Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

Paity

První a ne vůbec špatný Seagalův film, který asi stanovil jeho styl "herecké práce". Jakoby ho tento film přetvořil a udělal z něj toho pověstného filmového bijce. ()

provitamin

Už chápem prečo majú mnohí predsudky voči Seagalovým filmom. Doteraz som medzi nich nepatril, Prepadnutie v Pacifiku bolo fajn, ale tu som čakal niečo viac, keďže sa jedná o prvý Seagalov film, ktorý naštartoval jeho akčnú kariéru. Ide tu o sériu zdanlivo na seba (ne)naväzujúcich scénok, kde sú vždy niekde nasilu prišróbované bojové scény, aby Seagal mohol ukázať svoje bojové umenie. Úvod je príliš skratkovitý, ideálne by bolo úplne ho vynechať. Nechýbajú logické diery ako napr. strieľajú po Seagalovi a keď ho zajmú tak zrazu "nestrieľajte, chcem ho živého". ()

pjotr76

Ehmm, jako aikidař prostě musím Seagalsana:) ohodnotit. Takže sice to nemá moc o technikách, ale za první progapaci Aikido ve filmu a za jeho skvělou techniku s tyčí, a teď se přiznám, že nevím jestli je právě v tomhle filmu dávám 4 hvězdy. Lidi, má sedmej dan, je fakt dobrej, přitlačte trochu na tom hodnocení.:) ()

Wishkah

Docela dobrá a pohodová osmdesátkový akční film, s mladým a hodně pohyblivým Stevenem Seagalem. I když jeho vrchol měl teprve přijít, tak tenhle film mám rád. Je dobrý a Seagal je ještě neokoukaný. ()

TERRORDROME

Prvý Seagalov film bol aj mojim prvým stretnutím s ním. A trvalo roky než som ten film uvidel celý, ani vtedy, ani teraz ma nijak nezaujal, dej je štandardný, akcia chudobná ( čím zasa pripomína jeho posledné filmy ) a samotný Steven má presvitajúcu plešinu. Zaujímalo by ma či si potom nechal nastreliť vlasy, alebo odvtedy nosí tupé ( v jeho prípade možno aj ostré ). Jednoducho nezaujímavé. ()

Paldiny

Nico sa narodil pod šťastnou hviezdou. Má taliansky pôvod, preto ctí pravidlá rodiny, osvojil si ázijské umenie boja, preto je duševne vyrovnaný a fyzicky zdatný. Má za sebou službu vo Vietname a aktuálne nosí placku na správnej strane uniformy, z čoho vyplýva obľúbenosť medzi miestnymi, kňazmi a rešpekt pred padúchmi, ktorí neváhajú v presile odhodiť samopale. Našťastie nie je nedotknuteľný a zopár presne mierených úderov unesie, viac ich ale rozdá. Prípad, čo si ho nájde má našťastie viac povedať, ako sa na prvý pohľad zdá. Smrdí z neho korupcia, drogy a zopár nečakaných súvislostí, aké dajú význam až časom. Ehm, spomenul som, že má za ženu Sharon Stone? ()

spiritus

Chtě nechtě, při vzpomínce na ty doby, musím zde určitě napsat, že Segal byl vlahým větříkem, který rozčeřil stojaté vody tehdejšího akčního filmu. Jak rychle přišel, tak bohužel už rychle neodešel, ale natrvalo se usadil, aby vyplodil možná jedny z největších kravin co filmové nebe poznalo. Možná i proto nakonec skončil u video snímků, jelikož dostal zákaz tenhle jed popouště na stříbrné plátno. Ale Nico, i když se jedná řemeslně o průměrný snímek, hodnotím poměrně kladně, protože přeci jen přinesl něco nového a do té doby nepoužívaného. A to Segalův styl boje Aikido, který spolehlivě likviduje jakéhokoliv nepřítele jedním chvatem. Možná to někumu příjde divné, ale mě se to zkraje opravdu líbilo. ()

Dallas

Steven Seagal vo svojej prvej roli ako Nico "neznášam piko" Toscani. Nie je to jeho najlepší film, ale ak by sme vzali do úvahy celú jeho kariéru a teda aj tú nedávnu či súčasnú, tak potom je to jeden z najlepších. Radím sa medzi Stevenových fanúškov (teda jeho rannej tvorby, asi až po Glimmermana) a obdivujem jeho niekdajšie umenie, pri ktorom on len stojí a protivníci od neho odletujú ako loptičky od čínskeho pingpongistu. Postava Nica je trošku špeciálna, lebo v niektorých veciach vychádza priamo zo Seagala. Je tu kopa skvelých bojových scén a jedna z nich (myslím ako zloží toho prerasteného chlapíka) je určite aj jednou z najkratších v histórií filmových bitiek. Seagala aj keď to nie je žiaden extra herec mám jednoducho rád a VHSky s jeho filmami urdržovali moje video pri živote ozaj veľmi dlhú dobu. Tu začal lámať všemožné kosti v tele prvý krát a chvala bohu to nebolo naposledy. 70% ()

Kámen

Nejlepší Seagal, to je bez diskuzí. A nenechám se ošálit hodnocením "lidí", kteří dají Boratovi, Operaci Silver A, Nudě v Brně, České sodě a hlavně Tele Tele 5*. ()

Matros

Už první film Stevena Seagala vypadá jako většina filmů Stevena Seagala. Tenhle je obzvlášť vtipný ve scénách, kdy Seagal běhá. Běhá totiž jak malá holka, to se musí vidět. Škoda, že Michael Rooker tu má tak malou roličku, že si ho 99% diváků nevšimne. Bohužel jsem viděl 94minutovou verzi, která je při finální akční scéně nechutně ostříhaná. ()

mira007

Hubený mrštný Steven - tak to mohlo být opravdu jen v těch prvních filmech. Zápletka jednoduchá, ale první film Stevena si člověk zapamatuje díky Sharon Stone, která nebyla moc známá. ()

majo_svk

Steven Seagal (skvelý majster bojových umení) sa prvýkrát ocitá na filmovom plátne a výsledok je takmer dokonalý. Je vidieť, že Davis si vybral dobre, keď do postavy Nicola obsadil mladého Steveho. Steven svojim bojovým štýlom konečne prináša do akčného filmu niečo nové, jedinečné a úchvatné. Ukazuje sa v plnej kráse, jednak z hľadiska bojových umení a jednak aj z hľadiska hereckého potenciálu. Ja viem, že Seagal nie je výnimočný herec (filmom tohto typu to ani nijako zvláštne nechýba), no ukázal, že určite na filmové plátno patrí (škoda posledných filmov). Seagal tu dáva tým záporným smradom (ktorí si myslia, že stoja nad zákonom) poriadne do držky. Spolu so Seagalom sa tu ocitne aj mladá a krásna Sharone Stone, ktorá ešte umocňuje celkový filmový zážitok. Podľa mňa je Nico kvalitný snímok deväťdesiatych rokov 20. storočia, ktorý predznamenal Seagalovu úžasnú filmovú kariéru. PS: Od čias, kedy som Nica videl prvýkrát, som sa na Stevenove nové filmy vždy nesmierne tešil a až na pár výnimiek ma ešte nikdy nesklamal. Súhlasím so Seagom, že tento film si zaslúži aspoň 75%, veď existuje množstvo filmov, ktoré sú oveľa horšie a v hodnotení prekonávajú aj túto kvalitnú Seagalovu klasiku. Niektorí užívatelia nech radšej ani nehlasujú, keď majú dať Nicovi odpad! alebo nanajvýš ** a mali by sa nad sebou radšej zamyslieť. ()

waits

Chtěl jsem dát tři, ale pak jsem si uvědomil, že mě na filmu bavily prakticky jen scény, kdy Segal předvádí aikido. Jinak mě zločinecká banda, Segaluv natažený ukazováček na jednu nejmenovanou tajnou službu ani v té době trochu medvídkovitá Sharone Stone dvakrát neoslovily. Ovšem, kdo má rád Aikido, užije si Segala v plné formě a shlídne několik scén jako z učebnice a to dokonce bez výraznějších střihů. Navíc je možné vidět ve filmu Segala běžícího, a to rychle, což už je zhruba od roku 1998 prakticky nemožné:). Takže, po takovém srovnání priorit - proč ne. ()

Atheas

To je nejlepší Seagal, koukal jsem na to stále dookola, a připadalo mi kdysi, jako by to ani nehrál. Jenže časem vidím jak to je, jenže proto, kolik času jsem na tom strávil dám pět :P ()

RomeroIsGod

První Segal, kterýho jsem jako malej viděl. A zrovna jeden z nejlepších, žádný voteklý břicho, ale ukázkový high-kicky a lámačky rukou. Steven bejval mazák. 85% ()

jacksax

Úžasný, autentický výkon Stevena Segala. To, jak mluví, jak chodí, jak při tom hýbe rukama... Nico Toscani je postava, která obhájí celý, jinak naprosto tuctový film. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva