balone

Očekával jsem od toho mnoho, ale jediné, co mi to pořád připomínalo byla Herbertova Duna a spousta dalších podobných filmů (výčet má ve svém komentáři uživatelka Mertax). Spousta klišé a již vyřčených dialogů. Kromě vizualizace nic zajímavého, ale jelikož vizuálně "krásné" jsou dneska téměř všechny filmy, nemůžu to ani hodnotit. Spousta chyb ohledně jeho síly atd. (probíráno již v jiných komentářích). Hodnocení 35%, očekával jsem od toho filmu mnohem více i se dalo vyždímat mnohem více. ()

juta

Bych řekl jen to, že mě občas dělalo problémy, kdo je s kým a o kom se právě mluví. Protože ty jejich názvy a pojmy jsem prostě nepobíral. Taky mě mrzelo, že ty jejich opičky tam nebyly moc dlouho. Právě na ty jsem se nejvíc těšil. Dobrodružství a objevování nového světa bylo fajn. Grafické zpracování se mi taky moc líbilo. Kdyby tohle natáčel Snyder a použil ty své zpomalovačky při soubojích, tak bych vůbec nebyl proti, ale rozhodně mi tady nechyběly. Mile mě překvapilo, že tu souboje nejsou zbytečně natahované, což mě párkrát zamrzelo (hlavně u opiček), ale ve většině případů to byla správná volba. ()

Fiftis

Tak až tak dobrý film som nečakal. Na čím väčšom plátne si to pozriete, tým viac sa vám film bude páčiť. Narážam na obrovské zubaté biele chlpaté obludy. Všeobecne mám rád sci-fi a fantasy. Tento film je presne to čo moja duša potrebovala. Porovnanie s Avatarom prípadne Princom z Perzie podľa mňa nie je na mieste, pretože je to proste o niečom inom a schéma je tiež iná. Vždy som premýšľal ako by to vyzeralo keby sa človek ocitol na inej planéte a ako by sa tam správal. Film mi celkom pripomínal dokonca Hviezdne vojny, čo je vždy plus. ()

Shakers

Andrew Stanton ma dobre animáky ale jeho prvý celovečerný film už tak dobrý nie je. To že to vyzerá ako Star Wars, Avatar a s časti Princ s Perzie mi je úplne jedno. Za tie prachy to vyzerá fakt pekne, ale to film jednoducho nezachráni. Taylor Kitsch je fajn herec, ale chýba mu potrebná charizma, aby dokázal utiahnuť tento film. Čo sa týka príbehu, tak ten nie je zlý a dokázal ma zaujať, akurát len ten spôsob vysvetľovania mi prišiel trochu chaotický (asi som sa zabával občerstvením) a miestami som nevedel čo kde a prečo, ale všetko som postupne pochopil. Humor rozhodne potešil a dá sa tu celkom príjemne zasmiať, zato hudba sklamala na plnej čiare a taktiež sklamala aj akcia. Tie Carterovi skoky boli super, ale ta zvyšná akcia mi prišla až príliš bez nápadu. Celý film je vlastne dobrý a obsahuje kopec pekných miest a bytostí, ale chcelo by to viac prepracovať. 70% - 3* ()

lamps

V pohodě koukatelná fantasy jednohubka. Skvělé efekty a zvuk, podmanivá výprava a zajímavé mimozemské prostředí výrazně podpírají lehce rutinní příběh, který se již v dnešní době vážně tvářit nemůže. Taylor Kitsch je ok, ale Jake Gyllenhaal by byl lepší. Jinak si ale na nic stěžovat nemůžu. Dvě hodiny utekly jako voda, Lynn Collins má krásné oči a John Carter směle aspiruje nejen na nejlepší popkornovku letošního roku, ale vizuálně i nejlíbivější podívanou od dob svěžího a kouzelného Prince z Persie. 75% ()

Ketri

Já jsem naprosto nadšena. Byť jedna z bytostí připomínala jistou část mužského těla v maximalistickém provedení, což mě poněkud znervózňovalo, byla to klasická ukázka nenáročné zábavy. Technický a výtvarný počin přínosný, 3D zpracování smysluplné, příběh klasický, dualismus zastoupen, pohádkový konec přítomen, no, co více si přát? ()

Disk

Z mé recenze: "John Carter není o nic horší než klasické sci-fi/fantasy snímky typu Star Wars. Popravdě jsem od něj vůbec nic nečekal a nakonec mě příjemně překvapil. Zajít si na něj do kina se určitě vyplatí. Jediné, s čím můžete mít menší problém, je ústřední herecká dvojice Lynn Collins a Taylor Kitsch, mezi nimiž není prakticky žádná chemie. Naopak se vám bude zamlouvat triková a vizuální stránka, u které je účelně použit čtvrtmiliardový rozpočet. Jako příspěvek do sci-fi/fantasy žánru funguje John Carter dokonale." ()

Deimos

3D KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherný obraz, po dlouhé době výborné 3D provedení, krásný a originální svět, zábava, akce, příběh a ani mi to nepřišlo dlouhé -žádný závažnější problém mě nenapadá, možná jen, že se to nemusí líbit každému, ale takový osud má více filmů/// Jonh Carter je v první řadě alespoň pro mě velké a příjemné překvapení. Je to žánrový mix Sci-fi a Fantasy, což samo o sobě značí, že tady divák musí hodně upustit uzdu své fantasii aby to rozdýchal. Takže vlastně je to něco úplně pro mě. Takový propletenec Hvězdných válek a Supermana střižený Princem z Persie. Ale proč ne. Pořád se tam něco děje. Trochu je to romantické, akční a skoro až válečné. Nechybí dobrodružný prvek a do toho ještě spousta humorných scén. John Carter je tady taková ojedinělá všežánrová všehochuť. A já jsem s tím naprosto spokojen./// Celkem 90%/// ()

666teen

Duchovní otec skoroopičáka Tarzana svým Johnem Carterem inspiroval všelijaké velikány. Tohle psycho s ochočeným tryskopenisem si opravdu nezasloužil. ()

-OverLord-

Wow, tak to bylo fakt pěkný. Začátek je takovej nic moc a dalo by se říct, že forma vítězí nad obsahem, ale jak se to pomalu rozjíždí, je to docela pecka. Taylor Kitsch to neuvěřitelně táhne a Lynn Collins je pořádná kost. Snímek je takovej mix všech možnejch filmovejch trháků, ale s jistotou nedokážu říct ani jednu přesnou totožnost, proto je to tak fajn. Hlavnímu hrdinovi jsem fandil celou dobu. Na konci do sebe všechno zapadne do posledního detailu, příběh je chytlavej a nechyběl ani humor a spousta akce. Hodně slušnej popkorňák jako předehra na začátek roku a hezký 4 hvězdy. ()

misterz

Rozprávková fantasy oddychovka ako vyšitá. Dejová linka si tu nenútene plynie svojim tempom, nič zložité, ale tiež ani chvíľu nenudí. Páčilo sa mi aj vykreslenie života na Marse, pričom kulisy a výprava neboli vôbec zlé. Nechýbali skvelé efekty, akcia, trochu humoru a koniec ma príjemne prekvapil. Skrátka ide o film ako stvorený ku dvom kilám chipsov a kilu pukancov :). 70/100 ()

Allien.9

Na jednu stranu velkolepá space opera, která by se mohla v klidu zařadit mezi kultovní záležitosti typu "Star Wars" či "Barbar Conan" (příběh, výprava, efekty atd.), na druhou stranu neskutečná nuda. Po přetrpění úvodní půlhodiny (a cca. hodinové otravnosti hlavního hrdiny) je "John Carter" už o poznání snesitelnější, ale to je tak vše. Cool oldschoolová žánrovka se nekoná. Slabší 3*. ()

HAL

Některé filmy to mají s hledáním diváků těžké už od samého počátku svého natáčení a John Carter je toho ideálním příkladem. Místo dlouho plánované Rkové řežby za pár šupů od béčkařského úchyla Roberta Rodrigueze, najednou začal vznikat film za ŠÍLENÉ peníze v Disneyho produkci od průměrně neschopného Pixarovského režiséra... přitom natáčený podle prehistorické a zoufale zastaralé sci-fi knížky, kterou nezná nikdo krom übergeeků a starců s osmi křížky na krku. Už tehdy mohlo někomu dojít, že takhle to asi nepůjde a že budou muset do kotle přihodit i něco čím zaujmout davy diváků - když už ne ty dospělé (protože ty Disney odpuzuje jako Raid komáry), tak alespoň ty mladší, dětské. A tak přihodili... všechno, co viděli někde jinde. Jenže dnes má i desetileté dítě novodobé Star Wars, Avatara, Hvězdnou bránu a další podobné blockbustery nakoukané horem dolem... a John Carter přitom vypadá jen jako jejich těžká vykrádačka. A to ne jen příběhem, což by bylo z části i logické, vzhledem k inspirativnosti originální knihy pro filmaře zmíněných filmů, ale přímo celými konkrétním způsobem natočenými scénami, záběry, stylem, vedlejšími postavami... Jede se zkrátka čistě přes kopírák, jen tady je všechno mnohem víc cheesy a lame (vhodný český ekvivalent mě právě nenapadá, snad jen "je to dementnější"). Předně výprava, která tu lavíruje mezi draze vypadajícími trikovými záběry (největší výhoda filmu, nepřekvapivě, jakkoli jsou ty záběry často silně deja vu) a konverzačními scénami v tragických plastově působících kostýmech (omlouvám se Avengers a Thorovi za to, že jsem o nich řekl, že občas vypadají jako Flash Gordon - TOHLE vypadá jako Flash Gordon). Při nich se většinou řeší příběh, který tu naštěstí v základu celkem funguje, ale je tak přehuštěný, že při dané délce filmu nutně vyvolává dojem hloupého guláše - ve kterém jakýkoli charakter ani nemá šanci vymanit se ze stadia superploché figurky a který existuje vlastně jen proto, aby byl motiv pro další trikovou scénu. Zcela vážně, během hodiny a půl filmu je tu odvyprávěno víc věcí, než ve třech dílech Star Wars (a nebo v osmi dílech Avatara) a nic z toho přitom diváka nijak zvlášť nezajímá, ani není nijak propracované a promyšlené. Zbylou třičtvrtě hodinu pak zabírají scény ze Země, které jsou z prvé části zbytečné a nudné, z druhé části nechutně rušivé (aneb jak zabít potenciálně nejlepší akční scénu filmu snadno a rychle), a z třetí části ke konci vyrábějí alespoň jakous takous, ne příliš smysluplnou, pointu. Nicméně kritizovat zrovna u ní nedostatek smysluplnosti tu nemá moc velký význam, protože logika fikčního světa filmu se odebírá do věčných lovišť už při úvodním předvádění superschopností hlavního hrdiny. Ten má očividně těžit z faktu že je nenavyklý na nízkou Marsovskou gravitaci (která je desetinová oproti Zemské) a tudíž bez problémů skáče na půlkilometrové vzdálenosti (protože skákat 50 metrů přece na Zemi umí každý), dokáže zabíjet ranou pěstí a jednomužně rozmašlí celou armádu čtyřrukých mimozemšťanů... ale zároveň je většinu filmu za těžkou lamu, která je pořád někde v zajetí, a všechno zachraňují mnohem užitečnější vedlejší postavy okolo. Ty se občas snaží zachraňovat navíc rovnou celý film několika málo vtipnými replikami a sem tam i jistou dávkou nadhledu, takže hlavně díky nim (a díky některým trikovým scénám) není film úplně nudný, ale pocitu naprosté prázdnoty a ztraceného času po jeho shlédnutí nezbaví. Hřeje mne u srdce jen to, že stejnou prázdnotu teď cítí i Disneyovští producenti ve svých peněženkách, protože film se v kinech projevil jako neobyčejně velký finanční průser, pravděpodobně ten největší z celého letošního roku. Což doufejme znamená, že se dvojkou by se počítat nemělo, a že režisér Andrew Stanton bude do konce života kopat kanály. Ale kdo ví... 5/10 () (méně) (více)

Peytl

U svaté Issus !!! Jsa postižen vysoce virulentním nanobotem očním, který otravujíce už nějaký čas můj zrak, proto jakožto poloviční slepec, jal jsem se spatřiti dílo jednou oční čivou a tudíž ve 2D. Neváhal jsem proto z důvodů zmíněných využít pirátské kopie a do kina jsem se nehnal, óóó, jak jsem rád za tu souhru ne-šťasných náhod, ušetřiv nějakou zlatku za lezoucí monstra z plátna, dám si raději pár piv na zdraví. Nejsem příznivcem 3D a tady je prý navíc dost odfláknutý. Hlavnímu hrdinovi tohoto roubu Avatara, Hvězdných válek s mixem Xeny a Nekonečnýho příběhu, jsem nevěřil už jeho falešný plnovous hned na začátku. Po jeho faxování na Mars, kde s ním po pěti minutách všichni mluvili anglicky, a kde díky jeho mega skokům měl hned partu fans, se začaly dít ty pravé scifi věci. Mezi největší sájfáj patří jistě to, že na rudé planetě nikdo nic zřejmě nežere ( no nebylo co) , což by jistě doktorka Cajthamlová ráda neviděla, a proto ani milý tryskopes nezasíral okolní panoramata hovny, byť hovny tvrdými z ňamhaf pedigree :). Příběh (nepřehledný) se táhne tam kde nemá, a kde jsem se těšil na akci nebo vysvětlení, bylo vymalováno za dvě minuty, tam kde jsem měl plakat dojetím a freneticky tlouct hlavou o LCD, jsem se tlemil díky malované parodii na epickou bitvu a mohl bych pokračovat... Obohacen pouze o poznání nových druhů všech možných potvor s divnými pohyby a o celkem slušný konec, který jsem ale po hodině netrpělivě vyhlížel , dávám dvě hvězdy. Myslím si, že být slušně vychovaným dítětem s oběma zdravými sklivci, byl bych spokojen poněkud více než jsem byl já, stařec nad hrobem. Mimochodem, tolik rukou a nohou za dvě hodiny jsem dodnes neviděl ani v žádným prasáckým pornu... ()

liskam

Pohádka, né pro nejmenší, která připomíná veliké množství již shlédnutých filmů... Žádné překvapení. ale ani žádné veliké zklamání. ()

kingik

Do služby se hlásí kapitán kavalérie John Carter nedopatřením teleportovaný prostřednictvím medailonu ze Země na Mars. Zde vlivem gravitace může skákat do několikametrové výšky, což ho zvýhodňuje například při střetu s protivníky, protože Barsoom (jak je Mars nazýván v řeči jeho obyvatel) není tak pustý, ale právě naopak, jsou na něm podivně vypadající a naší řečí hovořící Tarkové, jedna exoticky krásná princezna, do které se hrdina zamiluje, ale také úhlavní nepřátelé vyvolající konflikt, který by mohl zpečetit budoucnost planety Barsoom. Osud planety je v Carterových rukách. Děj z mého popisu vypadá docela jednoduše, ale není tomu tak ani omylem. Ještě se mně nestalo, abych se v ději tolikrát za film ztratil, jako právě v tomhle blockbusteru disponujícím snad tím nejhorším možným scénářem bez kapky přehlednosti, a tím také hodně ztrácí na záživnosti. Když se děj nevyvíjí podle mých představ, dohání všechno ostatní špičková triková stránka filmu. Digitální příval je nejlepším z letošní sezony a kombinace herců s triky zase o nějaký kus posunuje hranice trikových možností. Když jsme u těch herců, jsou jedním slovem strašní. Jediný, kdo se v digi - trikové vlně neutopil byl Taylor Kitsch jako John Carter, který vždy nějakým zázrakem dokázal vyplout na hladinu a udržet si moji pozornost. Letošní filmová sezona patří jemu a už to chtělo nějaký herecký objev. Orientovat se ve filmu bylo opravdu peklo. Jako by z něj byly vystřiženy všechny podstatné pasáže a divák si musel vše nějak poskládat sám dohromady a přitom mu ještě spousta informací chyběla. I přes všechnu snahu, jsem z filmu ne úplně vše dobře pochopil, a jak jsem se později dozvěděl, ani moji kolegové na tom nebyli o moc lépe. Triky a Taylor Kitsch zachránily hodně. Dalším nemilým faktem je, že film vznikl v produkci Disney a ta, jak známo, netrpí žádné krvavé ani příliš drsné scény. To se také na filmu hodně podepsalo. Například souboj v aréně hlavního hrdiny s obří bílou opicí vypadal slibně, ale když z opice vytekla modrá krev, budilo to jen pousmání. Spektákl vznikl podle známé literární předlohy a pro Andrewa Stantona je to první hraný film. Předtím dělal jen samé animované, ale aby to také nebyl současně jeho poslední film. Předražený blockbuster totiž komerčně propadl a ve studiu po obrovských ztrátách padaly hlavičky. Moje hlavička zase pro změnu tenhle film moc nepobrala, ale někdo z něj třeba bude nadšený. 60% ()

Payushka

Jak minimálně původní trilogie Hvězdných válek působí propracovaně, inteligentně a vztahy a motivace postav jsou logické, tak ve všem John Carter selhává. Jistě že jsme nečekali psychologické drama, ale aspoň by se hrdinové nemuseli chovat jak v červené knihovně. Princezna trucuje, Carter od ní odjíždí na velehrochovi a chce ji nechat napospas poušti. Jakmile ale zakopne, rychle seskočí a sbírá ji láskyplně ze země. Logika hadr. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády