Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

Autogram

Charlieho anjeli, tentokrát ich je päť, a dokážu zachrániť vylodenie spojencov v Normandii, teda zásadný obrat vo vojne. Takéto francúzske poňatie vojny aj so všetkou tou neuveriteľnou akčnosťou a hrdinstvom je úsmevné, ale nakoniec to nebolo až také zlé, ako som čakal. Sophie Marceau to pristane takmer vo všetkom, nielen ako stredovekej hrdinke, ale aj ako vojnovej drsňáčke. Len si film nemusel hrať v titulkoch na skutočné udalosti, keď jedinou spojnicou je to, že nejaká žena v tom čase v armáde naozaj bola, môže dôjsť k zbytočnému zmäteniu dôverčivého diváka. Tiež som nepochopil niekoľko vyzliekacích scén, celkom zbytočných, to už režisér nevedel, čo s piatimi ženami na pľaci. ()

BMAJTZ

Naprosto chápu důvod vzniku tohohle filmu. Vždycky to byli muži kdo pokládali ve 2. světové své životy a ve filmech byly ženy pouze jakousi okrasou, případně se na ně nikdy nevztahoval hlavní děj. V tomhle tenhle fim opravdu vynika a našel dostatečně poutavou látku která dokáže nadchnout. Takže po příběhové stránce to opravdu špatné nebylo a po filmařské stránce taky zvládnuto dobre. Nechci teda nějak snižovat kvality tohoto filmu, přesto musím říci, že jsem se docela nudil. ()

Falko

Najprv som si nebol isty, ci je to iba vymysleny pribeh, alebo podla skutocnosti, ale pri filmoch z 2. svetovej vojny by to bola skoda, ak by to bolo vymyslene (cest vynimky Tarantinovi HANEBNI PANCHARTI (2009) a nastastie v zaverecnych titulkoch bolo napisane, co sa stalo s niektorymi postavami. Sophie Marceu mi asi navzdy utkvie v pamäti z filmu STATOCNE SRDCE (1995) a tak som si ju nevedel predstavit so zbranou v ruke, ako striela po nacistoch, ale zahrala to uzasne a bola neuveritelne odvazna. A nielen ona, ale aj dalsie hrdinky, ktore mali obrovsky strach o svoj zivot (kto by nemal). Moritz Bleibtreu v ulohe Heidricha je znamy nemecky herec hlavne v Nemecku, ktoreho som este nikdy nevidel v zapornej ulohe, takze akosi mi tu nesedel do tej ulohy, avsak film ako celok ma nenudil ani chvilu. Bol napinavy, mucenie zien nacistami bolo otrasne, ale dobre natocene, scenar taktiez dobry. Jednoducho som cakal priemerny francuzsky film a nakoniec sa z toho vyklubala kvalitna spionazna vojnova drama... 21.11.2010 ________ Sophie Marceau - (Louise Desfontaines) +++ Julie Depardieu - (Jeanne Faussier) +++ Marie Gillain - (Suzy Desprez) +++ Moritz Bleibtreu - (Karl Heindrich) +++ Déborah Francois - (Gaelle Lemenech) +++ Maya Sansa - (Maria Luzzato) +++ Hudba: Bruno Coulais +++ ()

jojinecko

Budem zhovievavý, hoci nejskôr treba prijať pravidlá hry, pretože (v PC hrovej terminológii) je Les Femmes de l´ommre viac arkádou ako simuláciou. Vychádza síce z reálnych postáv a skutočností, ale niekedy sú ženičky viac Johnom Rambom ako "klasickými odbojárkami". Každopádne postavy a príbeh je dostatočne silný na to, aby udržal moju pozornosť počas každej minúty. ()

kinderman

Tak nám zase Den D závisí na výsledku mise "sebevražedného" komanda- tentokrát ve francouzském duchu a s ženskými hrdinkami. Ačkoli přesně synchronizované improvizace vymýšlené pod tlakem nejsou příliš věrohodné, je to silný, napínavý snímek, který diváka táhne s sebou. A protože Dni vítězství nebo Mezi nepřáteli jsem dal za čtyři, tady jdu na plné hodnocení, protože Síla odvahy je lepší než oba jmenované filmy. ()

• Film je „venovaný ženám, ktoré bojovali proti nacistickému barbarstvu“. (Arsenal83)
  • Jean-Paul Salomé priznal, že zdrojom inšpirácie pri zostavovaní scenára k tomuto filmu bola angažovanosť Lise de Baissac v odboji spolu s jej bratom Claudom, ale zároveň poznamenal, že „film nie je v žiadnom prípade ich biografiou“. (Arsenal83)