Reklama

Reklama

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

(více)

Diskuze

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

erased

Protože je to prostě bez nápadu, jenže originalita ve videohrách se přestala finančně vyplácet před asi deseti lety :).

erased

erased (hodnocení, recenze)

GigaPudding

ony ty děcka, co díky Warcraftu před desíti rokama zjišťovaly, že knihy nejsou jen 'srajdy' od Erbena a Jiráska taky za tu dobu vyrostly, tak se té snaze zavděčit ani nedivim. Pořád mi ale přijde brutalita a div ne pohádkovej svět Warcraftu jako neskutečná křeč..

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Draeneiové jsou fajn, taky se mi dost líbí a jejich background je hodně promakaný, o tom žádný ;) Ale upřímně Pandareni si mě získali asi nejvíce, i když ve své podstatě tolik jako Draeneiové originální nejsou, ale i tak se mi na nich děsně líbí ta inspirace východní kulturou, ke které mám v jistém ohledu slabost a tudíž sem to v herním MMORPG světě uvítal s nadšením. Např. Age of Conan a potažmo Hyborie od Howarda má svoji východní kulturu a národ, který by coby Číňanům, resp. Číně z oka vypadl.. ;)

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Ten Shadowrun (nová hra) som videl na Sectore. Teraz si spomínam. Tak či onak, moderné prvky po boku mečov a mágie tiež bolo viackrát. Ako som hovoril. Podobnosti sú všade, ale každý svet je originálny.

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

GigaPudding , Jakkob

Mne pandy do WoW tiež nejako nesedeli, o  WoW:Mists of Pandaria sa momentálne nejako nezaujímam, ale trailer na Siege of Orgrimmar s pandou (neviem jak sa volal) bol zaujímavý...Grafiky mohol byť prepracovanejší, ako ostatne od Blizardu. 

Keď sme pri originalite, mne zo štandardného fantasy príde svet Elder Scrolls relatívne netradičný...

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Určitě tu nechci popírat že WarCraft není v mnoha ohledech "kopie" Tolkiena, ale to jsou jen podobnosti na první pohled, v jádru jde jinak o zcela jiné fantasy. Ale s čím určitě nemohu souhlasit jsou pandareni, resp. s tvrzením že je zarytí fanoušci nemají rádi. Já jsem reglej na našem nej WoW fóru a rozhodně bych netvrdil, že je tam zdejší členové, jinak opravdu zarytí a dlouholetí fanoušči WarCraftu, nemají rádi.. ;) Je to dost individuální, ale o nějaké obecně rozšířené nenávisti nelze vůbec hovořit...

na příspěvěk reagoval Echelon1

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Echelon1

ne, já mám ráda fantasy, která není laciná a bez nápadu jako třeba od Barkera nebo Gaimana, ti si uvědomujou, že na to, aby něco bylo fantasy, se nemusí děsně hodní elfové prohánět s fousatýma trpaslíkama v lesíku v boji proti děsně zlým orkům se špičatýma zubama :)

na příspěvěk reagoval Echelon1, Echelon1

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

GigaPudding

To som nepovedal, ale Warcraft, Tolkien...Všetko príbehy Európy. Ak nesúhlasíš s tým, že v každom fantasy sú elfovia, draci (ja s tým plne súhlasím), tak je lepšie sa venovať ázijskej kultúre. Dokonca aj tam sú podobné/rovnaké tvori. :-)

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Všetko vychádza z niečoho. Je to Fantasy, takže podobnosť je tam tak či tak...A ako už napísal Jakkob, skôr sú tam nejaké podobnosti s Warhammerom. Ale to nejako dobre nepoznám. Navyše, aj Tolkienovo fantasy vychádza z niečoho...Čarodej v špicatom klobúku, draci...To všetko pochádza zo starých príbehov a fantasy si z toho berie inšpiráciu doteraz. 

na příspěvěk reagoval GigaPudding

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

Jakkob

třičtvrtě fantasy produkce je totálně bez nápadu tolkienská kopírka s elfama, trpaslíkama a čarodějem ve špičaté čepici :)

pandy jsou ve skutečnosti to nejoriginálnější na warcraftu, proto je zarytí fandové wow nemají rádi, zatímco ostatní dokonce můžou i přitáhnout do hry :)

na příspěvěk reagoval Echelon1, Jakkob

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Nevím zda má WarCraft cokoli společného s Tolkienem, možná že něco málo, ale prapůvod WarCraftu vycházá z WarHammeru a to je přeci jen kapánek jiné fantasy než to Tolkienovské, rozhodně bych to jakkoli nespojoval, protože těch očividných podobností tam zase tak moc není ;) A tvrdit že nejdospělejší prvek WarCraftu je Pandaren (panda je zvíře, pandaren je rasa :P) v klobouku je spíše jak nějaký haterský výkřik do tmy, než nějaký rozumný argument, ať se na mě nikdo nezlobí...

na příspěvěk reagoval GigaPudding

 (hodnocení, recenze)

erased

tvl to by bylo krutý, kdyby tam sekaly pandariany :D:D:D dospělácké fantasy jak chceš :D

erased

erased (hodnocení, recenze)

Chris Metzen z Blizzardu uvedl, že se snaží o dospělý válečný fantasy film, rozhodně ne v přístupnosti G či PG, protože „je to WarCraft, ne PolštářováválkaCraft".

fakt to nikomu nepřipadá jako nejvtipnější věta CSFD novinek minimálně za poslední rok? nebo budeme koukat na masakrované kreslené pandy ve stylu Happy Tree Friends a useknuté hlavy zelených digitálních pOrků?

na příspěvěk reagoval GigaPudding

Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

Vládce klanů není špatný, sice to ve mě moc nenechalo, Zrod Hordy, tam jsem se bohužel nudil od prostředku do konce, no a Artase jsem ještě nečetl :D

 (hodnocení, recenze)

Hem.m

měosobně se nejvíc líbil Vládce klanů.... a taky Arthas a Zrod Hordy :D:D:D

na příspěvěk reagoval Hem.m

Hem.m

Hem.m (hodnocení, recenze)

Shakers

Zatím v žádném, proto jsi mě neviděl :D.. Ale jinak by to byl určitě velkofilm :D..

Shakers: Se říkalo, že to bude na motivy The Last Guardian (kniha) ne? :)

Související novinky

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (více)

Reklama

Reklama