Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

Caminzind

Vyústění se dalo víceméně očekávat. Jen nevím, zda-li šlo tak úplně o thriller. Už k vůli Murphymu film stojí za shlédnutí. Vzhledem k jeho rozvláčnému tempu dokáže právě díky hlavní postavě udržet vaši pozornost. 65% ()

Marqta

Film o tom jaké důsledky má na človka prostředí když vyrůstá- zejména rodiče. Také o tom, že každý jsme svým spůsobem svůj největší nepřítel a že každý z nás se snaží vyvarovat chyb, které dělali naše rodiče. Tenhle temný a tajuplný psychologický snímek- vytváří obraz frustrovaného člověka, který bojuje o to aby nebyl jako jeho matka. Přes to všechno čím si zřejmě prošel je v něm ale pořád nějaká část, která matku brání a ospravedlňuje....To hlavní kvůli čemu ale určitě tenhle film stojí za shlédnutí je Cillian Murphy. To co tady předvádí je podle mě hodno nějaké ceny, protože už jsem dlouho neviděla takový herecký výkon. Pak je tu samozřejmě i má oblíbená Susan Sardon a Ellen Page, které rozhodně také nejsou špatné. Snad to jejiné co bych vytkla je mírná rozvleklost děje, která mi i přes to, že film není nijak zvlášť dlouhý hodně vadila. Dávám tři silnější hvězdičky. ()

bourec

Film jsem objevil na stránkách čsfd tak jako všechny(a že jich je),který v posledních letech nebyli na dvd ani v kině.Zaujal mě perfektním obsazením,a protože se uváděla cena 59,-,koupil sem ho ve stánku z novinama.Překvapivě stál 99,-,a stál za hovno.Vleklé psycho drama,jak od Hitchcocka,prostě děs.A tak dvd v pěknym obalu letí do popelnice.Jedna hvězda navíc za Ciliana Murphyho,jeho schizouš byl zahranej vskutku bombově.30%. ()

4daPeace

Verdikt: Nováček v režisérské židli Michael Lander sehnal výbornou partu herců, na první pohled zajímavý scénář, ale nakonec mu z toho vyšel nudný psychologický thriller (žádný horor) s hereckým koncertem Cilliana Murphyho. Ostatní herci mu jen sekundují v nepochopitelném akceptování dvou vytvořených světů - úřednického stydlína Johna a jeho výřečnější "partnerky" Emmy. Pro fanoušky slečny Page - moc si ji ve filmu neužijete. ()

dubinak

Přidám se k většině. Opravdu hodně se to vleče, je to ponuré, temné, depresivní, ale nevyvolalo to potřebné emoce k nějakému hlubšímu zážitku. Cillian je zlatíčko, zahrál to fantasticky, mám pro něj vcelku slabost, nikdy mě nepřestane překvapovat, s jakým šarmem dokáže každou roli zvládnout. Vadou na kráse je tu ovšem to, že film jede od začátku do konce v jedné linii a kdyby měl být tento snímek vyobrazen v seismografu, křivka by se nehnula ani nahoru, ani dolů. Je to velká škoda. Téma bylo zajímavé, jen to bylo podané na špatném podnose. ()

C0r0ner

Nebýt to taková strašná sračka, tak by člověk skoro řekl, že si Murphy mohl jít pro Oscara. To by ovšem musel scénář stát za něco jiného než za hovno. Jestli v tom byl nějaký odkaz na Psycho, nevím, ale pokud ano, tak se to hodně nepovedlo. Popisek je silně zavádějící, spíš tam mohlo stát jenom píčovina. 30% ()

campix

Nenápadný, ale přitom vcelku dobrý režijní debut Michaela Landera.Velmi dobře si budující atmosféru a stojící na výborném Murphym ať už se sukní nebo bez ní. Závěr jsem si představoval lepší. ()

papaJA21

Poklidně plynoucí příběh který se nezadržitelně blíží k výbornému finále. Murphy je brilantní. Atmosféru výborně dotváří vygradovaná hudba. ()

dr.fish

Poměrně dosti těžko definovatelný film. Do života jednoho schizofrenika prostě vjede vykolejený nákladní vagón a změní mu život. Tím, že rozhodí jeho každodenní stereotypy, spustí řetěz událostí, že jsem opravdu nestačil koukat. Cillian Murphy hraje oba manžele skvěle a výborná hudba podbarvuje atmosféru. Bezpochyby zajímavý film o tom, čeho všeho je schopen ten druhý v nás a jak dlouhá a spletitá cesta někdy vede od sebe zpátky k sobě....80% ()

KajusaK

Do 75 minuty to byl naprosto skvělý film, uvažovala jsem dokonce o pěti hvězdách..Závěr mě ovšem tak nehorázně vytočil, že už se hodnocení opravu nedivím..Ve filmu hrál v podstatě jen Cullian Murphy a zbytek ho "doplnoval". Jeho dvojrole byla ale skvělá! Ellen Page a Susan Sarandon, mé dvě oblíbené herečky pospolu v jednom filmu, no čekala jsem větši bombu ale nevadí..4* slabé za ten šílený závěr! ()

Radiq

Oproti Otíkovi z Vesničky mé střediskové má John malou naději, ale ten zase neměl dvě identity. Tohle je rozehrané poměrně solidně a čmuchám kolem, jak to celý dopadne, protože to je fakt zajímavý. Mám tip, že nakonec všichni přijdou na to, jak to s nima dvouma je, ale že to nikomu nebude vadit... Cillian Murphy podává svůj životní výkon i příkon a po dlouhé době mě fakticky naplno zaujal, protože tady to není jenom pěkná tvářička, ale herectví. I ten konec dopadl jinak, než jsem čekal, takže ke spokojenosti mi chybí už jenom trocha krve a sexu, který tam nebylo ani jedno, chch. ()

TomStall

Peacock získává body za budování atmosféry i za použití pouze minimalistických výrazových prostředků. Bohužel scénář je to poněkud nedovařený a přestože film působí dost rozvláčným dojmem, přesto končí nemastně neslaně - a hlavně vcelku nečekaně (nečkaně v tomto případě neznamená neočekávaným způsobem, nýbrž ve chvíli ve kterou bych to nečekal). Z Peacocku si tudíž bohužel neodnáším pocit shlédnutého komplexního díla, nýbrž pouze závan naznačeného potenciálu, hereckého a především režisérského. A hlavně mi prosím už někdo vysvětlete, kde se berou ty škatulky? Thriller? Ale kdeže! A k tomu ještě horor? Nenechte se vysmát. ()

Sonnik

If he only knew what she was doing. Film Cilliana Murphyho, který po tomhle bude určitě pokukovat po nějaké té sošce. Jeho schizofrenik na druhou je parádní. Celkově je Peacock dobře napsaný a hodně těží s atraktivního námětu, atmosféra je krásně komorní a ke konci značně přituhuje. Nebýt otravné Page, tak bych si to užil víc. "I´m the man of the house!" ()

ecceHOMMO

Nejedná sa síce ani o horor, ani o triller, ale Mestečko Peacock ponúka zvlášnu pachuť niečoho neznámeho,pričom nepokoj hlavného hrdinu Johna sa prenáša aj na samotného diváka. ()

lennyd

John Skillpa (Cillian Murphy) a jeho žena Emma žijí navenek velmi spořádaný život - John pracuje jako úředník v bance, a Emma se o něj vzorně stará. Nikdo z celé vesnice ale netuší, že John a Emma je jeden člověk - a že John trpí zvláštním typem schizofrenie, která v něm střídá obě osobnosti. Ale v okamžiku, kdy do jejich domu nabourá vlak a toho chce využít starosta ke své volební kampani, začíná mezi Johnem a Emmou boj. O volební kampaň, o bezpečí "rodinné" přítelkyně Maggie, o samostatnost ... Téma vypadalo velmi slibně, navíc v hlavní roli bezkonkurenční Cillian Murphy (který si "ženskou" roli už kdysi střihl) - doufal jsem že mé očekávání nevyjde vniveč. Bohužel zázrak se nekonal a z filmu, který měl našlápnuto k veleúspěchu, zůstalo jen "obyčejné" (i když rozhodně originální) drama. Spousta hereckých hvězd (kromě Cilliana Murphyho např. Susan Sarandon, Josh Lucas, Bill Pulman, Ellen Page) ale zůstala nevyužita. Nebýt skvělého výkonu Cilliana Murphyho tak by mé hodnocení bylo ještě o stupeň horší ... ()

ivan bohatyr

Rozdvojená osobnost a pro mě neskutečný zmatek, který se kolem toho vytvořil, daly vzniknout nezajímavému filmu. Už jen to, že sem vůbec nepochopil to rozdvojení osobnosti, asi sem se na to moc nesoustředil, lépe řečeno sem se přímo nudil. Těšil sem se koho tam ta ženská/chlap, co byla od pohledu divná/ý a hlavně v hlase, zmasakruje a nakonec nic, stejně tak sem se nedočkal ničeho ohromujícího ani z mysteriozní postavy dítěte. ()

terunka003

Zvláštní, napjaté, psychologické, strašidelné, tajemné. Zvláštní psychologický schozofrenní film o pánovi, který měl komplex již z dětství. Vše je obestřeno tajemstvím a neustálým strachem z přítomnosti již zemřelé matky. Do toho nervozní hudba s vysokými cvrlikavými tóny a jste celou hodinu a půl ve střehu a napnutí. Herecké výkony dobré, zejména dvojrole (jednorole) hlavní postavy . Konec gradující. Film pro někoho, kdo chce být chvilku napnutý. ..trochu jako od Hitchcocka.. ()

uiu

John je poněkud neurotický a cholerický. Emma je milá a vstřícná ke každému. Tito dva lidé jsou veskutečnosti jen jeden. Johnova schyzofrenie dostává na frak, když se celé město dozví o jeho tajné identitě Emmě a dochází k názoru, že takto odlišní dva lidé v jednom těle žít nemůžou. Herecká etuda Cilliana Murphyho je úchvatná a ve chvíli, kdy jsem ještě nevěděla, co je Emma zač, jsem si opravdu myslela, že to je žena. Jediné, co příběhu chybí je závěrečné vygradování pointy, ale na druhou stranu i tak konec neurazí. Film vás neustále drží v pozoru, protože nevíte, co se stane za dvě vteřiny. A takový "zájem", že se ani nepodívám, za kolik minut to končí, mám u mála filmů. ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)