Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

Pethushka

Jeden z nejlépe zpracovaných thrillerů, co jsem kdy viděla. Na to, že tvůrci odhalili vraha už na začátku, se jim perfektně podařilo udržet divákovu pozornost až do konce. Nebyli by to Korejci, kdyby si nedělali srandu z policistů, takže jejich postupy působí jako vždy dost komicky, ale to už je prostě součástí. Největší perličkou je ovšem samotný vrah. Z jeho chování a klidu, s jakým dělal všechna ta svinstva, mi šel mráz po zádech. Tohle se musí vidět. 5* ()

sniper18

Je to vydarený thriller z juhokórejskej produkcie. Má výborný príbeh o bývalom detektívovi, v súčasnosti zamestnávateľom žien na eskortný servis, ktorý pošle jednu zo svojich zamestnankýň aj napriek chorobe k zákazníkovi, ale uvedomí si, že práve u neho sa mu už stratilo viacero žien a má čo dočinenia so sériovým vrahom. A tak ju musí nájsť skôr, než bude neskoro. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej nie je ani až tak predvídateľný, ako by sa dalo čakať, hlavne ma prekvapilo, že vrah je divákovi známy už po krátkom čase, ale filmu to aj tak vôbec neubližuje, dej je po celý čas dostatočne zaujímavý a udržuje si slušné tempo, prvá polovica je výborná a aj napínavá, nasledujúca hodina už nepôsobí až tak výborne, ale stále je veľmi zaujímavá a bez jediného slabého miesta a opäť to vylepšuje záverečná fáza, kedy sa vráti napätie. Takže som rozhodne spokojný, polovica celého času filmu je výborná a polovica trochu slabšia, ale stále veľmi vydarená. A oceňujem, že film a to hlavne úvodná polhodinka má takú surovú atmosféru. O akcii sa tu ani moc hovoriť nedá, film obsahuje prakticky len jednu pešiu naháňačku, pár maličkostí a niekoľko likvidácií, ale hlavne mimo záber, no aj tak to celé hlavne kvôli tej surovej atmosfére a napätiu pôsobí dostatočne pôsobivo. S hereckým obsadením som spokojný, síce hlavné duo stojace na opačných stranách je po všetkých stránkach mimimálne o triedu slabšie, ako z podobného I saw devil, hlavne záporák tu dojmom sériového vraha moc nepôsobí, ale aj tak sa vzťah k obom vytvoriť dá, potešila ma aj Seo Yeong-hie v hlavnej ženskej úlohe, ktorej sa dá určite fandiť a to nielen kvôli rovnako dobre zahranej dcére, ale páčia sa mi tu všetky postavy a to aj policajti, ktorí ma potešili hlavne v zaujímavej scéne, v ktorej nechajú hlavného hrdinu so záporákom samého. Réžia a technická stránka síce na žánrovú špičku nemajú, ale inak s nimi nemám žiadny problém. Chaser je vydarený napínavý thriller so surovou atmosférou a bez jediného slabého miesta, takže rozhodne stojí za pozornosť. 78% ()

*CARNIFEX*

Jung-ho je bývalým detektívom Soulskej polície, ktorého prepustenia za korupciu. Jeho momentálnym živobytím je poskytovanie niekoľkých žien na eskortu. Ani v tejto brandži sa mu, ale veľmi nedarí. Dve dievčatá odišli bez akéhokoľvek vysvetlenia a Jung-ho sa dostáva do veľkých strát. Keď sa ozve neznámi zákazník a on už nemá žiadnu voľbu, vyštve do "práce" chorú Mi-jin. Zdá sa, že aspoň tento večer zarobí na svoje dlžoby. Opak je však pravdou. Rovnako ako predošlé dievčatá, mizne aj Mi-jin. Jung-hon si razom uvedomí, že posledný obslúžený zákazník, nebude len tak obyčajným chlapom, platiacim za sexuálne orgie. Podarí sa mu zachrániť matku malého dievčaťa? Najprv by som rád uviedol, že sa v prvom rade jedná o KRIMI, čiže film je predovšetkým vyobrazením policajného pátrania. Kto nemá v obľube tento druh priebehu deja, len ťažko bude spokojný. Ja osobne som bol. "Štvanec" pôsobí v porovnaní s inými podobnými snímkami dostatočne reálne. A to je jeho najväčším "plusom". Záver je typickou thriller-drámou, ktorá svojim rozuzlením "nenaserie" a zároveň neuspokojí len málo koho. Aj takto to môže dopadnúť .. ()

Vyrida

Na asijských filmech miluju ten pocit, kdy se divák dostává do rozpaků, jestli to co právě sleduje je bráno opravdu vážně, nebo se jedná pouze o nějakou recesi. Už způsoby vražedných praktik hlavního záporaka v tomto filmu jsou na první pohled prováděny brutalními až chladnými způsoby, které můžou leckoho zároveň i šokovat. Přesto všechno jsem se v desítkách případech smíchy v posteli přímo válel, což neukazuje mou zvrácenou povahu ( aspoň v to doufám ), ale umění jakým je vše ve filmu zlehčováno. Stačí si jen připomenout onu hlavní příčinu, která celé to vraždicí divadelko odstartovala a člověku se dere úsměv do tváře sám. Na zpříjemnění večera přímo ideální volba. ()

Campbell

Celkem parádní Korejskej thriller, kterej má parádního hlavního záporáka, ten to zahrál tak dokonale že jsem si málem ustříkl do kalhot blahem a nemíně na tom je i drsný detektiv, kterej pro pěstí nejde daleko. I přes průměrnej příběh jsou postavy zahrané fakt dokonale. Drsnější scény jsou parádní a pochmurná atmosféra je fakt parádní. Ty dvě hodiny utekly setsakra rychle. ()

• Po filmech The Good, the Bad, the Weird (2008) a Scandal Makers (2008) se snímek stal třetím nejsledovanějším a nejnavštěvovanějším filmem v kinech Jižní Korei za rok 2008. (Terva)
  • Young-chul Yoo je ve skutečnosti nechvalně proslulým jihokorejským sériovým vrahem a uznaným kanibalem, který v období od září roku 2003 do července roku následujícího, tedy roku 2004, zavraždil nad dvě desítky lidí. K usmrcení bylo jeho primární zbraní kladivo. Jeho oběťmi byli ve většině případů prostitutky a staří bohatí muži. Tři ze svých obětí Young-chul spálil na prach, na jedenácti jeho obětech bylo soudními znalci shledáno značné posmrtné fyziologické zohavení, zatímco jiným chyběla část vnitřností, které vrah, jak u soudního přelíčení později sám prohlásil, pozřel. Jeho případ nabral nebývalého mediálního zájmu, který vyústil jeho koordinovanou popravou v červnu roku 2005. V obhajobu vlastního konání během soudního přelíčené Young-chul odpověděl: „Ženy by neměly být courami a bohatí by si měli býti vědomi svých činů". Filmová postava Young-min Ji, ztvárněná jihokorejským hercem Jung-woo Ha, je filmovými tvůrci vytvořena právě dle jeho osoby. (Conspi)
  • Ve scéně, kdy Joong-ho (Yun-Seok Kim) honí Young-min (Jung-woo Ha) a ten uklouzne, nebyla původně ve scénáři. Herec Jung-woo se bavil klouzáním na kluzkém chodníku a kameraman náhodou zachytil jeho pád. Režiséru Hong-jinovi se to natolik líbilo, že nehodu zařadil do scénáře a následně do celého snímku. (dinamit_1)

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)