Arsenal83

Presne to, čo ja nepotrebujem. Plešatí mimozemšťania, nejaké rasové konflikty, štvorruké ohavy ako niečo originálne, ale tri či štyri hnáty mal predsa už Funes, á rôzne výplody fantázie, patriace však skôr do hororu, hoci priznávam, že Tejlor Kič medzi tých opičích nosorožcov na plagáte celkom zapadol. V tej záplave korytnačích rypákov zasvietila aspoň Lynn Collins a celkovo film pôsobil, že vyšiel s dvadsať až tridsaťročným oneskorením, lebo vtedy také dobrodružstvá skrivených tvárí a rôznych barbarských onanov išli vo veľkom. ()

Claw odpad!

Fuuuuckk!!! A tohle dělám fakt naprosto výjimečně!!! Ale tahle sračka si nic jiného nezaslouží. Sledovat 2 hodiny jakési "PC DEMO" kde skáče panáček po Marsu. Kecá s obyvateli neskutečné sračky (já fakt nechápal, co to vedou za dialogy a komu o co jde!!!), běhá po poušti, která je vizuálně nikoliv nezajímavá, ale po 30 minutách až odpudivá. Nic zajímavého se zde neděje, strašlivá nuda mě ubíjela tak, že jsem myslel, že snad usnu… No prostě totální sranec, těžko říct, pro jakou skupinu či živočišný druh diváků, je tento paskvil určen… HNUS!!! Kulturní a umělecký odpad a naprostá ostuda moderní konzumní společnosti!!! /5%/ ()

Vitason

Kdyby mi bylo 12 let, tak bych hned chtěl skákat po rudé planetě, rozřezávat zelené příšery a balit modrooké princezny. Bohužel jsem trochu starší, takže mi tuhle epickou a technicky skvěle udělanou pohádku kazilo hned několik faktů. 1) hlavní hrdina se stane vyvoleným jen proto, že je stavěný na jinou gravitačnì sílu. Navíc tohle ne vždy dobře funguje. Jednou musí John Carter šoupat nohama po zemi, aby neodletěl do nebes. Podruhé si v klidu běhá. 2) celý příběh je vyprávěn neuvěřitelně zkratkovitě. Střih si opravdu pomáhá zkratkou, kde jen může, což je především na začátku, kdy se míchá dohromady několik časových os, opravdu zmatečné. Když už jsem u střihu, tak přehledné nejsou ani souboje. 3) hlavní hrdina není moc zajímavý. 4) mytologie pořádně nefunguje. Ale abych jen nehanil. Efekty jsou úžasné, Mars zajímavý, hudba efektní a hlavní hrdinka krásná. Pro mladšì diváky musí být tenhle mix Hvězdné brány, Star Warsů a spousty dalších parádním zážitkem. ()

Bachy

Smí se film hodnotit, když mu na HBO chybí ještě 30 minut do konce? Ono to ale tak moc bolí. Vizuálně je to jak SW Episoda 1. A já s první epizodou žádný problém nemám. Ale je to prostě jen předražené digitální skákání a válení se v klišé a to platí jak pro příběh, tak pro charaktery, tak pro dialogy. Stopáž dlouhá a přesto naplněná bum prásk třísk a hops. Jo, ta paní je poměrně hezká a ty příšery jsou vzhledově dostatečně zajímavý. Často si na HBO doplňuji natuplosti, na které mne do kina nikdo nedostane, ale většinou se přiblbe směji a napálím tři hvězdy. Tady nejde ani to. Ale třeba bude poslední půl hodina dokonalá bomba, která mi vysvětlí podstatu vesmíru. Mimochodem: Právě vylezl z opice a je modrej. Cool ne? Nevím, proč jsem dal tu druhou hvězdu. ()

Chrustyn

Jeden z Pixarových mágů, nám přináší první "pravý" letošní blockbuster. Bohužel však pod naleštěným zevnějškem se skrývá nečekaně chudá až prázdná skořápka. John Carter je přesný typ filmu, na který se krásně kouká, ale po jiném než audiovizuálním směru nemá co nabídnout. Co si budeme nalhávat, existuje spousta filmů, které dokáží diváka zaujmout jen dva důležité divákovi smysly (Avatar je dokonalým příkladem) a přesto pobavit, ale "John Carter" je oproti nim dost chudý a ani na poli akční zábavy nemá co nabídnout a veškeré akční scény jsou absolutně bez nápadu a tudíž náležitě nudné. Naštěstí snímek mnoho nesliboval ani v trailerech, takže se nejedná o vyložené zklamání, ale přesto si pro nás tvůrci mohli připravit mnohem lepší podívanou než je tento pokrm bez chuti, který nás jen připravuje na pořádný hlavní chod (Temný rytíř povstal, Prometheus, Expendables). ()

iamek

Tenhle film si takový extrémní propadák nezasloužil. Námět je parádní a film jako celek mi docela sedl. Speciální efekty fantastické, casting a prostředí rovněž, ale přesto Carterovi něco výrazného chybělo, ale neumím říci co. 130 minut uběhlo jako voda a po skončení projekce jsem měl zvlástní pocity, že jsem byl o něco ochuzen, ale jak jsem už psal nevím o co. ()

klerik

Prekvapivo slabé. Vôbec ma to nevtiahlo. Scenár úplne zbytočne komolí zrozumiteľnosť predlohy. Princezná nie je o nič zaujímavejšia ako v céčkovom PRINCEZNÁ MARSU, napätie úplne absentuje. Úvod a záver úplne dementný, navyše som mal pocit, že pozerám ďalší diel ARTHUR A MINIMOJOVIA. V budúcnosti dám filmu ešte jednu šancu, ale na prvé pozretie ma to unudilo... ()

Crocuta

Předloha je zábavný, věhlasný a dnes již klasický brak - snímek podle ní natočený je už jenom brak. Pravda - úplně nezábavný není. Přes všechny díry v logice a všemožná klišé děj docela slušně odsýpá, nuda se vloudí jen tu a tam a Burroughsovi čtenáři si jistě přijdou na své. Ciarán Hinds poslední dobou nějak přibral, ale i tak je to sympaťák, na rozdíl od mrtvolně bledého (to aby patřičně kontrastoval s rudými marťany, nebo co???) Taylora Kitsche, jenž charizmatem výrazně pokulhává i za tím svým (poněkud obscénně vypadajícím) marsovským čoklem. Ale veškerá negativa se jeví jako nepodstatná ve chvíli, kdy se na scéně objeví Lynn Collins, roštěnka to nadmíru šukadelická i normálně, ale jako Dejah Thoris je tak ultramegahypersexy, že končím s psaním dalších zbytečných žvástů a jdu hledat medailon, který by mne dopravil na Barsoom! ()

korbitch22

Vrazit 250 mega do druhořadé Pulpové povídky,která je stejně naivní,hloupá a kostýmově ujetá jako byl kdysi Flash Gordon,je margetingová sebevražda i přesto,že je to neskutečná zábava ,protože fandů sci-fi filmů co se neberou moc vážně není tolik,jako vyhoněných psycho šílencových fandů trapných Star Wars.John Carter baví od první do poslední minuty, Taylor Kitsch už dokázal že hlavní roli utáhne,je to přesně ten typ šibalského hrdiny proti své vůli.Škoda že obě velké sci-fi ve kterých se letos objevil finančně křupli a Kitsch si tím zřejmě zastavil nadějně rozjetou kariéru.To nepochopíte....naivní omalovánky jako Star Wars vydělávají miliardy,Cameronův neoriginální a na city tlačící Avatar vydělává pomalu bilióny a oddychové sci-fi jako je Bitevní Loď , nebo právě John Carter propadnou,to je další důkaz toho,jak omezená,tupá a ovečkovitá je dnešní divácká obec a jak vykalkulované a ubohé jsou dnešní filmařské poměry.Já sem si Cartera vychutnal s nadšením,i přesto že na rozpočet 250 míču mi přišla občas triková stránka hodně naivní a příběh občas až zbytečně moc ujel do infantilností,ale celé herecké obsazení funguje dokonale, ať už jde o vedlejší postavy,jako byl démonický Mark Strong ( příšerně nadabovaný Bohdanem ,,idiotem´´ Tůmou, podotýkám jediná vada na výjmečně zdařilém českém dabingu ) ¨nebo škádlení mezi ústřední dvojkou , kde mé mrtvé porozchodové city zažehla neskutečně píchatelná Lynn Collinsová, která i přes svůj věk vypadá jako dvacetiletá Pocahontas. Ke konci mě trochu mrzela ta odbytá a právě až moc z infantilnělá bitva,ale úplný konec mi jasně upevnil 4 poctivé * . Bavil jsem , užil si sypmatického hlavního hrdinu,dobrý příběh , líbivý vizuál a šukatelnou roštěnku , jako bonus mě dostával prímovej žábopes. Kdyby do filmu hodili rozpočet 150 mega,vynechali zbytečný souboj s bílejma mega vopicema a Cartra poslali na zem o dvacet minut dřív,mohl si film vydělat a já bych se dočkal pokračování,protože příběh jako je tenhle by sakra zasloužil rozvíjet a moc rád bych viděl další osudy tohodle mrnína z Virginie.Škoda že v tomhle světě vede Darth Vader a modré vopice z planety Pandora.Zbytečně nedoceněná podívaná,která si odemě zaslouží kulatých 80% a dám si jí třeba za tejden klidně znova. ()

Jirka_Šč

Některé části traileru vypadaly lehce imbecilně a je příjemným překvapením, že je film dobrý. Lepší, než trailer. Svěží, lehce retro, dobře udělaný a v lecčems jiný. Taková "poctivá stará škola". ()

Yardak

John Carter je zábavné fantasy od klasika americké dobrodružné literatury. Autoři filmu to občas zbytečně přeháněli s vážností snímku a ještě častěji s infantilností. Svět na Marsu má co nabídnout, ale záleží na Vás, jak budete vnímat vytvořenu mytologii (ohledně kopírování Avatara či Hvězdných válek bych byl spíše střízlivý). Taylor Kitsch nezahrál špatně, ale herecky byl nejlepší James Purefoy (škoda, že neměl více prostoru). "Účast" spisovatele přímo ve filmu kvituji jako pozitivní:)). Dalších dílů se teda nebráním, i když jen za lepší 3 hvězdy. Tak někdy na Barsoomu. ()

mcb

S láskou točená braková sci-fi se všemi klady a zápory, která vznikla jen ve špatném desetiletí. Pocházet John Carter z osmdesátých let, měl by potenciál se stát klasikou žánru a promítat se každoročně na fanouškovských conech. V době potemnělých a realistických blockbusterů je však díky svému "nemodernímu" přístupu zamítán jako odlesk něčeho starého, co již nelze vzkřísit. I tak ale nemohu říct, že by na mě červeno-oranžový výlet na planetu Barsoom nepůsobil jako příjemná nostalgická zábava, která věřím, že má šanci na možné docenění za takových dvacet let jako Flash Gordon nebo Duna... Klidně bych si to dal hned ještě jednou, a není to zásluhou jen perfektní trikové stránky. Stejně jako v M:I:IV Brad Bird potvrdil svůj cit pro podívanou z nadhledem, i další "pixarák" Andrew Stanton udělal z Johna Cartera šestákového hrdinu, který ladně proplouvá lokacemi bez sebemenšího zaškobrtnutí a pronáší repliky jako z pokleslé literatury. Chlapci z Pixaru se hold nezapřou. ()

Stanislaus

John Carter sice oplývá dechberoucími audiovizuálními efekty a opulentní výpravou, ale na druhé straně zde stojí celkem nemastný a neslaný příběh (do jaké míry za to může E. R. Burroughs, to opravdu nevím), kterému ještě škodí mnoho klišé dialogů a několik naprosto hluchých míst. Stantonovi sluší mnohem více režie animovaných filmů, které se v rámci svého žánru drží hodně vysoko (Hledá se Nemo, VALL-I). Představitel hlavní role, Taylor Kitsch, rovněž nemá tak velký potenciál, aby dokázal upoutat diváckou pozornost - o tu se (podle mě) staral nejvíce z hereckého ansámblu Mark Strong (a ten roztomilý "pes"). Zkrátka snímek, který je po formální stránce solidní, ale po té obsahové už tolik ne. ()

sharky

88% Velkolepá hollywoodská řádně patetická naivní pohádka nabitá emocemi až po okraj a s vymazleným 3D, které není ani tmavé ani rozmazané. Je to slaboduchá slátanina, ale užil jsem si to perfektně, největší zásluhu na tom asi bude mít Michael Giacchino, jehož tóny v zlomových momentech nahrazují slaboduché dialogy a zakrývají prkené herectví některých herců. Po dějové stránce mi to přešlo lepší něž Avatar, na nic si to nehraje a člověk nemusel konzumovat tuny zbytečných přibalených plytkých ekologických žvástů. ()

Flego

Kde sa vzal, tu sa vzal, na Marse sa vyskytol John Carter a ponúkol nám žánrový hybrid obludných rozmerov, plný pátosu, nezmyselných rečičiek, veľkých gest a prehliadkou prapodivných tvorov, ktorým velia ľudia podobný ľuďom. Hlúpy príbeh hodný desaťročných divákov je mnohokrát ponorený do tmy, v ktorej sa dá vyznať jedine podľa dialógov a zvukov, čo považujem za diletantizmus. Navzdory všetkým týmto fackám a hlavne úcte k predlohe ide o zábavný mozgový výplach, ktorý nezanechá trvalú ujmu. Slabý priemer. ()

honajz

Tanec s vlky na Marsu s loděmi ze hry Atlantis. Ale jo, proč ne? Kdyby v tom byl aspoň nějaký nadhled a nebralo se to tak vážně, jako kdyby vážně točili nějaké Poselství, aby na sebe lidi různých ras byli hodní. Nudil jsem se docela hodně, některé scény mi dokonce přišly hodně zmatené. ()

anais

Ale to vůbec nebylo špatné! Problém je vskutku ten, že zatímco se John Carter 70 let pokoušel o filmové zpracování, mezitím ho kdekdo vykradl. Hlavně ten Cameron a Lucas. Přitom je to dobře natočené, triky jsou dokonalé, humor funguje, akce taky... Je fakt, že je to celé tak trochu staromódní, ale to už k praotci všech podobných sci-fi patří... Je trochu nefér, že například SW: Skrytá hrozba tu má výrazně vyšší hodnocení, přitom je to mnohem slabší film. John Carter si zaslouží minimálně stejnou pozornost. ()

Roman.Ticka

Od okamžiku nevysvětlitelné pársekundové teleportace na Mars začal nesmyslný kolotoč chaosu a zmatků, postavený na tlupě podivných postav meloucích se navzájem, za podpory protivně úderné budovatelské hudby, aby se divák nemýlil, že jde o vysoce sofistikované sci-fi dobrodružství. Tradičně zelení ufouni se lišili toliko rohy místo tykadel a dvojnásobkem paží a aby i jednodušší divák pochopil, lidé na rudém Marsu byli rudě přičmoudlí a divní, viz nosatice královna. Tolik základní schéma příběhu, jenž je snad výplodem dlouhodobého hulení scénáristů v kombinaci s crackem proloženým pervitinem, jinak si nedokážu zdůvodnit výsledný počin vyústěný nejen perorálně, ale všemi (ne)dostupnými dutinami. Jediné pozitivum mě napadá při pohledu na Taylora, jenž zraje docela zajímavým způsobem, takže mu trapné skákání na pružině milostivě odpouštím. ()

rikitiki

Béčkový dobrodružný film dle starého námětu, kdy se na cizí planetě musí hrdina hlavně umět ohánět mečem. A taky skákat. Výprava a většina triků jsou ovšem prvotřídní, i když vzhled zelených obyvatel mi připomněl nechvalně proslulého Jar Jar Binkse. Ústřední dvojice je sice pohledná, postrádá však charisma. SHRNUTÍ: Zábavná veledrahá ptákovina. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády