trochu větší záběr, velkolepější příběh, živější svět a uvěřitelnější finále. Celý článek zde. ()

Kingjiri

Určitě lepší než předchozí díl. Je však otázka, jesttli tohle lze brát jako další díl, protože se změnil představitel Punishera a pracuje se i s jinym místem smrti jeho rodiny (na pikniku v parku). Výměna na postu Punishera dopadla dobře, Ray Stevenson má pořád správně nasranej výraz a umí se pořádně ohánět. Akce je mnohem víc (závěrečná akce v hotelu je v dobrym slova smyslu pořádně přehnaná), záporák Jigsaw se svojí partičkou už konečně za něco stojí a nejen díky použitejm barevnejm filtrům má tenhle Punisher komixovou atmosféru, která dřív chyběla. Dost slušná a zábavná béčkárna, která by s propracovanějšim scénářem mohla skončit ještě líp, než se třema silnějšíma hvězdama, přesto ale žádný zklamání necejtim. ()

Likan7

Už první Punisher stál za starou belu, ale v porovnání s tímhle to je áčkový skvělý biják. U Válečné zóny je všechno špatně. Stevenson je jako Punisher příšerně nudná postavička (bože, porovnejte ho schválně s tím od Marvelu). Příběh je k uzoufání a záporák mi přijde jako z nějaký parodie typu Scary Movie.Pár digitálních jatek a krve opravdu nestačí. Tohle je mizérie. ()

SKreyn

Keby to nebolo podľa komixu, tak dám odpad. Hlavný hrdina dal "dole" všetko čo sa hýbalo, dokonca aj tajného agenta a on vyviazol len so škrabancami, typický rambo. Ja nejako moc neobľubujem takéto filmy, tak som to raz riskol a takto to dopadlo. 1* ()

john.h

Tak od tohoto akčního béčka jsem nic nečekal a dostal jsem vizuálně přitažlivou a brutální nabušenou jízdu, za kterou by se nestyděl ani kdejakej áčkovej akčňák. Prostě velmi zábavná jednohubka. ()

DEMON

Scenar je sice tak na stranu a pol a este sa v nom vyskytnu aj diery, ale je to ohromna zabava a Punisher predvadza presne to, co sa od neho caka: zabija zlocincov od zaciatku az do konca. Ocenujem brutalitu a nesetrenie krvou, co sa ku tomuto filmu samozrejme skvele hodi. Vtakovinka, ktoru treba pozerat s vypnutym mozgom, ale ja som si ju po pernom tyzdni v praci v sobotu krasne uzil :P ()

Martini98

Tento film musím hodnotit jako samostatný film, protože s jedničkou nemá skoro nic společného! Jinak se jedná o solidní vystřílečku! :)) Ale nic jiného! ()

Shredder

Opat raz becko pripominajuce tie z 80 tych rokov natocene pomocou dnesnych technologii. Stevenson napokon nie je taky nevyrazny ako sa na prvy pohlad zda no Thomas Jane bol v prvom Katovi lepsi. ( toho z 89 do tejto serie neratam). Problemom je ze film nema ujasnenu svoju hlavnu myslienku, a niekedy sa tvari ako vazna drama aby v zapati mohli prist uplne nezmyselne sceny, pri ktorych po kracajucom Punisherovi lietaju gulky zo samopalov jedna radost no vsetky sa mu zazracne vyhybaju. Absenciu silnejsieho scenaru nema zmysel rozoberat, co ano je hlavny zaporak, ktory mi proste do filmu kde sa odohravaju krvave orgie nesadol, kedze posobi akoby vypadol z niakeho stareho Batmanovskeho filmu. ()

Nettys_61

Konecne Punisher jak ma byt,zadna modelka jak v predchozich filmech.Film ma sve chyby ale jako fanousek komiksu je prehlizim. ()

Shitonit

Poněkud neohrabaně nesmrtelný hlavní akční geroj, příběh vo hovně a vcelku ucházející střílečky alá gameboy. Drtič na flašky. Ten mě dostal, tam bych naházel vypasený prasata a zloděje z vedení naší krásné Země české ... ()

himor

Asi tu pôjdem proti všetkým, ale tento film bol asi najvernejším predstavením Punishera. Mám prečítané takmer všetky komixy, Punisher je môj najobľúbenejší záporný hrdina vôbec a práve takýto je. Neľútostný, strieľajúci, bez emócií. Mínus tohoto filmu je vo výbere hlavných postáv, kde samotný Frank ešte celkom ujde, ale Billy je nenormálne otravný aj so svojim tupým, extrémne krvechtivým, bratom. Okrem toho dej filmu, super akčné scény, super metalová hudba \m/ \m/, to všetko sedí a ide ako píla. Mne film najviac pripomínal atmosféru komixu a naozaj lepšie, priamejšie spracovanie Punishera ešte zatiaľ nevyšlo. Toľko za mňa. 85% ()

Worry77

Kdyby to neneslo název Punisher, rozhodně bych šel s hodnocením výš. Tvůrci asi úplně nepochopili charakter Franka Castlea, minimálně to ve filmu moc nedali najevo. To je vlastně můj jedinej, ale přesto dost zásadní problém. Mimo to jsem se do jistý míry náramně bavil. Nevadí mi, že některý postavy, vlastně většina, jsou stupidně napsaný (teda Doug Hutchinson je dobrej magor) nebo ty hodně špatný vizuální efekty. Počítal jsem s tím. Navíc od dob zhlédnutí Dextera mám pro jistý herce velkou slabost. Taky mě potěšila ta konečná dynamická akce. Byl tam i menší bezvýznamnej zvrat, ve kterej jsem ani nedoufal. Není to nejlepší verze Punishera, ale rozhodně zabaví. (60%) ()

walecz

Slušně adaptovaný Punisher-MAX, série určená pro 18+ čtenáře, takže brutalita pro brutalitu není nic zarážejícího. Stevenson je lepší Punisher než Lundgren a Jane dohromady (akce těchto reprezentantů jsou jen čajový d(c)ýchánek proti tomu co se děje tady). Moc nechápu, proč se tu tolik volá po zápletce (rozuměj sofistikované), psychologii postav atd...tyhle věci by vám Frank Castle narval zubatym koncem napřed...kamsi. Pro mě jednoznačně solidní B; řežba, která v záplavě adaptací s uměleckými ambicemi zaujímá (samozřejmě pro mě) velice čestné místo. Jo a nezapomínat zajištěnou brokovnici... ()

zly.dvojce

Jesus maybe saves, Punisher not! Už jen kvůli té sympatické brutalitě, držení se komiksu a tomu, že je tu na CSFD Punisher těžce podhodnocen, musím dát 4 hvězdičky. Jo a taky kvůli tomu, že jsem se kurevsky bavil! :-) ()

Elegnor

No konečně Punisher, který je dle mého názoru hoden tohoto jména.. Od začátku poměrně prvoplánový, ale na rozdíl od předchozí adaptace, u téhle jsem se náramně bavil, dokonce mi to na akční béčko přišlo místy i kvalitnější. Několik emočních scén (i když nikterak silných a hodně předvídatelných) poměrně dobře vyvažuje počet mrtvol a způsob jejich zabití, což je evidentně odvětví, ve kterém Frank Castle dokáže konkurovat i Chucku Norrisovi.. 5* ()

Pharlap

Já jsem od toho více nečekal :-) Prostě komiksová adaptace,střílečka, všichni na cimpr-campr jednou kulkou, přesila 300:1 v pohodě :-) Herecké výkony slabé, akce a děj VELMI předvídatelný a de facto jasný již od prvních a za nimi následujících chvíl, lehce upomínající na Batmana. A musím přiznat že Hitman, mne bavil více. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)