V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

SpaceOdyseus

Paradni thriller, zamotanejsi nez preclik, se skvele silenym (ale oproti dnesku umirnenym) Cagem a precizne ohromujicimi steadycam jizdami. Jen je skoda toho nedopeceneho finale. ()

mirkaaa

Filmy s Nicolasem Cagem mám ráda a tento patří mezi jeho zdařilejší jako např. Con air. Je napínavý a zároveň nepředvídatelný, alespoň pro mě, protože až do poslední chvíle jsem netušila, kdo stojí v pozadí atentátu. ()

Paldiny

Obdivuhodné koľko minipríbehov sa dá vmestiť do jedného atentátu. Z tohto pohľadu je to jazda toboganom, kde vám občas zadrie do zadnice afekt Cagea a neznesiteľná povaha jeho ukvákanej postavy. Záver rovnako vybočuje z nebezpečnej rovnice šijúcej do kdekoho ku kľudnejším vodám, kedy sa trestajú vinníci podľa žánrových kalkulačiek. Lenže to vykreslenie, zostrihanie a poukladanie mnohých príbehov lemujúcich jeden veľký podvod je precíznosť sama, napínavá, energicky natočená a správne vykonštruovaná. V tomto je De Palma borec. ()

M.I.K.E.

Tak těmi 68% jsem poněkud zklamán. Podle mě se jedná o skvělou pecku se vším všudy. Nicolas Cage dostal naprosto šílenou roli, tak trochu paranoidního a pohodového detektiva, který spíš vypadá jako nabubřelý pracháč než jako strážce zákona :-). A Sinise si asi oblíbil hrát muže zákona s jménem ,,dan" ( ve Forrestovi Gumpovi kapitán Dan, tady Dunne). Snake eyes májí to co podobné snímky postrádají : originalitu, skvělou formu( + skvělá kamera a hudba) a dobře promyšlenou zápletku - Bravo! ()

Cement73

Peniaze kazia človeka... aj toho najlepšieho. V hadích očiach by som na začiatku nedal za Cage-a ani groš ale ten zlý je nakoniec ten "dobrý". ()

Matros

Obyčejný thriller, který však zaujme tím, jak je kvalitně a zajímavě natočený. Nicolas Cage vtipně přehrává (tak jak to mám rád) a Gary Sinise je taky moc prima. Film by byl o mnoho lepší, kdyby se Cageova postava zachovala tak, jak se očividně chovala celý život (a v první asi půlhodině filmu). Skvělý začátek, odfláklý závěr. Lepší tři hvězdy. ()

ArthasKarfa

Výborný Nicolas Cage v roli svéhlavého a požitkářského detektiva, který odhalí víc než jen vraha ministra obrany, ale také spiknutí a korupci. V průběhu vyšetřování se bude muset rozhodnout i o další cestě svého života, stejně jako i o budoucnosti přítele a kamaráda, kterého si velmi váží. ()

Renfield

Proč si Brian De Palma vybral zrovna tento, ne příliš kvalitní scénář, je mi záhadou. Každopádně právě on a Stephen H. Burum, mu dali jedinečnou filmovou podobu. Hned úvodní seznámení s Rickem Santorem a "jeho přáteli" je scéna, kterou by měl vidět každý. Délkou se blíží dvaceti minutám, je natočena na jeden dokonalý záběr, kamera v ní pronásleduje hlavního hrdinu, mnohé ukáže z jeho pohledu, či z výšky. Překvapivě po rozehrání hlavního děje kvalita padá, to zásadní je předvídatelné, napětí mizí a přichází občasná nuda... ono když je po půl hodině vše jasné. Film drží pohromadě především díky výše zmíněné dvojici (kamera dále kouzlí, například takové přelety nad místnostmi) a Nicolasi Cageovi, jemuž role Ricka Santora sedne. Ovšem kvalit úvodní scény už nedosahuje, místy ani z poloviny a to je hodně pod očekáváním. 60% ()

WinstonS

Výborná metafora světa, kde ani tisíc očí nezaručí, že pravda vyjde na povrch. Kasino, jenže je prošpikováno stovkami kamer a nad ním bdí jako pomyslný Velký bratr plovoucí vzducholoď s TV kamerou, je pro De Palmu (toho chlapa mám fakt rád!) metaforou (nejen) americké společnosti, jejímž zákonem je lež. Ani bezpočet různorodých obrazů, hojnost důlazů či pohledů totiž nezaručí odpověď na otázku, co se to vlastně stalo... A sekvence s Cagem před zahájením zápasu je opravdu vydařená! ()

kamil.i

Parádna jazda dlhými zábermi odzrkadľujúcimi perspektívu rozličných postáv v spojení s konšpiračným napínavým dejom. Veľká škoda slabšieho záveru. ()

Zeek

Film obsahuje pár dobrých scén, ale to je tak vše. Nejlepších je začátek filmu, ve kterém exceluje svým výkonem Nicolas Cage, kde působí velice uvolněně. Jinak s druhou půlkou filmu to jde hodně z kopce. Konec je plný nelogických kýčů, lepší nekomentovat. Film se rozjížděl velice dobře, ale nevím kde se stala chyba. Škoda, škoda. Po dobrém začátku se z filmu stal průměrný thriller, kterých je v dnešní době víc než dost. Moje hodnocení: 50% ()

Gastovski

Vcelku slušný thriller, který se celý odehrává v jedné budově. Scénář sice žádná sláva a za chvíli máte ve všem jasno, ale film je opravdu zručně natočen a herecká banda taky ujde. Slabší 4*. ()

ink flo

Kvalitní De Palma, úvodní scéna v jednom záběru, průlet nad hotelovými pokoji, dělení děje na třetiny obrazu, děj eskalující jak uvnitř haly, tak venku díky hurikánu, náladová hudba od Riuychi Sakamota. ()

Zalost

Velice stylový thriller se skvělým Nicolasem Cagem, který sráží dolů jen fakt, že identitu hlavního padoucha se na rozdíl od hrdiny dozvíme hodně brzy a pak máme jakožto diváci "intelektuální převahu" nad hlavní postavou. Přesto celý film drží pohromadě, tedy s jednou výjimkou - poněkud zvláštně nijakého finále. Ne, že by bylo špatné, ale tenhle film měl našlápnuto na lepší konec. ()

gombarix

Stylově natočený komorní thriller s banálním dějem, orámovaný bombastickým intrem a epilogem. Cage moc nemusím, ale v této roli byl okouzlující, a Sinise mám rád kdekoli. - - - Carla Gugino má v první části filmu brýle neurčité povahy (galerie), pak je ztratí a dělá krátkozrakou; v závěrečné líbací scéně se objevuje v elegantních slabých spojkách (a to je velká věc!!) ()

Wolvie

Co se týká příběhu a herců,tak jde sotva o průměr.Ale to vše bez problémů vynahradí skvostná režie Briana De Palmy,který opravdu UMÍ točit.Je jen otázka,jestli si jeho mistrovský dohled zaslouží příběh jako je tento. ()

helloween93

Netradiční detektivka smíchaná s thrillerem, kde na sebe Cage strhává veškerou pozornost. Hraje tu totiž nemorálního a zkorumpovaného detektiva, který se připlete do něčeho do čeho nechtěl. Technická zručnost De palmy je všeobecně známá a tenhle film je toho jasným důkazem. 4* ()