Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

RigorMortis

Zápletka tuctová že až a chvíľu trvalo, kým som filmu prišiel na chuť, no potom to už stálo za to. Miestami možno prestrelené, brutalita až príliš reálna, no kórejské kriminálky majú proste niečo, čo tým americkým skrátka chýba. Ani The Chaser nebol výnimkou. ()

Oiolaire

Dusivě temný a nepředvídatelný, takový je Chaser. Stísněná atmosféra, kterou jsem naposledy prožíval snad při Memories of Murder, eskalující do skvělého a těžko stravitelného finále. ()

Babulik

Všetko podstatné bolo povedané, alebo napísané, jediné, čo mi vadilo, bola pridlhá stopáž a zbytočne naťahovaný záver so snahou držať diváka za každú cenu v napätí. Ale rád som to autorom tejto príjemne mrazivej kórejskej pecky odpustil... ()

Idealista

Tohle žluté maso je vážně masakr a to doslovně . Je to první film z Koree který mě zcela pohltil . U jiných jsem oceňoval nápady ale tento je emociálně nejnabitější a hlavně na mě nepůsobí vykonstruovaně . Atmosféra je zde patřičně hutná , deprsivní ( a to i díky délce filmu ) . Násilí je tu dost ale to je natočené tak že divákovi sněho není špatně . Jednání policie na mě působí realisticky (2 roky jsem dělal u ostrahy a spousta postupů je i u nás , spoustukrát cajti se mnou jednali hůř než se zlodějem , nejednou jsem se nechal unést emocemi a pak jsem byl já za špatného , nemluvě o tom že u nás byl případ manželú kteří mučili a zabili několik starých lidí a vyšetřovatelé si to nikterak nespojili - mám dojem že to uzaviráli jako nehody atd. ) . Jednoduše řečeno na tento film do smrti nezapomenu ( doufám že nezemřu po ráně kladivem ) . ()

exoomer

Tak a teraz ju zabije. A, tak este nie. Tak, ale teraz uz dostala poriadnu po hlave, uz je mrtva. A, vlastne nie. Uz ho chytili. Vlastne nie. Ale teraz ho uz naozaj chytili a ide do basy. A vlastne nie. Konecne nasli byt kde je ta holka. Ou, zase nie. A maju ho v hrsti. Alebo nie? Wow, uz je to zaverecna bitka, teraz ho ten dobry zabije. A, tak nie, zly zabije dobreho. A vlastne nie. Dobre, uz ho zaskrtil a ten lezi na zemi a nehybe sa, happy end. N-I-E. Posledna sekunda filmu: A teraz mu rozjebe hlavu kladivom. A - VLASTNE - DO PICE - NIE. Co za primrdany film to je? Sto krat natiahnuty, mal sa skoncit tak po 60 minutach a nie to natahovat a natahovat, az to zacine byt trapne a je to trapne az do konca. ()

xpaja

Námět je skvělý, navíc inspirován skutečnými událostmi, ale to zpracování. Přece není možné, aby se korejští policajti při vyšetřování chovali takhle. I děti ve školce při hře na policajty předvedou více profesionality a racionálního uvažování než to, co uvidíte v tomhle filmu. Krom této boty už má zpracování jen samé klady, ale ta bota je tak velká, že i yetimu by z ní vyklouzávala noha. A to prostě nemůžu přehlédnout. Dávám --- == 70 % == --- . ()

DonBraso

Geniální dílo.Neznám krimi thriller,kde bych se dvakrát hlasitě zasmál.Někoho možná bude štvát zde zmíněná pitomá policejní taškařice,ale já tohle žral.Vlastně kompars byl celý hrozně povedený a ústřední dvojice,kdy bývalej detektiv pátrá po zmizelé holce a jeden kumštýř,který to má rád zásadně kladivem a na zahradě sází mrtvá těla,tak jste jako divák v blahobytu.Naprosto parádní remix žánrů,kdy si myslím,že to i mírná komedie prostě je,kdy Jung-ho a jeho parťák,kterýho vždycky osočí jakej je to lempl,prostě vyvolá i úsměvné scény,kdy nejvíc povedená je,jak vyběhne z auta a přesně stejnám během,aby předběnul svého pána a hned je opět vokřiknut,až běží do háje a na druhou stranu.Chce to prostě vidět.Celkově akční scény jsou jen v běhu docela dlouhém a zásadně do kopce,kde je svižný přehledný střih samozřejmostí.Máme tu i lechce krvavé lázně,kdy začátek vypadal pomalu jak z hororu,kde se bude hodně kuchat.Prostě hrozně příjemný mix všeho,ale hlavní je tu kriminální zápletka.Je strašně fajn jak si režisér dokáže poradit a divákům hned ukáže vraha.Líbí se mi,že policejní složky jsou tam záměrně takhle vykresleny,protože všechno není vždycky jak ve stovkách filmů.Není tu žádný příšerný kiks,který by člověka rval za uši,proč tohle neudělá jinak.Jen tu malinko není zrovna moc hudby,ale i to kupodivu bez ní jde skvěle.Film má skvělé tempo,takže i pro ty,co se někdy nudí u filmu,zde nebudou mít čas usnout,protože se začíná pomalu hned od první minuty.Prostě celkově si tu každý najde to svoje.Já si našel vše. ()

solisoli

dramatický príbeh Kórejskej kinematografii sa z kriminálneho melancholického postoja prehupol do akčného režimu, kde už kriminálna autentickosť stratila logiku. Akési absurdné vyšetrovanie, kde sa podozrivý prizná k viacnásobným vraždám. Tu sa ale objaví neznámi pán a vrah je opäť na slobode a vraždí si ďalej. Pribúdajúcim časom príbeh naberal na takých obrátkach, že réžia už nechápala samá, čo vlastne produkuje aj keď náboj to malo, ale logiku nie. ()

GOGAN

Je to takové jako když jste na toaletě, a máte jasný úmysl, ale do prkéné ohrady nemáte toaletní papír, sakra správné místo, vše dělám dobře , ale ten kus papíru chybí, a tak ze zdánlivé "jednoduché" záležitosti se stane téměř neřešitelná věc. Řešení tu jsou, ale nejsou moc v rámci přijatých konvencí a pravidel obecně uznávaných. Stále si kladete otázku, "ten toaleťák tu musí být, jinam se přeci nedává, nebo ?", a tak v rámci svých omezení hledáte. A do toho víte, že místnost musíte opustit do 12 hodin (obeznámení chápou) . Najdou se i tací co na první pohled chtějí pomoci, ale nakonec jste za blbce vy že jste vlez na mísu bez ověření zda tam je ta příslušná pomůcka. Dvanáctá se blíží a situace začíná trochu zasmrádat. A co čert nechtěl při hledání toaleťáku najdete smutnou a nevinou bílou myšku, které hledá maminku. Jak tohle dopadne ? ()

HanzoBureshi

TEMNÝ RANDÁL!!! Tento snímek je opravdu neskutečným dělem, které vystřelilo dost brutální a originální nálož plné hrůzy a zoufalství. První půlhodina je opravdu dost brutálním úvodem, kde je atmosféra opravdu strašidelným zážitkem. Poté přijde ten začátek originálního příběhu, který je velice dobře zpracovaný, protože se jsem se ani na chvíli nenudil, jenomže také to není nejsilnějším článkem filmu. Měl jsem pár nejasností třeba v tom, jak pasák může spolupracovat s policií... ale na toto pomyšlení jsem hned zapomněl, protože ke konci to nabralo ještě lepší atmosféru, než ve skvělém úvodu. Těch posledních 30 minut bylo opravdu neskutečně napínavé, a v jednu chvíli i dost šokující. Kamera je skvělá, při důležitých sekvencích je i dobrá hudba, a po herecké stránce to bylo super, Yoon-seok Kim to dával na pána. Plný počet nedám, ale bylo to neuvěřitelné. Mé hodnocení: 9/10 ()

uncle

Korejské filmy moc nevyhledávám, přijdou mi hodně ukřičený...ovšem tento thriller byl opravdu ,,maso"...... ()

Ajay

I když žluťásci nepatří mezi mé oblíbené herce, v tomhle filmu byli vybráni dobře, v tom smylu,že se dají od sebe odlišit :) Neschopná policie není jen naší doménou, jak film ukazuje jsou na tom všude stejně. Docela ráznej filmík, nechybí tempo a napětí ... ()

huasca

Bylo to opravdu jiné než americké - ještě jsem takovou kritiku vlastní policie nikde neviděla - spíš každý národ má nějakého policajtského supermana - my Zemana, Američani nevímkoho, taky všichni mají strašně důležité prohovory o smyslu věcí - takhle bez nich se mi to líbilo víc, taky hrdinku její vůle po životě a hlavní hrdina dycky zachrání a tady ne - to byl šok, a tady měly prostitutky šaty vybrané s dobrým vkusem, který mnohdy chybí i dámě více na západ ( krom Francie ) ()

djcremo

Dlho som sa odhodlával k tomuto filmu a teraz ani neviem prečo. Pohľad na to ako vyšetruje polícia zločin s otázkou na to, čo na to povedia média. Zvláštne, aký dokáže byť zákon deravý a aj napriek tomu, že sa vám vrah prizná k zločinu, vy s tým nič neurobíte, lebo mu to nemáte ako dokázať. Pohľad na to ako sa vyšetrovanie polície uberá jedným smerom a a vyšetrovanie civila, bývalého policajta iným smerom. Film celkovo dobre natočený a zvládnutý, ale nezaškodilo by mu trošičku skrátiť stopáž aj keď celkovo film nenudil. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)