Bubáci

(festivalový název)
  • USA Spookies (více)

Skupinka mladých ľudí náhodne zablúdi do na prvý pohľad opusteného domu, ktorý je však v skutočnosti plný odporných kreatúr, ovládaných zlovestným bosorákom Kreonom, potrebujúcim ľudské obete na oživenie svojej nevesty. (Karamanlis)

KASUGI

Předem: není to komedie, jak tu někteří hlásají. Jedna scéna s prdícími zombíky (silně pochybuju, jestli ty prdy nejsou přidány až u distribuce na dvd, protože v kontextu celého filmu to působí dost nesmyslně) nedělá ze zbytku vážného počinu komedii. A i kdyby? Tak jako tak je to příšerně zrežírované, sestříhané a zahrané. Hudební kulisa katastrofa. V podstatě odpad. Dvě hvězdy pouze za masky a v jádru výborný nápad. ...a to mám horory "osmdesátky" nejradši. ()

TroiMae

Osmdesátkové guilty pleasure. Můj zamilovaný dětský film. Mi mohlo být tak kolem jedenácti, když jsem se na něj dívával na přehrané VHS. Pak jsem ho nemohl nikde najít. Dvacet let jsem hledal, co je to za film. Říkali jsme mu Strašáci a ukázal ose, že to jsou Bubáci :) Zápletka, kdy parta mladých lidí vejde do domu, kde v každé místnosti je „past“, hororová verze scifi-fi filmu Kostka. Nechybí nevěsta. A závěrečné WTF. Jako dítě jsem to miloval. ()

vitekpe

Stejne jako si to evidentne uzivali tvurci pri nataceni, uzil jsem si to i ja pri sledovani. Velice zabavna poloamaterska zalezitost, vytecny kousek na odpocinuti si. ()

Han22

Opravdu neskutečně brak a blábol. Postavy na zabití (doslova), příběh neexistuje (čaroděj chce oživit milou a tak pomocí démonů likviduje návštěvníky domu), vše je utopené ve tmě a laciné. Celou dobu si říkáte že tohle už snad není ani céčko. Nechybí snad žádné hororové klišé, jenže... Být dítě tak se z toho poseru a být puberťák, tak hýkám nadšením. Celý film se neustále něco děje, tvůrci chrlí jednu příšeru za druhou a po slabším začátku přijdou opravdu vydařené kousky - bahenní zombie, kostlivá ježibaba, oživlá smrtka nebo pavoučí démon. A když už si myslíte, že Vás nic nepřekvapí příjde šílené psycho s dívkou a desítkami oživlých mrtvol. Tahle scéna je silný kafe i dnes. Proto souhrn - šílená blbost, u které jsem se kupodivu celkem bavil. Hodnocení 50%, ale spíše na ty dvě hvězdičky. ()

TERRORDROME

Na Spookies som sa pozrel kvôli sľubovaným pekným obludám a tie tam naozaj boli. Nariekať nad neduživým scenárom u béčkového hororu je kravina, ale Spookies sú priam jedinečnou ukážkou totálnej dejovej vypatlanosti. Partia bimbasov sa v noci len tak zo srandy nasáčkuje do starého domu a ten je samozrejme plný jarmočných strašidiel ovládaných jedným plesnivým dedom. Takže debilkovia lozia po chodbách a sú po jednom likvidovaný rôznymi kreatúrami. Tie sa naozaj podarili, či už je to vreštiaca bosorka, veľká pavúčica alebo malí rybodémonkovia. Jedine ten kostráč s kosou sa nepodaril a vyzeral ako by si na natáčanie odskočil z blízkeho karnevalu. Samostatnou kapitolou je útok nonstop prdiacich zombíkov v pivnici, to som sa teda s chuti zasmial. Horšie je na tom chlapec s namodreným ksichtom a upírími zubami to je zase dosť trapas. No, nakoniec všetci hrdinovia zomrú ( sorry za spojler, ale pri tomto je to aj tak fuk ) a miesto nich tam začne pobehovať žena toho starého bosoráka ktorá chce vziať roha a dobrých 10 minúť ju na cintoríne obchytkávajú zombíci čo z nej strhajú šaty. Stupídny bezdejový nezmysel ktorý miestami celkom pobaví a miestami zas akurát naserie. ()

tenebrae86

Nebýt těch rozkošných loutek a masek, asi bych tento kousek ohodnotil jako odpad. Takhle se film vyšplhal alespoň k průměru. No, atmosféra taky nebyla úplně špatná, ale ti herci a nezáživný děj... Děs :) ()

Teardown

Spookies je perfektní mix hororu a komedie s pestrou škálou masek, démonů, zombíků(i prdících) a tak nějak všeho, co by jen málokdo nahečmal do jednoho filmu, aby se výsledkem nestala odporná šlamastika reprezentující brakovou a kýčovitou produkci. Pro malou představu nadhodím kultovní Evil Dead, z něhož je inspirace více než patrná. Obě mají velkou dávku kreativity co se démonů a jiné pakáže týče, no a taktéž skvěle skloubenou humornou složku. Nadstandartně zábavný a poctivý béčko, které nemá potřebu nic dokazovat nebo si hrát na něco, co ve skutečnosti vůbec není. ()

tomics

Tohle je první horor který sem viděl na VHS a pouštěl si ho opakovaně vždycky na návštěvě u babičky, takže pro mě má speciální hodnotu, ačkoliv je to hovadina jako vrata. Z pohledu osmiletého kluka mi to přišlo děsivé a originální jako blázen, dneska bych to asi už ani nedokoukal. ()

Hannibal

Měl jsem tu možnost znovu zhlédnout tento horor a musim říct,že to hravě strčí do kapsy některé současné horory líbilo dobrá hudba já jsem se bavil. ()

vrch07256732

Ale jo na svoju dobu sú tu všetky trikové hororové vychytávky, ako bolo tu spomenuté - žiaden dej len masakra hlavných postáv - klasický atribút filmov z 80 rokov. Dôležité aby všetko pekne bublalo, rozkladalo sa atď... Zhrnutie: predstavujeme hororové triky 80 rokov v jednom filme. ()