International

• USA The International (více)

Agent interpolu Louise Salinger a zástupkyně státního návladního Eleanor Whitmanová bojují proti chobotnici v podobě mocné světové banky IBBC, jejíž chapadla sahají do policie, politiky, soudnictví i všech možných světových válečných konfliktů. Každý, kdo se proti bance postaví, buď zmizí, nebo zemře. Svědky, kteří by zastavili chystaný obří obchod se zbraněmi, vyšetřovatelé ztratí ihned, jak je najdou. Pátrání po podezřelých finančních tocích je zavede do Berlína, Istanbulu a Milána. Salinger zjistí, že si banka najala minimálně dvakrát za sebou stejného vraha, aby ji zbavil nepohodlných lidí. Vyšetřovatelé jsou nájemnému vrahovi na stopě, ten se tak pro svého zaměstnavatele stává nebezpečný a je nutné se ho okamžitě zbavit. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (TV Nova)

Radiq

Za celej film si užijeme bohužel jenom jedu pořádnou přestřelku. A ta fakt stojí za to - pěkně reálná a bez žádnejch servítek. Je to ale taky asi jediná věc, kvůli které bych se na to podíval znovu. A tudíž se na to asi nepodívám znovu. Je to škoda, protože potenciál to mělo... ()

otík

Oba dva letošní filmy Clive Owena mě těžce zklamaly, přitom šlo o tak nadějné projekty. Dvojí hra byla katastrofická nuda, International je na tom o trochu lépe, ale také to není to pravé ořechové. Nejenže film je snad až moc ukecaný a že se divák občas stěží orientuje, ale hlavně akce je opravdu málo. Je zde vlastně jediná, aspoň že stojí zato. Tento špionážní snímek by kromě více adrenalinu potřeboval zjednodušit a proložit aspoň nějakou tou automobilovou honičkou. Hudba: Reinhold Heil, Johnny Klimek & Tom Tykwer ()

tom88

Celkom dobrý film, ale bohužiaľ nijak zvlášť výnimočný alebo vyčnievajúci z obyčajnosti. Ohraná téma spracovaná priemerne. Nedokázal vtiahnuť ani nadchnúť a v deji sa dá ľahko stratiť, mne sa to tiež po čase stalo. Tykwer je dobrý režisér, ale toto nie je téma pre neho. Herci boli celkom v pohode a jedna akčná scéna dosť na úrovni. Inak je to všedný a prehliadnutelný film, ktorý si druhý krát nepustím, aj keď má svoje klady. 60% ()

eJacques

Kvalitní snímek s možná klišovitým příběhem, jakých je spousta, ale přesto je scénář trošku jiný... Film má spád, není příliš náročný, herci skvělí a děj je hodně reálný, naprosto splnil má očekávání... Podle mě je zde film podhodnocený, určitě stojí zato, nejde o žádné béčko... ()

Cedr

Akční, napínavé a poměrně zábavné. Jedinou nevýhodou tohoto filmu je jeho nevýjimečnost, takže za pár dní nejen-že zapomenete o co vůbec šlo, ale že jste The International vůbec viděli. Není ale trochu jedno? I takové filmy se hodí. ()

Estrellita

International vypráví primárně o naprosté bezmoci a slabosti člověka tváří v tvář hydře - a může nabídnout mnohem víc, než se na první pohled zdá. Kruh, ze ktrého zdánlivě není úniku, se čím dál více uzavírá a změnšuje s dokonalým klaustrofobickým efektem, až člověk zjistí, že z něj doopravdy není úniku... Trošku ohranější formu vyprávění a klasické - tedy okoukané - prostředí "krimi" filmů vynahrazuje neobyčejně, téměř láskyplně vypiplané záběrování (Tykwerova ve spolupráci s Griebem poznáme v synekdochických detailních záběrech, neobvyklých kamerových jízdách a skvělé práci s barvami), vhodná hudba a dobří herci. Líbil se mi konec, čekala jsem to jinak. 60% ()

Lamprea

Rozhodně ne akční, ale spíše postaru natočenej a hezky pomalu plynoucí špionážní thriller. Tak trochu nedivácký a člověk asi musí být při sledování na stejný vlně. Je tu snad jediná akční scéna, která do děje vůbec nezapadá, ale je natočena tak dobře, že je to vlastně jedno. Nebýt konce, který tak nějak vyšumí do ztracena, tak by to bylo za plnou palbu. 4-5* ()

Triple H

Clive Owen. Muž, s ktorým bude navždy spojená nálepka "ten čo mohol byť James Bond". The International je v tomto kontexte zaujímavé dielko, lebo vzniklo v čase kedy kiná plnil Matt Damon a Daniel Craig, obaja ako agenti s iniciálami JB, a snaží sa voči obom konceptom určitým spôsobom vyhraniť (alebo má aj smolu, že prichádza až ako tretie v poradí). Tykwerov film pôsobí ako pokus dokázať dve veci - že Owen mal na to byť Bond a zároveň že sa nejedná o prvoplánovú/lacnú zábavu ako Bond/Bourne. Čím film ide trochu proti sebe. Pravidlá nastaví už úvodná scéna, kde Owenov agent uteká cez cestu, sundá ho do hlavy zrkadlo autobusu a následne vidíme variáciu na bondovský úvodný hľadáčik, tu vo forme svetla lekára, ktorý hlavného hrdinu zobudí. Či je tento koncept potrebné divákovi natoľko zdôrazňovať - ťažko povedať, podľa mňa možno ani nie. Všetky povinné zastávky podobného filmu tu sú, ale snaha každé klišé obrátiť naruby je taká silná, že nie je úplne jasné či sa tvorcovia nesnažili o podvratnú programovú antitézu k Bondovi o kus viac ako len o dospelejší, dobrý film zo starej školy. Bond je švihák zo škatuľky? Salinger vyzerá ako keby svoje šaty mal v noci pod hlavou namiesto vankúša. Bond je sukničkár a milovník? Salinger sa na ženu ani nepozrie. Bond je akčný? Salinger občas pobehne, ale len občas. Ono to nie je zlý koncept - Tykwer nevyrobil príbeh o zlom démonickom zlosynovi čo má skrýšu v jaskyni na exotickom ostrove, zápletka s bankami a pod. má niečo do seba. Ako aj umiernenejšie a naozaj kus dospelejšie a výstižnejšie vyšetrovačky, miesta činu, atentáty, intrigy a pod. Do tohto umierneného konceptu ale potom nezapadá síce stále zdržanlivejšie podaná, ale pomerne epická prestrelka v parádnej replike Guggenheimovo múzea, kde sa zrazu vyrojí asi 20-30 henchmanov so samopalmi, čo rozstrieľa polovicu múzea. To k tej "poctivej realistickej špiónčine" akosi nesedí a mám pocit, že táto scéna je celkovo skôr výsledkom zásahu štúdia, ktoré Tykwerovi film po zlých testovačkách skrátilo a zakčnilo (čo je aj škoda, lebo autorská vízia bez kompromisov mohla byť v tomto prípade lepšia a platí tiež, že ak toto je akčnejšia verzia, netuším ako slimačia musela byť pôvodná). Čo je pekné a podarené je hudba, cit pre kompozíciu, obraz, a bez nadsázky sa asi dá povedať, že to čo vizuálne/esteticky pre špiónske áčkové filmy začal International, to doladil a vytunil Skyfall (myslím si že Mendes si od Tykwera požičal celkom dosť, o. i. aj Bena Whishawa, scénu v galérii, strechy v Istanbule). Čiže tak. Zaujímavý kus, stačilo mierne ubrať v antibondovskom naladení a ešte pritvrdiť koncept old schoolovej a dospelejšej špiónskej hry (necúvnuť pred štúdiom čo ale ťažko mať objektívne za zlé), a mohla to byť malá klasika. ***1/2 ()

Sonnik

Is your money making a killing? Další z průměrných, tentokrát konspiračních, thrillerů, který stojí pouze na jménech herců a režiséra a atraktivních lokacích. Nic víc bohužel nenabízí. Owen se sice snaží jak může ale scénář mu nedovolí se nijak víc prosadit. Stejně tak nevyužitý zůstává Mueller-Stahl, od kterého jsem si po Východních příslibech sliboval strašně moc. A Naomi? Ta je jenom na ozdobu. Prostě průměr. "I want some fucking justice." ()

markuc

Skoda, od zkuseneho a kvalitniho tvurce typu Tykwera jsem cekal dalsi netradicni a kvalitni film - bohuzel jsem se dockal podprumerneho a hlavne tradicniho thrilleru. Vadila mi hlavne zbytecna ukecanost postav (ty jejich filozoficke pohledy na vec, kdo to psal) a nektere zbytecne sceny (jine zase jako by strihac nerozume vystrihl za ucelem rozumne delky filmu) - Tykwer jakoby nechtel uplne zapomenout na svoji "originalnost" a zapojil nekolik chytrych scen/dialogu/momentu/zaberu, ale vubec se to do celkoveho ladeni filmu nehodi a spis to rozptyluje pozornost, musel jsem se premlouvat, abych se dodival az do konce (i kdyz uz v prvni tretine filmu jsem vedel, jak to dopadne). ()

ecceHOMMO

Nie je to film zlý, to ani zďaleka...akurát že mu niečo chýbalo...a to sakramentsky.....kým prvá polovička je robená v duchu konšpirácii a riadnej zamotavajúcej zapletky, tá druhá je v znamení akcie......a ja som mal pocit že to v tej prvej polke trošičku prehnali a zbytočne natiahli....film to nie je zlý,...akurát ma nedokázal dostatočne strhnúť....a Clive Owen...obrovské plus pre tento snímok ()

Toto

Keď som v priebehu pol hodiny počul miliónty krát IBBC, začal sa mi dvíhať žalúdok. Ďalší slabučký film Clive Owena, ktorý sa ako Titanic rúti na dno Mariánskej priekopy plnej zabudnutých hercov.* za Naomi Watts. ()

marvan

Výborný thriller, který kromě invenční režie nepřináší nic výrazného. Od Toma jsem čekal víc. Můj tip na malou jednohubku: přestřelka v Guggenheimově muzeu. Mňam. ()

Beky

Jednou větou: První půlka filmu dobrá, protože teprve začínáte tušit, že to je velmi nekvalitní zápletka, které když dochází dech, bere do rukou zbraně a to je teprve začátek sračkoidnosti!! ()

neoBlast

"I wanna be Bourne... so much." A kdo by nechtěl? Tykwer si natočil takové thrilerové cvičení, ale na úřadující mistry (Bourne, Michael Clayton) mu kolegové nedopřáli scénáře. Právě hrozné díry v něm neskutečně kazí dojem z pobíhání Owena po Evropě a New Yorku. Clive se také snad poprvé nevyšvihl k perfektnímu výkonu a nezvládá utáhnout celou stopáž. Nakonec vychází jako vítěz Tykwer, protože hudba a kamera stojí za ním. Velmi originální bylo silné zapojení architektury (Guggenheim Museum, Autostadt, aj.). Edit: Když tak přemýšlím, tak International má s Quantum of Solace společných až MOC prvků. Že by někdo lehce opisoval :-) 60 % ()

lennyd

Agenti Salinger (Clive Owen) a Whitmanová (Naomi Watts) jsou už jen krůček od rozlousknutí velkého případu obchodu se zbraněmi, v němž hlavní roli hraje evropská banka IBBC. Ale když poslední člověk ochotný mluvit zemře při automobilové nehodě, a jeden ze Salingerových kolegů je zavražděn, je jasné, že začíná jít do tuhého. Zákulisní machinace, korupce a kontakty v podsvětí jsou pro vedení banky dobrou obranou před zvídavými detektivy ... Ač většinou politicko-špionážní krimi thrillery nemusím (páč to jsou většinou tří hodinové eposy kde pár akčních scén je vyplněno spoustou vaty), tak Tykwerův počin mi docela padl do nálady. Možná je to tím, že mám pro Tykwerovy filmy obecně slabost, nebo skvělou elektronickou hudbou, a nebo jen hereckým výkonem Clive Owena. Jasně, i tady bych našel leccos, co by mi vadilo - např. celá postava Naomi Watts je zde jen do počtu (asi v rámci zachování genderové rovnováhy), a taky neuvěřitelné "prozření" několika ze záporáků, ale akční scéna (vlastně téměř jediná) v muzeu mi všechny tyto nedostatky vymazala ... ()

Iroquaise

Koncepce nového thrilleru Toma Tykwera je zajímavější, než výsledný film. Součástí DVD je mimo jiné dokument, v němž režisér a jeho spolupracovníci podnětně hovoří o jednotlivých scénách, zejména pak o výběru konkrétních lokací a obecně o úloze architektury pro celkové vyznění filmu. S přihlédnutím k těmto dílčím aspektům je International podnětným a sofistikovaným počinem. ...více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/12/dvd-a2-chrysalis-international.html ()

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (více)