Tókjó Ghoul (2017)

Když se jedná o převod z anime na live action, tak většinou se nejedná o žádné zlepšení, zvláště když projekt v sobě obsahuje několik fantasy prvků. Tady to tedy původní seriál nepřekonalo, ALE na druhou stranu to není žádný velký průšvih, a docela dobře se na to dívalo. Je to dokonce lepší, než živé zpracování Attack on Titan. Ano, ty CGI prvky, které se týkají třeba kagune nebo kuinke, tak ty občas byly okem mimo, ale i tak ty souboje byly v pohodě. Když mělo dojít na něco velkého, tak k tomu došlo za kamerou místo před, což je asi dobrým rozhodnutím. Cením, že se to příběhově drželo předlohy, ačkoliv to muselo být zkrácené. Postavy byly ok, a Masataka Kubota během posledního souboje byl dobře zahraný psychouš. Na původní seriál to nemá, ale není to špatné. Mé hodnocení: 6/10

Opičí muž (2024)

Monkey Man není vůbec špatný film! Za to ale vůbec skoro něčím nepřekvapil. V podstatě jsem už viděl opravdu podobných filmů. Kdyby snímek vyšel cca před 10 lety, tak bych byl odstřelený. Je tu velice průhledný příběh, který je na druhou stranu skvěle propracován skrz styl a vizuál, viz. třeba mlácení do pytle skrz hudební doprovod bubnů, to byla slast a skvělý pocit. Jenomže se ten snímek skoro odehrává na jednom místě. Od začátku se snaží propracovat na jednom místě, pak se něco stane, chvíli tu je odpočinek, a pak se koná návrat na předchozí místo pro dokončení příběhu, takže to je taky škoda. Akce docela ušla, ale nepřekvapila. Jenže jestli to Dev Patel dělal skoro všechno sám, tak respekt a není to žádná ostuda.  Bavil jsem se, ale odvařen z toho nejsem. Mé hodnocení: 6.5/10

Lovci duchů - Série 10 (2014) (série)

Rozhodně nejlepší řada od šesté série, která se možná zabývá tím nejslabším tématem, ale je až neskutečné, že pouhé znamení nám nadělí mnohem více než nějací leviatani. Takže v tomto ohledu se jedná o super překvápko! Klasicky tu máme zábavně ujeté epizody, a poté tu jsou i chvíle plné napětí, a na konec tu je i dávka nostalgie. Líbí se mi, že se tu více projevila čarodějnická stránka, která nabídne něco jiného, než pořád anděly a démony. A Styne family jsou asi tou nejlepší třešničkou na dortu. Konec série je dobrým našlápnutím na další řadu. Moje TOP epizody: Fan Fiction, Ask Jeeves, The Things We Left Behind, About a Boy, The Executioner's Song, Book of the Damned, The Prisoner. Mé hodnocení: 8/10

Šógun (2024) (seriál)

Jako milovník samurajských projektů jsem čekal hodně dlouho na nějaké zjevení, které se může rovnat historickým nejlepším seriálům, no a pak se objevilo toto. Šógun je parádním příkladem toho, jak jít do nějaké války bez bitvy, což mě ze začátku díky té absenci docela zamrzelo, ale po skončení seriálu jsem si uvědomil, že právě v tom je tento seriál tak výjimečný. Politikaření mě nikdy nebavilo, ovšem tady jsem měl držku dokořán, a hltal jsem každé slovo. Když už tu nebyla žádná bitva, tak se naskytly alespoň nějaké potyčky nebo přepadení, které měly opravdu bezchybné provedení, až šokující způsob brutality. Některé ty gore scény byly opravdu velkým šokem, viz. třeba dělostřelba nebo vaření. Některé seppuku byly opravdu dechberoucí. Pan Sanada je naprostý bůh a samuraj mu vždy šel nejlépe. Sladkým zjevením je Anna Sawai, kterou snad v budoucnu doufám uvidím. Příběh je skvělý, občas docela natažený, ale když je ta atmosféra tak skutečná, tak to ani není velkým problémem, protože jsem spokojený. Mé hodnocení: 9/10

Vzpomínky na lásku (2004)

Nejsem extra velký fanoušek tohoto žánru, ale ta překvapivá čísla mě zaplavily zvědavostí, a po zhlédnutí mám jasno. Pokud se mě někdo zeptá na nejhezčí film, tak A Moment to Remember (Director's Cut) je jasným doporučením!!! Má to opravdu silný příběh, který vykouzlí úsměv a radost, ale také nabídne smutnou stránku, která zná dobrý způsob, jak diváka dostat v oblasti emocí. Herecké obsazení je opravdu bez chybičky. Woo-seong Jeong hrál svoji roli skvěle, ale Ye-jin Son mi sebrala dech a podala opravdu excelentní výkon. V tom příběhu je spoustu kouzelných momentů. Třeba to posezení pod stánkem? Naprosto originální! První polovina si diváka získala kouzlem, druhá polovina donutila diváka držet palce, a být tak naplněn zvědavostí, jak tento příběh skončí. Konečná scéna je emoční granát, který je díky soundtracku hlavně nepopsatelný. Mé hodnocení: 10/10

Podezřelá (2022)

Decision to Leave je opět dalším snímkem, kterým se mi Čchan-uk Pak dokázal originálním způsobem zase dostat pod kůži. Sice to nepřekonalo jeho starší projekty, jako je revenge trilogy nebo Thirst, ale jedná se opět o vizuálně umělecké dílo, u kterého jsem měl pocit velké a pečlivě precizní práce. Ačkoliv je příběh velmi originální a výborně zpracovaný, tak právě ty předchozí filmy v něm nabídli něco překvapujícího, ale tady mi to chybělo. Jinak je to super. Hudba se naprosto drží svých tradic. Postavy jsou naprosto skvěle napsány, podezřelá a detektiv jsou výbornou synchronizací, hlavně díky obsazení Wei Tang a Hae-il Paka. Líbili se mi ty originální přechody mezi realitou a představivostí, které díky absenci střihu vyvolaly fajn momenty. Je to žánrový mix, který se může zapsat jako další režisérův úspěch. Chci vidět další jeho snímek! Mé hodnocení: 8/10

Signal 100 (2019)

Co se týče hororů, které se odehrávají na školním pozemku, tak jsem viděl i lepší kousky, viz. třeba Aku no kyōten. Rozdíl je v tom, že nějaký scénář tu skoro ani nenajdeme. Na druhou stranu jsem tu ale ani nezažil žádnou nudu, protože onen šokující bod začne hned v prvních minutách filmu a boj o přežití jede až do konce filmu. Během přežívání tu byly zajímavé signály nebo nějaké menší zrady, ale také tu třeba byla odfláknutá situace s alkoholem, místo které tu mohly být nějaké další dobře vymyšlené signály. Občas byl vidět levný budget v těch sebevraždách, ale to zde možná ani tolik nevadilo. Je to random japonský survivor horor, který mě ale slušně zabavil. Jen je potřeba asi vypnout mozek, ale to je u podobných snímcích vlastně běžnou podmínkou. Mé hodnocení: 6.5/10

Madangi Issneun Jib (2023) (seriál)

Tak vizuálně čistý a tichý seriál se moc často nevidí. Je to mysteriózní thriller, na který se koukalo opravdu skvěle. Už první díl mi ukázal důvod, že skryté tajemství na zelené zahradě bude něco, co budu chtít hned rozlousknout. Celkový příběh je opravdu dobrý, miluji ten úhel pohledu, který se po nějakých chvílích vždy mění, a já tak musím přemýšlet a čekat, kde se nachází skutečná pravda, která to tajemství konečně rozlouskne. Až do šestého dílu bylo to hádání výbornou zábavou, ty poslední odhalené dva díly už sloužily jako taková tečka, u které jsem čekal trochu jiný směr, ale i tak to bylo v pohodě. Tae-hee Kim byla skvělá a Seong-oh Kim to zahrál na pána. Hlavní znělka Night je super, a ten mysteriózní soundtrack byl také záhadným cool poslechem. Mé hodnocení: 8/10

Iwootjib seuta (2017)

Docela příjemný snímek na zabití času, který nabídne pár vtipných situací a celkem random vycuclý nápad. Jenomže to bylo někdy i dost zbytečně přestřelné, a nebýt synpose, tak by mi asi tochu trvalo pochopení celkového začátku, protože bych ani nevěděl, o jaké role se to přesně jedná. Hlavní postavy byly ale fajn, a díky nim se tu člověk i lehce pousmál. Má to i fajn hudbu. Je to asi takový slabý průměr, který se mi hned vymaže z paměti. Už teď přemýšlím, co jsem tam všechno viděl. Je to spíše pro třináctileté děcka. Mé hodnocení: 5/10

Būsu (2005)

Naprosto povedený experiment, který by se mohl zařadit mezi výborné J-horory. Tím nejlepším úspěchem na filmu je to, že toho obsahuje velmi málo, ale přesto mi vpálí neuvěřitelnou nálož v podobě psychického a strašidelného zážitku. Ještě lepší na tom je délka filmu, protože tohle nacpat do 70 minut je naprosto výborné. Úvod je díky tmavší vizualizaci též výborný s je skvělým začátkem filmu. Poté nastalo hlavní moderování, kde všechno díky skvělým textům od diváků a flashbackům skvěle fungovalo. Ještě se poté do toho přidaly klasické zvukové efekty, jako je třeba vrzání něčeho. Hlavním důvodem, proč jsem se cítil během film napnutý je fakt, že se celý film v podstatě odehrává v malé uzavřené místnosti, takže na mě ten psychický rozklad funguje dobře. Obsazení mi též přišlo v pohodě. Krátký a velmi amatérsky povedený kousek, který toho nabídl více než v nějakých bijácích. Mé hodnocení: 8/10