InJo

Další řadový blockbuster, po kterém do roka pes neštěkne (ani ten Carterův). Za spoustu peněz spousta triků. Jenže to je asi tak vše. Stanton a spol. jsou jistě technicky zdatní, ale na adekvátní odvyprávění takhle zastarale působícího dobrodružného sci-fi musíte být mistr kalibru Jamese Camerona, aby vám to diváci zmlsaní Lucasovskou mytologií a vizuálem sežrali i s navijákem (a naplnili vám pokladničku). JOHN CARTER je film plochý v každém směru - hrdina není dostatečně cool ani sympatický (navíc je celé to jeho působení na Marsu takové prapodivné, hlavně z hlediska jeho schopností), záporáci budí jen minimální respekt, romantika zcela nevýrazná (bylo mi úplně fuk, jak se vztah titulní dvojice vyvine), akce řemeslně slušná, ale bez vzrušujících a pamětihodných momentů... Velký napovrch, malý uvnitř. Naopak to bývá lepší... 60 % ()

IQ Tiqe

Dobrodružné velkofilmy často bývají monumentální, graficky hezky zvládnuté, ale dějově průměrné a tenhle není výjimkou. Asi nejsem jediný, komu připomíná Star Wars. Líbil se mi "pejsek" ;). # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Za ty prachy solidní film. Byť hlavním hrdinou je kondom s vlasama a hlavním antihrdinou je kondom bez vlasů... Ale přece se z toho neposeru ()

Socrates

Co slovo, záběr nebo situace, to klišé a kýč se špetkou vtipu, parodie a nadsázky. Mix (nejen) Star Wars, Spidermana a třeba Barbara Conana. No a teď, když jste si to přečetli, tomu zkuste odolat... ()

Anderton

John Carter je mi pripomína tri filmy, alebo filmové série. Avatar, Winnetoua a Stargate. Bohužiaľ je o dve triedy slabší ako Avatar, o jeden a pol triedy slabší ako séria o Winnetouovi a o triedu slabší ako filmový Stargate. Má mierne prekombinovaný scenár, ktorý sa do čistej bezmyšlienkovitej letnej zábavy nehodí, pretože už to potom prestáva byť oná jednoduchá zábava. Pri jeho sledovaní sa mi potvrdilo, aký dobrým ťahom bolo natočiť Avatara ako priamočiary príbeh. Pritom casting je fajn, triky sú tiež fajn a poteší aj výpravnosť snímky. Lenže stále to pôsobí ako béčko a nie je to iba scenárom. Prečo sa do toho preboha investovalo toľko peňazí. Cameron alebo Spielberg by to natočili za 100 miliónov a bola by to po všetkých stránkach omnoho veľkolepejšia zábava. ()

Carol Pifková

Zaujímalo by ma, že čo na tomto videli moji známi, ktorí to tak ospevovali. Dávam jednu hviezdičku aj to len z ľútosti kvôli tomu zmutovanému mopslíkovi, ktorého osud ma ako jediný zaujímal a strachovala som sa o neho. Film ma od začiatku do konca bravúrne nudil. Áno zaslúži si to potlesk. A všetko to sci-fi, no ble, vôbec sa mi to tam nepáčilo. A tá ich neskrotná láska, no fuj. John Carter už nikdy viac, ďakujem. Stejnak sa na toho herca zle pozeralo. Keby aspoň Purefoy bol zarastený, že aspoň nad niečím moje srdce zaplesá, ale bohužiaľ. Aspoň, že ten koniec nebol až tak na zahodenie. ()

Frajer42

Milé děti, ničemu co jste v tomto filmu viděly prosím nevěřte! Dovolím si vás trošku poučit. Mars je čtvrtá planeta sluneční soustavy, druhá nejmenší planeta soustavy po Merkuru. Je pojmenována po římském bohu války Martovi. Jedná se o planetu terestrického typu, tj. má pevný horninový povrch pokrytý impaktními krátery, vysokými sopkami, hlubokými kaňony a dalšími útvary. Má dva měsíce nepravidelného tvaru pojmenované Phobos a Deimos. Zatím je vše v pořádku. Teď tedy nějaké zajímavosti... Atmosférický tlak 0,7–0,9 kPa, Oxid uhličitý 95,32 %, Dusík 2,7 %, Argon 1,16 %, Kyslík 0,07 % - nikomu evidentně nechyběl, Oxid uhelnatý 0,07 %, Vodní páry 0,03 %, Oxid dusnatý 0,01 %, Neon 0,000 25 %, Krypton 0,000 03 %, Xenon 0,000 008 %, Ozón 0,000 003 %, Metan 0,000 001 05 %, Povrchová teplota je v průměru 210 K, což odpovídá asi -63,15 °C - nejevilo se to tak, Tíhové zrychlení 3,69 m/s²-s tím skákáním to kluci přepískli To je takový stručný výtah toho nejzaráživějšího. Samozřejmě vůbec nezmiňuji prazvláštní způsob meziplanetárního cestování - to nechť je vysvětleno tím zařazením fantasy. Hurá k filmu. Když opomenu výše zmíněné ,,maličkosti", totálně debilní příběh a úděsné dialogy, tak mi zůstane celkem milý závěr a pár pěkných efektů. Herci byli celkem sympatičtí. Nejvíce se mi líbili ti frajeři s 6 končetinami a ta marsovská náhražka psa. Docela s hodnocením váhám, ale budu hodný a udělím mu 2*. Vizuálem film asi okouzlí nejedno dítě a my ostatní máme prostě smůlu. ()

AppleCore

Těšil jsem se jak napíšu, že je místní hodnocení zase naprosto zcestný. Ono je to ale fakt strašný a těch 66% je možná i moc. Ale není to hlavním představitelem, který je za to možná příliš ťat. Je to předevšim debilnim hudebnim doprovodem. Chápu, že se Giacchino snaží působit oldschoolově, že možná chce poctít genialitu Johna Williamse, jenomže to, co fungovalo ve Star Wars, nemůže fungovat i dneska. Tehdy byl Williams totéž, co je dneska např. Zimmer. Trumpetky a jemný housličky se do dnešních filmů zkrátka nehodí. Ale ok, hudba blbá, to by se ještě dalo přehlídnout, kdyby ovšem režie jako taková nebyla tak strašně suchá a nudná, bez špetky dynamiky či náznaku jakýhokoli zápalu nebo stylu (z toho filmu nesálá žádnej feeling, atmosféra, prostě nic). Co na plat, že mám stamilionovej rozpočet, když nevim, jak s tim naložit. A to jsem se vyjádřil vlastně jenom k hudbě a režii. Kdybych se měl rozepsat o ději a scénáři, jedno klišé by nestačilo. Jediný plus jsou výborný efekty a ten strašně rychlej pes. ()

Kothy

Zajímavý film podle jedné z prvních sci-fi knih. John Carter se během útěku před indiány dostane na Mars, kde kupodivu žijí lidé. A nejenom oni. I různé další potvory. Protože je tam menší gravitace, on je tam hrozně silný a hbitý. Postupně pomůže Marťanům a místním lidem osvobodit se od kruté nadvlády. Taký bojuje o ruku místní princezny. Akce je zpracována opravdu skvěle. Trochu mě zklamal souboj v aréně, který se v traileru tvářil jako klíčový a tam byl spíš vedlejší. Ale jinak to nebylo špatné. Hlavně konec byl vychytaný. :) "Neříkal jsem ti, že umí skákat!" ()

AllShallFall

Rok 2012 mi už přinesl pár zdařilých filmů a tento je další do řady. Je to přesně to, na co jsem se vždycky těšil. Nějaké sci-fi, dobrodružné, vtipné a herecky lahodící. Pro mě to mělo obrovskou šťávu. Film si ode mě zaslouží plný počet bodů. Bylo to něco na způsob Avatara a Star Wars a přesto to mělo svou ryzost. Velice, ale velice vydařený film. ()

teutates

John Carter, kapitán 1. kavalerie s marťanským srdcem, chvíli slaboduchý pozemšťan na druhé straně hrdinský marťan. Edgar Rice bezpochyby trpěl samomluvou a daný "román" opsal podle předlohy 15. století. Nechápu, kde se tady utopilo tolik peněz, na Stantona člověk nemohl říct půl špatného slova, no po tady tyhle pohádce roku od Mickey Mouse, ach jo. Tzv. správci osudu, po tom co jim Bourne nakopal koule přicházejí na Mars aby nastolili pořádek. V tom Virginie vyšle svého něj. kapitána Ameriku aby povstal a za záhadných okolnosti vysvobodil princeznu ze spáru zlého Tarsa Tarkasa. Jo, jo, přesně tak debilně se to jaksi odehrává a prý blockbuster, to jo. Neskutečně roztahané, nelogické, absolutně infantilní a ve své podstatě úplně zbytečné... strašné hafo vyhozených peněz. Lynn Collins vypadá jak jakási MILF-ka s porna.S Carterem hrají roli "My Friends Hot Mom" neboli "Mommy Got Boobs". Srala mne i hudebná vsuvka, která to cele hnala do jakési epopeje, coš pevně doufám, že pokračovaní se tady tomuhle vyhne obrovským obloukem. No a na závěr, toš kurv* je to takový Star Wars, Avatár, správci osudu, tanec s vlky... všechno dohromady polité telenovelím nádechem a laciným pornem pro disfunkční. Myslím, že tohle bude boj i pro haranty. 3/10 ()

DwayneJohnson

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, hodnocení celkem rozporuplné a knížku jsem taky nečetl, tak jsem si prostě řekl, že zavřu oči a zkusím vystřelit poslepu. A kupodivu jsem se celkem trefil, sice ne úplně do desítky, ale asi někde kolem sedmi určitě. Zábavná sci-fi podívaná, jakou už jsem dlouho neviděl, akční scény, možná ne top, ale rozhodně vydařené a pak už jen klasická přetohovaná o jednu princeznu odněkud z Marsu. Když k tomu připočtu pár vesmírných příšer, plus představitele hlavní role, Taylora, který na mě působil po celou dobu, tak sympaticky" lotrovsky" a ne jako klasický kladný hrdina, tak je to čtverka jako vyšitá. ()

Ant

V poslední době vítám s otevřenou náručí každý blockbuster, který není comics nebo Harry Potter a John Carter mé přání vyslyšel. Naprosto perfektní film, u kterého můžete vypnout a přitom si ho užít i jako filmový fanoušek. Stanton využívá naplno utahské scénerie a přitom ji dokáže skloubit s naprosto dechberoucím CGI. Kitschovy odpůrce mám chuť poslat do patřičných mezí, protože dle mého názoru zvládl svou roli s okouzlujícím přehledem. Chvilky "infantilnosti", jak to tady někdo nazval, byly pořád stokrát lepší než trapnosti typu Jar Jar Binkse a ewoků. Stanton se dokonce pokouší dodat postavě Cartera hloubku a docela mu to vychází. Už dlouho se mi navíc nestalo, abych z kina odcházela s pocitem, že chci ten film vidět co nejdřív znova nebo nedej bože chtít pokračování! Už to je myslím známka toho, že si John Carter zaslouží 5*. Yep, eat it comics fanboys! ()

Geralt z Rivie

Tak tohle asi u Disneho nečekali, no po zhlédnutí Johna Cartera si ani takový propadák nezasloužili, ale ani vydělat se na tom nedalo. Tohle prostě na Avatar nemělo. --- KINO ()

predators

Po lehce kovbojském začátku budete muset překousnout poněkud silnou scifi nálož! Pokud se s tímto aspektem vyrovnáte a nebude vám vadit, že zdejší avataři mají kly a jsou zelení, tak už se jedním okem díváte na slušné dobrodružství s rozmanitými tvory a bytostmi. A pokud strávíte to neustálé skákání, zalíbí se vám princezna Helia, o čemž nepochybuji, a je vám blízká nějaká ta logická hříčka či záhada, pak už máte obě oči na šťopkách s pusou otevřenou v pantech a hltáte všechno i se speedboostprasopsem. Viděno asi potřetí a je to špica! :-) 85% ()

nash.

Je až s podivem, že trvalo sto let než se rodinné stříbro americké dobrodružné literatury dočkalo filmové adaptace (nepočítám-li taškařici Princezna z Marsu s ex-porno Traci Lords). Jako kluk jsem hltal Carterova dobrodružství ve speciálu „abíčka“ a to je vzpomínka, která bude nejspíš velmi polehčující okolností při hodnocení filmové adaptace. Ta je totiž velkolepá, plná monumentálních marsovských panoramat, velkolepých bitevních skrumáží i romantiky, která svou naivitou půvabně odpovídá sto let staré předloze. Až potud naprostá spokojenost a kluk ve mně si tu podívanou užíval, bez ohledu na křiklavou záplavu pixelů, dialogy plné frází a všechny lapsy v logice vyprávění, kterých je, pokud si vzpomínám, plno i v literární předloze. Tharkové jsou dokonalí a docela odpovídají mé klukovské představě, létající stroje odpovídají původním knižním ilustracím a v knize poněkud nejasný přenos na Mars je vyřešen docela elegantně. Carter sám je však spíš než vojákem Konfederace a zlatokopem kombinací vyhublého barbara Conana a ninjů z laciných wuxia filmů. Navíc mu chybí to pravé hrdinské charisma a neprospívá mu ani fakt, že Kitsch je špatný herec. O nečem svědčí i to, že postavami, které mi byly nejsympatičtější a jejichž osudy mě zajímaly nejvíc, byli Tars Tarkas a Sola. Příběh sám nepřináší nic nového ani pro formu, ani pro obsah, navíc je poněkud nesourodý, občas jedna scéna popírá druhou a všemocní a nejchytřejší z chytrých se chovají jako idioti. Na druhou stranu mě bavilo jak filmový svět Carterova Marsu dokonale zapadá do vesmíru slavných žánrových hitů od Star Wars přes Hvězdnou bránu až po Dunu a odmítá z něj vyčuhovat sebemenší částí svého dolary a pixely nadopovaného těla. Takže jednou relativně spokojené ano, za které mi v mozku horlivě lobuje mé klukovské já, ale nic co by mé starší já potřebovalo vidět znovu. ()

PetrPan

Naprosto opovrženíhodný kýč vykrádající snad všechna známá sci-fi od Cesty na Měsíc po ještě nenatočeného Avatara II bez duše, bez kulturní hodnoty, bez intelektuální úrovně ... no bez prdele skvělý pohodový film s nádhernými triky, dynamickým dějem, skvělou akcí a nádhernou Lynn Collins. ()

cukorek

Často som nechával pohľad na reklamnom bilborde John Carter medzi dvoma svetmi, na ktorom bol práve zvečnený moment súboja Johna s dvoma bielymi opicami. Tento moment a celkom slušná predzvesť k tomuto filmu vo mne stále násobila túžbu ho vidieť. Tento disneyovský mohykán, ktorý ožil pod rukami Andrewa Stantona nenaplnil moje očakávanie až do vrcholového opojenia. Do filmu vniesol rozprávkového ducha, ktorého už roky podáva ako chutné jednohubky, ktorý sa odzrkadlil v dejovej línii nútenou svadbou princeznej pre dobro ostatných a pridaním výborných efektov (Carterove schopnosti skákať a bojovať, nové nápady pre stvárnenie obyvateľov Marsu, ich zvierat a biele opice), ktorými spojil "historických rímskych vojakov, sci-fi vznášadlá a mimozemšťanov do jedného balíka",ktorý bol dosť silno zviazaný a tak trvalo, kým ponúkol najatraktívnejšiu časť svojho obsahu. Úspešný bol aj hudobný producent Michael Giacchino, ktorého práca ma už pár krát potešila a ktorý aj teraz prispel k oživeniu a dobrému navodeniu atmosféry v jednotlivých situáciach. Aj keď akčné súboje boli dobré a priehľadné, privítal by som ich v trochu dlhšom prevedení, pretože super súboj v aréne s bielymi opicami ako aj následný boj s vodcom Tarkasov skončili dosť zjednodušene, z ktorého sa určite dalo vyťažiť ešte viac. 80% ()

Ratemus

Nelze upřít, že se tvůrci inspirovali Star Wars, Kronika temna a plno jinými filmy, protože to tam jde cítit hodně často. Řekl bych, že je to jedna z těch horších rolí Kitsche, film je tak nějak plný klišé a kýče, ale na druhou stranu to o sobě ví, takže ze sebe nic víc nedělá, příjemná pohádka o všem, co do toho patří, hrdost, přátelství, láska, čest, plno akce a sem tam i nějaký ten vtip. I přes to, jak je film průměrný a už od začátku vám je jasné, jak to tak nějak bude probíhat, film si jistě užijete, efekty nejsou nejhorší, a kolikrát jsem si opravdu myslel, že koukám na Hvězdné války, na závod kluzáků. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády