Ralf je profesionální ostřelovač, François naopak hodlá skoncovat se životem sám. Osud je svede dohromady v hotelu v Nice a od té chvíle začne mela. V hlavních rolích francouzské komedie uvidíme Richarda Berryho a Patricka Timsita.  Když se setká nekompromisní nájemný zabiják s nesmělým ztroskotancem, který se snaží spáchat sebevraždu, může to na první pohled vypadat, jako snadná práce. Opak je však pravdou, protože Ralf Milan (Richard Berry) má zacíleno na někoho jiného a François Pignon (Patrick Timsit) mu jeho poslání zrovna neusnadňuje. Při neúspěšném pokusu o oběšení totiž François, jehož opustila žena, propadne stropem k zabijákovi, který se chystá zavraždit klíčového svědka v korupčním procesu. Mezi čtyřmi stěnami hotelového pokoje v Nice se tak rozehrává nejen zápas o splnění jedné náročné vražedné zakázky. O život půjde možná každému, kdo se ocitne v blízkosti této nesourodé dvojice. Režie francouzské komedie se ujal Francis Weber. (oficiální text distributora)

RomanHyde

Vzhledem k tomu, že mám moc rád tento typ komedii, již jsem jich pár viděl a Osina v zadku mi příjde jako méně povedená. Chybí tomu určitá ladnost, svěžest a nápaditost.. Veber tohle právě umí a proto mne překvapila absence těchto přívlastků. Snímek působí příliš levně a lascivně, fórky jsou až příliš prvoplánové, ikdyž na nich samozřejmě také stojí i komedie třeba s Piere Richardem.. ovšem ON je ta osoba, která i tohle dokáže uhrát a dát tomu ladnost.. Bohužel herci v Osině mě ničím neoslnili a ONI měli být tváří téhle srandy.... ()

Wancohoff

jasne, nic extra, ale ja ten ich humor milujem...a musim uznat, ze ked si odmyslite zapletku s policiou, a antentatom, vinde vam stoho "blbec k veceri 2" schematicky aj charakterovo rovnaky film.(rovnaky reziser) ale vobec mi to nevadi, zabavil som sa. ()

jesus666

Osina v zadku je kvalitatívne niekde medzi filmami Drž hubu! a Dablér. Určite by filmu prospelo keby hlavné úlohy stvárnila dvojica Depardieu - Richard, ako vo Veberových filmoch z 80-tych rokov, ale to je už dnes ťažko predstaviteľné. Každopádne Francis Veber nám opäť ponúkol nadpriemerný zážitok. Vrelo odporúčam milovníkom komédie. ()

Olík

Situační komedie o osudovém setkání nájemného zabijáka a životem ztrápeného sebevraha je jen další z řady průměrných komedii v režii stagnujícího Francise Vebera. Když si porovnáte tento remake s originálem (Dotěrný chlap z roku 1973) na první pohled zjistíte markantní rozdíl mezi oběma filmy, kterým jsou nesrovnatelné herecké výkony. ()

drankeryth

Dej filmu mi bol strasne znamy a neskor som to pochopil, ze je to remake. Bolo to celkom zabavne, ale ked som uz nieco podobne videl, tak ma to uz tak neoslnilo, aj ked sa musim priznat, ze je to podarena komedia, ktora na zaciatku pokrivkavala a pomaly jej to trvalo nez sa pustila smerom dopredu. ()

Rathalos

Dalsia vyborna komedia z Francuzska,vybrali podarenu dvojku,tito dvaja herci to zahrali dobre,zasmial som sa z chuti...:-) ()

Joppo88

Toto nie je určite žiadna bláznivá komédia, pri ktorej budete praskať od smiechu... Až na zopár vtipných gagov, ktoré prišli po úpornom a fakt nudnom úvode, som si veľa zábavy neužil... Pre mňa slabučký priemer... ()

Belmondicek

Podle vlastního scénáře natočil si Francis Veber předělávku svého Dotěrného chlapa s Venturou a Brelem. Jedná se o Veberův poslední a taky nejnudnější film. Selhává v něm totiž úplně všechno, nulové tempo, téměř žádný humor, špatné obsazení hlavních rolí. Kdyby tak pan režisér tam obsadil  např. Jeana Rena a Christiana Claviera, to by bylo jiný kafe! Bohužel nejslabší Pignon! ()

KdG

Je to povedený, o něco vylepšený remake filmu Dotěrný chlap z roku 1973. Začátek je poměrně vlažný, ale pak se situační komedie neskutečně rozjede a je to mazec až do konce. ()

SKreyn

Sem-tam som sa aj zasmial ale v tejto komédii sa až moc snažili byť vtipný a nakoniec to bolo väčšinou trápne. Dá sa to pozerať, no videl som už oveľa lepšie komédie. ()

Adrai

Nestane se z toho klasika jako z Blbce k večeři nebo Drž hubu, ale i tak se jedná o opravdu skvělou podívanou odehrávající se prakticky jen ve dvou pokojích. ()

CorvusBlek

Jednoduchá, ale vtipná zápletka i humorné ne tolik ztřeštěné situace, mě to pobavilo. Scény z hotelové postele a v policejním antonu neměly chybu. ()