TRON: Legacy 3D (2010)

Svetelné prúžky. Veľa veľa sveteľných prúžkov na pozadí nudnej počítačovej hry kde o nejakom príbehu nemôže byť ani reč. Prúžky zaujali na 20 minút, potom nastala nuda akú som v kine predtým ešte nikdy nezažila.

Záměna (2010)

Hlúpy príbeh takmer o ničom, ale veeeeľmi sympatická trojka.. Aniston sa materstvo hodí, Batemanovi sadla rola nerozhodného neurotika ako uliata a ten malý bol úžasný, dúfam že ešte niečo natočí kým vyrastie. Hviezdičky za herecké obsadenie, obsahovo ma to minulo.

Jedině ona (2010)

Na tento film som sa tak tešila.. Už z traileru bolo jasné o čom celý film bude a ako bude prebiehať, ale mne to vôbec nevadí, ja mám tento typ rozprávkovej ''cheesy'' romcom rada, je mi úplne jedno že je predvídateľna ako príbeh o popoluške, ale.. ALE to prevedenie.. a tie otrasné herecké výkony.. Toto je prvý krát čo som videla Queen Latifah v nejakej roli, a asi to bolo aj naposledy, niečo tak neprirodzené sa len tak nevidí.. Common o nič lepšie.. Neverila som im ani zamak z ich love story, vlastne boli scény keď mi za oboch bolo trápne.. Možno keby Phylicia Rashad dostala viac priestoru bolo by to pozerateľnejšie, ale inak.. A taký to mohol byť pekný príbeh :-(

Lovná zvěř (2010)

Tento film zachraňuje fakt, že je natočený podľa skutočnej udalosti. Vďaka tejto skutočnosti sa moje hodnotenie opiera o príbeh, ktorý je veľmi šokujúco zaujímavý. Tí ktorí o tejto afére nikdy predtým nepočuli, ako ja , budú zvedaví ako sa to skončí, ale nebyť to podľa skutočnej udalosti tak určite zaspím. Konverzačná nuda od začiatku až po koniec, herci nevýrazní, dráma vlažná, akcia žiadna a thrillerom by som to nenazvala ani náhodou. Toto je presne prípad, kedy má človek radšej siahnuť po knihe.

Zkus mě rozesmát (2011)

Netajím sa tým, že Aniston je jednou z mojich naobľúbenejších herečiek. Všetko hrá na jednu strunu, ale ja sa toho nie a nie prejesť. Navyše, čím je staršia, tým jej to viac sekne. Sandlerovky mi nevadia, pokiaľ nie sú fekálne a nechutné - a táto našťastie nie je. Škoda postavy Eddieho, vtlačeného do príbehu nasilu aby produkoval lacné fórky, a jasné, odzačiatku vedieť kam spejeme, ale ako celok veľmi vydarená komédia. A Brooklyn Decker - hrdinský počin skúsiť si to na plátne, no dúfajme že to bolo naposledy. V dialógoch ako z čítačky a ja som teda len žena, ale až taká úžasne krásna tiež nie je.

Správci osudu (2011)

Na propagačnom plagáte k filmu som čítala 'When Bourne Meets Inception'. K tomu by som sa chcela vyjadriť - Eeeehm.. nie. Absolútne, vôbec a ani náhodou. Ale, keby som ten plagát robila ja, určite by na ňom stálo 'When Damon Meets Blunt'. Nielen že sa obidvaja prejavili herecky vysoko nadštandardne, ale čistá chémia im dopomohla k tomu aby sa stali, aspoň pre mňa, najpríťažlivejším párom na filmovom plátne za veľmi dlhé obdobie. Samotný príbeh je vo svojej podstate veľmi jednoduchý a až tak veľmi ma nenadchol, ale s tými dvoma strávim dve hodinky kedykoľvek, aj keby sa jednalo o reklamu na prací prášok. A Anthony Mackie je tiež meno, ktoré si odteraz budem pamätať.

Benga v záloze (2010)

Svetlé komediálne momenty to má, ale ako celok je to neskutočne trápne a hlavne iritujúco neprehľadné, ako príbeh tak aj akcia. Ja sa vždy snažím rozpozeraný film dopozerať ale v tomto prípade to bolo trápenie.

Čtvrtý druh (2009) odpad!

Film ''podľa skutočnej udalosti', a v kľúčových momentoch ''autentické' nahrávky ruší signál.. aj to niekto zbaštil? Nenávidím keď zo mňa režisér robí blbca. Nikdy viac.

Černý blesk (2009)

Taká zvláštna ruská hra na súčasné americké komerčné blockbustery. Nebolo to zlé, vôbec nie, ale všetko bolo také čudne chaotické, od réžie cez strih až po hudbu. Či je to vinou malého rozpočtu alebo nedostatku skúseností alebo oboch, v rámci žánru si zatiaľ popcorn v ruke ponesiem na niečo pravé americké.

Umlčeni (2008)

V rámci žánru skvelé, fakt, Briti si dali záležať, ja som sa bála od začiatku do konca nonstop, režisérovi sa podarilo vytvoriť atmosféru ktorá mrazí takmer nepretržite. Už si to nikdy nepozriem, jednoducho preto, lebo napriek tomu že viem čo a kedy bude, prežívala by som ten stiesnený pocit znova, a už nechcem, taký nárez raz stačil. Vždy si na tento film spomeniem keď stojíme niekde na odpočívadle a to vám poviem, bez frajera ani na krok...