Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Plangi

Tomu se nedalo už ani smát, jak to bylo stupidní. Já si rval vlasy. A přitom se dalo...ale ne, námět film nedělá a v případě The Happening jsem měl pocit, že tvůrčí tým v čele s panem Shyamalanem prodělal lobotomii přes trávicí trakt. Protože jinak je mi záhadou, jak někdo po tak skvělých kouscích, jako The Sixth Sense a Unbreakable, dokáže zplodit takovou neslanou nemastnou slátaninu, která spíš než sci-fi drama připomíná nepovedenou parodii na sebe sama. Už dlouho mě žádný film tak nenamích. 30% ()

papaJA21

Velké zklamání. Předchozí žena ve vodě se mi líbila moc. O to je to větší zklamání. Děj a zápletka jsou strašně pitomé. ()

KajusaK

Jeden z nejlepších drama thrillerů jaký jsem kdy viděla. Perfektně promyšlený příběh (vraždící příroda) , skvěle vybraní herci. Skvělý film od kterého jsem čekala mnohem méně. ()

forsythia

Jako já nevím, co jste čekali, že se tam stane. Respektive nevím, co se vám všem stalo, že tomu dáváte tak nízký hodnocení. ()

SHI-SHA

Určitě to není špatný film. Námět mi přišel opravdu zajímavý a Nightův styl vyprávění mě vždy dokáže zaujmout. Některé scény navíc byly opravdu perfektní, pořádně z nich mrazilo. Bohužel jako celek mi to přišlo trochu nedotažené. Ačkoliv mám ústřední trojici herců (Wahlberg, Deschanel, Leguizamo) hodně rád a byli jedním z důvodů, proč jsem si film i přes nízké hodnocení pustil, tentokrát jsem z nich moc nadšený nebyl. Jejich role jsem jim dvakrát nevěřil. A zakončení bylo taky takové prapodivné. ()

dr.fish

To, že se ve filmu vůbec nic neděje, to neznamená, že jde o kravinu. Zdejší kritici zkrátka čekali sci-fi. Připomínalo mi to některé povídky Raye Bradburyho. Je to jen takový zfilmovaný nápad, nic víc. Není to velkofilm, procházka po kraji ve stylu Walking dead, minimální poselství....70% ()

Rockwood

Mám z tohoto filmu smíšené pocity. Líbí se mi nápad, námět. Ale nelíbí se mi zpracování. Tím myslím, že se mi nelíbí jaký to nabírá až moc rychlý spád že už od poloviny filmu se vlastně nic moc neděje. Nevím no, myslím, že by ten scénář šel napsat mnohem líp. Ale jinak se mi líbila ta atmosféra. Dobře zpracované se mi zdá, a ještě ke všemu mi místama naskočila husí kůže... Jak říkám, mám z toho smíšený pocit, ale dávám tomu čtyři hvězdičky. ()

E=mc2

ja neviem tunajsi ludia su asi velmi hmm mozno maju prave prve stadium ") Shyove filmy su pre mna vzdy vynimocne (inspirativne) a vzdy sa niecim co v sebe obsahuju vymykaju a odlisuju od inych. plny dojmov priamo po vzhliadnuti. mozno pridam dalsi komentar. kazdopadne postavy, zvlast manik hod dogov stara pani ") zaciatok super..hm zaver je hm diskutabilny a pravdou je ze mi nesadol, nehodil sa mi tam. zvlastne na tom je ze prvy krat bol otvoreny. ano pytalo si to odpoved preco preco..hm tak ako v znameniach voda tak ako v osade cervena farba hm tak ako v dame vo vode motyle hm ale tu hm to bolo daco ine..hm nieco sa stalo..hm mozno zmeneny shy alebo len nedotiahnute do konca. kazdopadne sceny ucelove a fungujuce. Pomo Douglas curamedani ;p ale sa mi paci ako sa snazia hovorit objektivne iked je to subjektivne ako hovado. a zistujem ze pomo nema sluch bo po hudbe zo sings ani stopy :) jaj no ja to poviem tak, ked ste napozerany(nadopovany) filmov a nosite si v hlavach plno veci a co ste kde poculi a videli a potom si idete pozriet film hm tak ako v dame vo vode a skratka celkovo pri jeho filmoch treba vypnut hlavu a ked to spravite date priestor pocitom(chce to odvahu) a to je to co tento film robi opat tak dobrym a opat tak diskutabilnym. l. hm boli tam samovrazdy...hm? s kazdym normalnym clovekom to daco spravi. Ked ste aspon trochu vnimavy, skuste sa vecer po tomto filme sami prejst po prazdnych pokojnych uliciach alebo po parku hm a len tak pocuvat zvuky. ..hm neviem kto dristal o navrate, nebolo treba, stale dobre znamy shy, iked tento krat mam pocit nedotiahnuty do konca..hm neviem ci treba robit rozbor..hm ale sceny a dialogy boli ucelove. mrazivy zazitok v ktorom bolo naozaj citit hitchovho pokracovatela..(nie vykradatela , ako sa niekomu na prvy pohlad zdalo ;) Mozem asi za vsetkcyh povedat ze uvod filmu nam uz asi nikdo z hlavy nevymaze..hm? opustite prosim siesty zmysel. ako mozte vysiet na nejakom filme 9 rokov a rozpravat o navrate? filmar ktory sa vracia ku starej laske menom siesty zmysel nie je filmar..hm +hudba +atmosfera (musim povedat pre mna osobne este hustejsia nez v znameniach) Cim viacej o tom rozmyslam tym viac sa stracam prvotnemu pocitu ale zostalo to vomne a to je v mojich ociach a srdci uspech :) ale to som len ja..hm Ako to vo mne doznieva, film je prepojeny zo vsetkymi predoslymi filmami pocitovo. Takze mam pocit ze opatovna navsteva v kine nezaskodi. p.s. nechajte sa prekvapit! Zaslúžite si to! ()

okkac

Shymalane už prosím tě nehul, když píšeš scénář, jelikož poslouchat dialogy ve Stalo se je fakt někdy utrpení, i když svým způsobem zábavné. Herci hrají ochotnickým stylem až si člověk říká, že po přečtení scénáře si uvědomili do jaké pitomosti to jdou, takže se neberou moc vážně. Hrdinové prchající před vražednými stromy a rostlinami potkávají na cestě dost bizardních lidí, kde je vrchol bláznivá babka v domě na samotě na konci. A když už jsem asi po dvacáté dostal záběr na vítr ve stromech, to už jsem málem usínal. A tohle prý stálo 57 mil. dolarů. Natáčet stromy mi teda přijde o hodně levnější. Kdyby Shya alespoň ukázal smrti, kterých ve filmu až tak moc není, třeba opravdu hromadnou sebevraždu v central parku, tak bych se vůbec nezlobil. P.S. Rozhovor Wahlberga s rostlinou je největší komediální moment filmu završený i skvělou pointou. ()

kopfa

Naprosto ultimátní mix ekologické katastrofy a potrhlé situační komedie o rodinných hodnotách, v němž ti co mají smůlu spáchají sebevraždu a ti co mají štěstí vypadnou z role. ()

Medwídek

Hm.. řekl bych zklamání. Po tom, co jsem viděl trailer, jsem byl přesvědčený, že půjdu na skvělý snímek.. prvních pár minut filmu tomu snad i napovídalo.. ale ten chaos posléze? Či mě zajímají nějací puberťáci, co radí jak do vztahu a nakonec díky své "horlivosti" zařvou? Říkal jsem si: "Nechám to být." třeba bude konec nějak zajímavý a já budu překvapen, proč se všichni zabíjejí. Nestalo se. Jsem z toho ještě teď jelen. Já vlastně ani nevím, proč Ti dva měli tak odměřený vztah :) škoda.. skvělý námět takhle zahozený k šípku.. 2,5* ()

tomeek

Není to úplně to pravé ořechové, ale to bude asi tím Wahlbergem... Toto je první film, u kterého jsem měl divný pocit jenom z toho, že foukal vítr. ()

moviefilm

What THE fuck is HAPPENING with Shyamalan??? Kde je pointa a prepracovaný príbeh? Namiesto neho tu je iba (nechcený) humor. Dúfam len v dve veci:aby tento film vyhral všetky nominácie na Zlatú malinu, ktoré má na konte (okrem réžia; tá bola "stráviteľná"), a aby sa už Shyamalan konečne spamätal. Prosím... ()

Radiq

Už Vesnice a Znamení pro mě bylo zklamání, ale od tohohle jsem to nečekal. Už jenom kvůli tomu, že se z toho námětu dalo vytřískat mnohem víc. Nebo možná ne mnohem víc, ale mnohem líp. Sebevraždy, takový nádherný téma... Zasmál jsem se přesně 3x: mluvení s umělou rostlinou, pletoucí babky v maskách a když si Wahlberg dělal prdel s tou lékárnou. S logikou to bylo trochu mimo - třeba jaktože někteří to nechytli tak najednou, když se ostatní zastavili? A bylo tam toho víc, mnohem víc. A ten nápad s rostlinama, no nic moc... ale aspoň originální. PS: a mimochodem, existuje nějakej film natočenej v roce 2008, ve kterým se neobjeví slovo "terorista"? ()

tom88

Dobrý námet spracovaný priemerne. Mne osobne sa film celkovo páčil, mal atmosféru, obstojný dej, pri ktorom som sa nenudil možno aj vďaka krátkej stopáži, ktorá by mala byť o niečo dlhšia. Nelogickosť som prekusol a nechal som sa unášať jednoduchým priamočiarym plynutím. Wahlberga mám rád, ale nemôžem povedať, že by sa tu nejak extra hodil, no beriem. Shyamalanova réžia je celkom fajn, aj keď si mohol dať viacej záležať na detailoch a dotiahnuť film na vyššiu úroveň, čo by sa myslím z námetu dalo vytrieskať. 65% ()

bk81

Ženu ve vodě jsem ještě hltal, ale tentokrát už jsem zíval. Shyamalane prober se a nepokaž si to u mě. Kdepak je ten režisér Vyvoleného a Znamení? ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány