Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

DocBrown

Po dvaceti letech si konečně vzali do parády originální, ale ne příliš povedený Fantastic Voyage. Na první pohled malého kluka to byl velký trhák, na svou dobu výborné efekty, přibyla komediální stránka a objevil jsem tu Meg (po spoustě let jsem tu objevil i vlasatého "doktora" Picarda). Jenže když se nad dějem již starší člověk trochu zamyslí, tak nemůže nevidět, že narozdíl od Fantastic Voyage není odfláknutý jen konec, ale celý film. Nad těmi hrůzami jako nalití flašky chlastem (mňam, se slinami), změnou obličeje nebo dokonce nahodilým transportem pomocí polibku do vaječníku (ne, byl to skutečně polibek na ústa) zůstává rozum stát. Bylo toho moc na to, abych srazil hodnocení o hvězdu. Navíc o originalitě opravdu nemůže být řeč. V tomhle žánru prostě pořád u mě vede seriálový Křeček. 68% ()

Ripley

Nostalgická záležitost.Film,který mě dokáže bavit a rozesmát i po 17 letech,kdy jsem ho viděl poprvé a následně mnohokrát.Skvělý scénář zpevňuje zručná Danteho režie,charismatický Dennis Quaid-můj oblíbenec a vtipný Martin Short,kterému se směji i u stopnutého obrazu.Chválu si zaslouží i původní cz dabing(Prachař,Bubník).OSCAR za vizuální efekty! ()

dopita

Příjemná komedie kde hrajou prim triky a slušná režie, zatímco herci jsou většinou nepříliš sympatičtí. Což je s podivem, protože jinak mám Dennise Quaida i Meg Ryanovou docelá rád. Ovšem tlama Martin Short naštěstí hodně zachaňuje. ()

Paity

Nečekejte nic jiného než mlaďounkou Meg Ryan a jinak klasickou bláznivinu 80. let. Na jednu stranu pakárna, na kterou se budou koukat hlavně děti, ale zase, zábava to prostě je. ()

Wishkah

Jedna z mých oblíbených komedií. Skvělý a potrhlý Martin Short, charismatický Dennis Quaid a tehdy ještě neokoukaná Meg Ryan spolu nádherně táhnou tuhle scifárnu ke čtyřem zaslouženým hvězdám ()

sona123

Kultovní film, který je dodnes citován a kopírován v řadě jiných filmů. Myšlenka vskutku geniální, ztvárnění na tehdejší dobu také obstojné. ()

mira007

Dennis Quaid a Meg Ryanová v osmdesátkové akční sci-fi komedii, která mi vždycky evokovala francouzský animovaný seriál Byl jednou jeden život kombinovaný s Křečkem v noční košili. Když to dávali kdysi v počátcích Tv Nova, tak jsem z toho byl jako děcko vydřenej, ale dneska je to po filmové stránce hodně dětinský zážitek. ()

alenka

jeden z prvnich filmu, ktery sem videla na videu, a je neodmyslitelne spojen s mym detstvim. takovy romanticky krecek v nocni kosili... ()

Sundance23

Filmeček který jsem si v dětství pouštěl velmi často a i dnes má svoje velké kouzlo.Quaid hraje výborně a jedná se o jeho nejlepší film. ()

matkoulko

Bolo to nečakane zábavné. A počas tohoto filmu som si uvedomil, že niektoré veci musia byť nelogické, aby sme sa neskôr mohli o to lepšie zabaviť... ale pozor, to neplatí ani zďaleka pre všetky filmy! Akčné scény boli fakt úžasné, napr. jazda v mraziacom aute. Čo by som asi vynechal by bolo to čapovanie alkoholu do fľaštičky pre bábiky... Všetci traja hlavní herci príjemne prekvapili, hlavne "Kraťák"... PS: A scéna v pokladni je fakt super... Toľko hotovosti pri sebe nemám :) ()

MickeyStuma

Sci-fi komedie z 80. let, která v dnešní době nanotechnologií není daleko od pravdy. Tedy kromě miniaturizace člověka. To nikdy nešlo, nejde, ani nikdy nepůjde. To dá rozum. Myšlenka to však není špatná a tady se v komediálním stylu rozehrává příběh o nanoponorce, která se dostane do lidského těla. Příběh je srozumitelný, nepadá do trapnosti, a humor, který na dnešní dobu krapet ztratil na zábavnosti, je nenásilný. Vyprávění si udržuje zábavnost a rodiny divácký nadhled a tak i přes svou, na komedii neobvyklou délku nenudí. Nostalgická sci-fi zábava a odpočinkový film v jednom. Co chtít víc. ()

BeranSon

Taková jednodušší záležitost co se mě týče. Pokud chcete opravdu na nějakou tu minutku "vypnout", tak bych zvolil právě tento s divákem si lehce hrající snímek, který ovšem humorem, ano kvalitou nemá patřičné úroveň, takže slabší podprůměr,co se mě týče. - 3/10 - ()

Evander

Vnitřní vesmír už dnes nemá moc co nabídnout. Ztřeštěný je dozajista dost, zábavný však o poznání méně a tak jediné, co skutečně stojí za zmínku, je Meg Ryan, která se mi zde líbila asi nejvíce, ze všech jejích rolí. V následujících letech se herecky samozřejmě posunula o poznání dále, ale tak to tentokráte nemyslím... ()

Rathalos

Na tuto sci-fi komediu som takmer zabudol,klasika mojho detstva,film,ktory som miloval a nic sa na tom nezmenilo ani po tolkych rokoch,jasna volba...:-) ()

igirazor

Tak tento film bol v '87 trhák, ...hm teraz ... je to aspon zaujímavý film. Čo sa týka efektov - veľmi slušné. aj dejová zloška nebola najhoršie, len mi tam trocha vadila tá nereálnosť, ked tam putoval krvným obehom, tý zbehlejší v medicíne asi vedia čo mám na mysli. Aspon som si pri ňom odpočinul. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický