mapar

Naprosto čistokrevná popcornovka, rodná sestra Pirátů z Karibiku. Velkorozpočtové scifi podle kvalitní předlohy prostě musí dopadnout dobře. A v podstatě myslím, že k tomu ani moc nechybělo. Bavil jsem se celkem slušně, epický rámec filmu dokáže strhnout i přes to, že je film až příliš okatě cílen na přístupnost 0+. Ale takové filmy se točily, když jsem byl malý, a to je myslím první velká chyba. Je jedno, že samotná kniha je ve skutečnosti předlohou a inspirací pro vše od Hvězdných válek až po Avatara, film přišel až po nich, a tvůrci by se měli hodně snažit, aby výsledek nevypadal jako "Pejsek a kočička jsou fanoušci scifi filmů a točí vlastní". Film je to dobrý, ale jen pokud se vám podaří z hlavy vytěsnat všechny zásadnější scifi filmy posledních 30 let. Druhá velká chyba je, že film je dobrý jen asi prvních 110 minut. Sestřih mi přijde úplně uhozený. Nejdřív se dvě hodiny pečlivě buduje svět, vysvětlují jeho pravidla, představují postavy a vůbec, a pak jednou někdo zapne rychlé přetáčení a zbylé tři hodiny filmu dovypráví v pěti minutách. Díky tomuhle spackanému závěru jsem si opravdu připadal při odchodu z kina okradený. Tedy ne že by film neobsahoval spoustu dějových chyb a nelogických situací (proč proboha dělají zrovna tohle), ale to víceméně od popcornové scifi i očekávám, ten závěr je ale hodně velké zvěrstvo. PS: Lynn Collins to tam vážně sekne. ()

woody.birch

Kandidát na titul „Propadák roku“. Měsíce jsem skoro denně koukal, jak to vypadá s výročním zfilmováním „Princezny z Marsu“. Informací bylo nejdřív pomálu a pak se začaly objevovat rozpaky. Když všude čtete prohlášení režiséra, jak skvěle zvládá svou práci a jak moc tématu rozumí, tak je dobré zpozornět. Když jsem se pak dozvěděl, že bude uveřejněný první trailer, odpočítával jsem minuty do páté hodiny odpoledne (Aspoň myslím, že to bylo pět hodin – tedy deset hodin pacifického času. Prověřovat to ale nehodlám ;-)) Zatím to byl jen úlek. Tohle není „můj Barsoom“, jak jsem o něm četl v knížkách a komiksech! Přiřítil se březen 2012 a na Cartera se šlo s partou scifistů do IMAXu. A to byl konec všech nadějí. Realizační parta v čele s Andrew Stantonem se pokoušela vylepšit všechno možné a přitom zvorali, co se dalo. Původní sto let starý příběh měl své vnitřní kouzlo a logiku děje. To co z něj zbylo už není příběh z Barsoomu. Hlavní představitel přesně odpovídá dnešním tabulkovým požadavkům na hollywoodského hrdinu. Lehce přiteplený hezounek, který se na začátku ukáže jako rebelující „misfit“. Jenže Tayloru Kitschovi jeho roli Vládce Marsu prostě nedokážu uvěřit. Něco podobného platí i o Dejah Thoris. Ciarán Hinds mě přesvědčil, že je ten správný Julius Gaius Caesar. Ale jako vládce „nejskvělejšího města Barsoomu“ už prostě tak přesvědčivý není. Mark Strong svou práci odvádí slušně, i když jeho postava (tak jako všichni Thernové) je naprosto nesmyslná. Dominic West, James Purefoy a Tharkové už nic zachránit nemůžou. Stejně tak jako nic nemůže zachránit velkolepost scén. Podívaná je to vskutku úžasná. Aby taky ne – za ty prachy. I když skoro musím přemýšle kam všechny ty megadolary odtekly. V některých chvílích to není zrovna ono. Například, když se karavana valí marsovskou pouští, má divák dojem ještěrek lezoucích po písku na pláži. Že by se už i američtí filmaři učili tunelovat? S napětím teď sleduji vývoj tržeb a doufám, že John Carter bude dost velký propadák, aby šel John Carter k ledu a za pár (desítek) let dostal jiný režisér šanci zachránit, co se dá. Pokud by John Carter byl jen samostatný film, možná bych mu dal i skoro tři hvězdičky. Jenže bohužel vidím, co všechno se ztratilo. Pro diváka, který ale nezná původní předlohu a hledá dobrodružný film, je to přijatelná volba. PS: Andrew Stanton se pokouší zachránit vlastní pozadí a ukazuje, jak by to mohlo vypadat v nesestříhané verzi. Existuje tak například - 'John Carter': See the original opening scene criticized by Pixar's brain trust - . Já jsem už asi příliš zaujatý, protože tam vidím jen vykradenou Lynchovu Dunu. ()

Nereida18

A vlastně proč ne. Docela slušné sci-fi a fantasy zároveň. A hlavně ORIGINÁLNÍ. John Carter je prostě sympaťák, kterého si musíte zamilovat. Princezna je taková inteligentní drsňačka, bohužel mi moc nesedla. Je to opravdu zajímavý příběh plný záporáků, se kterými si John musí poradit. Parádně se vždy bavím. ()

Mikkys

Pěkně vizuálně zpracováno, což mi celkem stačí. Děj je pochopitelný a vše celkem dobře šlape bez logických výkyvů. Jen herec jako hlavní postava se mi nelíbí, raději bych tam viděl někoho jinýho. ()

BMAXX

Do středně velkého hrnce nakrájíme trochu Avatara, přidáme špetku Star Wars a nakonec přimícháme trošku Stardustu. Pak už jen stačí pár hodin povařit a můžeme podávat výsledný pokrm - John Carter. Dobrou chuť. ()

Shelma

Skvělá jízda mezi dvěma světy ve stylu mixu fantasy a sci-fi, tedy povětšinou dějově spíše na Marsu. Docela milé pojetí rozdílu zemské gravitace na Marsu a na Zemi sebou přináší spoustu jedinečných akčních momentek, které musí pobavit děti i dospělé. Já se bavila minimálně na ty čtyři hvězdy, které si film získal zaslouženě za fantazii, skvělé efekty a domácí mazlíčky :) ()

KT_2011

Něco tak strašného se jen tak nevidí. Znásilnění chudáka Burroughse, poprava filmového řemesla. Hádanka: ve "filmu" je jedna jediná scéna, která vcelku věrně odpovídá knižní "předloze", najdete ji? ()

Stingray

Škoda,přeškoda, že Cartera nehrál Gerard Butler,že ho někdo nezfilmoval dříve než Star Wars a toho že záporáci stáli za prd. Alespoň už teď víme co četli Steven,George a James jako malý kluci. ()

Kritak

Sláva tomu kdosi řekl udelame sci-fi co bude mít smisluplný příběch a opravdu ho udělal.Co se týče zvlašních efektů a jejich použití tak to zvladli na výbornou a hlavního hrdinu nadopovaného HOPSINKOVOU štávou musíte brad s humorem nebo nadsáskou jinak vám to skazí celí dojem filmu. ()

PanPopleta

Velmi koukatelné zpracování a kostýmy apod. , ale nelogický příběh a nelogické počínání. Ale to se dá u tohoto žánru odpustiti, ale ten hlavní hrdina (Tajlor Kíč) je naprosto příšerný... Ten člověk vůbec neumí hrát !!! Už v Battleship jsem si ho všiml.... A ten jeho výraz je úplně na pěst !!! ()

Ighy

Skvělá podívaná pro milovníky sci-fi. Efekty propracovaný, děj taky a zelení čtyřruký marťani jsou impozantní. Je to perfektní pro ty, kteří si chtějí zpříjemnit večer nějakým nenáročným a oddechovým filmem . A jak už tu kolega psal žabopes stojí za to ;) ()

Lucasoff

Dlouho, předlouho jsem odkládal shlédnutí Johna Cartera. Až když jsem jednoho večera nevěděl na co se podívat, přišla na něj konečně řada. A co se nestalo? Byl jsem nadšen! Opravdu velmi povedená fantasy taškařice. Pokud jste naladěni na tuto vlnu, budete se královsky bavit. Nechápu pouhých 65% hodnocení, u mě v jasně červených hodnotách. ()

petronella

Tak tento film ma doslova sklamal. Pripominalo mi to Flesha Gordona. Ako napad celkom dobre, ale miestami az nudne. Velke sklamanie, dufam, ze nebude dvojka. ()

Lu Tze

Je to rebel! Desítky vojáků zhmoždil, stovky emzáků zabil a v podstatě všechny okolo zesměšnil. Z počátku budící nedůvěru ale nakonec výborná fantasy pohádka. Škoda jen že z nepochopitelných důvodů byla hlavní postava Taylora Kitsche tak zapřísáhle rebelská, jelikož někdy to bylo až křečovité. Některé aspekty příběhu trochu nelogické ale jinak příjemná oddychovka. A hlavně se to líbilo i ženě :) ()

Kovlad

Ja som sa skvele bavil cely film. Logické chyby asi nemá v takomto filme zmysel hladať a nebolo ich veľa takže u mna prijemne osvieženie po tom čo som nedávno dopozeral Scottovho Prometea, ktorý u mna prepadol pod čiernu zem až na dno kanala. Scifi rozprávka ako sa patrí "se vším všudy". ()

eexDon

Für mich - 65%, - /Taylor - mi moc nesedl, v Battleship ještě jo, ale tady ne, zmatečný děj - občas jsem se ztrácel, ikdyž ono to bylo vlastně celkem jedno, děj - největší mínus, ten se teda vůbec nepovedl, tak jako asi i ta kniha, ikdyž film skoro nikdy nedosáhne na knihu, ale i tak: spojit USA roku 1868 a Mars v občanské válce - nic pro mě/, + /Lynn - jakožto hlavní číča ve filmu, celkem pěkná jako CZJ v Zorru nebo Pasti - celkem pěkná princezna z Marsu, dojem z toho filmu - ten rozpočet je vidět/narozdíl třeba od QoS/ - triky, stopáž.../, hodnocení - hybrid jako Cowboys & Aliens ale s větším rozpočtem, nedivím se neúspěchu, nejsem moc nadšený pro tyto hybridy, tedy jen tak tak ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády