Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem. (monolog)

emdvojka

Zaujimavý nenapadný filmík s mladučkým Quaidom o ceste do neznáma. Pravidlom však ostáva že lahšie dovnútra, horšie už von :-) ()

Kingjiri

Mám takovej pocit, že jsem tenhle film viděl párkrát, když jsem byl malej, ale jediný co mi z tý doby utkvělo v hlavě bylo cestování v lidskym těle:) Místy to byla slušná sci-fi komediální podivaná, jenom kvůli zbytečně dlouhý stopáži to už občas nudilo. Na svojí dobu po vizuální stránce hodně povedený, příjemný herecký obsazení (mladej Dennis Quaid válel) a dal se zkousnout i dabing (viděno v TV). Nakonec dávám slabší čtvrou hvězdu za originalitu (i když je to menší vykrádačka jednoho snímku, líbilo se mi zpracování nápadu). ()

waska

Skvělá sci-Fi dobrodružná jízda s komediálním nádechem se skvělou ústřední dvojicí Quaid - Short, kterou skvěle doplňuje mladá krásná Meg Ryan. Jeden z lepší filmů své doby. ()

zberatel

Zaujimavy dobrodruzny sci-fi filmik ktory na svoju dobu bol naozaj super,od obsadenia po efekty, uz je to nejaky ten ´den´ ked som ho prvy krat videl ale vzdy si vybavim niektore scenky ktore mam vryte v pameti a musim sa usmievat :)))... ()

renoarko

Svižne odsýpajúca sympatická snímka s prvkami scifi okorenená tým správnym humorom, ktorý mi šmakuje, takže nemám čo vytknúť. Výborná rodinná podívaná. ()

Ceberus

Pohodová komedie, jejímž zhlédnutím nic nezkazíte. Pro fanoušky Star Treku, konkrétně holodoktora z Voyageru, je tento film povinnost! ;-) Robert Picardo tady sice dostal téměř nevýznamnou roli, zato však naprosto parádní. :-D Škoda, že Dennis Quaid nedokázal Shorta ovládat ve větším měřítku (něco na způsob vesmírné lodi v Seznamte se s Davem), možná by to bylo ještě zábavnější. Mimochodem docela mě pobavilo několik místních komentářů s trefným přirovnáním k dětskému seriálu Byl jednou jeden život - vrátil jsem se zase do dětství. :-) ()

gemi

Další typicky (pre)teenagerovský (10-12) film, který jsem v dětství viděl mockrát a hrozně se mi líbil. Teď jsme si ho dali se synem na Vánoce (podle něj byl napínavý), viděl jsem ho snad po čtvrt století. A opět - člověk to v dospělosti vnímá prostě jinak. Vidí ty nesmysly, např. za naprosto klíčovou osobu - pilota - zvolí tajný výzkumný tým toho nejproblémovějšího týpka široko daleko. Ochlastu, který s nikým nevychází. Pro dospělého je to ale přece jenom snesitelnější podívaná než třeba Číslo 5 žije. Je tady dospělejší humor. Malinko smutné je vědomí, že už jej asi nikdy neuvidím, protože z něj už vyrostl i syn. Inu, všechno má svoje místo a čas. ()

Rodin

Film plný skvělých hlášek a přesto, že ten nápad nebyl originální, vypointování průběžné i závěrečné bylo skvělé. Žádné veledílo, ale 80% tomu dám. ()

RedRose

Kdysi se mi ten film opravdu líbil a nekdy v nimulosti jsem mu dal 4 hvezdy... nejaky tyden zpet to davali odpoledne v nektere z nasich TV a chytlo me to a nepustilo! i po tech letech je to skvely film !! jen je treba trochu nepremyslet nad tim v jake pretechnizovane dobe zijeme ted... hodnoceni zvedam na plnych 5!! ()

celticek

Splnil jsem si rest, od Spielberga jako producenta bych čekal mnohem víc, náš Křeček v noční košili je úplně jinde. ()

PAVLIS

50% Teď už vím, proč si z dětství z tohoto filmu pamatuju jen pár střípků souvisejících se zajímavým námětem. To utahané a nudné provedení plné podivných zvratů totiž moc pamětihodných situací nenabízí... ()

Renie42

Je to vtipné a taky se mi líbí na tu dobu efekty lidského těla uvnitř. Po dlouhé době jsem to shlédla a stejně mě to bavilo, jako když mě bylo -náct. ()

subic

Zřejmě nejlepší role Dennise Quaida. Když se na to dívám po letech, už to není taková pecka a taky už jsem dávno zapomněl, že v tom taky hraje Meg Ryan. I tak stále slušné. 68% ()

johnsnow

Sklamanie jak hrom. keby sa to pojalo ako drsné a akčné R-ko tak by to bolo super ale takto slabota. A ten otvorený koniec to bol asi pokus o vtip. ()

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický