Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Skund

Super! starej dobrej Tarantino,bohuzel druhy film Grindhouse - Planet terror od Rodrigueze zdaleka tak dobrej neni. ()

collapse

Bylo to zdlouhavý jak sviň, ale tak hustě a s tak hustou pointou, že mi ty kecy kolem byli úplně fuk, protože s kina jsem šel a jak vidno i všichni kolem mě, s velmi upřímným úsměvem na rtech. Bomba!!! ()

kedluben

Akční momenty byly prvotřídní, dialogy krásně plytké, holky překrásné, muzika už lepší být nemohla, russell je zpátky. Jen těch narážek a odkazů člověk neznalý tamních reálií asi mnoho nepochopí. Jinak já jsem se bavil skvěle. A o to šlo. Přeci v tom nebudeme hledat ještě něco jinýho!!:o) ()

Belerofon

Teď se hodí Civalův výrok "co na tom Tarantinovi je" asi nejvíc. Spousta dementních hlášek (točil to vůbec Tarantino?) a humor jako by zmizel a Tarantino jako by najednou zvážněl. Ale na tohle já mu kašlu...kam se poděl černej humor a hlášky o naprostých hovadinách, kterým se směju ještě půlhodiny po tom??Nicméně akčně je to zvládnuté dokonale a tarantinův fetiš na ženský by tu byl taky..ale to je na Mistra hodně málo...Rodriguez je o třídu lepší..PS: rozdělení filmu na dvě poloviny byl tentokrát lepší tah než v případě Kill Bill...vidět obě poloviny najednou je celkem nudná záležitost... ()

funkyshit

Na nový film Quentina Tarantina jsem se moc těšil a když jsem ho konečně (asi před dvěma měsíci) viděl v kině, tak nemůžu říct, že bych byl přímo zklamán, ale... Tarantino má za sebou už lepší kousky. Je to sice tarantinovka, to člověk (rozuměj fanoušek QT) pozná již z prvních tónu skladby hrající při úvodních titulcích, ale... největší problém tohoto filmu je jeho nadměrná ukecanost. Dialogy byly vždy Tarantinovou silnou stránkou, ale čeho je moc, toho je příliš. Stříhat, stříhat a zase stříhat, to měl pan režisér udělat a on to dokonce udělal (aniž bych mu to já předem poradil), ale... v americké distribuci, kde jde Auto zabiják (Death Proof) do kin jako součást celku, který zahrnuje také film jeho kolegy a kamaráda Roberta Rodrigueza s názvem Planeta Teror. A nádavkem dostane divák možnost shlédnout též několik upoutávek na neexistující béčkové filmy, které režisérská dvojka zařadila zřejmě kvůli dotvoření celkové atmosféry (zapomněl jsem totiž říct, že Grindhouse vzdává hold americkým béčkům ze 70. let). V Evropě je ovšem situace naprosto odlišná. Producenti se rozhodli, že se oba filmy (sestříháné na delší stopáž) budou promítat odděleně, přičemž diváci zůstanou ochuzeni o ony fiktivní trailery. Po tom, co jsem měl nedávno možnost shlédnout původní americkou verzi, musím konstatovat, že je to k velké škodě celého projektu. V kritikách, se Tarantinovi často vytýká, že zcela sobecky natočil film, u kterého se může bavit jen o sám (a maximálně také hrstka jeho zasvěcených přátel), ale běžný divák jej nemá šanci pochopit. To je ale podle mě pěkná blbost! Za prvé: Režisér musí být sobec, aby dokázal prosadit svojí vizi (a ne ji utopit v moři kompromisů). Za druhé: Tarantinově vizi odpovídá americká verze Grindhousu a ne to, co šlo v našich kinech. Proto pokud si chcete Grindhouse opravdu užít, nechoďte na něj u nás do kina a raději se pokuste sehnat původní verzi filmu (nebo si počkejte až vyjde na DVD). Budete se bavit daleko lépe a ještě ušetříte za vstupenku :-). ()

Dexter666

A to som si myslel, že sa už po Planet Terror nebudem lepšie baviť. Nedá mi nespomenúť neskutočne ukecanú prvú časť filmu. Opomenul by som to, ale myslím, že tým Tarantino sledoval určitý cieľ: poriadne priškrtiť nervy, aby ich mohol v druhej polovici zasa neskutočne rozpumpovať. Keby som sa za to nehanbil, tak by som musel priznať, že tie ženské Mike pekne rozflákal :-) Troška mi vadilo, aký priepastný rozdiel bol medzi prvou a druhou várkou báb v hraní. Výkon Vanessy Ferlito ešte ušiel, ale Rosario a jej parte ostatné (okrem Rose McGowan) proste nestačili. Zoe Bell bola skvelá. Inak Auto zabiják mi moc trashovku nepripomína, snáď len svojou jednoduchosťou, ktorá by "v normálnom prípade" nebola Tarantionvi vlastná. (Môj komentár vznikol na základe zhliadnutia SE verzie) ()

redalert21

Jo, jo Quentine "narazils" na hubu, tento dialog ani nemohl dopadnout dobře, je to nuda s nudou, navíc ty dialogy sou tak "tupé" jediný kdo to zachraňuje je Kurt s jeho nabouchanym fárem a taky nejlepší opakovaná scéna s čelní srážkou (ke shlednuti http://www.youtube.com/watch?v=tS6VRfJbI4c), jinak by to šlo ještě níž...velká škoda po Planet terror sem byl hodně nažhaven na druhou čast : / ()

Sonick

Řeknu vám to takhle – takovouhle blbost si může dovolit natočit akorát Quentin. Ačkoli do kin ještě nepřišla druhá část, je možná dobře, že jsme mohli jít po dvou hodinách domů. Proč? Sliboval jsem si pravou starou americkou podívanou plnou akčních záběrů, což potvrzují schválně špatně střižené scény a použitý starý film. Jenže čekalo mne padesát pět minut naplněných až desetiminutovými záběry a naprosto nic neříkajícími rozhovory našich tří hlavních hrdinek do první akce, která sice stojí za to, ale trvá pouze tři minuty.Poté dalších 40 minut s jinými holkami, než dojde k druhé akční a zároveň poslední scéně. Toť co se týče víc než prostého děje. Nechtěl bych ale zapomenout na, jako vždy u Quentinových filmů, výborný soundtrack. Závěrem dodávám, že Tarantinovi se jistě povedlo to co zamýšlel, protože určitě věděl, co točí a jak to chce natočit. Takže je vlastně moje chyba, že jsem očekával něco, co vůbec nemělo vzniknout. ()

Groower

První část příběhu mě kromě šerifa a jeho syna moc nebavila(*), ale vynahradila mi to druhá půlka, kdy jsem se fakt bavil.Bezvadnej rozhovor holek v autě a závěrečná honička(*****).Takže ve výsledku *** ()

Makak

Quentin si natočil to co chtěl absolutně bez ohledu na diváka. A podle mě se mu to podařilo. Béčko od začátku do konce. Hvězdička navíc je za závěrečnou honičku. Po dlouhé době jsem v kině po posledním střihu zatleskal. A nebyl jsem sám. ()

Innos

Tento film ma na jednej strane úplne nudil(zasrane dlhé a príšerne nezaujímavé ženské keci, zíval som ešte viac ako pri učení) na druhej strane úplne zaujal a vyrazil dych (všetky ostatné scény, ktoré ani neviem ako pomenovať, proste masaker:-) a fakt super koniec....škoda tých zbytočných kecov, od Tarantina som čakal viac, 3 a pol * ()

Yossarrian

Dialogy nic moc, ale narozdíl od planet terror alespoň nějaké. Bohužel k dobrým dialogům nebo hláškám je většinou potřeba alespoň minimum nosného děje a charakteru. Tarantino si vybral vyumělkovaný slečinky, od kterých se kromě plků o módě a sexu nedá mnoho čekat. Proč si vybral tak netvárnou hmotu, to ví asi jen on sám. ()

Jamall

Prostě nikdy nebudu fanoušek " Tarantinovek " .Nikdy, nikdy, nikdy. Není to holt můj šálek čaje, a je jedno jestli je to Pulp Fiction, Kill Bill, Sin City nebo Grindhouse.Sorry. ()

Meinhart

Narozdíl od průměrného hodnocení kill billa, které dopadlo výborně a mě se film nelíbil, se stal auto zabiják jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Mimochodem mě se líbiliy i ty dialogy, nemluvě o honičkách a osudu zabijáka. ()

dinho_

Očekávání byla z mé strany veliká, film samotný tak trochu zůstal za očekáváním. Solidní nadprůměr. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)