Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Xmilden

Jsou to ale hodně slabé 4 hvězdičky. Těch zbytečných dialogů je tady hrozná spousta, akce je naopak velmi málo a divák na ni musí vyloženě čekat. Přitom Kurt opravdu září. Jeho vstup na scénu suveréně zastíní všechny ostatní aktéry. Celému filmu tak velmi ubližuje jeho nevyváženost. A musím říci, že místy i nelogičnost. Trošku se začínám o Quentina obávat:(Touhle cestou by se vydávat opravdu neměl. Jinak je příjemné, že zde je spousta odkazů na jeho dosavadní tvorbu. Kdo zná jeho filmy tak si jistě zde najde více než běžný divák. 70% ()

Tom_Lachtan

Quentin toto prohlásil za svůj nejhorší film? Hanba mu! Pravda, že film začne vlastně až v polovině, ale, Bohové všech národů, ty dialogy jsou tak skvělé! ()

FlyBoy

Perfekcionistická pastiš, umne prelínajúca prvky slasheru a carsploitation, upomínajúca na konkrétne postupy dobových produckií a plasticky ozvláštňujúca a nedivácky porušujúca zákonnitosti žánrového sveta. Genderovo prospešný a "na drzovku" vztičený prostredník, komplexne vystužená a nápaditá reminiscencia Meyerovej klasiky "Faster Pussycat Kill Kill" a zákerne mystifikujúca profilácia postáv. Kaskadérske kúsky a novo zélandský akcent Zoë Bell očarujúce. Kurt Russell si zahral jednu zo svojich najpôsobivejších rolí a utíšil niekoľko skeptických duší ktoré mu už neverili, že toho vychytralého sleazy motherfuckera predsa len dokáže v sebe - stále naplno - herecky prebudiť. "Death Proof" obstojí ako samostatná jednotka-film a takisto ako plnohodnotná súčasť skupinovej terapie "Grindhouse". Má totiž jasne rozpoznateľné a opojné rysy a trademarky, ktoré fungujú predovšekým vďaka neustále usilovným režisérskym/spisovateľským schopnostiam a má takisto zreteľnú chuť byť čistokrvnou poctou; tzn. história sa síce neopakuje (čož je dobre), ale jej duch žije aj naďalej. ()

oli.G

Na prvé pokukanie som to úplne nepobral, hoci to hralo v kinách na vrchole môjho Tarantino fanboy obdobia. Dnes, po všetkých tých Oscaroch pre Djanga a spol, ktorý je za mňa dosť meh, je presne toto film, ku ktorému sa rád vraciam o druhej ráno. Ani nie kvôli tomu, že ma baví počúvať tú nekonečnú dialógovú masturbáciu, ale skôr preto, že záverečných 20 minút tejto VHS estetiky absolútne ponižuje a pľuje na cca 9 z 10 Fast and Furious. Neuveriteľné. Rád si to znova pustím o 10 rokov a vsadím svoju zlomenú ruku, Hennesey a latentný foot fetish, že sa nič nezmenilo. O tomto filme sa budú písat knihy. A bude sa v nich písať že existovala doba, keď miesto "contentu", ktorý pre vás Netflix generuje, boli doby kedy musel niekto sadnúť za kameru, dupnúť na pedál, a nejakú reálnu akciu skutočne zorchestrovať. Neuveriteľné. Roním slzu, sťahujem najviac kvalitný rip, a ak raz budem mať deti, toto im odkážem na externom harddisku. Tarantino bol moja prvá filmová láska, a kruh sa uzatvára. ()

Phobia

Měla jsem ohledně filmu nějaká pozitivní očekávání, proto jsem navzdory pokročilé hodině vyvinula heroické úsilí zůstat při vědomí. Přetrpěla jsem 40 minut barového kdákání převážně o sexu, nedocenila jsem sexy tanečky, při kterých se mi nemělo co topořit a potom to KONEČNĚ přišlo! Zajásala jsem, že je nudě konec a Kurt to konečně pořádně rozbalí. Nadšení mi vydrželo asi 3 minuty. Pak se objevilo nové hejno slepic a, doprdelepráce, nastalo další nekonečné kdákání o hovnu! Dočetla jsem knížku, zběžný pohled na obrazovku ukázal, že kur stále ještě řeší své menstruační problémy, zapíchla jsem tedy pár špendlíků do přirození voodoo panenky s vysokým čelem Quentina Tarantina, otočila se na druhý bok a usnula spánkem spravedlivých, budících se co půl hodinu: vyčůrat, okřiknout šourajícího se psa, vyčůrat, vyhodit psa ven, vyčůrat, vyhodit ven kočku, vyčůrat, vzít domů štěkajícího psa, vyčůrat, vzít domů mňoukající kočku... a pak vstávám a vyčůrám se. Zpět k filmu: někdy si Russelovo předpokládané závěrečné běsnění vychutnám, no zatím mi přijde, že být to 20-minutový kraťas silničních scén, nemusela bych šetřit chválou. Těch zbývajících 70 minut kvokání však na mě mělo účinky jako rohypnol. 50% s odřenýma ušima (a jestli mě závěr neukojí, půjdu nelítostně níž a zapíchnu další špendlík, Quentine!). EDIT: Zkoukla jsem závěr filmu na Youtube a opravdu mě nakrknul nedůstojný konec kaskadéra Mikea! Shame on you, Tarantino! ()

sepp

Jedna hvezda za ksicht prejetej kolem auta a za hudbu. Jinak tezka sra*ka bez hlavy a paty a hlavne NEZABAVNA. Takovy zklamani jsem nidky necekal a Planeta Teror me diky tomu vubec nelaka ke shlednuti... ()

lesumir

Dost stylová záležitost, režie, look, hudba naprosto skvělá, jenže... nechápu, co tím tarantino sledoval, natočil film o dvou ruznychz pribezich, ktere spojuje jen kaskader Mike, ktereho zahral Kurt opravdu vytecne, ale co? Prislo mi to, jako by si nekdo pletl hodinky a holinky. Pribeh naprosto nudny, mam z toho rozcarovane pocity, neumim to vyjadrit. No, jsem rad, ze jsem to videl, ale diky, uz vic ne. ()

kinej

Vlastně jsem po všech těch přečtených kritikách čekal něco mnohem horšího. Myslím, že kvalita filmu přesně odpovídá ambicím, které do nich Tarantino vložil. Zatímco Rordriguezův film přesahuje obyčejné béčko do něčeho většího, Tarantinův film béčkem zůstává. Ani tomu snad vzhledem k námětu jinak být nemohlo. Navíc závěrečnou automobilovou honičku považuji za vydařenou. Největší potíž filmu je v tom, že zatímco dřív bývaly Quentinovy sáhodlouhé dialogy ošperkovány spoustou vtipných replik, zde aby člověk vtip hledal. Smysl pro humor jako by došel. Vypadá to, že Tarantino svou poslední kultovní hlášku vyřkl v Pulp Fiction. Co filmu pomáhá, je skvělý soundtrack. Alespoň že Tarantinův talent vyhrabávat zapomenuté vykopávky a přetavovat je v hity, se rozvíjí dál. ()

cheyene

Prostě Tarantino. Vynikající záběry kamery, několik správně krvavých scén, řada dobrých dialogů, ale po všech čertech parádní soundtrack, což je pro snímky tohoto tvůrce typické. Na rozdíl od ostatních jeho počinů je však Grindhouse: Auto zabiják ve většině svých částí přespříliš ukecané a značně tím nudí. Dialogy nedokáží tolik přitáhnout pozornost jako např. v Pulp Fiction. V podstatě tu jde jen o běžné a nudné babské tlachy. Co však stojí za pozornost, jsou akční sekvence. Nebýt nelogičnosti v některých scénách (zejména v závěrečné naháněčce), dal bych možná i 4*. Závěrem chválím výkon Kurta Russella. ()

paascha

To, že jsou američanky vylízaný krávy, není třeba připomínat. To, že si jen vylízaná kráva najde odvoz v hospodě, není třeba komentovat. Ale proč o tom pořád točit filmy? Ano, já vím, je to parodie právě na "tyhle" filmy, ale nějak mě to nedostalo. 99% filmu o ničem, vtipné dialogy žádné, samé fuck a shit, kdeže loňské fictions jsou:-)) Nebýt závěru, ke kterému jsem se, upřímně, trochu prozíval, bylo by hodnocení mnohem horší. Dle mého je to výrazně nejslabší film QT, ať se vám to líbí, nebo ne:-)) ()

Jamal

Ta bouračka ze všech možných úhlů za to opravdu stála. Jenže až na ni to bylo takové .... neakční, nemastné - teda na Tarantina. Russel zahrál na výbornou. ()

Fiftis

Death Proof je skvelá zábava v duchu lacných hollywoodskych produkcií, ktoré kedysi v dvojkombináciách brázdili americké autokiná. Ak nepatríte k skalným fanúšikom Tarantina, ba dokonca sa nebojíte tvrdiť, že jeho režisérsky kredit sa vo svete neadekvátne preceňuje, myslím, že práve teraz je ideálna príležitosť, aby ste mu dali šancu. Kurt Russell a jeho sexi obete vás pod Tarantinovou taktovkou minimálne pobavia. ()

ajuska

Rozhodně to není nějaká akční jízda. Naopak, celý film je dost užvaněný (i když nutno uznat, že většina ženských rozhovorů tu má opravdu náboj) a jakoby rozdělený na dvě poloviny, teprve na konci nabere film pořádné otáčky. Přesto z toho nejsem nijak zvlášť nadšená, je to bezesporu zajímavý počin, ale na mě moc nezabírá. ()

Shakers

Grindhouse tento krát v podaní Tarantina je opäť pekne neprístupný. Ale tento krát je to celkom slabota. Záverečná naháňačka je dobrá, sem tam nejaké hlášky tiež ujdú, ale ako celok je to veľmi slabé a ťahák filmu tu nie je vlastne žiadny. U Rodrigueza to bolo plné nápadov či akcie, no u Tarantina som tu zábavu nenašiel. 50% - 2* ()

lamps

Jeden z nejosobnějších Quentinových opusů. Ukrutně zábavná a špičkově ozvučená i nasnímaná pocta brakové filmařině Russe Mayera a spol, která sice moc nezaujme samotnými dialogy a netvoří až tak konzistentní celek, ale každé její políčko je odrazem až nadpozemské cinefilní lásky a kreativity (když už nás nebaví obsah rozhovoru u kulatého stolu, můžeme si vychutnávat alespoň jeho proměnlivé nasnímání na jeden záběr). Geniální Russell, sexy šťabajzny a auto-naháněná, u níž nebudete dýchat. Skvěle gradované a završené možná nejvtipnějším Quentinovým přechodem do závěrečných titulků - kde ten chlap pořád bere tak nehorázně chytlavé písně, to bych rád věděl.. ()

Nikon

Viděl jsem SE verzi. 108 minut neuvěřitelné nudy, kterou kdyby natočil začínající neznámý režisér, hemží se to tady odpady, že by se ani Troška nestyděl (těch pár minut, které stojí za to, díky tomu zbytku nestojí za TO :) ... Je zajímavé u zdejších komentů, že u velmi kritických komentářů je i tak poměrně vysoké hodnocení. To se všichni bojí říct QT, že tentokrát šlápl do hovna ??? Já tedy ne. Dokonce musím být přísnější než u jiného režiséra .... P.S. Co se týká odkazů na filmy, tak to jsem byl mimo. Žádný jsem nenašel (moje chyba !) ... Ale já jsem čekal (naposled :) od "Tarantinovky" film, na který budou naopak odkazovat jiní ... Uff, takhle mě už dlouho žádnej film nezklamal - vlastně, já nejsem zklamanej (trochu jsem to čekal) já jsem nas*anej (za tu ztrátu času) ... ()

Pepinec

Baví mě Tarantinův styl, baví mě jeho nápady a inovace, baví mě jeho potřeba odlišit se od ostatních. Co mě ale nebaví jsou partičky vulgárních anebo jen slámu mlátících napůl sexy slečinek, napůl hysterických buranek. Kdybych se ocitl v autě kterékoli výše zmíněné skupinky, modlil bych se za to, aby to do nás Kurt vpálil dřív, než napočítám do dvou. Totiž dvě - tolik bylo ve filmu skutečně zajímavých akčních scén, z nichž ta druhá byla jako přídavkem i napínavá. Chladím hlavu rozpálenou parádním závěrem a připomínám si tu záplavu neúnosné ženské konverzace, abych ve svém hodnocení vymyslel nějaký rozumný kompromis. ()

Jhershaw

Totéž jako u Black Sheep - ve Velkém sálu, o půlnoci, posilněn omamnýmil látkami, jsem si smrtiodolné auto užil, ale za jiných podmínek bych ho radši vidět nechtěl. 100 minut dialogů o vztazích a filmech a 10 minut automobilové honičky. Ty dialogy jsou zábavné tak půl hodiny - škoda, že se po rozdělení promítají delší verze. A obdobně jako u "Kdo je tady ředitel" - Tarantinovi fanoušci budou nadšení, jak si dává záležet na vytváření feelingu starých filmů pomocí škrábanců apod, odpůrci mu budou vyčítat samoúčelnost, a my ostatní to prostě ignorujeme. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)