Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

IvoB

Výborný thriller, jenž si nebere servítky. Celý snímek je velmi temný, krvavý (!) a v jistém smyslu i nepředvídatelný. Určitě nečekejte nějaké bezchybné, kladné charaktery (ani hlavní postava není žádný svatoušek), či nějakým způsobem odlehčený závěr. Rozbíjení nastavených očekávání může kdekoho docela rozladit, avšak mně je tento nekompromisní přístup velmi sympatický – 4*. ()

lucijelucije

Je to brutální a surrealistický film, který nezná slitování. Herecké výkony jsou nevyslovitelné, kamera je vtíravá, a nebezpečná. H.-jin Na, nás pochytal jako včely na med. Někdy si přejete, ať nevíte, tady si nepřejete nic jiného, než to, ať víte, ať je vaše dedukce správná, a ať milost, které se tady nedostává, si své místo v závěru najde. Takových snímků, jako je Chugyeogja je málo. Otázka je, jestli je to dobře, nebo špatně. 7/10 ()

janesX

Tento krimi thriller s atmosférou "Sedem", to mohol určite dotiahnuť o dosť ďalej, ak by neobsahoval tých pár nepochopitelností, ktoré mne ešte dlho po záverečných titulkoch ostali vŕtať v hlave. Celkom určite sa pritom nejedná o chyby v scenári, keďže sa na ňom podieľali tri osoby a ďalších "x" osôb ho muselo pred filmovaním čítať. Fakt mi nejde do hlavy, že pri pátraní po jednej osobe (v desať miliónovej metropole) bývalý detektív nabúra autom presne do toho správneho. Chyba v dabingu to asi tiež nebola, a s mojim sluchom už vôbec. spoiler Keď ráno obvineného prepúšťajú na slobodu (po tom čo sa ku všetkému priznal!), má plný balík s cigaretami a následne asi o jednu scénu ďalej zisťuje že mu došli cigarety, a opäť - zavíta do toho správneho obchodu. Hlúpe správanie predavačky je už v poriadku, ako aj nezdvihnutý telefón, čo bola preveľká škoda, je to ale normálne. Inak celý dej sa časovo odohráva v priebehu jednej policajnej služby, všetko ostatné pôsobí veľmi temne a zároveň tak realisticky, že by som asi najradšej tie nedostatky prehliadol... ()

woodsman

ty kokos tak toto bol dost neprijemny film zmrd masovy vrah zabija prostitutky majzlom a kladivom boha skoda ze ju zabil a ta predavacka bola sprosta skoda no ()

buzzwoody

Korejská bezútěšnost na plný pecky, atmosféricky rozestoupená mezi melancholičtějším "Memories of Murder" a brutálnějším "I Saw the Devil". Nezvykle postavená struktura s nepředvídatelným vývojem a mentální lomcovák pro téměř nenapravitelného antihrdinu uprostřed nekompetentního policejního sboru. A pro diváka taktéž. ()

Dr Lizal

Ufff....Citlivě a zároveň brutálně natočená jihokorejská perla o bývalém poldovi a nyní pásakovi, který jde tvrdě za záchranou své ovečky. Povedená režie a nadprůměrný výkon Yun-seok Kima výústí ve velmi silný filmový zážitek. Asijskou tvorbu už odteď nesmím takhle zanedbávat. ()

Nethar

Jeden z těch lepších korejských thrillerů. Pěkně provedené. A když už si myslíte, že to skončí jako klasický thriller americký, vyvede vás příběh z omylu. Hlavní vadou na kráse je chování policie, která je tak neschopná a přiblble až nesmyslně se chovající, až se tomu nedá věřit. ()

Tomu.Ver

Mrazivý a niekedy aj dosť komediálny skvost, z časti podľa skutočného príbehu, plynúci jednou celou nocou a nasledujúcim dňom, kde koniec filmu zavraždi nie jedného filmárika. To nevymyslíš, to je Korea. ()

mira007

Jihokorejský thriller s lehce hororovým napětím, který je vystavěn trochu jinak než jsme zvyklí, vrah je dopaden během dvaceti minut ale v dalších sto minutách je to celkem strhující jízda, která jen maličko drhne v mých očích díky jinaké kultuře vyprávění, a smyslu pro humor ( ale oproti čínské a japonské je to skoro evropské). Hlavní hrdina sice teda úplně kladný hrdina není, ale člověk mu fandí. Celkově to je milé překvapení, které dokazuje že Korea ( Jižní!!!) je schopná točit opravdu skvělé mezinárodně konkurenceschopné filmy, které neoplývají americkými schematy. ()

Yoss

Je to opäť originálny kórejský krimithriller s perfektnou atmosférou, ale čo mi nejde v príbehu pochopiť, je neschopnosť policajtov. Aby nechali ujsť sériového vraha, ktorý sa im priznal, mi príde ako dychberúca a absolútne nelogická sprostosť. Ale napriek tomu mal príbeh grády a skvelé temné vyvrcholenie. ()

tomisaburo

perfektní záležitost a příjemné překvapení. vrah je kliďas a i když si vezme kladivo a majzlík, aby mohl strachem šílené oběti proklepnout lebku, dělá to s klidem a fortelem jakoby sundával nemoderní obkladačky v koupelně. hrdina by na můj vkus mohl být trošku větší brousek, ale takhle působí aspoň věrohodně. doporučuju. ()

(Z)denny

Netušil jsem, že jihokorejská policie dosahuje kvalit té naší pod vedením Vousatého Ministra Johna.. Proto rada do budoucna - udělej si sám! ()

jerenymo

Po dlouhé době rozhodování mezi 5 a 4 *. Nakonec musím dát 4 * za ty policejní přiblblíky a ty jejich manévry. To prostě nepřekousnu. Ale jinak zpracováno velmi pěkně - detektiv vs vrah + malá holčička. Parádních a "nečekaných" posledních pár minut. ()

Strike

Solidní thriller. Bohužel s poměrně častou chybou korejských filmů - příslušníci policejních složek se mnohokrát chovají jako naprostí blbci a idioti. Tento film je zářným příkladem. Proto nemohu jít s hodnocením výše... 6/10 ()

petikacka

Celkem slušné krimi-drama...Ze začátku to dost drhlo...Asi, tak od poloviny to začalo mít hlavu a patu...Ten bejvalej polda se teda taky, choval jako zmrd a teprve skoro ke konci, začal mít nějaký svědomí...Taky chápu, že někteří policajti jsou líní a tupí, všude na světě, ale v Koreji, tedy evidentně více a tihle se mohli směle přirovnat k americkým četníkům z doby Charlieho Chaplina (pokud to nebyla filmová licence)...Brutalita příběhu byla fuck síla i když vlastně skoro nic není vidět...No, já to říkám pořád, že asiati jsou krutá rasa...Modrovous je, ale lepší...Za me 75% ()

honelnik

Po rozbore DaViD´82 nie je čo dodať. Od slova do slova všetko sedí, len by som rád dodal, že záver filmu je jedno velké svinstvo páchané na divákovi. Je mi jedno, aký koniec je pre film lepší, aký dáva väčší zmysel, aký ma má donútiť rozmýšlať...niektoré veci by sa proste mali stať, či je to film, či je to realita, ale ako vidno, nedejú sa. Za dva mesiace si na Chasera ani nespomeniem, ale ak ma pamäť neklame, za posledné dva roky najlepší thriller z J. Kórey. ()

jorgus

vyborny temny thriller ktery slape od zacatku do konce..je s podivem kolik se toho da stacit za jednu noc:)pro nekoho tezko stravitelne finale, ktere i me v jednom momentu "prijemne" prekvapilo..:) ()

KOZLIK

Nejhořší bojovat proti bezmoci, být blízko činu a nevědět o tom a poslední rána kladívkem chyběla k tomu aby mě tento snímek uspokojil naplno. Abych nezapomněl, ta paní v krámku, moc chytrá paní. ()

Vláža

No on by to nebyl vůbec špatný film, natočený je to pěkně, triller má spád a je to opravdu dobrá podívaná, i hudba je skvělá a navíc když je to podle skutečných událostí...., ale to by se v něm nesměla tamní policie chovat jak rekruti z filmu Byl jednou jeden polda. Celý film tak upadá do trapnosti. Policisté se chovají jak retardi, naprosto nemyslící a neschopní. Vůbec nepoužívají zbraně a svoje pravomoce. Přijde mi, že tvůrce spíš filmem kritizuje práci policie než aby vyprávěl příběh masového vraha a to je velká škoda. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)