jonyyy

Nejsem si úplně jistý, pro jakou skupinu byl John Carter určen. Pro dospělé je moc dětský a dětem z toho nekonečného množství vymyšlených slov a "politiky" musí hrabat. A na to, že to bylo od Disney sem se taky divil u scény se sbíráním mrtvých těl a házení jich na hromadu. Ze začátku všechno to skákání a kouzla působily dost připitoměle, ale pak jsem si docela zvykl, taky aby ne za dvě a půl hodiny. Ale rozhodně bylo na co koukat, efekty byly pěkné s příšerkama si tvůrci vyhráli a hlavně - chci taky toho psa!!! 70%/kino/3D ()

HellFire

Přinejlepším průměrný a místy nelogický film, s JEDNOU jedinou zapamatování hodnou scénou, kdy Carter kosí řady nepřátel za doprovodu flashbacku na pohřbívání své rodiny. Nemluvě o tom, že Taylor Kitsch je mi krajně nesympatický. ()

Rattus Rattus

Na produkci se nešetřilo - 250 milionů dolarů je vidět, bohužel ne ale na scénáři, castingu a hereckých výkonech, kdy při sledování je třeba vypnout mozek. Při shora uvedeném se dá tato popcornovka shlédnout, která jinak připomíná slabý odvar kombinace Star Wars, Avatara etc. Ani filmová hudba moc nezaujme. ()

ARI50

I když po světe je to propadák tak já jsem se náramně bavil po celou dobu, a aby to nebylo málo dostal jsem konečné velkolepé gorily v akci a ti byli sakra dobře zpracovaní, sice krátce ale bomba. Samotný příběh filmu je skvělý nevidím nic moc extra zkažené. ()

kajda.l

Až to uvidím podruhé, bez otravných 3Dé brýlí na ksichtě, tak patrně přidám hvězdu. Bezprostředně po zhlédnutí si pamatuju pouze na výtečného čokla a princezninu krásu, vše ostatní a to především dění z druhé poloviny ze ztratilo ve ztmavovacím efektu černých brýlí. Snad si po tomto úmorně uspávacím zážitku konečně uvědomím, že 3D filmy nejsou dělané pro mě ( díky brýlím jsem poprvé trpěl a nevychutnal si i Avatara)... ()

Beastmaster4

Po velkém očekávání (hlavně díky bombastickému traileru) přišlo dnes už tak obvyklé zklamání. Film působí hodně troufalým dojmem. Celkem slušivý svět "jiného" Marsu s jeho obyvateli vypadá opravdu zajímavě, ale to je vše, čím může JOHN CARTER zapůsobit. Příběh je až troufale kýčovitá záležitost. John Carter se tak prohopsává filmem k předem jasnému cíli a tím je osvobodit Mars od krutovládců a ochránit svou lásku od zlé moci :-) Těšil jsem se na nějaké vyšperkované bitvy a souboje ale nic z toho se nekoná. Carter sem tam zahopsá a krom jedné pasáže, kde bojuje v aréně s bílými opicemi a možná ještě pár záběrů na velké armády, čímž očekáváte zajímavé bitvy, které ale působí hodně lacině, se na nic víc netěšte. Radost mi udělal alespoň ten turbopes :-D Celkově jde vizuálně slušivý, příběhově staromódní pokus o dalšího AVATARA, který se moc nepovedl. ()

MáŠa

Tak jako jde to, ale scénář mi připadá trošku nedomrlý. Chtělo to víc očistit, poskládat trošku jinak. Filmy, které si rád pustím znova, ve mně zanechaly jiný dojem. ()

Bauer

Román od E.R. Burroughse vůbec neznám, takže šlo o první setkání s Johnem Carterem a setkání to bylo celkem příjemné. Možná, že to byl propadák, který na sebe nevydělal, ale já bych to zase tak černě neviděl. Rozpočet 250 milionů a celosvětové tržby skoro 283 milionů, tak to je opravdu slabý výsledek. Nicméně film mě bavil. Nenašel jsem nějaké místo, kde bych se úplně nudil. Akce je dost a navíc je dobře natočená. Příběh je také vydařený. Efekty jsou skvělé a věřím, že ve formátu 3D to musela být pecka. Jediné, co občas trošku vázne, jsou příšerné dialogy! Hlavní hvězdou filmu je bez debat Taylor Kitsch, který má bohužel velkou smůlu na megafilmy. Bitevní loď s ním se mi líbila a jak dopadla (zlatá malina)? Takže tento herec asi přináší smůlu a přitom bych řekl, že je talentovaný. John Carter je dobrou zábavou, kdy něco málo přes dvě hodiny uteče poměrně rychle. Kdyby bylo nějaké další pokračování, tak bych se vůbec nezlobil, otázkou je, jestli to někdo riskne. ()

JASON_X

Trikově opulentní a vizuálně opojná sci-fi pohádka, u které nejeden divák zatouží po přečtení si celé Burroughsovy marťanské ságy a taky třeba po tom, aby mu bylo znovu dvanáct. Jeho dospělá část se sice trochu poušklíbá například nad nereálností "sedmimílových" skoků pozemšťana na Marsu, nebo nad lacině vulgárním zjevem nesympatické martské princezny, ale každopádně tenhle přes 100 let(!) starý příběh v kombinaci s moderním zpracováním strčí hravě do kapsy většinu současné komerční fantasy produkce. Chci pokračování! ()

Sawy

Tak trochu Avatar,tak trochu Star Wars a tak trochu nejepičtější velkofilm od... Trona? Zatímco Brad Bird se při svém prvním výletu na pole hraného filmu držel relativně při zdi a zkusil si pokračování zajeté série,která měla příznivce a nějaké ty dolary jisté,Stanton se rozhodl jít do velkolepé sci-fi podle knihy,kterou už dnes nikdo nezná a která sice inspirovala výše zmíněné fláky,ale v roce 2012 přichází tak trochu s křížkem po funuse.Odvahu Andrew má,to se musí nechat.A taky umí perfektně pracovat s obřím rozpočtem a vizuální stránkou,protože John Carter vypadá na velkém plátně jednoduše skvěle.Rozsáhlé pouště,monstrózní stavby se skvostným designem,obří armády,rozličné potvory,které vypadají jako živé,to vše tvoří dojem skutečně VELKÉHO a epického filmu z jiného a zatraceně atraktivního světa s vlastními pravidly a zákonitostmi.Jak je ale Stanton vizuální mág,tak mu tak úplně nejde práce s postavami.V tom mu nepomáhají ani herci,ústřední duo vypadá dobře,ale s hereckými schopnostmi už je to horší,leccos musí zachraňovat vedlejší figurky (báječný Purefoy,čtyřruká potvora s hlasem Willema Dafoea),kterých je požehnaně,ale i když je stopáž docela vděčná,podobně koncipovaný velkofilm by snesl klidně i půlhodinku navíc.U Cartera to platí dvojnásob,protože samotný svět je sice vytvořený skvěle,ale s mytologií to už trochu vázne.Divák je zahlcen množstvím pojmů a názvů,které spolehlivě zapomene během nejbližší kulervoucí scény a pak mezi tím vším trochu tápe.V Avatarovi bylo vysvětlování zákonitostí Pandory organickou částí celého vyprávění,Cameron si dával na čas a rozmazloval své diváky perfektně dávkovanými informacemi,což se tady jednoduše neděje,řada věcí není uspokojivě vysvětlena a občas to prostě celé nepěkně skřípe.Přitom tempo filmu není tak závratné na to,aby v hlušší prostřední části nezačala diváka trochu tlačit sedačka.A podobně jako v případě Birdova M:I 4 přijde i Carterův vrchol před samotným finále.Souboj s bílými opicemi v aréně je hravý,epický,trikově precizní,je na něm zkrátka vidět,že ty malinko povrchnější filmové radosti zvládá režisér levou zadní.Samotnému závěru se pak trochu nedostává emocí,chybí v něm skutečně osudové střetnutí a vůbec mi připadalo,že se všechno seběhlo až příliš rychle a šlo to nějak snadno.Naštěstí pak přijde epilog ze Země,který tyhle dojmy napravuje a představuje jednu z nejlepších scén celého filmu.Filmu,který má příjemně exotickou atmosféru,ne nepodobnou svěžímu Princi z Persie,a který je příjemně odlehčený,nechybí mu nadsázka a vůbec se nebere smrtelně vážně (což je věc,která tolik chyběla loňským Kovbojům a vetřelcům).Výsledek je nakonec někde mezi dvěma zmíněnými filmy.Místy mě bavil velmi,místy moc ne,zvládal mě fascinovat tím,jak je v něm zúročen každý dolar z rozpočtu a nevím si tak úplně rady,jak jej vlastně ohodnotit.Nakonec budou ty silné tři hvězdičky asi nejvhodnější,ale opravdu vězte,že v tomhle případě jsou to ty nejkladnější tři hvězdičky,jaké filmu vůbec můžu dát.Můžete to vlastně brát tak,že tam jsou čtyři :-) 70 % Update: S vědomím, jak slabá byla loňská letní sezona, musím přidat hvězdičku. Carter je ve vzpomínkách hravý, zábavný a velkolepý, přesně jak má brak být. A velkou většinu blockbusterů roku 2012 hravě poráží. () (méně) (více)

Morholt

Knižní předlohu neznám, takže to s ní nemohu srovnávat a nejspíš i pro to jsem viděl vykradené Hvězdné války, Avatar a řadu dalších podobných filmů, to všechno doplněné o kostýmy alá sword and magic. Efekty měly dle očekávání vysokou úroveň, ale když se na ně člověk kouká dvě hodiny v kuse, začnou trošku nudit, kor když se herci zrovna dvakrát nepřetrhli. To platí především pro hlavního hrdinu, jehož obsazení bylo šlápnutím vedle. Jestli mají tvůrci v plánu založit novou ságu, tak se asi pořádně spletli. 40% ()

ScarPoul

FIlm, ktorý je pre mňa rovnakým pleasure akým bol minulý rok Tron Legacy. Pevne verím, že meno John Carter budeme ešte počuť. Stanton dokázal, že mu nejdú len animáky, ale podobne ako u Birda, ktorý si mohol pochváliť výbornou štvrtou M:I sa Stanton vyšvihol do sféry hraného filmu touto spektakulárnou sci-fi/fantasy jazdou s pôsobivým hrdinom, premysleným príbehom zasadeným do špecifického sveta, ktorý systematicky rozvíja. Všetky konvencie u akých sme pri podobnom žánri zvyknutý, Stanton zveličuje, mení ich a tým ich robí zaujímavejšími. Úvod - kde sa Carter snaží spriateliť s gravitáciou / bitka na planine, paralelne ukazujúca smrť starého Johna Cartera a samozrejme pôsobivé finále ochutené o neuveriteľne vtipný pohlavok. Keď som bol malý toto boli presne tie príbehy o ktorých som sníval. Príbehy, ktoré mali svoje neodmysliteľné čaro, ktoré vás vtiahli do nových svetov a ukázali vám, že nič nie je nemožné. Kruhové uzavretie zápletky - film končí rovnakým záberom ako začínal, je ešte umocnené posledným skoro až detektívnym vysvetlením. John Carter mal obstojného zloducha, herecký asnábel známych aj menej známych hercov - s ktorých som si najviac užil duo Purefoy a Hinds, ktorý sa stretli už pri seriály Rím. Jediný dôvod prečo to nedostane plný počet - je scéna so svadbou a vlastne celá romantická línia, ktorá mi tam prišla vtesnená na silu - keď vo svojej podstate mohla mať omnoho menší priestor. Film by sa tak skrátil o cca 20 minút a stal by sa naozaj výborným. Táto časť spomaľovala, hlavne tým, že tu bolo až príliš cítiť Ameriku. Inak jedno z veľkých prekvapený, ktoré som si v 3D nesmierne užil. ()

Lacike

Po Green Lanternovi sa zacina stavat pravidlom, ze spojenie Mark Strong + zeleni mimozemstania nedopadne dobre jak po kvalitativnej, tak po komercnej stranke. Mal by si na to dat chlapec pozor. :-) Ale teraz vazne. Vdaka fadnym trailerom som vela neocakaval a musim povedat, ze som ani vela nedostal.Hned od zaciatku sme bombardovani informaciami o novom svete, spoznavame jednu novu rasu za druhou, ale behom celeho filmu sa mi film nedostal pod kozu a mne bolo totalne jedno kto s kym bojuje a preco. Hlavny hrdina, ktory by mal bit divákovi spirevodcom v neznamom svete sa tiez nevydaril. S casti je to vina scenara, pretoze hned celu prvu polovicu je Carter nevrly a do nicoho sa nechce miesat. Po hodine sa konecne dozvieme dovod jeho nevrlosti, ale to uz je neskoro. Nic to nezmeni na tom, ze aj nadalej pôsobi nesympaticky. A dodat sympatie hlavnemu hrdinovy nedokaze ani Taylor Kitsch, ktory postrada akukolvek charizmu a je totalne nevyrazny. Hlavna hrdinka princezna Dejah Thoris je pre zmenu otravna, takze aj keby medzi nimi dvoma fungovala nejaka chemia, tak by to velka vyhra nebola, ale ziadne iskrenie medzi nimi sa nekona. No a hlavny zaporak Mark Strong sa vo filme len parkrat mihne, takze nejakeho ikonickeho parchanta nema moznost predviest. To ze najsympatickejsou postavou v celom filme je mimozemska varianta psa je dost smutnou vizitkou. Ako tak by vysledok mohli zachranit triky a svizne tempo. Triky su spickove, ale su pouzite na co nejrealistickejsie znazornenie digitalnych mimozemstanov a prostredia. To sa režisérovi podarilo takmer na 100%. Ale prostredie Marsu nie je zdaleka tak zaujimave ako napriklad nadherna Pandora, takze bez naloze akcnych scen zacne film velmi rychlo nudit. A vacsie akcne sceny su tu prakticky len tri. Ani jedna ma nezaujala. Posobia dost sterilne a hlavne neoriginalne. Ktorakolvek akcna scena z novej trilogie Star Wars ich strci do vrecka. A to ze predloha Johna Cartera je starsia ako Star Wars a kopa dalsich filmov, ktore z nej cerpali, mi je u prdele. Tvorcovia sa nesmu tvarit, ze tie filmy neexistuju. Pretoze tym, ze divakom ponukli to co uz videli milionkrat, si len sami uskodili. Tempo je tiez dost pomale. Chyba tu osudovost, postavy mate na haku a akcnych scen je poskromne, takze film pôsobí rozvláčne, nudne a celkovo nezaujimavo. Raz sa to dalo ako tak pozriet, ale druhykrat si to rozhodne nepozriem. 5/10. ()

maseer2

z toho, že na tuhle připitomělou hovadinu postrádající veškeré aspekty kvalitní podívané vypráskala nějaká skupinka vykutálených idiotů neuvěřitelných 250 milionů dolarů, je mi do breku.. všechno špatně.. Barsoom, domluvil jsem.. ()

Caszidy

250 miliónů je opravdu hodně velký rozpočet. To je třeba říct hned z kraje. Nicméně, aby film tak propadl a "vydělal" jen nějakých 80 je dle mého čistě subjektivního názoru škoda. Z kvalitativního hlediska si to určitě nezasloužil. Ano je to čistý blockbusterový "výplach", ale to zpracování je minimálně z audiovizuálního hlediska nesmírně příjemné a ani atmosféru nemá John Carter vyčpělou, právě naopak. Jistě našlo by se tam plno chyb, nelogičností a i příběh kolem "rasy Tarnů" by se dal divákovi podat lépe, ale tenhle film prostě není tak špatný jak by to mohlo z finančních výsledků vypadat. Nové Hvězdné války to sice nejsou, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

Terva

Myslíte si, že ho znáte. Ale není to tak. CITÁT - Být hlupákem je velký přepych......... Scény kolem 13 minuty mě rozesmály. Na Marsu je válka. Jsou tu dvě válčící skupiny a jedna, dá se říci, přihlížející. Pravděpodobně je ta třetí rasa, byť čtyřruká, asi lepší než ty dvě Marsovské (Lidské?). A mezi ně se dostane John Carter, má k tomu důvod? Asi ne, ale stejně se zde ocitne. CITÁT - Jmenuji se John. John Carter........... Vlastně je to takový James, James Bond, ale má trochu jiný cíl. Nebo ne? Zachránit planetu před útlakem jiné skupiny. Tak že Bond, John Carter. Kupodivu mě jednoduchost a předvídatelnost příběhu docela bavila. Je to nenáročné, trikově povedené dobrodružství s decentní hudbou a celkem povedenou kamerou (Dan Mindel A.S.C. B.S.C.). CITÁT - Jen klid....... Natočeno podle novely "A Princess of Mars" Edgara Rice Burroughse. Závěrečný souboj je lehce odfláknutý, krátký a bohužel utopený v šeru. Film je věnován památce Steve Jobseovi, který byl inspirací nám všem. Jobs byl zakladatel, ředitel a předseda představenstva firmy Apple a jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Zemřel po dlouhé nemoci 5. října 2011 ve věku 56 let . ()

Johny_fork

Vizuálně zajímavé, ale příběh poněkud postrádá hloubku, působí útržkovitě a divák nedostává moc šancí ztotožnit se s postavami a začít jim fandit. Průměrný úvod zachraňuje zajímavý závěr. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády