Přežít s vlky

• Francie Survivre avec les loups (více)

Píše se rok 1942. Brusel, Belgie. Míši je 7, možná 8 let. Její život spočívá ve skrývání, stálém stěhování ze školy do školy, protože se její rodina snaží držet si náskok před pronásledováním ze strany nacistů. Škola, dům, ulice - Míša není nikde v bezpečí. Když jsou Míšini rodiče zatčeni, přijme ji rodina, která ji má v plánu prozradit nacistům. Když se to Míša dozví, má jediný cíl - najít své rodiče. A tak se vydává na zoufalou cestu. Sama, traumatizovaná, zranitelná. Její spása přichází v podobě rodiny vlků, kteří ji přijmou mezi sebe. Mezi dívkou a jejími zvířecími ochranáři se postupně rozvíjí jedinečná a silná láska. Míša zažije mnohá setkání - některá tragické, jiná legrační, všechna dojemná. Vlčice Mama Rita a vlk Papa Ita pomohou dívce přežít a dají jí sílu, aby pokračovala ve svém hledání. Míša cestou z vesnice do vesnice prochází Německem a Polskem, krade jídlo a oblečení, základní suroviny, které potřebuje k přežití, až se dostane na Ukrajinu. Opět je sama a vyčerpaná. Její odhodlání najít svou rodinu nikdy nezmizelo, ale už ji nikdy neuvidí. Míša je jedním z tisíců sirotků, jejichž rodiče byli nacisty zavražděni. (Filmbox)

Alisa

Další divoké dítě? No, pro mě byl film z nějakého důvodu dost nestravitelný a znovu už bych ho vidět nemusela. Nicméně herecký výkon téhle malé holčičky je obdivuhodný. Asi se mi nebude dobře usínat.. ()

coscarelli

Divny francuzsky croissant. Prva polovica bola sledovatelna (zapustenie pri transportoch zidov do pracakov=intenzivne), Mathilde bola este prijemna,polocenska a hrali sme sa. Po uteku do divociny asi vymenili reziserku a strihaca, totizto nservirovany tazko stravitelny chaos. Survival medzi vlkom a stromom KRAsna MYSlienka- ALE: totalne odflaknuta rezisersky a strihovo, a i ked marna lasky snaha bola, dosralo to celkovy dojem. Otravne, skoro nedopozeratelne za doprovodu nekonecnej diale a este viac neprijemnej a smrtiacej hudby. Obsah a forma nahradene LSD. Nevyslo,radsej s batohom cez hory. ()

vander19

Fúú ked si predstavim kolko to chuda dievcatko na svojej ceste preslo az mi to prislo neuveritelne a rovnako aj vsetky prihody co sa jej udiali, ale musim povedat ze ten film je az prilis fadny, jednoznacny a miestami doslova nudny. ()

lareinna

Filmy s tématikou druhej svetovej vojny veľmi nemusím, niekedy sa tomu dokonca vyhýbam, zakaždým mi to totiž trhá srdce a keď mám povedať pravdu, niekedy nepotrebujem vyvolávať v sebe emócie tohto typu, tak aj to je jeden z dôvodov prečo sa tomu často vyhnem. Na tento francúzsky film som bola zvedavá, pretože ma zaujal príbeh toho dievčatka, o to viac, že je pravdivý. Na druhej strane film nebol natočený až tak uveriteľne, takže ani nebudem dávať vysoké hodnotenia automaticky len preto, lebo sa príbeh točí okolo vojny a utrpenia niekoho. Vadil mi slovenský dabing postavy dievčaťa, príroda a krajina bola zasa prekrásna, pomalšie tempo príjemné..asi tak. ()

dawe787

Pěkný, smutný, dojemný příběh malé holčičky. Ikdyž jsem se neodtrhl, tak jsem celou dobu pochyboval, jak to mohla zvládnout a děkuji uživateli Big Bearovi za rozluštění. Není to dle skutečné události. Tím se všechno vysvětlilo. ()

KoleckoR

Film krásný. Méně už ale uvěřitelné, že by tohle sedmiletá holka dokázala přežít. Základ může být na skutečném příběhu, ale řekl bych, že je tam trošku přidáno. ()

Deratizer

Příběh z války o mladé židovské holčičce, které Němci odvedli rodiče do koncentračního tábora a ta to pochopitelně velmi traumaticky nese a vydá se svoje rodiče hledat. Moc pozitivních zážitků s lidmi se jí nedostává, na druhou stranu si velmi rozumí s vlky. Film je občas realisticky docela přehnanej, hraje na emoce a zároveň je dost drsnej a syrovej. Film disponuje krásnými záběry přírody a vlků. Jinak je to na zkouknutí zajímavý televizní film. ()

Rockerman

Nevím,proč byl tento film natočen,nevím komu je vlastně určen a už vůbec nevím,proč jsem se na to dodíval až do konce.Film se ze začátku tváří jako válečné drama,pak přejde v pohádku o Červené karkulce s hodným vlkem a na závěr se vracíme k dramtu.Osamělá sedmiletá!!! dívka se vydá hledat své rodiče na východ,kde nejspíš zemřeli v koncentráku.Po cestě si ochočí vlčici,přečká zimu,ochočí si cvičeného rotvajlera,jí žížaly a syrové maso,které ji opatřuje vlčice.Na jaře už dorazí do Polska (na cestu se vydala z Belgie!!!),kde ji dostihne vlčice i s mláďaty,se kterými si hraje.Na závěr je pak zachráněna ruským vojákem.Toto vše máme spolknout ,jako realitu?Na závěr pak se ještě dodává,že Misha(tak se jmenuje) se chodila každý den ptát,jestli se její rodiče nevrátili.Navozuje to tedy to,že se příběh opravdu stal? Nevěřím!!! Z takových tragédií,jako je druhá světová válka a holocaust by si nikdy srandu dělat neměl!!!Tu jedinou hvězdu dávám za nádherné psy a vlky. ()

MickeyStuma

Těžko uvěřitelný příběh v nenáročném zpracování, kde se nijak netlačí na pylu v krutosti a hrůze. Příběh plyne zcela volně a bez vnucené dramatičnosti. Vše vyznívá téměř jako rodinný počin a není divu. Příběh o děvčátku procházející opravdu těžkým obdobím svého života je odvyprávěn právě z jejího pohledu. Proto spousta nepochopení, bolesti a zklamání. Není to vyloženě pecka, ale na televizní obrazovky takové ztvárnění dozajista postačí. ()

Primavera

Nechápem zbytočné zavádzanie čitateľa a následne na to diváka, nakoľko príbeh židovského dievčatka si Misha Defonseca vymyslela, ako to odhalili vojnoví veteráni a odborníci na život vlkov. Škoda. Inak by to bolo krásna rozprávka o prežití a o tom, že niekedy sú zvieratá človeku bližšie ako jeho vlastný druh, ktorý nezabíja len kvôli hladu. ()

caba

Má to být pravdivý příběh...ale opravdu by sedmileté dítě dokázalo překonat bez normálního jídla(nemyslím tím syrové maso) ,tepla ,kruté zimy??? Ne to nevěřím,bylo vše až moc nezkutečné. ()

Honziss

Jedenáct let po vydání svého bestselleru – povzbudivého příběhu o malé židovské dívce putující napříč Evropou a žijící s vlky – autorka příběhu z Massachusetts přiznala, že celý příběh je hoax, neboli vymyšlený. Zdroj: boston.com ()

Polcas

Filmu hrozne ubližuje nálepka "podla skutočnej udalosti".Pretože tomuto by neuveril ani najväčší optimista.Inak by to bola celkom príjemná oddychovka. ()

Pitryx

No, nebudu zde rozebírat pravděpodobnost příběhu, na to se necítím silný v kramflecích. Takže jen obdiv dětské herečce, a to je všechno. To že autorům trvalo skoro tři čtrti hodiny než se dostali k "jádru pudla" bych ještě překousl, ale pak už na diváka valí blbinu za blbinou. Furt jsem čekal až holčině začne vlk nosit potravu a když se tak stalo /61/ mrčel jsem smíchem. Pak už jsem jen čekal, až hojcicta najde tatinecta a maminectu... Mimochodem mi během onoho zdlouhavého úvodu začal fracek lézt na nervy. Nakonec jsem sám sebe ukecal, že ocením alespoň tu holčinu jako herečku. 12100811300/11537 ()

Mr.nachos

Sice je to prezentováno jako skutečný příběh a máme uvěřit tomu, že malá žába dokázala cestovat v takovým krutu, že se i psi lámali v zatáčce bez jakékoliv újmy na zdraví, obklopená hladovými vlky? Naštěstí už se ví, že to tak není a že si to milá autorka vymyslela, aby si napakovala kapsy. Ale i tak je to průměrně dobrý. Měla jsem sice problém s Mishou soucítit, nějak jsem se nedokázala do příběhu ponořit a prožít ho, takže jsem u toho dělala tisíc jiných věcí. Asi na tenhle film brzy zapomenu, protože jsem neviděla nic, čím by mé ohromil nebo zaujal. Průměr. ()

CorvusBlek

V záplavě filmů a příběhů mi tento uvízl v hlavě docela dlouho, je totiž velmi silný! Co na tom, že nakonec není podle konkrétní skutečné události. Už jsem v životě slyšel od pamětníků podobné příběhy z války, takže i proto, pro mě hodně uvěřitelný film! ()

pafka

A ja tomu preziti ditete v zime a ve snehu zkratka moc neverim. Holka byla natolik mala, ze by rozhodne nezvladla peci o sebe sama v zime, v promrznuti, v promoknuti - bez nejakeho onemocneni z prochladnuti. Tomu se neda moc verit, ani kdyz byla na nejakou zimu zvykla. Nezapusobilo to tak, jak by melo a nejaky velky zazitek to na me nezanechalo. Je to hodne prumerny film se zapletkou, ktera mohla zatlacit na divaka vic, ale nezatlacila. A mozna to bylo taky tim dabingem, ktery umi znicit atmosferu jako prd. ()