StarFsh

Fakt nechápem to nízke hodnotenie ostatných. Za prvé to vôbec nie je zlý film. Za druhé, je natočený podľa knižnej predlohy ktorá vznikla v roku 1912 a pokračovala ďalšími pokračovaniami až do roku 1942. Ten film je poctou Burrougsovi (okrem iného aj tvorca Tarzana). Jasné, že je v dnešnej dobe jeho predloha šialene zastaralá, ale tak, ako to nevadí pri filmoch na motívy od Julesa Verna, tak to nevadí ani tu. Myslím, že hlavným problémom nízkeho hodnotenia filmov na motívy klasických diel, je ich neznalosť zo strany divákov (podobne dopadla aj Spielbergová "Vojna svetov" na motívy rovnomenného románu od H.G. Wellsa z roku 1898, alebo "Stroj času" z roku 1895 o Orwellovej knihe "1984" ani nehovoriac). Toto je proste klasika, ľudia! ()

Freddy33

Mucím říct, že muj původní nezájem k filmu a vzniknuvší po prvním shlédnutí byl opakovanou projekcí otupen až k oblíbenosti celého filmu. Stručně řečeno - napočtvrtý jsem film docenil skoro po všech stránkách :) ()

k0c0urek

Byl jsem v kině...na 3D. Nazval bych to klidným zpracováním scifi...klasické scifi oživené na dnešní poměry a znalosti. Zpracování povedené a zajímavé...rád se podívám někdy znova. ()

Gattolino

Jak zpracovat v době počítačů, chladné cynické kritiky a komerčních tlaků zdánlivě dětinský příběh na základě dobrodružného románu o americkém vojákovi na Marsu, napsaný zhruba před stoletím? Zvláště když víme, jak se nedávno povedlo pokazit daleko lépe zfilmovatelnější Letopisy Narnie nebo kdysi doslova promrhat mocný potenciál nádherných Mayovek s Kara Ben Nemsím? Kdo z režisérů si bude chtít utrhnout ostudu a vylámat si zuby? Jít na věc s kalkulem nebo s citem? Andrew Stanton zjevně a riskantně zvolil to druhé, spolehlivou a přirozenou, nenaplánovatelnou, ale ošidnou metodu. Ale bez risku není výhry. Přistupoval k tématu s láskou, bez škodlivého nadhledu a falešné sebeironie, která by vše pohřbila. Kdo chce podobná témata zvládnout, musí je ovšem bezmezně milovat, musí se jim plně odevzdat, musí jejich duchu propadnout a nenechat se zviklat. Třeba jako Peter Jackson v Pánovi Prstenů, ne už tak bohužel v Hobitovi. A zaplať Pánbůh, i tady se nemožné podařilo! Přesně ta nálada, jakou přinášejí knihy a legendární ábíčkový komiks se beze zbytku vrací. Film si alibisticky nehraje na intelektuálštinu, ani se záměrně neshazuje nějakou falešnou klauniádou. Je to ryzí, poctivé a svého druhu dokonalé dílko. Dejah Thoris je krásná, magická, podmanivá, křehká i divoká zároveň, exotická, žádná okoukaná seriálová tlamička, John je mužný a ohleduplný barbar se srdcem prince, Tharkové jsou bizarní, ohavní i dojemní, stafáž vděčně a bez předstírání opaku poučená na Starwars, Avataru i Pánu prstenů je vyvážená a stylová. Nic netrvá déle než má, nic není kratší než si divák chce vychutnat. Koření, sůl, ocet, cukr a další ingredience jsou jako v chutném, byť ne nijak převratném jídle namíchány tak, že by to lépe nešlo. Změny oproti předloze jsou vcelku vkusné a nezacházejí daleko. Prostě spokojenost! Už teď se těším na další díly s bohyní Issus, Carthorisem a Thuvií z Ptarhu. Je na ně v ději nakročeno. Hlavně z nich nechtít udělat něco jiného, než čím jsou. ()

PytonSVK

nechapal som zlym hodnoteniam ked film vysiel a stale nechapem. ano su tam nelogicke veci a dej je pre niekoho mozno velmi komplikovany (! fakt?) ale ked to porovnam s avatarom tak je to nebe a dudy... bol som na tom 2x v kine a bavil som sa proste. ludia proste neakceptovali fakt ze to bolo na inej planete, tym padom automaticky prehliadam jeho 100m skoky, silu a ostatne veci. tak ako prehliadam existenciu votrelca, predatora, avatarov a ostatnych vymyslenych veci a iba sa bavim ak je to dobre natocene.. ()

Manarit

Marně přemýšlím, jak se mohl takový film stát naprostým propadákem. Osobně jsem se výborně bavila, vizuálně úžasné a krásné. I města na Marsu byla zpracovaná natolik s citem, že jsem si nemusela říct 'nedělat efekty, na které nejsou peníze.' Jako dítě jsem četla komix a film mě moc mile překvapil, příběh byl zajímavý a chytlavý. Pokud by dvojka udržela kvalitu jedničky, jednoznačně bych do kina šla. Ale vzhledem k propadu se tak těžko stane : ) ()

mad.dog

Velice solidní sci-fi. U tohohle filmu mě mrzí, že nemůžu dát 3,5* protože tři jsou málo a čtyři až příliš. Je to hravá jednohubka, s vynikajícími momenty, ale i se spoustou klišé a scén typu ,,tohle jsem už někde viděl''. Hlavní hrdina otravný nebyl, jeho vyvolená byla dostatečně sexy, akorát záporáci ničím nevynikali a jen splňovali žánrové chování. Popcornová zábava to je, takže to splnilo účel, i když se z toho určitě dalo vyždímat víc. ()

macejo

Trvalo mi dosť dlho, kým sa k tomuto filmu dostal...no v čase týchto Vianoc sa mi to podarilo a bol som príjemne prekvapený- v tom pozitívnom zmysle :D ()

Milabusek

No takovej lehce nad průmněrný scifi fantasy film, který má dobrý příběh a ... a dobré filmové triky. No zkrátka 72 - 5 % ()

mafianis

K tomuto filmu som sa dostal neskoro. Vlastne, jeho vzhliadnutie som vela krát odkladal. Neviem videl som tam vela pararel s filmu Princ s Perzie...no na Vianoce 2013 som si konečne počas sviatočných dní našiel čas na vzhliadnutie tohoto filmu a bol som naozaj velmi milo prekvapený. Je to príbeh, ktorý má zaujimávu dejovú liniu, sprevadzanou skvelou hudbou a zaujimavými postavami, či už ide o hlavného predstavitela, predstavitelku, alebo hlavného záporáka, ktorý SPOILER zostane nepotrestaný....Mojou oblubenou scenou je skvelá záverečná bitka počas svadobného obradu princeznej s Marsu a jej snúbenca....určite jeden z naj Dsneyho hraných filmov.... ()

Hansolo35

Dobrý! Po dlouhé době klasická sci-fi podle neméně klasické předlohy. Mars, cizí civilizace, bitvy, krásná princezna a happy end. Za mě plný počet. ()

mikla

Od tohoto filmu som ozaj vela nečakal a po jeho vzhliadnutý počas Vianočných sviatkov som zostal naozaj velmi prekvapený. Vo vačšom štýle než napríklad PRINC Z PERZIE s dobrým hereckým obsadením, hudbou, kostýmami a skvelými efektami...určite ak ste fanúšikmi akčného Fantasy filmu tak určite odporúčam tento filmový kúsok.... ()

ferdomravec

Taka mila jemne naivna fanasy. Pekny vizual, prijemni herci a jeden ultra rychly havkac. Na 127 minut malo akcie ale nenudil som sa. Osobne si myslim ze si to nezasluzilo byt taky komercny prepadak. Na druhej strane neviem kde sa stratilo tych 250 milionov / Asi to riesil niekto s bohatymi kusenostami s eurofondami :) / u mna tak 65% ()

pekos

Príbeh Johna Cartera z rovnomenného fantasy románu bol oživený skvelým spôsobom. Asi tým najlepším, akým to bolo možné pri súčasnom stupni filmárskeho umenia. Je veľmi málo filmov, ktoré dokážu na "prvé videnie" zaujať a tento film ku nim rozhodne patrí. Stádový efekt zatracovania filmu hodnotiacimi sa u Johna Cartera prejavil a mnohí z hodnotiacich radili film do kategórie nevydarených sci-fi filmov. Preto doporučujem každému milovníkovi fantasy, aby si s chuťou pozrel tento film, ktorého spracovanie predstavuje vrchol fantasy kategórie, ktorý prevalcoval aj pompéznych Hobitov. Film je možné pozerať mnohonásobne, rozhodne vždy objavíte niečo, čo ste vo filme predtým prehliadli. A neverte tým, ktorí píšu o klišé vo filme, stokrát videného. Film je natočený podľa románu a nie podľa vymysleného scenáru. Poznámka na záver: spisovateľ Edgar Rice Burroughs, ktorý napísal príbeh o John Carterovi, žil v 19. storočí !!!! Ak si to rozmeníte na drobné - predbehol všetkých Avatarov, Hviezdne vojny a iných sci-fi scenáristov. Kto potom teda kopíruje ??? ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády