Učitelka

(festivalový název)
  • Česko Záskok (festivalový název) (více)

Dánský snímek vypravuje příběh žáků 6. třídy, kteří dostanou novou suplující učitelku. Ta chce děti připravit na mezinárodní soutěž v Paříži. Něco tady ale nehraje... Jak je možné, že dokáže číst dětem myšlenky, z hlavy vypočítat obtížné numerické operace? Proč bez problémů přesvědčí rodiče školáků, kteří tuší něco nekalého, že vše je naprosto v pořádku? Kdo, nebo co vlastně náhradní učitelka je? (Mertax)

rivah

Nečekaný, tajemný děj, velká žena s koulí, která se v drůbežárně objevila odnikud, omračuje děti a zvládá i rodiče, brzdí vystřelené kulky, zmenší lidi. Skvělá Paprika Steen. ()

Miagy

Suhlasím s Livingdeadom ze herecke výkony najmä učiteľky boli fakt na úrovni. Deti aj ich rodičia mi mierne liezli na nervy. Nemám rád ak niekto ( najmä v hororoch) neverí tomu dtuhému, že videl nejaké monštrum. Páčil sa mi nekonvenčný prístup, príjemné prostredie a farby filmu. Ale dávam iba 3,,, lebo to bol pre mňa iba film ( ani horor, ani dráma ani komédia...) A Paprike Steenovej este jednu * :) PLUS: farby, učiteľka, prostredie, minutáž. MINUS: malinko akcie. ()

DavidWebb

Tak tento filmík ma hodne prekvapil svojou jednoduchosťou a nenápadnosťou. A hlavne na mňa zapôsobil tým, ako z jednoduchej premisy dokázal vytrieskať zaujímavý príbeh, navyše podaný spôsobom, na aký vôbec nie som zvyknutý. Pretože, úprimne, keď mám zjednodušene popísať príbeh jednou vetou, bolo by to: "Na planétu Zem spadne mimozemšťan/ka, ktorá/í nepoznajú lásku a tak sa rozhodnú pár pozemšťanov uniesť." No a teraz si predstavte (ako som si to behom projekcie predstavoval aj ja), že sa podobného námetu chytí, v rámci béčkových sci-fi, nejaká filmová lúza spoza mláky, a máte postarané o takmer istý zvratok neurčitého zápachu, farby a konzistencie. Naproti tomu v produkcii Dánov ma to akosi bavilo a vlastne ani presne neviem prečo. Neokukaní herci? Divná réžia? Alebo určitá šedosť celého snímku? Neviem, ale 3 a pol zaokrúhlim hore, pretože ak to raz niekedy niekto nadabuje, tak si to iste pozriem ešte raz. ()

jafuska

průměrný film s prvky hororu, na to, že je to norský film, které vůbec nemám ráda, tohle celkem ušlo, jak se člověk může zmýlit, když si myslí, že by to mohl být dobrý člověk, tady je to v přestrojení tzv.hodného člověka versus monstrum, tenhle film mě něčím zaujal, ale že by to bylo nějaké veledílo to určitě ne ()

Avarga

Kromě nepodařeného konce a pár trhlin v dějové linii se na to dalo docela slušně koukat. Paprika to zahrála opravdu perfektně. I děcka to občas zahráli normálně. Ale... třeba se vůbe nedořešilo, co by tam s tou hrstkou prcků a jedním starým pisálkem chtěla jako dělat? Nebo mi to ušlo? Ale i tak, na 66% tento film opravdu není, dal bych 75... ()

oliveros

Podarená rozprávka, od ktorej si treba odmyslieť to posledné žánrové zaradenie. Nemám výhrady (pekný vizuál, dobrí herci..), nemám ani oslavné ódy, pretože mi to v konečnom dôsledku príliš nedalo. Ako oddychovka dobré, ako predmet záujmu nadržaného horrorového fanúšika nevhodný výber. ()

Teachman odpad!

Námět a zápletka: 1/10 ... Vizuální stránka: 2/10 ... Soundtrack: 1/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 0/10. ()

Miroslav.Zac

Na to, jak jsem se na film těšil, protože jsem čekal něco na způsob Super 8. Jen málo podobných filmů zhlédnu, aniž bych na konci tušil, o čem vlastně byl, a tahle dánská lákavá nabídka mezi ten typ filmů bohužel patří. Aby se ale neřeklo, dám tři za snahu natočit takový film i jinde, než v USA. ()

Deacon59

Mělo to něco do sebe. Takovou učitelku bych nechtěl potkat. Některé záběry zajímavě natočená, atmosféra taky dobrá, ale něco tomu chybělo. ()

TylerD.

Být to méně komedie, šlo by o ukázkový psycho scifi-horor. Za mě velká škoda, nejspíš by pak ode mě přibyla pátá. Mimochodem, fantasy žánr nemá u filmu co dělat! A vůbec, pokud to má být sestupně dle převažujícího, pak to vypadá, že je to ještě obráceně. 75 % pokud se nevrátím a nezvednu protože tento film mi v paměti zůstane. ()

vvendigo

Navnadilo mě srovnávání s Vlčí boudou, takže jsem byl zklamán. Tohle je dětský, maximálně tak rodinný film. Hezké herecké výkony. Ale karty leží od začátku na stole. Objevuje se řada motivů, ze kterých by se dalo vykřesat lecos znepokojivého, ale film spolehlivě drkotá k dobrému konci jako jízda zámkem hrůzy na Matějské pouti. ()

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu