Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

Axident

Velmi nenápadný film, disponující až přehnaně tichou silou a komorním tempem a laděním, stojící na výkonu skvěle civilního Jenkinse coby až letargického profesora a zcela autentické trojice tří přistěhovalců, v čele s charismatickou Hiam Abbass, matkou deportovaného mladíka. V první polovině jsem se skoro až nudil, děj se vleče arabským tempem a k sedačce rozhodně nepřiková. Vše je ale v závěru napraveno sugestivní intenzitou beznadějného vyvrcholení. Postelová scéna profesora s matkou byla silnější a hlubší než většina obdobných, aniž by bylo třeba čehokoliv než objetí rukou... Intimní záležitost bez šance komerční odplaty... ()

dodo24

Velmi zaujimavo a pritom uplne jednoducho ladeny psychologicky film, v ktorom sa ukazuje, ze aj malo slov ma svoje čaro. ()

Wargoo

Sila Ameriky - imigranti !!! Paradoxne - plagát v tomto filme, ktorý bol umiestnený vo väznici, v ktorej držali Tereka, sýrijčana, ktorý dohromady nič neurobil. Film o dočasnej ľudskej slobode, o ľudoch, ktorí zabudli, že niekam legálne nepatria, o profesorovi, ktorý poskytne pomoc úplne neznámym cudzincom, a o medziľudských vzťahoch, ktoré nadviazať je oveľa jednoduchšie ako o ne prísť. A Richard Jenkins s jeho charizmou a zmyslom pre rytmus... Silné 4**** a 80,011% ()

Radek.SCH

Ne tak sympatické, jako Přednosta, navíc k postavám jsem neměl tak blízko, jak bych chtěl, ale nelituju že jsem viděl. ()

GOREGASM

Malý - velký film, který si mě postupem času omotal kolem prstu a v posledním patnácti minutách emocionálně provětral. Snímek nepotřebuje velká herecká gesta nebo pózy, naopak staví na civilní atmosféře a jednom smutném příběhu. Richard Jenkins naprosto oprávněně aspiroval na Oscara. 85% ()

Harts

Dojemný a velmi silný příběh o absurdnosti, o beznaději, o lásce, o stáří a mládí. Ten kontrast je nádherný. ()

fraktal

Meditativní, komorní drama (krimi či romantiku tam težko hledat) nastavující zrcadlo modernímu člověku, modernímu státu, moderním vztahům - a to vše velice skromně, nenápadně a za pomoci mnoha paralel, z nichž hudba je jen tou nejočividnější. 95% ()

Luckyman

Neskutočné ako dokáže iný človek zmeniť inému pohľad na svet. Walter sa cíti osamelý a je uzavretý sám do seba, ale Tarek mu zmení život. Walter takisto objaví v sebe vášeň a začne hraťna africké bubny. Skvelý film, hudba a samozrejme aj herecké výkony. Videl som ho na 43. ročníku MFF 10.7. 2008 a je to naozaj úžasný film. ()

Laborant

Oduševnělí snímek o hledání ztraceného života a o přátelství, které nemá hranice. V rytmu afrických bubnů zaujme nejednoho diváka a po zbytek dne zanechá veliký zážitek. ()

elshish

Trochu jsem se obával, aby to nebylo moc klišé na konci..ale byl jsem pak závěrem překvapen.. nebudu prozrazovat..., rozhodně je to film, který se dá pustit vícekrát než pouze jednou..oba dva představitelé mě dodaly zase kousek toho lidství.. ()

jda23

Pre mňa je názov v celku výstižný aj pre tento komentár, totálne mimo mňa, nelogické divadlo s dobrým výkonom Jenkinsa. 50% ()

safety

Vcelku nudný film, žádná extra zápletka, skoro žádná romantika nebo krimi. Kupodivu je ale příjemné na to koukat :) ()

tančísvlky

Chýba mi tu väčší pocit autentickosti a lepšie zvládnutie hereckosti . Nie je to zlé , len ... Najlepšie to tu popísala recenzia od Marigold . ()

BDMarty007

Hezký, takový poklidný a svým způsobem intimní film s celkem jednoduchou, ale neobvyklou zápletkou, která dává prostor pro studium emocí, postojů, vztahů a hodnot. Je to celé udělané velmi civilně a velmi uvěřitelně, bez patosu a scén na efekt. Z mého pohledu je výjimečný a vynikající výkon Richarda Jenkinse, kterému jsem to 100% věřil, vypadal úplně přesně jako chlapík od vedle a hrál to tak, že jsem to s ním prožíval. Závěr mě trochu překvapil, nabízelo se vzhledem k vývoji vztahů úplně jiné řešení, ale to by bylo možná už moc hollywoodské. ()

onlavu

Opravdu příjemný, dobře čitelný film, u kterého se člověk nenudí, prožívá ho a dokáže se do něj vcítit. Bravo! ()

bono22vox

Drama o smutku, přátelství, porozumění a africkém bubnu... Milý film o milých lidech v nemilých situacích. Někoho dostane, jiný si na něj za rok ani nevzpomene, u mě tedy platí ta první možnost... ()

Nessa

Příběh snímku The Visitor pomalu plyne, nikoliv však nudně. Na začátku sledujeme nerudného a znuděného univerzitního profesora a na konci člověka, ochotného bojovat proti americkému systému po 11. září. Mezitím stihne Walter potkat dvojci ilegálních přistěhovalců, naučit se hrát na buben djembe a získat nevšední přátelství. Milý, výborně obsazený a zahraný film o lidských vztazích, radosti ze života a hudby, byl právem oceněný na MFF KV. ()