Shock Waves

Skupinka turistů, křižující Karibik, uvízne na nedalekém ostrově, jehož jediným obyvatelem je starý samotář - bývalý důstojník SS, který skrývá hrůzné tajemství. V hlubinách moře totiž leží vrak, v němž je ukrytý zlověstný náklad, četa, které kdysi sám velel, Toten Korps. (oficiální text distributora)

brooklyn73

Tento snimek tezil a pravdepodobne stale tezi ze spojeni s SS jednotkou,ktera podle scenare mela pomoci hitlerovi zachranit valku.Dovolim si tvrdit ,ze prave vodni SS jednotka zvysila atraktivitu a sledovanost,jinak by nebylo bylo mnoho divaku ke sledovani pristoupilo.Take si dovolim silne polemizovat s nekterymi prispevateli zde, jelikoz se v zadnem pripade nejedna o Zombie ci o jakousi verzi Zombiku,kteri jak vetsina z nas dobre zna a vi sve obeti vesele a hlavne nenastyne konzumuji,cili basti,kdezto u nasich clenu z vodni SS se jedna pouze a jenom vyhradne o take sice nenasytne avsak pouze zneskodnovani ,odstranovani,rekneme cistym zpusobem se zbavovani protivniku.Nackove maji tmave bryle na ocich a jestli jsem filmu dobre porozumel bez techto bryli jsou slepi,tzn ze je maji na ocich i pod vodou. ()

jednaveta

Klasika (známá z dob pirátského videa též pod všeříkajícím názvem "Náckové z moře") mávající svým hlavním atmosférickým trumfem (náckové pochodující pod vodou) důkladně a odpovědně. ()

Teardown

Film, na který jsem se těšil jak na páteční odchod z práce, nedopadl sice přesně podle vysněných představ, ale tak už to bohužel ve většině případech chodí. Čekal jsem totiž starou klasickou zombiárnu s ušouranými nemrtvými, ládující se vnitřnostmi svých obětí a jejichž rozpadající se těla by napovídali, jak dlouho že to v té zemi vůbec odpočívaly. Tihle němečtí vojáci, nyní strážci exotického ostrova, takovéto podmínky jednoduše nesplňují.(Zřejmě mořská voda působí jako blahodárný konzervant:)) Ale pokud nad tímhle mávnete rukou, pak už by tu neměl být žádný problém. Plusem je také účast hororové ikony Petera Cushinga v roli starého velitele. Já mám pro podobné filmy prostě slabost, takže podobně ujíždejícím jedincům mohu jen doporučit.3,5* ()

inutihar

Že je naprosto pochybná logika děje, to se dá z premisy filmu tak nějak očekávat, ale že absentují gore a nahota je trestuhodný nedostatek. ()

Raziel_cz

Hodně, hodně lowbudgetový slasher se zajímavými záporáky, jejichž pozadí zhruba tak v půlce zaskočí vysvětlit Peter Cushing, ale jinak bez čehokoliv, proč by stálo zato ho vidět. Nenápaditý scénář, úmorné tempo, žádná krev... Podvodní náckové vypadají luxusně, ještě kdyby tak byli zábavní. Promarněná šance. ()

beso74

Po oveľa neskoršom Dead Snow pre mňa najlepší nazi-zombie horor. Samozrejme, má to už 40 rokov, špeciálne efekty a masky neboli ani vo svojej dobre na nejak nadštandartnej úrovni, je to pomalé a plné klišé. Ale na strane druhej, má to dve legendy - John Carradine a Peter Cushing, výbornu až psychodelickú atmosféru a na svoju dobu novátorsky prístup k žánru - náckov, ktorých je ťažko (na prvý pohľad) zabiť. Po Romerovej Night of the Living Dead (1968) sa totiž zväčša opakovala dookola tá istá šablóny - zombie sú výsledkom kliatby, mŕtvi, ktorí sa z nejakej príčiny prebudili k životu či ich niekto znovu oživil. Samotní zombíci nemajú žiadne kanibalistické chuťky, nepotrebujú mozočky ani čerstvé mäso, im stačí úplne banálna vec - spraviť z veci živej vec neživú. Vzhľadom k mini rozpočtu sa (bohužiaľ) logicky medzi prvé obete zaradia obe menované hviezdy a zvyšok je kvôli svojej hlúposti postupne, ako mačatá, topený vo vode. Samozrejme, po vzore veľkého Romera, ani tu nechýba jedná nesympatická postava, ktorá vyniká obzvlášť veľkou dávkou egoizmu, čo jej však bude, podľa zásluhy spočítané. Mimochodom, tento film v relatívne krátkej dobe po Čeľustiach (1975) a tesne pred Barracudou a Piraňou (1978) sa pokúša presvedčiť diváka, že kúpať sa v mori, nemusí byť až tak dobrý nápad... ()

Chicharron

Tak samozřejmě, je to exkrement...ale film má naprosto nezaměnitelou béčkovou sedmdesátkovou atmosféru se zvonáčema, vyteplenýma šortkama v kombinaci s nátělníky, tropickými lokacemi a smradlavými močály s mangrove porosty. A samozřejmě jsou zde SS zombie... Pobavila opakovaná scéna s "glass bottom boat", kterou zažijete jenom na výletě v tropech a v tomto filmu. ()