Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

zigíš

no nebudem predstierat, že je mi 17 (i keď vyzerám:) takže myšlenkové pochody ellen page som mal docela v paži.. inak samozrejme roztomilé holčičí -krátkosukénkové- povyražení na kolečkách;) ()

Guzo

Velmi příjemná komedie s rostoucí hvězdičkou Ellen Page. Musím ocenit hlavně nápad s bruslařskými závody (nevím, jestli něco takového opravdu existuje, ale předpokládám, že ano) a zmíněnou slečnu v hlavní roli. To, že film režírovala Drew jsem si všiml až na konci z titulků - na režijní debut opravdu povedené.. ()

Gurtha

Drew Barrymore je synonymem průměrné romantiky, tento počin od ní má ovšem daleko. Film si nenasazuje růžové brýle ani situace zbytečně nevyhrocuje. Prostředkem, který drží film pohromadě a zároveň mu dává neskutečnou sílu, je mírná nadsázka - už hlavní motiv "hledání se" dospělé dívky mezi "dospělými puberťačkami na kolečkách" je prostě geniální. ()

KarKulA

Drew Barrymore jako režisér? - pro mě velké a příjemné překvapení, i když to mělo nějaké chybky. Lepší 3* ()

Autogram

Divný šport, divné ženy s drsnými prezývkami a ešte divnejšie nešportové pravidlá. Viac ako o "šport" ide o minisukne, párty, lásku a vzburu na kolieskach proti súťaži miss. Keby vo filme nebola vždysympatická Ellen Page, asi by som film nezvládol. A možno ešte rozpitvávanie vzťahov z pohľadu čerstvo dospelého dievčaťa držalo film nad vodou. Rázna Barbie, Drvička, Krvavá Holly, to osadenstvo keby nebolo sympatické, bolo by možno smiešne, a aj zmierlivý ocko si príde na svoje. ()

JančiBači

Dúfam že režijna premiera Drew Barrymore nebola zároven dernierov.Dievča má vlohy a režisérska stolička jej svedčí. Film mi pripomína staré dobré filmy pre teenegerov z 80 rokov. Herecká zostava bola na výbornú.Len tak dalej ()

jamalka

Během první poloviny jsme to chtěla vzdát, ale druhá polovina mě celkem mile překvapila. Pár momentů je zde opravdu silných ( scéna v bazénu, rozhovor s matkou, finále), jiné pasáže jsou však pěkně nudné (především na počátku filmu)- takže ve výsledku 70%. ()

Pecival

Na sledování tak absurdní záležitosti, jako je ženské bruslařské derby, bych potřeboval poněkud béčkovější zpracování (ala Bitch Slap). Tohle se přes snahu o jistou odlehčenost bere příliš vážně. Asi nejsem ta pravá cílová skupina. Pár dobrých ftipů vyplněných hromadou vaty (v čele s vcelku nevýraznou Ellen Page (které role v Junu sedla IMHO mnohem více)). Aspoň některé vedlejší postavy byly dobré (Andrew Wilson,Daniel Stern). A ta romantická linka tam snad byla dána proto, aby tam nebyly jenom samé ženské ne ? No, ale minámelně to není trapné (je smutné, když tohle beru jako klad), tak si to ty tři zaslouží. Btw: Chtěl jsem napsat, že 22 by 155 cm vysoké, na 15 vypadající, Ellen uvěřil jenom blázen (a jasný budoucí konflikt z toho plynoucí musel být jasný každému divákovi co u toho nespal), ale ona je fakt ročník 87:) ()

BuryGol

Lehce přiblbá komedie z americkýho jihu, kde sexy holky jezděj na bruslích. Celkem vtipně pojatej příběh o jedný holčině, která chce pryč ze zapadákova v Texasu a jedna z cest je derby v bruslení. Stopáž mohla bejt kratší, i pár vcí bych změnil, ale jinak to šlo. Přiznávám, že čtvrtá hvězda je za ty sexy odděný holčiny. Jinak ať jsem se snažil sebevíc, nepoznal jsem, jakej rok to měl zhruba bejt. Ale na jihu se prej zastavil čas. ()

ImNotThere

Je to zvláštní, ale žádný film mi za poslední dobu nebyl tak milý, jako právě Whip it!. Věděla jsem, že Drew má jistým způsobem skrytý střeštěný potenciál, který zcela nevyužívá, ale že mě dostane takto klišovitým filmem? Ellen Page je velmi talentovaná herečka a s každým filmem jí mám raději. V dnešním světě ‚neoriginality‘ je pro mě příjemným filmovým zpestřením. Film je doplněn zatraceně dobrým indie-rock/pop soundtrackem, který jsem prostě musela mít. ()

Wbcko

Nic převratného. Celkem klasický příběh o dívce co si jde za svým snem, nehledě na nepřízen okolí a jen tak bokem se zamiluje do kluka svých snů. Film vytahuje nad hladinu průměrnosti úžasně charismatický Ellen Page. ()

jenik71

Ať se na to dívám jak chci, tohle Drew Barrymore moc nezvládla. Režie, herci, i samotný scénář - všechno je tak nějak ploché, stejně jako dráha, na které se holky prohánějí na kolečkových bruslích. ()

FeatherBoy

Ve výsledku to byl dobrý film.... Je nutno podotknout, že Ellen Page opravdu umí hrát (i v Juno) a až se jednou objeví v nějaké vážné roli, určitě to bude stát za to... ()

Soweek

Na tomto filmu je vidět, že je dělaný z láskou a že si všichni natáčení zřejmě dost užili. Drew sama sebe obsadila do role co umí zdaleka nejlépe, Ellen je prostě výborná herečka a zbytek hereckého obsazení je prostě výborně zvolen. Juliette sice celou dobu připomíná Pulp Fiction, ale to bude spíše můj osobní dojem. Pokud se tedy do tohoto filmu pustíte, tak na vás dýchá velmi optimisticky povedené dílko, jehož jediným mínusem je, že to přes to všechno není nic extra a to je dostatečným důvodem k tomu nedat plný počet. ()

femme fatale

Teda D. B. se ted opravdu činí. Po úžasných Grey Gardens na mě zapůsobilo i Whip it! Naprosto pohodový film, který sice vypráví tisíckrát obehrané téma, ale ta naláda a to všechno se ke mě z toho příběhu dostalo. Líbila se mi Ellen, která má podle mě opravdu velmi osobité kouzlo, poznala jsem zase zajímavou herečku - Aliu Shawkat atd atd. Co mě potěšilo bylo to kraťoučké a úplně nenápadné věnování ke konci titulků. Pánové snad prominou, že je věnované nám slečnám. ()

ZkuKol

Ellen se rozhodla, že teď bude hrát jen ve vynikajíchích dramatech pro mladé o mladých a pokud možno přitom proslaví své začínající režiséry, aneb Juno vrací úder! Jasně příběh už není tak svěží a Drew stvořila pouze nadprůměrný debut, ne tak komplexní záležitost jako Jason (měl výhodu, už to byl jeho druhý strike). Ale film snad nemá žádné zaváhání. Obsazení příjemně fajn, dobrá "nezávislá" stylizace, zábavný soundtrack, jednoduchý příběh se spoustou hezkých mouder pod povrchem, lehce stravitelné emoční linky a velmi příjemně civilní vizuál, který dokáže nenápadně přejít v hrátky s barvami a světlem (bazén) a zároveň přehledně zobrazit akci (roller derby)! Jasně dialogy i příběh nejsou tak úžasné a svěží a velmi pravděpodobně to pro nikoho nebude film roku (pokud jste se nenarodili s kolečkovými bruslemi na nohou;-), ale pobaví, potěší i zahřeje a kvůli tomu jste ho vlastně chtěli vidět, ne?! Bliss objíždí soutěže krásy a fakt jí to nebaví, jo to roller derby jí chytne hned, ale jak to sdělit matce posedlé její krásou a spoluhráčky přesvědčit, že je víc nežn vypadá?!... 80% Zajímavost: Juliette Lewis je dnes (2010) ve skutečnosti také 37 jako její postavě... ()

mohamedsfinger

Noooo, tak tohle jsem opravdu nečekal. Že by Drew Barrymore dokázala svůj debut (či vůbec nějaký film) režisersky zvládnout bych do ní nikdy neřekl, ale ta holka to zvládla bravurně. Pár slabších momentů tady bylo, ale pro vývoj příběhu se bez nich asi nešlo obejít a navíc to zbytek vilmu dokonale vynahradil. Výběr hereček se povedl, Ellen Page já prostě můžu (natož když je v obležení holek v síťovaných punčochách...) a Juliette Lewis se sem, ač sjetá, hodila. A že jsem pravidla toho sportu vytušil až ke konci filmu? Nevadí, skvěle jsem se bavil celou dobu. Retro stylizace tomu taky sedí a hudbě není co vytknout. Mám pocit, že tady máme zaděláno na kultovní film. ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky