Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

CrazymanM

Celkem zajímavá psychárna,Cillian zahrál Emmu snad lépe než Johna.Film mi však,bohužel tak úplně nesedl,bylo to takové roztahané a lidi v městečku byli trošku debilní,že to hned nepoznali,vlastně vůbec,jestli se nepletu. ()

kenny79 odpad!

Nic zvláštního jsem na tom neviděl a po půlce vypnul. Že se jeden magor převléká za ženu. Jak mohla Ellen Page v tomto hrát ? Mladická nerozvážnost ? ()

Mawete

Rozhodně ne horror nebo thriller. Obsazení dobré, ale to je asi tak vše. Tento film o paranoidním schizofrenickém trasnvestitovi mě moc nebavil. Celé je to zbytečně roztáhlé a zápletka je dost slabá. Nevím jestli je to scénářem, nebo jen režijí, ale pro mě zklamání. ()

Tomasson93 odpad!

Horor?!? Heh... i když jsem od toho nečekal zázraky, tak je to rozhodně jedno z největších zklamání, a největší odpad, roku 2010. ()

jopal

Pokazeny, ci zhyckany novodobymi "peckami" stale cakate, ze "uz to pride", uz "ju" ukazu a ono stale nic! Sadnite si k filmu s vedomym, ze ziadne prekvapenie sa konat nebude, aj nechty zostanu cele, len si vychutnate pribeh a herecky koncert Murphyho. Na zaver v duchu pochvalite svoju mamu (nech uz bola akakolvek...) A potom nebudete sklamani... ()

Venceslao90

Neskutečně nudné psychologické drama, které se táhne od ničeho k ničemu. Cillian Murphy byl ve své "mužské" roli dost otravný. ()

Vital

Ani nevim proč,ale připomínalo mi to Psycho,i když tam není nijaká spojitost,tak příběh s rozdvojenou osobností není vždy marný,tady jen nebyl dotáhnutej do konce ()

Ailly

Ja to stále hovorím že Hollywood nevie čo v Cillianovi Murphym má. Ten herec je jedným z najnedocenejších a hriešne nevyužitých súčasnej doby. Tak skvelý herecký výkon v nudnej nezáživnej dráme čo sa scenáristicky začína a končí nikde a medzitým je len minimálny dej si zaslúži povšimnutie. Chcem viac filmov so Cillianom v hlavnej roli. ()

Drky

Psychologické drama u kterého jsem si říkal, proč vlastně vzniklo a koho a jak chtělo oslovit. Schizofrenní vystoupení muže ve středním věku, který je skálopevně přesvědčen o tom, že žije ve starém domě se svou ženou, kterou si ovšem jen vytvořil ve svém chorém mozku. On to byl vlastně takový boj jednoho člověka se svým druhým já. Je to film, který podle mě neosloví takového toho konzumního diváka a člověk musí být trošku trpělivý na to aby objevil v čem tkví jeho kouzlo. Pokud ho neobjeví napoprvé, tak musí být hodně silný na to aby si jej pustil opakovaně. Skvěle zahraná schizofrenie hlavního představitele, ovšem celkově mi na snímku něco chybělo a někde zase něco přebývalo. Celý film bude bojem, jak pro diváka tak pro hlavního aktéra. Hodnocení 3* a 60%. ()

zero_zelo

tak nevim, tak nějak to kolem mě prošlo a větší díry do hlavy neudělalo... thriller? nevim o tom. psychologický drama určitě, ale něco tomu tak nějak chybělo. nebo sem možná nepochopila hloubu minimalistickýho umění :) ()

ragtime

Veľmi zaujímavý nápad. Tak trochu Psycho z iného uhla. Mamička svojho malého vypatlala slušne. Schizofrénia v priamom prenose. A Cillian Murphy dokonalý ako vždy. ()

poeta

Mám rád schizofrenní magory a Cillian Murphy v roli Johna/Emmy je přesně tím typem. Jeho herecký koncert podtrhuje depresivní atmosféru městečka Peacock, kde by mimochodem těch magorů mohlo být klidně i víc. Z dějové linky by se toho dalo vypotit daleko více, zápletka mohla být pestřejší a v závěrečné pasáži měl režisér asi slabší chvilku, protože tam se vrství marnost nad marnost. Na nějaké kdyby se ale nehraje a Peacock je celkově slušné psychologické drama s fenomenálním výkonem Cilliana Murphyho v hlavní roli. A už jenom samotná přítomnost Ellen Page v roli Maggie si vždy zaslouží jednu hvězdu navíc. ()

D||X

Schizofrenní a nepříjemný, psychózní a nepříjemný, skličující a nepříjemný... Cítil jsem se po celou dobu filmu strašně, svíral se mi žaludek a psychicky mě to ničilo. Skoro mám chuť za takový zážitek dát filmu zároveň 1 a zároveň 5* ... Nevím kdy budu připraven na podobný zážitek u nějakého filmu znova. 4* ()

Tomulka

Film velmi zvláštní a né moc záživný, Ale 4 hvězdy si rozhodně zaslouží Cillian Murphy. Jeho výkon je naprosto famozní opravdu perfektně zahraná dvojrole. To umí jen málo kdo. ()

draxxi

Ty kraso...obcas si rikam, co to musi byt za cloveka, co vymysli takovejto pribeh... Celou dobu jsem byl napjatej, co z toho vyleze... 8/2/2021 68% ()

Accuphose

S tímhle filmem jsem měl malinko problém. Pokud jde čistě o psychologický aspekt, nemůžu ho dostatečně fundovaně posoudit. Ovšem některé scény mi přijdou lehce absurdní. Co však porovnávat můžu, je výsledný dojem, který mám z podobných filmů. A tady jsem si vzpomněl na atmosféru snímku Psycho. Události s přibývajícím časem sice postupně dávají smysl, ale pořád se nemůžu zbavit pocitu, že děj je více přáním autora, než nějakého hlubšího přemýšlení. Průměrný film, na který rychle zapomenu, 2 hvězdy. ()

sladkemlicko

Velice zdařilé a originální,doopravdy zajímavý film. Hororem ani trillerem bych ho nenazýval,ale neměl chybu. Občas mě děsil svoji temnou atmosférou a takovým záhadným způsobem děje..jistě se mrkněte kdo jste naladěni na "psycho" hladinu:) ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)