Indiskrétní příběh

Půvabná Anna Kalman je dobře situovaná mladá žena, úspěšná divadelní herečka. Žije v londýnském luxusním nájemním domě i se svým služebnictvem a stále častěji odmítá nabídky své sestry, která by jí ráda dohodila nějakého toho ženicha. Až jednou se ve dveřích objeví jakýsi Philip Adams - významný finanční expert a diplomat žijící v Paříži, který přicestoval do Londýna na pozvání Annina švagra, též diplomata. Mezi Annou a Philipem dochází k milostnému vzplanutí, kterému se však zpočátku oba brání. Philip je totiž nešťastně ženatý a jeho americká manželka se s ním odmítá dát rozvést. Každý z nás však může skrývat nějaké to tajemství a je jen otázkou času, než se pravda dostane na povrch. (dopitak)

swed

Ve všech směrech příjemná romantika pro starší a pokročilé, znamenala setkání po letech pro jedny z největších hvězd klasického období Hollywoodu - Grantovi to s Bergmanovou stále sluší a je radost sledovat je znovu spolu. Film sice nese označení komedie, což je ale matoucí, protože kromě dvou nejvtipnějších scén (tanec, závěr), mne celým filmem doprovázel lehký úsměv, který nepramenil z humoru, ale z především z nostalgického okouzlení nad starými časy. Všechno se to krásně poslouchá, jenže je tu jeden celkem zásadní problém - zápletka, které evidentně chybí větší konflikt, bez něhož se podobné filmy jen těžko obejdou. I když je tedy dramatická linie hodně mdlá, pořád nám zůstává solidní atmosféra a výborní herci, což v součtu stačí na 7/10 ()

PogoJoe

Nuda. Okázalá ukázka nechutného, nabubřelého snobismu. Bohužel ani můj oblíbenec Cary Grant tenhle film s fádním "příběhem" nezachrání. ()

Lucjen

Čistou náhodou som si včera pozrela Povestného muža a dnes Indiskrétny príbeh. Ale ani náhodou som s ním nebola tak spokojná, ako s Notorious. Nemôžem sa ubrániť porovnávaniu. Bergman bola v Povestnom mužovi skvelá, tak ako Grant, no tu mi vyslovene vadila jej rola, naozaj niečo hrozné a otravné. Je tu veľa momentov na zasmiatie, Cary Grant tancujúci škótsky tanec, kupovanie lodi Seawitch. Ale koniec bol prehnaný, myslím že Bergman bola trochu v pasti, herečka hrať herečku, niekedy to môže byť prehnané a toto bol žiarivý príklad. Veľká škoda. ()

Aleee89

Film mě náhodou praštil do očí dnes (březen 2011) v programu. Známá jména dvou herců - Ingrid Bergmanová a Cary Grant, k tomu vysoké hodnocení a celkem poutavý obsah, neváhala jsem. Kdybych měla hodnotit jen Caryho Granta, dávám jasnou stovku. Stačila první scéna, kdy se objevil ve dveřích (a ani nemusel mluvit), a byla jsem ztracená. Prostě jeden z mých oblíbenců a tááák nádherný chlap. Ovšem nebudu se tu rozplývat, film netvoří jeden herec. S Ingrid jsem toho moc neviděla, ale myslím, že i její jméno je sázka na jistotu a že zkazit nic neumí. Horší to nakonec bylo s filmem samotným. Čekala jsem větší zábavu, lépe odsýpající děj, nějaké větší vzrůšo. Místy to bylo nemastné neslané. Ne že bych se nudila, to ne, ale prostě to nemělu tu šťávu, kterou jsem čekala. ()

danecek24

16. Zlatý Glóbus za rok 1958 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Ingrid Bergman, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Cary Grant ()

MarekT

Pravda, dal by se tomu vyčíst prostý příběh a obvyklý hollywoodský konec. Jenomže od tohoto filmu se ani nic jiného nedá čekat, a hlavně se tu dá dobře vydechnout a občas se i pobavit. Ač snímek jede v zavedených kolejích romantického žánru, má něco, co nemá jen tak někdo - jako vždy perfektní uhrančivou seveřanku Ingrid Bergman, která se podle mě ztvárněním role divadelní herečky dostává do svého živlu a dá se také říct, že roli nemusí hrát. Nejvíce je to vidět, když si všimnete momentu, jak pronáší větu "I´m an actress!". Nejde jí nevěřit, že postavou žije. Sice na mě více zapůsobila mj. v Hitchově Notorious, ale i tak si myslím, že tato role byla jedním z nejsvětlejších okamžiků v její kariéře. ()

Mol

MARGARET. THE WOMAN LOVES THE TELEPHONE. WHAT WOULD SHE HAVE DONE ONE HUNDRED YEARS AGO? PROBABLY HAVE SENT CARRIER PIGEONS. THE SKIES WOULD HAVE BEEN BLACK WITH THEM. Slabá limonáda s nosatou švédkou Ingrid Bergman a švihákem z deštivé Anglie Cary Grantem. Mno ve zkratce. Vůbec se nedivím, že se nechtěl ženit. Vždyť z Ingrid se stala sukuba během 2 vteřin. 2 VTEŘIN! To je rychlejší než akcelerace Lamborghini Aventador LP700-4 z 0 na 100km/h, který mě dnes předjelo. Svět patří mužům. ()

otík

Taková ta klasická stará americká konverzační komedie, u které mladší divák nemá šanci vydržet, protože to pro něj bude jen snůška keců, zatímco milovníci starších filmů si budou vychutnávat šťavnaté a kouzelné dialogy dvou velkých filmových hvězd. Hudba: Richard Bennett & Ken Jones ()

Goldenhair

Jemný a elegantní film s dvěma zářivými hollywoodskými hvězdami a povinná filmová četba pro jejich fanoušky. To, že to Carymu Grantovi s Ingrid Bergmann dohromady náramně sluší jsme věděli už předtím, ale v tomto případě jsou to právě oni dva, kteří této romanci bez hlubšího podtextu dodávají ten správný náboj a jejich vzájemná jiskřivá chemie rozhýbává i pomalejší první polovinu. ()

Mirokukii

Jeden z nejlepších filmových párů klasického Hollywoodu. Tentokrát bez něžností a vylévání srdíček. Vše svěží, zábavné a svižné. Výborné vtipné dialogy. Ústřední dvojici netřeba vychvalovat, ale Grantův taneček byl zkrátka famózní. ()

Tyny

Elegantní, příjemný děj prokládaný vtipem a šarmantní Grant, je prostě nenahraditelná kombinace. ,, Jak se mohl se mnou milovat a být svobodný?" :D Při skotském tanci naprosto rozjančený Grant a ignorantská Bergman, u téhle scénky jsem sebou opravdu škubala smíchy. :D ()

lennyd

Herečka Anna Kalman (Ingrid Bergman) se jednoho večera seznámí s šarmantním Philipem Adamsem (Cary Grant), a ihned si padnou do oka. I přesto, že Philip hned na začátku Anně oznámí, že je ženatý a nemůže se rozvést, Anna i přes nesouhlas okolí milostný vztah neutne, ale naopak dále jej rozvíjí. Jak se ale Anna zachová, když se dozví Philipovo tajemství?... Na filmu je znát, že je to jen filmové zpracování divadelní hry, a tak se nelze divit, že většina scén se odehrává v interiérech (a snad kromě jediné procházky nočním Londýnem se exteriéry ve filmu nevyskytují). Čemu se ale divit lze je to, že velkému odhalení a vůbec tomu zajímavému je věnováno pouze posledních cca 15 minut, a vlastně celý začátek filmu je hodně nudný (a vcelku o ničem). Ale posledních čtvrthodinka, včetně úchvatného Grantova tance (kdo viděl pochopí) nudu z počátku filmu vcelku nahrazuje a určitě stojí za podívání... ()

Pavlínka9

Cary Grant je fešák, kterého mám skrz na skrz prolezlého již cca 10 let :) Je to muž s obrovským charizmatem a elegancí :) Celý film je zajímavý hlavně "plánem", který má hlavní hrdina, ale sám o sobě mi snímek hned na začátku neučaroval...Poměrně dost dlouho jsem ho vstřebávala. Nejvíce se mi líbilo až posledních 30 minut, kdy se již řeší, co se bude dít dál a jak Anna na dané tajemství zareaguje ;) Tančící Grant je v tomto filmu nezapomenutelný a myslím si, že si to náramně užil :) Dost jsem se u toho zasmála :) Dvojice Grant a Bergman je kouzelná a film je velice příjemná oddechovka, která v sobě skrývá něco hlubšího ;) ()

Hollohlaway

Ústřední dvojice je nadmíru charismatická a skvěle ladí. S tím se ostatně dalo počítat. Děj není příliš komplikovaný a ubíhá velmi noblesně a příjemně , ovšem vtipná část je trochu nevyrovnaná a nevýrazná. Ale romantická funguje velmi dobře. ()

Chegi

Při pomalejším rozjezdu jsem se pravda nudil. Ale po zjištění pravého stavu věcí se film krásným způsobem rozjel a byla paráda sledovat snahu o pomstu ze strany Bergmanové a nechápavé postoje ze strany Granta. Jinak právě Bergmanovou bohužel jako herečku opravdu nemusím (krom Casablanky), ale tady mi nevadila. Závěrečná dvacetiminutovka skoro nemá chybu a je tím nejzábavnějším v celém filmu.... Ale to bych lhal, nejzábavnější je rozhodně skotský tanec v podání Cary Granta!! Díky tomu stojí film za vidění. ()

Han22

Indiskrétní příběh je všechno co si představíte pod pojmem romantická komedie konce 50. let. Jsou tu skvělí Grant a Bergmanová, kteří se k sobě hodí, ladí jim to spolu, jsou tu krásné kostýmy i prostředí a jiskrné dialogy. Jinak cynicky řečeno, je to načinčaná, ukecaná romantická konverzačka pro snoby. První hodinu se nic podstatného nestane, v druhé půlce přijde "šokující" odhalení SPOILER on není ženatý i když to tvrdí KONEC SPOILERU. Konec s absurdní pomstou s komorníkem je natolik pitomý a otravný, že bych dal nejradši o hvězdičku míň. Ale za ty skvělé herce nemůžu. 3* objektivně, subjektivně nic moc pro mě, mám pocit že romantický komedie z konce 30. let byly mnohem vtipnější a odvázanější. ()