Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

Gromit

Crichtonovu předlohu jsem četl a považuji ji za (takřka) geniální. O Donnerově filmu sice totéž říci nelze, ale špatný také není. Dokonce musím říct, že jsem se u něj velmi příjemně a bavil a občas (ale fakt jen občas) si u něj říkal: Jo, jo, přesně tohle se mi líbilo v knize. Ale to nic nemění na faktu, že kdyby Proud času natočil třeba takový Steven Spielberg či Ridley Scott a dostal na to mnohem více peněz a tvůrčí svobody, byl by výsledek ještě lepší. Škoda. ()

xylofonka

Film plný historických hovadin... Jak se může netrénovaný vědec strefit dlouhým anglickým lukem? Jak je možné vyrábět řecký oheň, jehož receptura nebyla dosud odhalena? ()

milwaukee

Cestování časem můžu a film nebyl zas tak špatný. Tři a půl a protože láska, která přečkala staletí, tak čtyři. Walker dobrý, dokonce lepší než kdyby byl rychlý a zběsilý. ()

Bigfuckman

Lehce nadprůměrný dílko pohrávající si s proudem času, černou dírou a zakřivením časoprostorové osy. Okamžitě jsem poznal krále Leonidase jenž tu hraje (což mě potěšilo) postavu jmenujíce se Marek. Zajímavá je délka jeho života ve filmu. Narozen 1971, zemřel 1387. By mě zajímalo kolik mu teda "what the hell" bylo! Místa film ztrácí na kvalitě některými zbytečnými dialogy. Ale hodnotím 70%. ()

Dragonessa

Výborný námět Michaela Crichtona a celkem ucházející zpracování. Mně se líbilo a těm, kdo mají rádi středověk a rytíře vřele doporučuji. ()

Mario41

Mám v oblibě filmy s cestováním v čase. Timeline však spadá do podprůměru svého žánru. Řekl bych že nejvěrší klad filmu sou skvělý herci, mnohdy tenkrát ještě neznámý (Butler). Čekal jsme mnohem více od toho, že se partička lidí ze současnosti dostane do středověku. Velká škoda a nevyužitý potenciál. ()

Elegnor

"Takovej bezva název, to musí být super" říkal jsem si, než sem viděl film. Bohužel film se s názvem vůbec nedá srovnávat, s čistým svědomím můžu říct, že jsem se nudil od začátku do konce. ()

Pitryx odpad!

Jako vždy, jak už to u těchhle snímků bývá, udělá se historický film, ale použije se časosotroj a ejhle, už nemáme film historický, ale sci – fi. I když tohle má do pravého sci – fi hodně daleko. Divím se, že vůbec tyto ptákoviny ještě někdo natáčí a ještě diváka trápí dlouhou stopáží snímku. Inu, kdo se chce nudit, pak mu film vřele doporučuji, nezklame jej. Hluboce podprůměrný, naprosto nudný film. Nova 080102 10323/10701 --------------------------------------------* Nova 090213 10322/10700 ()

Soubi

Nemůžu si pomoci, ale honičky v rytířské zbroji mám opravdu rád :). Film byl pestrý, měl spád a hlavně jsem od něj nic nečekal, takže jsem byl velmi mile překvapen. ()

mirkath1

No mě se to líbilo a taky nečekám od filmů s cestováním v čase žádná moudra jen neškodnou zábavu a té se mi dostalo a fajnšmekři se můžou dívat na stupidní umělecké filmy, které nemají hlavu ani patu do libosti. amen :) ()

Ajka1

Kolik že to mělo rozpočet?!!! Víc než cokoliv jiného mi to připomínalo návrat do vod průměrné televizní tvorby 90. let. Poprvé a raději naposledy. ()

Kubi21

Stejně jako Nettrass. Kniha je úžasná a mám ji přelouskanou nespočetněkrát, ale toto je bída, hnus a nefungující nic. Hvězda je za předlohu. ()

helrohir

Nemám rád takéto zlátaniny, cestovanie v čase, a obzvlášť do minulosti, sú pre mňa jedny z najneobľúbenejších filmových námetov, pretože takmer vždy z toho vznikne klišovité a nelogické divadlo. Ani v tomto prípade tomu nebolo inak. Napriek účasti množstva relatívne známejších hercov z toho srší béčkovosť a jediné čo tu za niečo stálo sú bojové scény a výprava. Ale hovorím si, že na takýto film bola všetkých tých kostýmov a historických rekvizít aj škoda. ()

eFOXsize

Pokaždé, když jsem tento snímek viděla v TV, jsem jej dokoukala. Což se dobrovolně u již viděných béčkových filmů nestává. A hrozně mě mrzí, že ho označuji za béčkový, ale po právu. Nápad mi přišel zajímavý, takový, který má skutečný potenicál. A nebyl plně využit. Docela plýtvání, ne? :-) Každopádně výkon herců příjemně překvapil, je tu poměrně dost dobrých scén. Film mám ráda, vážně mám, ale stejně mám vždy pocit neúpnosti, prostě.. každý musí cítit, že z toho šlo dostat více. Je tam pá hluchých (i slepých) míst, občas to skutečně nedávalo smysl, ale popravdě jsou filmy, u kterých mě to ruší více (G.I.Joe 2). Knihu jsem nečetla, takže nevím nakolik si je předloha s výsledkem podobná. Je to zajímavý film, beze sporu podle mě. Není to nic těžkopádného, a celkem pohoda, to napětí ve filmu je spíše mírné (ač udržované na solidní úrovni). Fantasy to jistě není, tedy, je středověk fantasy? No možná. Ale jo, lepší 3* ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku