Axxl

Bez kýblu kafe a notné dávky trpělivosti naprosto nekoukatelné,nedejbože až do konce.Marně vzpomínám na světlejší okamžiky,humor jsem v tom hledal marně,akce mě moc nebraly a nechci být sprostý,proto dialogy nekomentuji.Kdyby to smrskli do půl hodinky,snad by to šlo přežít.Takhle jsem už po půl hodině hledal cokoliv,co odpoutá mou pozornost od obrazovky.Koukat na to sám,vypínám.1* ()

smirec1

V celku zaujimavy film...58hviezd nakolko sa mi pacil koniec filmu a celkovo bol dobe spracovany a nenudil...akurat nechapem ako to, ze sonda curiosity nenasla ziadne znamky dychatelnej atmosfery na Marse...;-) ()

there

Ten film není pro náš východní blok, protože nás minula 40.-60. léta v USA proudu sci-fi. Heroistická sci-fi o pozemštanovi na Marsu ( např. Michaela Moorcooka, apod ) Tím pro to u nás nevzniklo myšlenkové podhoubí. Sám o sobě se mi film vcelku líbil ( i ta princezna - což se ve filme a pohádkách moc nenosí). Děj je prostě podobný všem knihám z toho myšlenkového proudu, kdy obyčejný(neobyčejný) pozemštan dorazí na Mars v době kdy je ještě obyvatelný získá obyčejné(neobyčejné) schopnosti,porazí nepřátele a zamiluje se do Marsovské princezny a ona do něj, což se od pohádek Boženy Němcové a Káji Erbena zase tak neliší. Kamera není špatná, kostýmy v pohodě, počítačové efekty lepší než dobré, hudba nijak vyjímečná. Výhoda je FullHD kvalita. Prostě rodinný film na nedělní odpoledne. ()

Bajerys

20% Vysoko rozpočtový film, který je pro mě katastrofa ale věřím, že ostatním se tento film líbit asi bude. I přes to, že ve filmu je pár dobrých scén, tak tento film to naprosto nezachraňuje. Herecké výkony mi přišli tragické i hudba je tu celkem dost nevýrazná. Celý film je dost chaotický a přišlo mi že i když film stál 250 miliónů, tak nemá co nabídnout. Pro mě obrovské zklamání, možná až průser. ()

r6AndrEw odpad!

Je vidět, že knihy tu četli tak dva lidi. Já jsem jeden z nich. Mám za sebou všechny ze série pána marsu. Byť už ty se mi moc nelíbily kvůli nesmyslnosti určitých až bezvýchodných situací a jejich ještě nesmyslnějších řešení (zázračné náhody, příchody posil na poslední chvíli, útěky na poslední chvíli, atp.), byly napsány čtivě. Tento film nemá ovšem s knihou Princezna z Marsu společného nic. Možná tak postavy, přičemž vztahy mezi nimi, potažmo národy Heliem a Zodangou, nehledě na zelené marťany z národa Tharků, důsledně ignoruje. Člověk tak sleduje jakousi chaotickou změť událostí pozemšťana zázračně se ocitnuvšího na marsu (opravdu nepotřebujete žádný amulet a magickou průpovídku). Ne, opravdu to není zajímavé. Ne, opravdu to není hodné shlédnutí. Ne, opravdu to nestálo za ty prachy. Děkuji nechci. Rád bych dal 1* za pokus, ale vzhledem k relativně vysokému hodnocení z rukou neznalých, musím dát odpad. Ostatně, udělám to rád, takovéto slátaniny by neměly nikdy spatřit světlo světa. Prznění knižních předloh MUSÍ přestat. Po shlédnutí tohoto braku a hrůzy s názvem Enderova hra, se obávám o budoucnost jedné z nejskvělejších scifi knižních sérií - Kantosu Hyperionu. ()

darius1706

Tak jsem to dokoukal a nechápu, že to byl až takový propadák. Jasně, byla to kravina, jako 98 % toho, na co jsem zatím koukal. Ale že by to bylo zdaleka nejhorší, to fakt říci nemůžu. Naopak, docela jsem se bavil a odvážné kostýmky hlavní hrdinky docela ušly. Až si říkám, že je docela škoda, že nebudou ta plánovaná pokračování. Jinak to ale bylo o výrazně delší chlup lepší, než Flynn Carsen, zkrátka oddychovka, když v sobotu není do čeho píchnout. ()

AdamSmith

Fantazie. Skvělý příběh s nádhernou atmosférou a dechberoucími lokacemi mě naprosto učarovali. Podle mě jeden z nejméně doceněných filmů. ()

Maratonec

V mládí můj nejoblíbenější komiks.Nutno podotknout,že by si zasloužil lepší filmové zpracování.Hlavně mám problém s hlavní rolí,kterou zahrál nevýrazný Taylor Kitsch.Na tenhle film jsem se těšil a po druhém shlédnutí musím jednu hvězdu ubrat,poněvadž chci být objektivní.Proto reviduji své 4 hvězdy na 3. ()

Paan

Jsa zcela nepolíben předlohou, nečekal jsem nic převratného, spíš blbost. Byl jsem však velice mile překvapen tím, že zápletka nepostrádá, ba naopak využívá jednu esenciální informaci. A sice že jiné planety mají jinou gravitaci. Nepamatuju si, že by to byť jediné další sci-fi odehrávající se na jiné planetě nějak zvlášť bralo na vědomí, jestli vůbec. John Carter tak dává slušně za uši všem ostatním představitelům žánru a už jen proto stojí za to. Příběh hodnotit zatím nebudu, žádá si do budoucna ještě jedno opakování a o něco soustředěnější oko. ()

Drslw

Keď uvážime, že ide o viac než sto rokov starú predlohu, ktorá vlastne stála na začiatku žánru a nemala sa od koho učiť, o astronómii tej doby ani nehovoriac, tak ide o jednu z najlepších a najvernejších adaptácií. V rámci svojho sveta, vymysleného Burroughsom, funguje dokonale, a ani neporušuje zákony logiky a fyziky o nič viac, než dnešná bežná detektívka. Ftípky super, hlavní predstavitelia super, vedľajší predstavitelia tiež, estetika nádherná, dialógy bez chyby, tempo pekne graduje a počítačové rasy, možno až na tie opice, úplne ako živé. Vlastne si neviem spomenúť ani na jeden okamih, keď by na plátne bolo niečo trápne - a to je dnes pri blockbusteroch véééééľká vzácnosť... Veľmi dúfam, že bude pokračovanie, tento Carter si to zaslúži! ()

Marelis

Skočíte do jiného světa, najdete tu správnou partu a velkou lásku, k tomu všemu si odpustíte, zachráníte říši, zažijete velkou bolest z odloučení a při té touze dostat se zpět zapnete mozek. Nakonec se vracíte domů. Nejen z jiné planety, ale i z kina a v sobě cítíte tu lásku a touhu, to naplnění, že je - snad - možné i něco takového. Kamera je příjemná a bojové scény nepůsobí uměle. Příjemný výlet do fantazie. ()

judas p

Ano, jsem zaujatý. Miloval jsem jako kluk ten komiks, co vycházel v Ábíčku, proto jsem se moc těšil i na film. Hrdina je sympaťák, princezna je kočka (a není blbá). Není to oscarové drama, ale super zábava. Já to mám radši, než SW, nebo ST, bohužel, dvojku asi nenatočí. ()

vadox

Nie som prilis velky fanusik fantasy, ale tento film ma vtiahol do seba. Zaujimavy pribeh, vynikajuce vizualne spracovanie. Spociatku dej nebol az taky zaujimavy, ale po chvili som sa od toho nevedel odtrhnut. Ma to pribeh, spad, stipka humoru, trosku romantiky a zaujimave zakocenie - taky koniec som necakal. Co mi trochu prekazalo je (ako v kazdom americkom filme), ze tam musi byt bozkavacia scena hlavnych protagonistov - preto o hviezdicku menej. Ale inak sa mi to velmi pacilo. Neviem pochopit, preco to bol po uvedeni taky prepadak. Holt, za oceanom asi maju iny vkus a nazor na taketo prijemne pozeratelne dielko, ako my tu, "pred oceanom" :-) ()

Rangifer

Když pominu pár vědeckých faktů ohledně Marsu a že jde o finanční propadák, tak musím uznat, že film se mi líbil. Knižní adaptací neznám, nemohu to s filmem porovnat. Příběh i triky jsou dobré. Podle mě, si tenhle film nezaslouží takové hanění. Má v sobě taky nějaké to kouzlo, kterému málokdo porozumí. ()

vlcekmirek

Celkem dobrý fantasy film, na to, nebo snad právě proto, jak je stará předloha se film povedl, má příběh, děj, není to jen akční přehlídka vizuálních efektů. A čtvrtou hvězdu jsem dal díky tomu, že si pamatuju komix z Ábíčka. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády